egyéni cég alapítása


drbjozsef # 2023.05.08. 05:32

Szani,

Érdemes a hagyatéki leltár felvétele közben már ezt az észrevételt, tényt jelezni?
Hogy a fenébe ne.
Neked is jogod van bármit bejelenteni a leltárba. Majd vitatja a másik fél, ha az szerinte nem az örökhagyó vagyona volt.
Jelentsd be, amiről tudsz.

drbjozsef # 2023.05.08. 05:28

Szani,

Mi az az "apai örökség", amit lenyúlt szerinted?
Sajnos az egyéni vállalkozók "céges" vagyona (ami úgy per definitionem nincsen is) nehéz kérdés ilyenkor, van is valami kivétel rá.

Szomorú örökös # 2023.05.08. 05:13

Szani

édesapánk halála után derült ki, hogy a második felesége az apai örökségünket a saját egyéni vállalkozásába forgatta be - ilyenkor mit lehet tenni, kihez kell fordulni?

Örök szabály, hogy életében mindenki azt csinál a vagyonával, amit csak akar.
Addig még csak úgy sem lehet ezt a vagyont nevezni, hogy „apai örökség”.
Édesapátok így döntött, nem erőszakkal vette el a felesége tőle nagy valószínűséggel.
Max. köteles részre lehet igényetek, de ezt majd az okosok elmagyarázzák.

Szani # 2023.05.08. 04:43

Sziasztok!
Egyéni vállalkozásra vonatkozik a kérdésem: édesapánk halála után derült ki, hogy a második felesége az apai örökségünket a saját egyéni vállalkozásába forgatta be - ilyenkor mit lehet tenni, kihez kell fordulni? Érdemes a hagyatéki leltár felvétele közben már ezt az észrevételt, tényt jelezni? Köszönöm!

kolejanisz # 2022.12.06. 08:45

Sziasztok, témába vág: https://kolejanisz.hu/…zas-alapitas

Majordomus # 2022.06.22. 19:46

Ezt értem,de Bt-ben elnökség? Ez vicc?

Tadegi # 2022.06.22. 11:46

Lehet a Bt-nek 8 beltagja, és akkor mindegyiket ki lehet nevezni ügyvezetőnek. Még azt is lehet, hogy csak közös képviseleti jogosultságuk legyen. Csakhogy a Bt-t abszolút nem ilyen konstrukcióra találták ki.

Majordomus # 2022.06.21. 19:40

8 fős elnökséggel Bt?

Na,ilyen még nem volt!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.21. 19:28

Nem.

leopard21 # 2022.06.21. 19:06

én is uj Betéti társaságot szeretnék alapitani de cégvezető és ügyvezető nélkül de egy 8 fős elnöksééggel helyettel. meg lehet -e csinálni? ebbe kérek segitséget

himre82 # 2022.04.02. 13:18

Sziasztok!

Azt olvasni az interneten, hogy egyéni céget csak egyéni vállalkozó alapíthat, és utána az egyéni vállalkozás törlésre kerül. Ha én most egyéni céget szeretnék alapítani, akkor miért nem tudok egyből azt alapítani? Miért kell először egy egyéni vállalkozást létrehozni, ami aztán még akár aznap meg is szűnik, mert én egyéni céget szeretnék? Mi ebben a logika?