egyszerűsített végelszámolás


browngirl # 2007.06.21. 12:02

szia kbs

köszi a választ, és mi a teendő lépésről, lépésre ezt követően

köszi

Bg

Pillangókisasszony # 2007.06.21. 12:25

Kedves Browngirl!

Amennyiben jelentkezkeznek hitelezői igénnyel, akkor természetesen azt rendezni szükséges.
Amennyiben a hitelezői igény meghaladja a gazdasági társaság fizetési képességét, akkor a végelszámolás felszámolási eljárásba megy át.

Jó esetben nem jelentkeznek hitelezők.
Ekkor a Cégbíróság törli a céget a cégnyilvántartásból.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.21. 12:29

Ki kell elégíteni a hitelezőket, rendezni kell a köztartozásokat. Beszerezni a hatósági igazolásokat. Aztán össze kell hívni a taggyűlést (tagok gyűlését), elfogadni a végelszámoló beszámolóját, a zárómérleget, a vagyonfelosztási javaslatot.
Végül ismét bejelenteni az egészet a cégbíságnak.

[2006. évi V. tv. 103- 113. §]

browngirl # 2007.06.21. 13:16

nagyon köszönöm

bg

Dr. Lee # 2007.08.14. 11:39

Sziasztok!Egyszerűsített végelszámolás alatt álló Bt. kifutott a 120 napból,mert nagyon rendezetlenek voltak a cég ügyei.Kötelező e áttérni a általános végelszámolásra,vagy el lehet e indítani ismét egy egyszerűsített végelszámolást?
A Ctv. kommentárja szerint az általános végelszámolásra kell áttérni,ha az eljárás 120 nap alatt nem fejeződött be.Ha ezt nem tesszük meg,akkor kényszervégelszámolás alá kerül a Bt.
Szóval ki lehet e kerülni ezt azzal,hogy ismét megindítjuk az egyszerűsített végeleszámolást az elejétől?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.14. 12:53

Át kell térni. Hiszen nem indíthattok újabb végelszámolást , ha már folyik egy. (Félreértés ne essék: az egyszerűsített végelszámolás is végelszámolás.)

Dr. Lee # 2007.08.14. 13:00

Köszönöm,én is erre jutottam.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.08.14. 13:46

még tán azt lehet csinálni hogy döntesz arról hogy folytatod a működést választasz újra vezető tisztségviselőt megszünteted avégelszámolást és utánna újból döntesz a végelszámolásról
de ez bonyolult
ctv (113.§)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.14. 16:59

És dupla költség is.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.14. 16:59

Ha nem tripla.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.02. 12:45

Segítségre lenne szükségem néhány kérdésben:

  • Az egyszerűsített végelszámolás bejelentésének eljárási illetéke 15 ezer forint?
  • A törlésért már nem kell külön fizetni?
  • Mi van, ha az illeték megfizetését nem igazoljuk, és ezért elutasító végzést kapunk. Tulajdonképpen mit utasítanak el ilyenkor? A törlést? Újra kell játszani az egész cirkuszt, vagy elég az iratokat leporolni, és újra benyújtani?
ObudaFan # 2008.01.02. 20:45

Egyszerűsített végelszámolásnál tulképpen már csak magát a törlést jelented be, annak ellenére, hogy persze a kérelmen feltünteted azt is, ki volt a végelszámoló, stb. Véleményem szerint az egész bejelentés illetékmentes.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.03. 07:55

Igazad lehet. Fogadtak már el tőlünk is bt egyszerűsített végelszámolást illeték nélkül. Viszont az egy másik cégbíróság volt.
Abban egyetértünk, hogy nem kell magát a végelszámolást újrajátszani, elegendő a törlési kérelmet megismételni?

ObudaFan # 2008.01.03. 12:03

Az egészen biztos szerintem.

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.01.16. 15:15

Nem egyszerűsített, de ezt találtam meg a leggyorsabban.
Ha még nem tette meg, a 2006. évi IV. tv. hatálya alá kell-e helyezni a társaságot, a végelszámolás előtt?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.16. 15:16

Mondjuk, hogy egyidejűleg. :)

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.01.16. 15:37

én is igy gondoltam...

ObudaFan # 2008.01.16. 18:17

Egyébként szerintem még ezt sem kell.

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.01.16. 19:22

mindegy, nem fogjuk módosítani, csak érdekelt, hogy vki kapott-e emiatt hp-t esetleg

ObudaFan # 2008.01.17. 19:09

Abban biztos vagyok, hogy volt olyan bíró, aki kiadott 2007. szept. 1. előtt. Azóta azért csak nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.03. 09:11

Mikor és melyik törvény iktatta be a Ctv-be a 111. § (1) f) pontot?

ObudaFan # 2008.02.03. 09:47

Nálad van f) pont? Nálam nincs.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.03. 14:11

Attól függ, mi az, hogy "nálam". Az Opten online jogtárában van:
"111. § (1) A végelszámoló a végelszámolás befejezésekor elkészíti és - a cégnél működő felügyelőbizottság vagy más ellenőrzésre feljogosított szerv, illetve könyvvizsgáló jelentésével együtt - a legfőbb szerv elé terjeszti jóváhagyásra:

  1. az adóbevallásokat,
  2. a végelszámolás utolsó üzleti évéről készült számviteli törvény szerinti beszámolót, amelynek mérlegében - a (2) bekezdésben foglaltakra tekintettel - az eszközök, illetve az esetleges kötelezettségek piaci értéken szerepelnek, a piaci értéken történő értékelésnek az eredményre gyakorolt hatását az eredménykimutatás tartalmazza,
  3. a vagyonfelosztási javaslatot, amelyben a végelszámoló díjának mértékére is indítványt tesz,
  4. a végelszámolási időszak gazdasági eseményeinek bemutatásáról szóló összefoglaló értékelést (zárójelentést), valamint
  5. a cég vagyoni részesedésével működő jogalanyok, illetve a részvételével működő társadalmi szervezetek, alapítványok sorsára vonatkozó javaslatot.
  6. az állami adóhatóság és a vámhatóság - erre a célra rendszeresített nyomtatványon kiadott - nyilatkozatát arról, hogy a cégnek adótartozása nincs, és a cégnél adóhatósági eljárás nincs folyamatban.291"

Hogy a fene egye meg! (A Complexből meg okt. 31-ei lemezme van. Azon még nincs rajta későbbi hatálybalépéssel se.)

ObudaFan # 2008.02.04. 14:49

Akkor elkezdheted nézegetni a Közlönyöket nov. 1-től :)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.04. 15:02

Csak ha nagyon muszáj lesz, és addig meg nem ment valaki. :)

Egyébként jó ha tudjátok: a Hajdú-Bihar Megyei Bíróság Cégbírósága - de legalábbis egyes titkárok - egyszerűsített végelszámolásban nem fogadják el az ügyvéd által ellenjegyzett aláírásmintát a címpéldány helyett, és mereven elutasítási okként kezelik, ha nem nyújtod be az "ügyvezetés nyilatkozatát arról, hogy a munkavállalói érdekképviseletet a végelszámolás megindulásáról tájékoztatták." Akkor is, ha a társaságnak egyetlen munkavállalója sincs, nem hogy érdekképviselet működött volna nála.
(Az már csak hab a tortán, hogy a 2007. augusztus 25-ei, végelszámolást lezáró tagok gyűlésén olyan dokumentum elfogadását kérik számon, amelyet csak egy novemberi vagy decemberi módosítás írt elő.)