elnökség lemondás


Ildiszabo26 # 2024.03.22. 10:01

Tisztelt Szakértő!
2024.01.17-én beadtam gazdasági felelősként lemondásomat egy egyesületnél, 2024.03.01-i hatállyal. Az lenne a kérdésem, hogy mikortól kezdődik a 60 nap úgy, hogy vezetőségünk 3 főből áll(t)? Meddig lehet legkésőbb összehívni a közgyűlést, hogy szabályos maradjon?
A megválasztásomkor ügyvezető és titkár választás is történt, mivel lejárt a megbízatásuk. A bejegyzésünk még a mai napig nem történt meg a Civil Szervezeti Nyilvántartás szerint, mivel a változás beadványát visszadobták valamilyen hiba miatt.
Kérdésem, hogy nekem így, mivel nincs még bejegyezve a tisztségem, így nincs is miről lemondanom? Mi van ilyenkor a köztes idővel, mert a feladatomat addig elláttam?
Válaszukat nagyon szépen köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.25. 04:31

A tisztség az elfogadó nyilatkozat aláírásával, vagy - ha az későbbi - a választáskor meghatározott időpontban keletkezik.

Majordomus # 2023.10.24. 20:05

Akkor leszel Elnök ha erről papírod van.

Addig várj türelemmel.

Egyébként szerintem a választást rögzitő jegyzőköny hitelesitésével nyered el a státuszt.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.24. 18:45

Nem. De sokat nem tudsz tenni ellene. Mihamarabb jegyeztesd be a változást.

Nyuszidi # 2023.10.24. 17:15

Üdvözlöm!
Abban szeretném a segítségét kérni, hogy okt.21-én lemondott a polgárőr elnök és még aznap megválasztottak engem új elnöknek. Mi a további teendőm? A lemondott elnök nem akar nekem semmit átadni, majd csak azután miután a cégbíróságtól vissza jött a határozat. Jogos ez így?

husse.gap # 2023.04.12. 13:54

Üdvözlöm!

Abban kérnék segítséget, hogy amennyiben egy egyesület elnökeként le kívánok mondani, a lemondásomat kinek a részére kell elküldenem? Illetve a székhelyet módosítanám a saját címemről minél előbb. Mi a teendőm?