egyéni vállalkozás indítása


nonolet # 2018.03.22. 11:43

Bemehetnek, ellenőrizhetnek, kutathatnak.

A vállalkozó/vállalkozás által használt dolgokat elvihetik, lefoglalhatják.

A székhely, "nyilvános" hely.
Oda a hatóság (akár bármikor)
és más érdekeltek (munkaidőben/ügyfélidőben)
bemehetnek.

- -

Az ingatlant magát, mivel az nem a vállalkozó/vállalkozás tulajdona nem bántják a hatóságok.

nonolet # 2018.03.22. 12:28

Elvben akár azt is, de később visszakapod.
Amikor kiderül, hogy "nem kellett volna".

wers # 2018.03.22. 12:36

Azért az ritkàn jellemző, hogy a hatóság kivonul ellenőrizni. Nem kell ijesztgetni.

wers # 2018.03.22. 12:58

? Fogalmam sincs. Normál esetben ilyenre nem kerül sor. Még adóhatóság is berendeli ellenőrzésre az ügyfelet. Oda is leginkább a könyvelő megy.

Rexor # 2018.03.22. 13:15

"A székhely, "nyilvános" hely.
Oda a hatóság (akár bármikor)
és más érdekeltek (munkaidőben/ügyfélidőben)
bemehetnek.": ez nettó hülyeség...

nonolet # 2018.03.22. 14:50

wers

Kivéve amikor éppen a NAV + TEK kommandó is...
Rohanja le a helyszínt és visz mindent.
Az embert is akár.

nonolet # 2018.03.22. 14:52

Rexor

Lásd: alább...

benkovacs # 2019.03.05. 09:56

Tisztelt Fórumozók, hozzáértők!

Kezdő vállalkozás esetén az ügyfélszerzés nagyon fontos, ám a neten rengeteg infó kering, hogy mit lehet, mit nem lehet tenni ezen témában.

Érdeklődni szeretnék, hogy egy adott cég honlapjáról, a "kapcsolat" menüpont alól beszerzett e-mail címre (pl. info@xyz.com) küldhető-e előzetes beleegyezés nélkül az egyéni vállalkozást reklámozó eDM anyag? Amennyiben igen, úgy tartalmilag van valami megkötés? (biztosítani kell annak a lehetőségét, hogy elálljanak a további ilyen jellegű megkeresésektől?)

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Kérdezgetős # 2019.05.24. 08:45

Tisztelt Fórumozók!

Hasonló kérdést találtam a fórumot átnézve, de mégis szeretném feltenni a saját kérdésemet, mivel több dolog nem tiszta számomra.
Egyéni vállalkozó ismerősöm szeretné a székhelyét a tulajdonunkban lévő lakásba bejelenteni (székhely használatához való hozzájárulási nyilatkozattal, mivel az ő lakcíme más településen van). A kérdésem sokrétű: nekem/nekünk van-e bejelentési kötelezettségünk azzal kapcsolatban (pl.: NAV, önkormányzat, stb.), hogy a lakásunkba egy vállalkozás "költözött"? A nyilatkozat megléte egyenlő azzal is, hogy itt "szívességi" használatról van szó és ebből nekünk bevételünk nem keletkezik? A későbbiekben jár-e valami hátránnyal, hogy be van jelentve egy vállalkozás hozzánk, gondolok itt akár hitelfelvételre, vagy a lakóházban kiszabott közös költségre, stb.? Mi történik ha az iparűzési adót nem fizetik rendesen? A székhelyként megjelölt címen mi követelhet? Ezt egy korábbi hozzászólásban látta: „Az ingóságok közül ami vélhetően a cégé, azt foglalhatja a végrehajtó.” Ez hogyan állapítható meg? Illetve később visszavonható ez a nyilatkozat a székhely használatáról?
Előre is köszönöm a segítséget!

wers # 2019.05.24. 09:14

Nem túl szerencsés, főként nem ajánlott a valóságtól eltérő bejelentés. Miért nem azt a címet jelenti be, ahol ténylegesen folytatja a tevékenységet?

drbjozsef # 2019.05.24. 11:14

Kérdezgetős,

Ennyi sok ismeretlen, ennyi bizonytalanság, és még egyáltalán gondolkozol rajta, hogy megengedd?
Én nem tenném.

wers # 2019.05.24. 11:21

Ennyi sok ismeretlen

És még fel sem sorolt minden kockázatot. Pl. azt hiszi könyvelést végez, azután folyamatosan bővíti a tevékenységi kört....

Vagy könyvelést végez, de pl.:

hirdető: Kft, bt, egyéni vállalkozások könyvelését vállalom, 15 év tapasztalat

érdeklődő: 2 x 2 = mennyi?

hirdető: mennyi legyen?

érdeklődő: akkor várom az irodámban

Berci2006 # 2019.05.31. 20:25

Sziasztok! Szeretnék egy kis hozzáértéssel kérni. Egyéni vállalkozó vagyok. A korm.hiv. arra akar kötelezni,hogy regisztrálnomkell a Z illetékes kamaránál az építőipari kivi telezői névjegyzêkbe. Kisebb gyengeáramú munkákat végzek,de még véletlenül sem építési területen. Az Ét tv. semmilyen része(tevékenység fogalma, szereplők, jellemzők,stb.) nem azonosulnak a munkámmal. Kinek van igaza,esetleg miként érvelhetek velük szemben?

Jutka70 # 2019.10.14. 09:10

Üdv, azt szeretném kérdezni mi szükséges egy egyéni vállalkozáshoz? Hogyan kell elkezdeni, kinek kell az engedélye stb..

drbjozsef # 2019.10.14. 12:00

Jutka70,

Felhívsz egy könyvelőt, aki úgyis kelleni fog, fogsz egy tízezrest, és elmész hozzá egy órás tanácsadásra. Ott megtudod a lényeget. Ha szerencséd van, konyít az adózáshoz is, de ez elvileg egy adótanácsadó feladata, ami több tízezresbe fog kerülni.

wers # 2019.10.14. 13:43

ügyfélkapu, aztán igazolnod kell, hogy a folytatott tevékenységhez megfelelő végzettséggel rendelkezel-e. A bejelentett székhelyről is kell igazolás, hogy folytathatod-e ott a tevékenységet.

Könyvelő nem biztos, hogy kell

Jutka70 # 2019.10.14. 15:02

érte, pl egy falusi kis vegyes boltot akarok csinálni, kell hozzá eladó végzettség? esetleg felszolgáló pincér jó e? és a helyi önkormányzatnak is bele kell egyeznie hogy boltot nyithassak?

Szomorú örökös # 2019.10.14. 15:47

Jutka70

Ha nem kifejezetten kereskedelmi vállalkozást akarsz indítani - sajnos a bolt az - ráadásul alkalmazottad se lesz és eligazodsz a jogszabályok sűrűjében, akkor az se fontos, hogy könyvelőd legyen, csinálhatod magad is. Főleg ha KATA-s vállalkozó vagy, akkor különösen egyszerű a könyvelés, mivel csak a bevételi számláidat kell felvinni egy egyszerű nyilvántartásba, az adóbevallás meg kb. 2-3 oldal max.. Nekem sincs könyvelőm, szolgáltató vagyok. Bárki bármit állít mást, az kamuzik. Egyedül akkor kell kötelezően könyvelőt foglalkoztatnod, ha cég vagy, mert az már kettős könyvelés.

Szomorú örökös # 2019.10.14. 15:50

wers

Könyvelő nem biztos, hogy kell

Ez egészen pontosan így van!
Csak azok foglalkoztatnak könyvelőt, akik arra sem képesek, hogy saját maguk vezessék a pénztárkönyvüket, vagy beadják elektronikusan a saját havi és éves bevallásaikat, esetleg azok, akik nem akarják vele az idejüket elcseszni, inkább odaadják másnak. Nekem ez még a korábbi időkben is működött könyvelő nélkül, amikor még nem KATA-s voltam. Mellesleg nagyon sok olyan sztoriról hallottam, amikor épp a könyvelő miatt büntették meg az adózót. :-O

wers # 2019.10.14. 16:35

minimum üzletvezetői végzettség, HACCP, a helyiségnek is meg kell felelnie. Önkormányzat, ANTSZ vagy ahogy most hívják.

wers # 2019.10.14. 16:36

KATA felejtős, itt sok az újraforgalmazott érték

Szomorú örökös # 2019.10.14. 17:08

wers

Tudom, hogy felejtős, boltnál nem nagyon éri meg.

drbjozsef # 2019.10.14. 17:09

Most komolyan, a kérdező kérdéseiből itt bárki képes lenne arra következtetni, hogy ne lenne szüksége könyvelőre? Ahogy én nézem ezt a hozzáértést, ettől sokkal több és alapfokúbb segítségre is szüksége lesz...

Szomorú örökös # 2019.10.14. 17:40

Most komolyan, a kérdező kérdéseiből itt bárki képes lenne arra következtetni, hogy ne lenne szüksége könyvelőre?

Én csak erre a mondatra reagáltam:

Felhívsz egy könyvelőt, aki úgyis kelleni fog

Ez alapból hazugság, mert egy szimpla egyéni vállalkozó számára ez nem kötelező.
A fenti mondat pedig ezt tükrözte nagyon hamisan.
Az már más kérdés, hogy a kérdezőnek valóban szüksége lesz rá.

wers # 2019.10.14. 18:32

drbjozsef

a kérdező nem adótanácsért jöt.