Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2009.11.06. 12:59

Elektronikus formában, elektronikus aláírással ellátva, ügyvéden keresztül.

ObudaFan # 2009.11.06. 12:58

Elektronikus formában, elektronikus aláírással ellátva, ügyvéden keresztül.

monxla # 2009.11.06. 12:10

Köszönöm az információt.

És ennek a nyilatkozattételnek van valamilyen kötött formája? Milyen módon kell ezt megtenni? A számlavezető pénzintézettől kell valamilyen igazolás?

monxla # 2009.11.06. 11:57

Köszönöm az információt.

És ennek a nyilatkozattételnek van valamilyen kötött formája? Milyen módon kell ezt megtenni? A számlavezető pénzintézettől kell valamilyen igazolás?

monxla # 2009.11.06. 11:56

Köszönöm az információt.

És ennek a nyilatkozattételnek van valamilyen kötött formája? Milyen módon kell ezt megtenni? A számlavezető pénzintézettől kell valamilyen igazolás?

ObudaFan # 2009.11.06. 10:22

Az ügyvezető nyilatkozik erről a cégbíróság felé.

monxla # 2009.11.06. 09:20

Tisztelt Fórumozók,

Az lenne a kérdésem, hogy Kft. esetén mi a teendő akkor, ha be lett fizetve a teljes törzstőke?
Apránként fizettem be mindig "Törzstőke befizetés" került a befizetési árlap megjegyzésébe. Emlékeim szerint kell "valakitől" "valamilyen" igazolás róla "valahová".

Előre is köszönöm.

fredo # 2009.11.04. 20:12

"Ha nem egyszemélyes kft akkor nem felelsz a magán vagyonoddal.A pos­tai címnek semmi jelentősége nincs.

Bár furcsállom hogy a simkártya áráért aggodsz hogy veszélyben lesz a magán vagyonod ,amikor a kft tartozása miatt nem aggódsz…"

Köszönöm válaszod!

A kft - t sajna nem tudom megmenteni és most "zárásul" ez a mobilos téma került napirendre...

ObudaFan # 2009.11.04. 11:49

Kft-ből kiszállni akkor tud, ha talál valakit, aki hajlandó az üzletrészét átvenni, olyan feltételekkel, amilyenekben meg tudnak egyezni. Kft. társasági szerződését ugyanis nem lehet felmondani. Pert indítani legfeljebb a tagi kölcsön vonatkozásában lehetséges. A gép 40%-os hányada végrehajtás alá vonható.

ObudaFan # 2009.11.04. 11:49

Kft-ből kiszállni akkor tud, ha talál valakit, aki hajlandó az üzletrészét átvenni, olyan feltételekkel, amilyenekben meg tudnak egyezni. Kft. társasági szerződését ugyanis nem lehet felmondani. Pert indítani legfeljebb a tagi kölcsön vonatkozásában lehetséges. A gép 40%-os hányada végrehajtás alá vonható.

mamma26 # 2009.11.04. 08:25

Kedves Fórumozók!

Elég bonyolult kérdéssel fordulnék hozzátok. Legalábbis nekem az...
Nagybátyám beszállt egy franchise rendszerbe. Alapítottak egy kft.-t az üzlettársával, ő beletett jópár millió forintot (tagi hitelként van felvezetve) az üzlettárs semmit, mondván, hogy ő hozta a szellemi tőkét. Nagybátyám 51%, az üzlettárs 49%-al van a kft.-ben.
A cég tulajdonában 1 gép van, ami 40%-os cég tulajdon, 60%-ban a franchise gazdáé.
A nagybátyám ki akar a cégből szállni, de a társ nem akar fizetni.
Ha pereskedésre kerül a sor, akkor mit lehet csinálni? Mert gondolom a gépet eladni nem lehet.

végrehajtó1 # 2009.11.03. 15:53

A kérdésem, hogy felelek-e mint magánszemély a kötbér mefizetéséért, illetve mivel a kft. postázási címe ugyan az a családi házam címével, az veszélybe kerülhet-e valamilyen formában?

Ha nem egyszemélyes kft akkor nem felelsz a magán vagyonoddal.A postai címnek semmi jelentősége nincs.

Bár furcsállom hogy a simkártya áráért aggodsz hogy veszélyben lesz a magán vagyonod ,amikor a kft tartozása miatt nem aggódsz...

rpannyi # 2009.11.03. 15:47

Tud valaki segíteni abban, hogy ha eladom a kft-ben lévő részesedésem (a cég nem működik két éve, így forgalma sincs, illetve osztalékfizetés sem volt soha) mennyi a fizetendő adó a vételár után?

fredo # 2009.11.03. 14:40

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni egy mobiltelefon hűségszerződésével kapcsolatban. Egy kft. - nek vagyok az ügyvezetője, ami egyébként egy háromszemélyes családi vállalkozásként működik, illetve sajnos hamarosan felszámolás alá kerül. Telephelyünk címe a saját családi házam, de a ház tulajdonosa én vagyok, mint magánszemély(és nem a kft). Úgy öt évvel ezelőtt kötöttem egy mobilszolgáltatónál négy db előfizetést, amit időközönként szerződéshosszabbítással meghosszabítottam. Most, éppen úgy áll a dolog, hogy még egy év hűségidő hátravan, viszont cégünk napokon bellül felszámolás alá kerül és gyakorlatilag már fél éve nem is működünk, de rendszeresen fizetem a számlákat. Én kértem a mobélcégtől, hogy tulajdonjog átruházással írják át nevemre(mint magánszemély)a négy simkártyát, vállalva a hűségidő kitöltését, de ők csak kötbér megfizetése esetén hajlandóak átírni, ami simkártyánként kb:80000ft lenne.
Mivel cégünknek tőkéje nincsen, és a kötbér irreálisan magas, én hagynám elveszni a négy simkártyát.
A kérdésem, hogy felelek-e mint magánszemély a kötbér mefizetéséért, illetve mivel a kft. postázási címe ugyan az a családi házam címével, az veszélybe kerülhet-e valamilyen formában?
Válaszokat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2009.10.29. 18:13

Kérdésem a következő lenne.Ha csak ügyvezető vagyok a Kft-ben és nem vagyok tulajdonos,rés­zesülhetek-e a jutalékból?Vagy milyen formában kaphatok hivatalosan a bevételből?

Munkaviszony esetén munkabérként, megbízási jogviszony esetén megbízási díjként.

Ha úgy gondolom hogy nem szeretnék tovább ügyvezető lenni akkor egyszerűen csak lemondok és kész?

Igen, csak a cég meg dönthet úgy, hogy még 60 napig ügyvezető vagy.

pihenés # 2009.10.28. 20:46

Kérdésem a következő lenne.Ha csak ügyvezető vagyok a Kft-ben és nem vagyok tulajdonos,részesülhetek-e a jutalékból?Vagy milyen formában kaphatok hivatalosan a bevételből?
Ha úgy gondolom hogy nem szeretnék tovább ügyvezető lenni akkor egyszerűen csak lemondok és kész?

ZSZSZS # 2009.10.12. 12:14

jav: "...jegyzett tőkéjének pénzneme is változik,..."

ZSZSZS # 2009.10.12. 12:12

Üdvözlet,

egy Kft. deviza könyvvezetésre tér át és ezzel kapcsolatosan a jegyzett tőkéjét is pénzneme is változik, euróra.

kérdés: milyen, vagy inkább mikori MNB devizaárfolyam figyelembevételével váltsam át a 3millió forintot euróra?

szergejjj # 2009.10.12. 11:09

üdv

hozzászólásom nem a témához kapcsolódik, segítséget szeretnék kérni.

Szakdolgozatomat a kkv szektor finanszírozási lehetőségeiről írom, ehhez készítettem egy 10 kérdésből álló kérdőívet, ami név nélkül, kb 5 perc alatt kitölthető.

Amennyiben mikro, kis vagy középvállalat vezetője és van ideje, lehetősége, nagy segítség lenne nekem, ha megválaszolná a kérdéseket.

A kérdőív az alábbi linken elérhető:

http://www.kerdoivem.hu/…v/225823552/

Segítségét előre is köszönöm

Nagy Gergely

U.I. elnézést kérek, hogy ezen a fórumon kérek segítséget, de úgy látom, hogy elég sokan megfordulnak itt.

ObudaFan # 2009.10.11. 15:55

Lehet.

women_hun # 2009.10.11. 15:34

Ez év májusában alapítottunk egy céget és a társ miatt nem igazán működik a cég. Munka lenne, de nem tudjuk így elvállalni ezért szeretnék a családdal alapítani egy másik céget.A mostani cégben a társ háza a székhely és a miénk a telephely. Csinálnék egy új céget és lehet attól függetlenül a székhely ugyanúgy a mi házunk ha már telephely?

joyo # 2009.09.30. 21:07

Köszi kbs, végre felfogtam! Jó éjt és további jó munkát!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.30. 20:48

Akkor mit lehet, felszámolni?
Igen.

Már mondtam: a kft azért "korlátolt felelősségű", mert a tag csak a türzsbetétjével felel a cég tartozásáért. Másképpne: amit befizetett (pontosabban befizetni vállalt az alapításkor), azt elveszítheti, de ennél többet nem lehet tőle követelni.

A felszámolás során meghatározott rangsor szerint kiegyenlítik azokat a tartozásokat, amelyekre elegendő a vygaon, a többi hitelező meg úgy járt. Ha egyáltalán nincs vagyon, akkor minden hitelezőú úgy járt.
Ezzel neked már nemigen kell törődnöd, hacsak nem vagy felelős a fizetésképtelenség előidézéséért.

A munkavállalók járandóságait - legalábbis egy részüket - a Bérgarancia alapból kifizetik.

joyo # 2009.09.30. 20:42

Köszi! Akkor mit lehet, felszámolni? És akkor hogy alakulnak a már feltett kérdéseim? Másik tulaj helytállása, várható költség,visszamenőleges követelés? Bocs, bocs, mondtam már, hogy kicsit nehéz a felfogásom /a jog terén legalábbis :-( / .

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.30. 20:38

Tartozása van a cégnek, de semmi fedezet/vagyona nincs.

Akkor nem lehet végelszámolni.