Végrehajtás szüneteltetése


gerbera317 # 2019.02.25. 13:33

Valószínűleg helytelenül vázolod a tényállást. Ezen a fórumon az, hogy "hitelt jegyeztek fel a tulajdoni lapra" azt jelenti, hogy jelzálogot jegyeztettek be a követelés biztosítására. Ez nehezen hihető, mert 1) az ámerikai tanti ehhez nem járult hozzá, 2) és egy 2009-es jelzálogból nem lesz 2010-ben árverés, 3) és autókölcsönhöz nem kérnek ingatlanfedezetet.
Úgyhogy valószínűleg az a tényállás, hogy apád tartozik a magánszemélynek és az Argentának, és legalább az Argenta végrehajtást is kért apád ellen, 2009-ben, ami miatt 2010-ben árverés is volt. És azóta további végrehajtási jogok is bejegyzésre kerültek. A mondókádból nem derül ki, hogy a magánszemély indított-e végrehajtást, de mindegy, ez az ő porblémája. Megjegyzem, az ilyesmi a tulajdoni lapon látszik, csak le kell olvasni róla.
Jelenleg a végrehajtás szünetel azzal, hogy az ingatlant legalább két árverésen nem vették meg. És most jössz te, hogy megvennéd.
Nos, három lehetőség van: 1) Valamelyik végrehajtást kérő kéri az újabb árverés kitűzését, te pedig megveszed árverésen. Neked kell elérned, hogy valamelyik kérje, ez nem túl bonyolult feladat. 2) Apád kéri a végrehajtót, hogy a 157. § szerint adja el neked az ingatlant. Ez már bonyolultabb, hiszen vele együtt valamennyi végrehajtást kérőnek is ugyanúgy kérnie kell. 3) Adásvétellel megveszed, aztán... le se írom, inkább ne próbálkozz ezzel.

Furu # 2019.02.25. 11:44

Tisztelt Fórumozók!

Nagyszüleim házát apám és az USA-ban élö nagynéném örökölték. Apám 2004-ben 1,5 M Ft kölcsönt vett fel magánszemélytöl majd 2009-ben az ARGENTA Zrt által autóvásárlási hitelt jegyeztek fel a tulajdoni lapra 1,014 M ft + járulékai erejéig. Nagynéném mint másik tulajdonos egyik kölcsönhöz sem adta beleegyezét. A magánszemély aki elsö a rangsorban nem, de az ARGENTA kért végrehajtást, így a ház ½ tulajdoni hányada 2010 ben lett árverésre bocsájtva 1,8 M Ft-ért (vidéki, BP-töl 80 km-re fekvö ingatlan). Èrdeklödö hiányában a ház nem talált vevöre. Ekkor még nem volt tudomásom az árverésröl. Közben érdekelne a ház megvétele, nem stróman-ként hiszen a ház lakhatatlan állapotban van azóta. Villany, gáz nincs, a tetö, falak, kritikus állapotban. Értékbecslö nem járt ott soha.
A végrahajtó eladhatatlannak nyilvánította, nincs folyamatos árverés alatt. Megkeresésemre azt a választ kaptam, hogy regisztráljak az MBVK elekronikus oldalán, és figyeljem ott az ingatlant mert „az ilyen régi ügyeket is feldolgozzák egyszer“. Végrehajtáson kivüli egyeszség nem érdekelte öket.
Két ügyvédnél is jártunk, a második szerint „próbáljunk egyezkedni a követelökkel, ennyi idö után jó esélyünk van a megegyezésre“. Azóta bejegyzésre kerüktek még kisebb, Intrum Justicias követelések, ezek, a végrehajtó szerint ritkán érvényesíthetöek ingatlanárverés által. Nekünk egy ismételt árverés felelne meg, mivel a tartozások mindenképp meghaladják az ingatlan értékét. Ki kérhet/indíthat újbóli árverést. Köszönöm a segítséget!