egyéni vállalkozás indítása


magyar251 # 2009.12.27. 01:38

Nyugdíjjasként mennyi járulékot kellene fizetnem a válalkozói után?
Elutasíthatják-e azért mert tartozom egy önkormányzati cégnek?
Előre is köszönöm.

nagyimre # 2009.11.24. 16:49

Ha vállalkozás indítás előtt álltok ajánlok egy honlapot ahol sok hasznos infót találtok az ügyben:http://www.ceget.hu

nandy # 2009.11.08. 10:31

Kft. alapításához csak papíron szükséges az 500 ezer. :)
De az tény, hogy az ügyvédi díj, eljárási illeték stb. 100-150 ezerbe kerül.

izaziza # 2009.11.08. 08:15

Kedves borbiroli !

Ha egyéni vállalkozó szeretnél lenni, akkor az Okmányirodában kell vállalkozói ig.-t kiváltanod. Ehhez szükséges erkölcsi bizonyítvány, melyet a postán tudsz igényelni, illetékkölteles 2.000 Ft.- A váll.ig. is illetékköteles 10.000 Ft. Ha a székhelyed a saját lakásodon van, a Körzeti Földhivataltól tulajdoni lap is kell, 2000 Ft. Durván 15.000 Ft-ban megáll az engedély kiváltása.

A saját vagyonoddal felelsz a vállalkozásért.
Járulékfizetési kötelezettség, ha nyereséges vagy több mint a Kft-nél.

Nem mindegy, hogy máshol van-e biztosítotti jogviszonyod (pl.: alkalmazottként dolgozol valahol, heti 40 órában)

Kft-t alapításához 500.000 Ft. szükséges. Adók tekintetében kedvezőbb, mint az egyéni vállalkozás.
A jegyzett tőke (500.000 ) erejéig felelsz a vállalkozásért.

nandy # 2009.11.07. 22:42

Ezt inkább az Okmányirodán kellene megkérdezni.

Bár személy szerint én azt mondom, ev. helyett inkább céget kellene alapítani.

borbiroli # 2009.11.06. 09:22

Kedves fórumozok a következö lenne a kérdésem .
Szeretnék nyitni egy kis állat kereskedést de inkább
állateledel eladással foglalkoznék .
Milyen engedélyekre van szükségem és hol kezdjem az egész folyamatot? Elöre is köszönöm

mzsuzsi # 2009.10.29. 15:21

Tisztelt Sly!

A tegnapi témát folytatva kérdezem, hogy ha valamilyen illeték tartozásom van, akár lakás után, és nem az én mulasztásomból, befolyásolja-e a cégalapítási lehetőségemet? Korábban is kérdezett valaki hasonlót, de biztos, ami biztos inkább újra kérdezek, mintsem félreértsem.
Másik kérdés. Ha valamilyen tanfolyamra a saját költségemen benevezek, az ugye nem zavarja meg a munkanélküli mivoltomat?

Válaszát előre is köszönöm!
M.M.Zsuzsi

Sly2009 # 2009.10.28. 15:53

Sok mindentől függ: mit akarsz, kivel, mennyi tőkéd van, foglalkoztatottak száma, stb...stb. Érdemes szakember segítségét kérni, javaslom az igazságügyi szakértőket adó és járulék tekintetében. Mi egy hónapja 4 ezret fizettünk neki egy tanácsadásért.

Kb. két hete voltunk a munkaügyi kp-ba (Baranya megye) megérdeklődni, hogy regisztrált munkanélküliként (Párom az) miként támogatják a vállalkozóvá válását. A válasz vicces volt: kb. nettó 6-7 ezer forinttal fél évig, mert a többi elmegy járulékra, adóra. A jó hír viszont az, hogy ez a támogatás területenként más, az ügyintéző viszont azt is mondta, hogy a támogatás egyenlő a nullával országosan. Egy próbát megér.:))

mzsuzsi # 2009.10.28. 15:02

Tisztelt Fórum!

Regisztrált munkanélküli vagyok jelenleg, és az érdekelne, ha vállalkozásban gondolkodom a jövőt illetően, akkor ezt hogyan oldhatom meg? Van-e erre valami támogatás? Egyéni vállalkozás legyen-e vagy bt, kft? Mi ennek a jogi útja-módja?

Üdv,
MZsuzsi

Veci # 2009.10.16. 10:20

Kedves fórumozó társak!
A következő témában szeretnék tanácsot kérni: Használruha-cikk boltot szeretne nyitni egy ismerősöm. Milyen szakmai végzettség kell hozzá? Valamilyen gazdasági szakközépben végzett, ezzel nyitható-e bolt? Szerintem kell hozzá legalább kereskedelmi végzettség, bolti eladó vagy boltvezetői képesítés, vagy neki vagy legalább egy alkalmazottjának. Jól tudhatom-e?
Köszönöm a választ Veci


Üdvözlettel Veci

Nagy Péter # 2009.10.06. 11:25

Üdv! Nekem van E.C.-em amit megtartok, a törvény tervezetben nem találok rá egyértelmű utalást, hogy megtartás esetén mi lesz a teendő. Szerintem

  • meg kell írni az alapító okiratot
  • valahogy igazolni kell az alaptőkét (apport teljes egészében a jelenlegi e.v. szerszámok és eszközök)

Szóval ez nekem kb. mennybe fog fájni? Mert új aláírási címpéldány nem kell, "csak" alapító okirat és apport lista.


Nagy P.

ObudaFan # 2009.10.01. 08:24

A polgármesteri hivatalban meg tudják mondani.

fp001 # 2009.10.01. 07:20

Tisztelt Fórumozók!

A kérdésem a következő:

Hol lehet annak utánanézni, hogy milyen vállalkozás indításához milyen iskolai végzettség, képzettség szükséges?

Például azt tudom, hogy

  1. ahhoz, hogy egy szoláriumgépet üzemeltethessek szükség van egy kozmetikus végzettségű személyre üzemeltetőre.
  1. Egy konditerem indításához szükség van egy testnevelési főiskolát vagy valami hasonló végzettségű személy jelenlétére.

Konkrétan a kérdésem, hogy egy gumijavító-műhely üzemeltetéséhez milyen végzettséggel rendelkező személyt kell alkalmazni?
Gondolok itt pl: autószerelői, vagy autóvillamossági, vagy valami OKJ-s gumijavítói végzettségre.
Vagy esetleg itt nincs végzettséghez kötve az efféle vállalkozás indítása?

Hol lehet ennek utánajárni?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Üdvözlette: F.Péter

ObudaFan # 2009.02.21. 10:18

Itt az áfa 20%, de várhatóan 23 körül lesz, a társasági adó 16%, de várhatóan 19% lesz.

keww # 2009.02.20. 18:03

Nos, közben jobban utánanéztem, és végül is az a 30% az az áfá-nak számít, tehát 125.000+áfás munkára az áfát befizetem, és a maradék 125 ezerből kellene majd a személyi jövedelemadót fizetni.

Node még ennek jobban utánanézek, mert most belezavarodtam kicsit :) Azt otthoni helyzet azonban érdekelne továbbra is.

keww # 2009.02.20. 17:49

Sziasztok,

Egyáltalán nem vagyok otthon kisvállalkozások adóterheivel kapcsolatban, ezért kérnék némi segítséget:

Svédországban élek jelenleg, és szeretnék egy vállalkozást indítani. Az érdekelne, hogy otthon vagy itt érdemes céget alapítani, hol kedvezőbbek az adózási formák.

Ami érdekelne:
BT alapítása esetén, ha EU-s adószámot is igénylek, milyen adók terhelnének a bevételeim után? (Melyeket külföldön számlázok ki)

Mondjuk egy egyszerű példa, kis összegekkel:
Svédországban egy egyszemélyes vállakozás esetén:

  • 125.000 Ft-os munka után 30%-os adót kell befizetni
  • Az így megmaradt összegből kell a személyi jövedelemadót fizetni, mely pontosan nem tudom, mennyi, de nem nagy összeg.
  • Így egy 125000-es nettó bevétel után kb. 75.000 Ft-om maradna a zsebemben.

Magyarországon hasonló feltételekkel hogy alakulna ez az összeg? Persze éves szinten változhatnak a számok, de összehasonlításképp ez is megteszi.

Köszönöm előre is a választ!

ObudaFan # 2009.02.09. 10:46

Nincs mit.

toronyianna # 2009.02.08. 21:20

Köszönöm szépen a választ!

ObudaFan # 2009.02.08. 11:24

Az illetéktartozás is adótartozásnak minősül, de szerintem ez nem fogja akadályozni.

toronyianna # 2009.02.08. 00:28

Kedves Fórumozók!

Egyéni vállalkozást szeretnék indítani gyes mellett.
Azonban van egy kis gondom.
2006 decemberében vettünk egy lakást, ami után megállapították a lakásvásárlási illetéket, de a posta elismert hibájából a határozatot csak 2007 december elején kaptuk meg.
Azonnal kértük az illeték részletfizetési engedélyezését vagy méltányossági alapon történő törlését. A kérelmünkre azonban a mai napig nem kaptunk választ!
És itt jön a kérdésem: ebben az esetben ez akadályozhatja-e a vállalkozói engedély kiváltását?
Utánanéztem az igénylés feltételeinek, de ott csak adó-tb-és vámtartozást említenek, mint kizáró okot!

Segítségetek és figyelmetek előre is köszönöm!
Várom válaszaitok!
toronyianna