Kiskorú felelőssége tartozás öröklésekor


Csipkebogyó # 2019.10.03. 11:27

7 éves gyermekem egyedüli örökösként "megörökölt" egy bankhitelt.
Érdekes mód a bank a hagyatéki ügy lezárásáig nem jelentkezett. Az örökség pozitívban volt 3 millióval,amit gyarsan Gyámhatósági engedéllyel eladtam. Nemrégiben elmentem a hagyatáki ügyet intéző közjegyzőhöz,hogy jelentkezett-e a bank. Azt mondták igen.Kerestek,de mivel nem lakom a közjegyző által ismert címen,(és annak ellenére,hogy a Postánál hivatalosan meghatalmaztam a szomszédom a leveleim átvételére mégsem kaptam meg a közjegyző levelét).Elmondta,hogy törvényes képviselőként engedélyeznem kellett volna,hogy a bank betekinthessen a hagyatékba,de mivel nem találtak nem adtak információt neki.Így most fogalma sincs a banknak,hogy mennyi a gyermekem öröksége.Úgy tudom,hogy 5 évig lehet az örököstől az örökség összegéig terjedő adósságot követelni.Ez 9 hónap múlva lejár.Kérdésem az,hogy a későbbiek során,ha vesz a gyermekem egy lakást,vagy mi neki,akkor azt az 3 milliót,amennyit örökölt a későbbiek során követelheti-e a bank a magánvagyonából?Illetve az enyémből,mivel én adtam el az örökségét?Köszönöm válaszukat