Kft. székhelye


sz__ # 2007.12.17. 08:02

A probléma csupán az, hogy az ügyvéd budapesten lesz, a szüleim pedig vidéken laknak és emiatt nem akarom őket mozgósítani ;)

De valószínűleg kicsúszok az idei évből, ami csak azért lett volna jó, hogy 2009. január 1-től evás lehessen a kft (de emiatt nem bánkódom, mert könnyen lehet, hogy addigra megszüntetik).

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.17. 07:16

A társaság alapítáában kötelező az ügyvédi közreműködés. A kollégának lesz mintája.

sz__ # 2007.12.17. 07:14

ObudaFan, köszönöm!
Ehhez fellelhető a neten minta? Kerestem, de eddig még nem találtam :(

ObudaFan # 2007.12.16. 21:48

Kell írásbeli hozzájárulás.

sz__ # 2007.12.16. 21:13

Sziasztok!

Egyszemélyes kft-t szeretnék alapítani, ehhez szükséges a székhelyről tulajdoni lapot bemutatni (ha jól tudom).

A szüleim nevén lévő ingatlan megfelel, amennyiben a lakcímkártyámon ugyanaz az állandó lakcímem vagy kell valamilyen írásbeli hozzájárulás az ingatlan tulajdonosaitól?

A választ előre is köszönöm!

ObudaFan # 2007.12.12. 17:20

Ja, hogy nem a cégbíróság kötelezett a módosításra, hanem más szerv? Akkor nem lehet ilyet kérni.

atompyka # 2007.12.12. 15:10

Sziasztok, megint itten vagyok.

Állítólag nem lehet hiánypótlás, azt a bírónak kellett volna úgy kiküldenie.
Én nem kérhetem, hogy hiánypótlással rendezzük?

JT

atompyka # 2007.12.03. 07:03

Köszönöm Néktek, majd referálok, hogy mi lett belőle...

ObudaFan # 2007.11.30. 15:20

Hiánypótlási eljárásban nem kell új illetéket leróni. Annak vagy valami más az oka, avgy az meg a bíróság tévedése.

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.11.30. 15:15

ha szerződésmintával dolgozik, vigyázz, nehogy azt mondja, hogy kötelező a felügyelőbizottság, meg a könyvvizsgáló, mert azoknak is van rublika....

atompyka # 2007.11.30. 15:03

Bár ő még most is állítja, hogy kell telephely, valami kötelezően kitöltendő rubrikára hivatkozik...

JT

atompyka # 2007.11.30. 15:02

Köszönöm szépen. Szerződésmódosításra köteleznek miatta, minden következményével (illeték, stb.) együtt. Jól érzem, hogy ez az ügyvéd sara, neki kellett volna tudni, hogy azonos címmel nem fogják elfogadni?

JT

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.30. 14:41

Nem kötelező. Korábban sem volt az. Az meg egyenesen hülyeség, hogy ugyanaz a cím legyen székhely és telephely is.

atompyka # 2007.11.30. 14:37

Tisztelt Hozzáértők!

Kérnék egy kis segítséget!
Telephelynek kötelező lennie? A régi társasági szerződés szerint a címünk telephely és székhely is volt, de ez ugye már nem lehetséges. Egyszerűen töröltessük a telephelyet? A székhely gyakorlatilag az "alapértelmezett" telephely?

Köszönettel:
Juhász Tamás

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.21. 13:00

Köszönöm, woodslave, megnyugtattál. :)

ObudaFan # 2007.11.21. 12:21

Valóban, akkor elvileg a gyakorlatnak is illene változni ezzel együtt.

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.11.21. 12:18

na, sorry, most vettem észre, hogy áprilisi jogtárból vitézkedek. :-() a lényeg, hogy csak a cég nevét kell feltüntetni...

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.11.21. 12:16

Ctv. 9. § (1) A cégjegyzésre jogosultnak a cég nevében olyan módon, illetve formában kell aláírnia, ahogyan azt a hiteles cégaláírási nyilatkozat (a közjegyzői aláírás-hitelesítéssel ellátott címpéldány) tartalmazza.
(2) A címpéldányon - a társaság szerződésében, alapító okiratában, alapszabályában (a továbbiakban együtt: létesítő okiratában) foglaltakkal egyezően - fel kell tüntetni a cég nevét, a cégjegyzésre jogosult nevét, lakóhelyét, a cégjegyzésre jogosult képviseleti jogcímét (pl. vezető tisztségviselő, munkavállaló) a cégjegyzés módját, valamint a cégjegyzésre jogosult aláírási mintáját. A cégjegyzésre jogosult munkavállaló kérésére az aláírási címpéldányon a cégnél ellátott feladatköre, beosztása is szerepeltethető.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.21. 12:04

De most látom, hogy az aláírásmintákon mi nem tüntetünk fel székhelyet. (A címpéldányon igen.) Vissza fogják dobni?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.21. 12:01

Ah. Köszönöm.

ObudaFan # 2007.11.21. 11:24

Mert az aláírásminta kötelező tartalma a székhely is. A Fővárosi Cégbíróságon régi gyakorlat volt, hogy székhelyváltozás esetén kértek új címpéldányt, szerintem ez a gyakorlat nem fog változni.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.20. 18:15

Miért kell aláírásminta, ha csak a székhely változik, a cégjegyzésre jogosult személye nem?

ObudaFan # 2007.11.20. 18:13

Cégbíróságnak kell cégbejegyzési kérelmet illetékbélyeggel, társasági szerződés módosítást és egys. szerkezetű társ. szerződést, közzétételi költségtérítés megfiz. igazolását, ügyvédi meghatalmazást, és az új aláírásmintákat.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.20. 18:10

Mivel úgyis kötelező az ilyen ügyekben az ügyvédi képviselet, keressen egyet, a továbbiakat majd ő elmondja, megcsinálja.

Mirena # 2007.11.20. 17:33

Már jó ideje böngészem az internetet és nem kaptam pontos utasitást. Amennyiben segiteni tudnak, előre is köszönöm a jóindulatot.

Kérdésem a következő:
Melyek azok a pontos lépések amelyeket meg kell tenni Kft székhelyének megváltoztatásához (milyen formanyomtatványt kell benyujtani, melyik hatoságnak, milyen okmányokat kell csatolni hozzá?)
Létezik-e egy olyan weboldal ahol erről pontosabban olvashatnék?

Köszönöm és Üdv.
Miréna