Bérgép vissza nem szolgáltatása


Hyperatis # 2020.04.03. 08:50

Már a második rendőrségen vagyok, de egyik sincs nyitva. És Nagyon szépen köszönöm a legutóbbi hozzászólónak :)

gerbera317 # 2020.04.03. 06:56

Pert kell indítani az ingóság visszaszolgáltatása iránt, és majd a bíróság ítéletben fogja őt kötelezni erre. :-) Ha az ítélet sem hatja meg, akkor az a Vht. 178-179. §§ szerint hajtható végre.

alsovonal # 2020.04.02. 22:07

Hyperatis

Ennek a sztorinak szerinted mi köze a végrehajtáshoz?

OFF Sétálj be a rendőrségre és add elő a lenti mesédet. ON A vh-val ráérsz a nyomozás után foglalkozni.

Hyperatis # 2020.04.02. 21:58

A bűnöm: nem hittem el, hogy visszahozza. Ráírtam kb 14 barátjára abból 4 válaszolt. Abból 1 mondta a tutit, hogy beszámíthatatlan és vessek keresztet a gépre. Továbbá "a családját a szájára vettem". Illetve felvázoltam neki mire számítson ha nem hozza vissza. Elküldtem a fotót a kameráról, ami elvileg vette az átadást, illetve a papírról amit aláírt.. ez miatt az egyed, annyira kikészült idegileg, hogy mentőt kellett hívni hozzá. Meg is halt talán. Ezt onnan tudom, hogy egy privát számról telefonált az ismerőse, talán munkatársa, aki szintén megfenyetett, hogy megkeres telefonszám alapján levágja a fejem, amiért szegény gyereket kikészítettem annyira ordított velem stb.. ha tényleg meghalt a felsorolt bűneim miatt, akkor nekem lesz bajom a végén ? Ez lehetséges ?

Hyperatis # 2020.04.02. 21:31

Kipróbálom. Bemegyek a cigányok közé. Kicsit utánaérdeklődtem, hogy ki ez. Facebookon. Azt mondták róla, hogy szavahihetetlen. Erre ő kiakadt, hogy miért írkálok rá a barátaira.Sértegetett meg fenyegetett, hogy kiveri a fogaimat stb.. majd visszahozza, mikor kedve van. Felajánlottam értemegyek.. az neki nem jó. Aztán odáig fajult, hogy állítólag annyira megviseltem, hogy mentőt kellett hívni hozzá.. barátja hívott privát számról, szintén megfenyegetett, hogy még ma felkeres stb.. meg egyenesen meghalt a barátja miattam, meg ilyenek.. mindent megtesz, hogy ne kelljen visszahoznia.

gerbera317 # 2020.04.02. 16:09

halogatja a visszahozatalát
És ha értemész? ;-/

Hyperatis # 2020.04.02. 13:04

Adott egy 100 000 forintos CO2 heggesztő, amit bérbeadtam.Az illető egy hete halogatja a visszahozatalát a gépnek. Lazán vettem és csak egy sima internetről letöltött bérleti szerződést irattam alá. Mennyi az esélye, hogy visszakapom a gépet, vagy be tudom hajtani az árát ? Illetve milyen lépéseket kell tennem ?