végrehajtás eu - n belül, pl. Ausztria


torzonborza # 2018.09.07. 20:21

gerbera317 2017 végén kaptam meg az ítéletet a harmadfokú bíróságtól ahol enyhítették a börtönbüntetését azt is felfüggesztve és helybenhagyták a tartozás megfizetését:) erre írt az ügyvédem egy beadványt a bíróságra végrehajtás kérésére. Na szóval így került a végrehajtóhoz:))

csak azért lettem kicsit bizakodó az ügyben mert kiderült, hogy esetleg külföldön van, gondolom ott azért nehezebb feketén melózni bár ki tudja, csak én azt hittem ez olyan egyszerű dolog, mert egy haveromnak egy időben tiltották a német fizetéséből az adósságát

amúgy Angliáról lenne szó, és most egy netes adatbázisból, még egy címet is sikerült elővarázsolni.

csak most nem tudom, hogy hogyan tovább, meg egyáltalán érdemes e vele foglalkoznom.

gerbera317 # 2018.09.07. 11:05

született ítélet és így kerültem a végrehajtóhoz
Ez így biztosan nem igaz. :-)

A külföldi végrehajtáshoz először eu-sítani kell az ítéletet. Az egésznek akkor van értelme, ha ismered az adós személyi adatait és pontos címét. Úgy nem indíthatsz külföldi végrehajtást, hogy mindössze annyit tudsz az adósról, hogy "Kiss János, Németország".

torzonborza # 2018.09.07. 09:50

gerbera317* Köszi, igen nekem is az az érzésem, hogy hosszútávra rendezkedett be így.

Az nem tudom, hogy számít e, de a tartozás miatt nem én pereltem be. Több károsult volt és rendőrségi feljelentést tett mindenki, ez az ügy húzódott 8-10 éven keresztül, már nem is emlékszem pontosan, év elején született ítélet és így kerültem a végrehajtóhoz, de az eredmény borítékolható volt sajna:)

A külföldi végrehajtás esetén mennyire kell pontos címet kiderítenem, mert ugye nem vagyok nyomozó hatóság.
Amire eddig jutottam az egy város ahol biztos hogy laktak, meg az élettársának egy munkahelye ahol biztos, hogy dolgozott de közelebb az én eszközeimmel nem hiszem, hogy juthatok.

gerbera317 # 2018.09.07. 08:55

Torzonborza
Az emberednek valószínűleg van annyi esze, hogy központilag felkutatható vagyona (ingatlan, gépjármű, munkabér) ne legyen. Innentől fogva behajthatatlan a követelés. Azt teheted, hogy nem hagyod elévülni a követelést, és időnként kéred a végrehajtót, hogy végezzen vagyonkutatást. Az megeshet, hogy bankszámlája mégiscsak lesz, és végrehajtás alá vonható egyenleg is lesz rajta. Minden csak azon múlik, hogy kommunikálsz-e a végrehajtóval.
Ha közben megtudod, külföldön hol él, indíthatsz ellene külföldi végrehajtást.

torzonborza # 2018.09.07. 08:38

Grave7: Köszönöm, szóval így a végtelenségig el lehet húzni.

És ezen kívül van valami törvényes mód amivel élhetek, vagy várok a végrehajtóra és kész.

Mert végeztem egy kis kutatómunkát a neten és kiderült, hogy emberem tényleg élt külföldön, de már valószínűleg nem.
Az élettársa az idén alapított egy céget itthon, és egy másik cégnél is feltűnik a neve (itt az az érdekes, hogy ugyanaz a cég profilja mint amivel annak idején engem lehúztak) csak azt egy másik rokon igazgatja, és egy 70+ éves bácsi hivatalosan a tulajdonosa.
Szóval hivatalosan soha semmi nem lesz a nevén, ilyen esetben ti engednétek elveszni a pénzt vagy van valami még esetleg amit tehetek?

Köszönöm
Üdv

Grave7 # 2018.09.06. 14:30

@torzonborza: A végrehajtási cselekmények megszakítják az elévülést (tehát az újrakezdődik), ezért az utolsó végrehajtói intézkedéstől számított elévülési időn belül (a követeléstől függ; az általános 5 év, tehát ez esetben pl. 4 és fél év múlva) kérd írásban a végrehajtótól az eljárás folytatását, új megkeresések kiadását.

torzonborza # 2018.09.06. 08:38

Helló

Hasonló ügyben kérnék tanácsot én is, a bíróság már megítélte számomra a tartozást. Most a végrehajtónál jár az ügy aki persze nem talált semmi vagyont, de megkísérelte a foglalást a bejelentett lakcímen ahol a rokonok azt közölték, hogy az emberem külföldön van.
Persze ez akár hazugság is lehet, a kérdésem az lenne, hogy milyen további lépéseket tehetek, hogy a dolog ne évüljön el és azért egy szemernyi esélyem legyen a pénz behajtására:)
A bírósági ügy is majdnem 10 évig tartott, szóval van időm én ráérek.

Ezt az európai fizetési meghagyást én is megtaláltam, de ha jól értem akkor ez ide nem vonatkozik, meg amúgyis tudnom kéne, hogy hol lakik az emberem, ami persze most ismeretlen.

Előre is köszönöm

gerbera317 # 2018.07.10. 21:40

Ez most valami vicc?

ius latratus # 2018.07.10. 19:41

Olvass utána, mit takar az "ítélt dolog", s megérted.

ius latratus # 2018.07.10. 19:40

Az ítélet jogereje.

nonolet # 2018.07.10. 16:01

Igen, jogerősen tartozik.

Én meg eldöntöm, hogy mivel nem fizetett ÖNKÉNT

  • FMH-t küldök rá előbb

vagy

  • rögtön a végrehajtót

Mi gátol ebben a döntésemben?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.10. 15:51

Már mondta gerbera: ítélt dolog.

nonolet # 2018.07.10. 15:35

Európai fizetési meghagyásos eljárás
https://eur-lex.europa.eu/…tent/HU/TXT/?…

Az eljárás nem alkalmazható a következők tekintetében:

adó-, vám- vagy közigazgatási ügyek;

az államnak az államhatalom gyakorlása során hozott aktusai vagy elkövetett mulasztásai miatti felelőssége;

házassági vagyonjog;

csődeljárás, fizetésképtelen társaságok vagy más jogi személyek felszámolására vonatkozó eljárások, csődegyezség;

szociális biztonság;

szerződésen kívüli kötelmekből eredő követelések, kivéve, ha azok a felek közötti megállapodás tárgyát képezték, illetve, ha a kötelezett elismerte tartozását, vagy ha azok egy közös tulajdonból eredő számszerűsített tartozás kiegyenlítésére szolgálnak.

nonolet # 2018.07.10. 15:17

Elsőre nem látok ilyen tiltást ...

Gyakorlati útmutató
az európai fizetési meghagyásról
szóló rendelet alkalmazásához

https://e-justice.europa.eu/fileDownload.do?…

- -

Ebben sem látom, hogy
miért ne kérhetném a megítélt pénzem FMV-val
a végrehajtó felbérlése helyett...

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

gerbera317 # 2018.07.10. 12:48

Ítélt dolog. Nincs helye fmh-nak. Európainak sem.

nonolet # 2018.07.10. 12:12

Elsőnek talán a "Európai fizetési meghagyás" is elég lenne...

https://www.mokk.hu/…ek/EUFMH.php

rangerboy # 2018.07.10. 08:44

Tisztelt Ügyvédek!

Egy jogerős ítéletem van, melyet alperes nem egyenlitett ki. Külföldi bevétele viszont van, így ausztriában kell végrehajtást indítványoznom. Egy ügyvéd révén szükségem van a EUGVV Art 53. formanyomtatványhoz. Ezt azonban nem találom. Ezt csak a bíróság állíthatja ki. Hogy van egy, ki tud ebben segíteni? Olyan össze-visszásnak tűnik az egész.

várom a szíves válaszokat!
köszönettel
rangerboy