Végrehajtás


gerbera317 # 2018.11.15. 07:55

Nem tudsz mit csinálni, mert a 2017-es "felézős" tartozás is elismerted közjegyző előtt. Miután mégsem fizetted meg, végrehajtást rendeltek el ellened (gy.k.: feléd). A végrehajtó pedig csak teszi a dolgát, többek között lefoglalta az ingatlanodat is (nem csak "akarta", hanem meg is tette). Az a te saját mulasztásod, ha ezekről a földhivataltól szereztél tudomást, ugyanis sem a közjegyző, sem a végrehajtó eljárása nem valami zugolyában lett dolog, hanem igenis kézbesítettek (legalábbi smegkísérelték) a részedre (gy.k.: feléd) minden lényeges iratot.

B.Maria # 2018.11.14. 15:55

Üdvözletem!

Érdeklődni szeretnék, hogy tudnának e nekem segíteni. Az egyik banknál volt hitelem amit 2014-ben rendezte, de 2015-ben kaptam egy levelet, hogy még sincs rendezve és fizessem be az összeget amit kértek. Ezt befizettem és 2017-ben kaptam egy levelet, hogy nincs feléjük tartozásom. Idén újra kaptam egy levelet, hogy még mindig van tartozásom, mert hiba volt a részükről, hogy nincs tartozásom és most jóval nagyobb összeget kértek ezt nem fizettem be, mert jogtalannak tartottam, ezért a végrehajtó iroda keresett meg levélben, hogy rendezzem a hitelemet. Felvettem velük a kapcsolatot, de azt írták nem tudják leállítani, mert a bank kérte őket meg a végrehajtással. Nem tudtunk megegyezni, ezért most a földhivataltól kaptam egy levelet, hogy jelzálogot akarnak rátenni a házamra. Ebben szeretném kérni a segítségüket, hogy békés úton tudjam rendezni ezt az ügyet. A banktól kértem egy kimutatást a befizetéseimről abban a teljes összeg rendezi a hitelt. Lenne még egy kérdésem: A bank szerint az ő hibájuk volt, hogy én rendeztem a hitelt akkor miért kéri rajtam az elmúlt évek kamatjait és járulékait? A felszólító levélben nincs odaírva a járulék összege csak a tőketartozás összege. Ezt se tartom becsületes dolognak, hogy nincs odaírva mekkora összeg a járulék.

Köszönöm a segítségüket.