Cégnév azonosság...


Bogie # 2005.11.27. 19:37

Abba is bele szoktak kötni, ha máshogy van leírva, de a kiejtésük szinte ugyanaz.

ObudaFan # 2005.11.25. 15:09

Hasonlónak általában csak az extremitásig hasonlót tekintik, pl ha egyetlen ékezet, vagy kisbetű-nagybetű a különbség (pl. Törekvés Labdarúgó Egyesület, TÖREKVÉS Labdarúgó Egyesület, Torekves Labdarúgó Egyesület).

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.11.25. 09:30

a fővárosin a társadalmi szervezetes bírók 3 oldalas hiánypótlásaikkal kissé kukacosnak tűnnek

Schmutz # 2005.11.25. 07:57

Szevasztok! Tényleg, mit jelent az, hogy két cégnév hasonló? (Éppen egy egyesületet szeretnénk alapítani, de a bejegyzési kérelmet a bíróság visszadobta. Sok kifogásuk volt (javarészt szerintem hülyeségek), többek között az egyik, hogy van más hasonló nevű egyesület. Persze már korábban ellenőriztük a nevet, meg most is, de nem sikerült rájönni, hogy mi a hasonló. Õk meg nem mondták meg. Akkor hogyan válasszunk másik nevet? Mondjuk hagyjuk ki belőle, hogy "sport" meg "egyesület" mert az másoknál is benne van?

zselatin # 2005.11.17. 20:20

Én kb 1 hónapja működöm.
A cég aki perrel fenyeget, le van védve a neve, ezt biztosan tudom.
Ha megváltoztatom a nevet ami nem gond persze, de a domain névvel nem tudok mit kezedeni, mert az is egy betű kölönbséggel azonos.
Azt meg lehet változtatni? vagy az maradhat?

Bogie # 2005.11.17. 20:12

ObudaFan, akkor is, ha nem védette le a cég a nevet és a logot?
Mi van akkor, ha Zselatin hamarabb használta ezt a fantázia nevet és a cég később alakult meg ezen a néven?
Mi van akkor, ha Zselatin levédeti az általa kitalált fantázia nevet és logot és a cég meg nem?

ObudaFan # 2005.11.17. 20:03

Amennyiben hasonló területen hasonló tevékenységi körben működsz, akkor tisztességtelen piaci magatartás címén igen.

zselatin # 2005.11.17. 19:33

Tisztelt Forum!

A következő sajnálatos ténnyel szembesültem a minap, egyéni vállakozó vagyok, különböző épületgépészeti anyagokkal kereskedem, kitaláltam magamank egy fantázia nevet, mely, NEM cég név csak egy engem azonosító név, a minap felhívott egy cég hogy változtassam meg a nevet mert őt is EGY betű eltérésel így hívják, ráadásul ő is szintén épületgépészeti anyagokkal kereskedik. Tehát ő neki a név, a cég neve, nekem pedig fantázia név.
Beszélgetésünk során kiderült hogy jogi pert fontolgat ha nem változtatom meg a fantázia nevemet.

Kérdésem tényleg nyerhet jogi pert egy fantázia névvel szemben???