telephely,székhely


deffike # 2005.11.08. 14:14

Nem,nem sárga a rendszámuk!Sőt azt is tudom,hogy a rendszámuk alapján egy Pest környéki címre van kiállítva a forgalmi.
Tehát akkor

  • ha fehér a rendszám,nem kell parkolási engedély
  • az iroda és a telephely nem szükséges,hogy egy címen legyen?

Még valami:a bíró azt javasolta,hogy módosítsuk a határozatot úgy,hogy nevezzük meg benne a kft-t és adjunk egy időpontot(pl.hétköznap 8-10-ig)hogy ekkor beállhatnak .(Jelenleg úgy szól a határozat,hogy rakodás céljára bárki beállhat)Nem igazán szeretnénk módosítani.Erről mi a véleményed?

Zummike # 2005.11.08. 12:02

Azt meg kellene nézned, hogy a kft autója sárga rendszámmal van-e ellátva. Amennyiben igen, akkor ahhoz mindenképpen be kell mutatnia a cégnek egy parkolási engedélyt, amely egy zárt (telep)helyre szól, mert nélküle nem adnak ki működési engedélyt.

deffike # 2005.11.08. 09:20

Azt szeretném tehát megtudni,hogy valóban kell-e egy zárt udvarban parkolás lehetősége egy iroda,vagy raktár működéséhez,és ennek ugyanazon a (lak)címen kell lennie,ahol az iroda v.raktár van?

deffike # 2005.11.07. 15:07

Tisztelt Fórumozók!Remélem,jó témahelyre írtam!Adott egy kft,akinek az irodája,raktára a társasházban van,az iroda saját tulajdon,a kft-é.Van egy kisteherautójuk is.A tház hozott egy határozatot,melyben (van egy kis belső udvara)szabályozták a parkolást,és csak az ott lakó néhány tulajdonosnak engedélyezték a személygépkocsival való parkolást,ugyanakkor rakodás céljára be lehet állni.A kft megtámadta a határozatot,és avval érvel,hogy mivel őt kizárták a parkolásból,nem tud megfelelően dolgozni,és az irodára sem kapja meg a megfelelő engedélyt,mivel nem tud telephelyet-illetve a teherautóhoz megfelelő parkolási engedélyt (???)prezentálni.Számomra homályos a dolog,mert szerintem nincs összefüggés a kettő között,de mivel ezt a bíróság előtt kéne bizonyítanom,ezért konkrét információt szeretnék.Nem találtam erre vonatkozó szabályokat az önkormányzat honlapján,lehet,hogy be kéne mennem és megkérdeznem?
Az is jó lenne,ha megírnátok,hol találok erre vonatkozó szabályokat.
Ja,lehet hogy egy kicsit homályosan fogalmaztam,én a tház oldalán állok.
Köszönöm előre is!