furcsa fmh


Majordomus # 2022.07.24. 15:35

Pedig van rá példa: mikor végrehajtásra kerül sor,jobban tudja a társasházi jogot mint én.

Zöldövezeti11 # 2022.07.23. 20:49

ügyesen csinálja,

úgy általában azok akik lakbérhátralékot halmoznak fel, rezsit nem fizetnek... nem ügyesek. Kicsi a valószínűságe , hogy ellenpert -sima pert indítanának.

gerbera317 # 2022.07.23. 13:27

''"kettő hét. nem irreálisan rövid ez?
Tizenöt nap. Akinek ez kevés, annak a 90 nap is kevés lenne.

Majordomus # 2022.07.23. 10:56

Bezony!

Közös költségnél 2 heti kerekités miatt bukott az ügy. Utólag persze levertem rajta a tartozást de a "kerekitésben" igaza volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.23. 08:36

akkor ezt fel lehet kerekíteni 600 eftra ?
Bármit lehet. De ennek már van miért ellentmondani, és az ellentmondó adós megnyeri a pert, amely a fizetési meghagyásból alakul. Ha ügyesen csinálja, a hitelező felperest a teljes perköltség viselésére kötelezik.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.23. 08:34

A legtöbb adó eleve nem tudja, hogy egy ilyen fizetési meghagyásnak ellent kell mondani és oda címezni akitől jött.
Annél részletesebben leírni, mint ahogy magán a fizetési meghagyáson le van, nemigen lehet. El kellene olvasni.

Zöldövezeti11 # 2022.07.23. 08:33

legtöbb adó helyett

legtöbb adós

Zöldövezeti11 # 2022.07.23. 08:31

Látom sokan belementek ebbe a VH ügyes problémakörbe.
Ezt most mellőze azért szerintem is van egy probléma.
A fizetési meghagyásra van egy ellentmondási idő. kettő hét. nem irreálisan rövid ez ?
A legtöbb adó eleve nem tudja, hogy egy ilyen fizetési meghagyásnak ellent kell mondani és oda címezni akitől jött.
Egyik közeli ismerős mondta, hogy ha már ehhez kell folyamodnia jól megfejeli azt az összeget

Mondjuk 100 - 200 eft nál nem igen bocsátanak ki ilyent. Nem éri meg.van ügye a közjegyzői díj aztán a végrehajtási díj.

Mondjuk egy bérlő tartozik 300 eft lakbérrel és 150 rezsi költséggel, akkor ezt fel lehet kerekíteni 600 eftra ?

szanyiberenc # 2022.07.22. 17:08

Köszönöm a pontos választ, így világos.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.22. 12:15

Csak a folyamatban lévő eljárásokban.

szanyiberenc # 2022.07.22. 09:30

OK, köszi, nekem egy (zug)ügyvéd mondta, hogy a napokban megállapított határidőket meghosszabbítja a bírósági szünet.

drbjozsef # 2022.07.22. 09:20

szanyiberenc,

Az ítélkezési szünet (ami nem büntetésfizetési szünet) a te fizetnivalódat?
Dehogy.

szanyiberenc # 2022.07.22. 08:46

nem mondom, mert benne van, h 15 nap alatt. Jogerős ráadásul, a kérdés arra vonatkozik, hogy blokkolja-e a törvénykezési szünet még augusztus végéig?

drbjozsef # 2022.07.22. 08:44

szanyiberenc,

Nehogy azt mondd, hogy abban az ítéletben nincs benne, hogy mennyit, hogyan, mikor, kinek, és meddig kell fizetned...

szanyiberenc # 2022.07.22. 08:43

Tisztelt Szakértők! Ítélkezési szünet alatt átvett ítéletre most kell fizetnem vagy megvárhatom az augusztust?

oligaliga # 2022.07.18. 13:28

Tonna szám lenne ügyfél az alapítvány facebook csoportjaiból, hisz az Eos, Intrum stb. vegzáltjainak a fele ilyen... Ez sok pénz is egy olyan ügyvédnek akihez átlapátolom a munkát :)

Csak előbújt a szög a zsákból. Az a tonnaszám jelentkező ügyfél meg majd fizeti az ügyvédet, az alapítványt, a semmire. Nem jogász, inkább héja.

Vh-ügyes # 2022.07.18. 13:00

Gerbera
A dolognak kicsit sem elhanyagolható a jelentősége!
Tonna szám lenne ügyfél az alapítvány facebook csoportjaiból, hisz az Eos, Intrum stb. vegzáltjainak a fele ilyen... Ez sok pénz is egy olyan ügyvédnek akihez átlapátolom a munkát :)

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.18. 12:34

Olvastad a topikcímet, Kari?

gerbera317 # 2022.07.18. 12:30

De nem öncélú a játszadozás
Ja. Kamu követelés kamu felekkel, kamu fmh-val, előre láthatólag kamu perrel első és második fokom, sőt a Kúriáig is elmenve, mindezt minimál-illetékkel. Csak azért, hogy megmutathatsd a fórumnak, hogy a jogerős fmh ellenére is lehet hivatkozni a korábban bekövetkezett elévülésre. Ez egy kicsit sem öncélú. Majd számolj be arról, hogyan döntött a Kúria!
De ha odáig eljutsz, akkor még mindig szükség lesz a végrehajtásra, mivel "a vh-ból akarsz az elévülésre hivatkozni". Ha a bíróság nem veszi észre, hogy csak kisded játék, a végrehajtó fel fogja ismerni, és úgy vág érte pofán, hogy a párod lefoglalt ingatlanának szemöldökfájától kapod a párját.

oligaliga # 2022.07.18. 12:12

VH-ügyes

A jogosult én vagyok, a kötelezett meg a párom...
De nem öncélú a játszadozás!
Kell az érveléshez, amellyel azt akarom levezetni, hogy - ha üres a 11pont - hivatkozható vh szakból a hallgatással jogerőssé lett fmh előtt beállt elévülés

Vagyis azt kérdezed, hogy ha az FM 11. pontjába nem írod, hogy elévült, és a kötelezett nem mond ellent, a vh elrendelése után a párod mondhatja-e, hogy elévült, nem végrehajtható?

Mondhatja, csak sem a közjegyzőt, sem a végrehajtót nem fogja érdekelni, mert az elévülési kifogást az FM elleni ellenmondás miatt indult perben lehet előterjeszteni, és a bíróság fogja eldönteni, hogy igaz vagy nem igaz.

Vh-ügyes # 2022.07.18. 12:03

KBS
Kölcsönösen nem kedveljük egymást, de az elfogultság hályog.az ember szemén...

kari978 # 2022.07.18. 12:02

Tisztelt forum, tanacsot kernek.
Adott egy tarsashaz, 23 lakassal, ket lepcsohazzal. Egyik lepcsohaznak van egy tuzfala. 4 tulajdonos akiknek a tuzfallal erintkezo a lakasuk szigeteltetni akarjak es erre celbefizetest kertek a 23 lakotol. A munka erteke 5 millio forint, van ra 1,5 megtakaritas. 3,5 millio celbefizetest kernek lakonkent ez kb az eves kozos koltseg dij ketszerese. Hatarido egy honap. A lakogyulesen 8-an vettek reszt a 23bol, ok megszavaztak (koztuk az erintett 4 persze). Sokan nem egyeznek ezzel de nem voltak jelen, nem szavaztak. A lakogyules egyszeru tobbseggel dont, megismetelt lakogyules donteskepes. Tobb lako formai es tartalmi hibat lat. Pl ajanlattevo csak 2 volt, ugy tudom minimum 3 kell. Az ajanlattetel egy egy soros indoklas, teteles bontas nelkul, kerek osszegre szol. (szigeteles, vakolas 30 ezer forint per nm es ennyi)
Kerdes, beletartozik-e ez egyaltalan az allagmegovasba, javitasba ami elengedhetetlen? Kell-e a 3 ajanlat? nem aranytalan-e ez a befizetes igy? Mi tortenik ha nincs meg a befizetes? Es leginkabb hogy hogyan lehetne ezt megtamadni vagy visszaforditani a dontest? Ujboli rendkivuli lakogyulest kertek paran, nem lett kituzve. De a munkat surgosen meg is rendeltek par napon belul, holott ez mar 2 eve huzodo tema amugy. Segitseget kernek kit hogy keressunk meg vagy mi a kovetkezo lepes, ha nem egyezunk. Udv Szegedrol

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.18. 11:45

A Nap pedig a Föld körül forog.

Vh-ügyes # 2022.07.18. 11:38

Gerbera
A jogosult én vagyok, a kötelezett meg a párom...
De nem öncélú a játszadozás!
Kell az érveléshez, amellyel azt akarom levezetni, hogy - ha üres a 11pont - hivatkozható vh szakból a hallgatással jogerőssé lett fmh előtt beállt elévülés

oligaliga # 2022.07.18. 08:39

gerbere317

Hagyd, szerinte itt mindenki hülye, csak ő a helikopter. Az ilyen nem fogja meghallani a szakember hangját, mert a sajátja sokkal fontosabb. Sajnos van ilyen családtagom, akinek az ég akkor is lila, ha mindenki másnak kék.