Hazoznélvezettel terhelt ingatlan jelzáloga


berke # 2020.08.13. 09:30

Tisztelt Fórumozók!
Nagyon laikusként a megkeresésem alapja az alábbi élethelyzet:
Személyi kölcsön 7e, vásárlási hitel 500e
Tulajdonom egy haszonélvezettel megterhelt ház közel 4 m ft értékben.
Kérdésem a következő: ha a házat megterhelem jelzálog hitellel és ebből kitörlesztem a kölcsönöket de nem fizetem a jelzálog hitelt, mi következik? A házra nincs szükségem. Eladni bonyolúlt haszonélvezettel.
Rutinos rókáktól kérdezem, hogy kitörleszti-e a kölcsönöket a ház és marad még belőle valami a kezembe hogy új életet tudjak belőle nyitni?
Ne kövezzetek, nem győzöm hangsúlyozni, hogy laikus vagyok :)

Köszi: berke

berke # 2020.08.13. 09:31

700 ezer természetesen :) elírtam, nem 7ezer :D

wers # 2020.08.13. 09:44

ha a házat megterhelem jelzálog hitellel

Nekem kapásból az első felmerülő kérdés, hogy ad-e rá bank hitelt.

de nem fizetem a jelzálog hitelt, mi következik?

A második, ha ad is, és végrehajtás lesz a többi vagyonod nem fog mentesülni. Azt is viheti a végrehajtó, ha a ház nem fedezi a költségeket. (vagy eladhatatlan stb.)

wers # 2020.08.13. 10:18

Még egy, többnyire a hitelek szerződés szerinti teljesítése a legolcsóbb a végrehajtás pedig piszok drága.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.13. 10:18

Ha valaki úgy vesz fel egy kölcsönt, hogy eleve nincs szándékában törleszteni, akkor az bűncselekmény: csalás. (Még akkor is, ha a hitelező követelése végrehajtással megtérül.)

drbjozsef # 2020.08.13. 13:33

berke,

A haz erteke 4M, ES meg van terhelve haszonelvezettel, vagy szerinted a haszonelvezettel terhelt haz erteke 4M?

Nem mindegy.

gerbera317 # 2020.08.14. 09:47

Ha nem akarsz fizetni, miért nem a 700e és 500e Ft kölcsönöket nem fizeted meg? Miért bonyolítod túl a dolgot azzal, hogy ezeket hitelkiváltó kölcsönnel kifizeted, majd amazt pedig nem fizeted vissza?
Egy ilyen ügylethez a haszonélvezőt is be kell vonni adósként, de minimum dologi kötelezettként, és ezzel minimum az öregkori lakhatását kockáztatod, de inkább a nyugdíját, és ezzel a puszta megélhetését is; nem beszélve arról, hogy ez tényleg bűncselekmény.

wers # 2020.08.14. 09:53

Miért bonyolítod túl a dolgot azzal, hogy ezeket hitelkiváltó kölcsönnel kifizeted, majd amazt pedig nem fizeted vissza?

Szerintem abban a tévhitben van, ha jelzálogkölcsönt vesz fel és azt nem fizeti akkor a bank beéri, ha elárverezik a jelzáloggal terhelt ingatlant.

(ebbe egyébként jellemzően a kocsihitelesek buknak bele, a bank elviszi a kocsit majd az adós még több évig fizet a semmiért)

berke # 2020.08.17. 02:38

Köszönöm szépen a válaszokat!
Mint mondtam, nincs nagyon rutinom ezen a téren.

lajcsó # 2020.08.19. 07:43

Számomra kétséges az, hogy bank hitelt fog adni haszonélvezettel terhelt ingatlanra.
A végrehajtás nem feltétlenül az ingatlan árverezésével kezdődik! Ha van állandó jövedelmed akkor elsősorban, abból vonják az adósságodat.

wers # 2020.08.19. 08:13

Ha van állandó jövedelmed akkor elsősorban, abból vonják az adósságodat.

Ha belátható időn belül a letiltással megtérül. Ha a végrehajtást kérő szerint nem, akkor árverezést is kér. Ha az nem fedezi az összes követelést akkor folyatódhat a letiltás + másik ingatlan árverezése, kocsi, stb.

berke # 2020.08.27. 20:36

Köszönöm szépen a válaszokat :)