Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Hiteltartozás

drbjozsef #   2019.06.12. 17:48

delac,

Legfeljebb, ha az a "saját pénz" kifejezetten és igazolhatóan a feleséged törvény szerinti különvagyona. Attól, hogy az ő jövedelméből lett félrerakosgatva például, az kevés.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.06.12. 16:18

Attól függ.

www.kbs-ugyved.hu

delac # e-mail 2019.06.12. 12:47

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Az alábbiakban kérem véleményét: feleségem lakást vásárolna saját pénzből,részletre.Erről a szándékunkról Házassági vagyonszerződést kötöttünk,miszerint a lakás csakis az ő tulajdona lesz.Van felmondott banki hitelem csak az én nevemen ,és kérdésem,hogy emiatt végrehajtás alá vonhatják-e a feleségem tulajdonában lévő lakást?
köszönöm Sz László

wers # e-mail 2019.05.30. 13:48

Helyettes 017 válaszolt,mert értette a kérdést

igen:

teljesen értelmes és ráadásul még jogilag is helytálló választ kaptál.

gerbera317 # e-mail 2019.05.30. 13:44

Már 10 éve műveled magadat a témában? Ja, végül is, a jó pap is holtig tanul. Meg a rossz pap is.

Judith56 # e-mail 2019.05.30. 13:03

Azt hiszem 10 évi pereskedés után tudok kérdezni. Az OTP használja,így ,hogy kiengedni a hiteltartozásból. Számtalanszor jártam ott ebben az ügyben. Azt is tudom,hogy csak a férjem engedhet ki a tartozásból,sőt azt is,hogy neki kell helyettem vinni valakit,akit az OTP is elfogad adóstársnak ! Helyettes 017 válaszolt,mert értette a kérdést ! Én nem eligazítást kértem,hanem tanácsot! Már előzőleg leírtam,hogy mi gondom..

drbjozsef #   2019.05.30. 07:29

Judith56,

Jól kell kérdezni, ez a titok.

De esetedben ez nem fog menni, mert ahhoz be kellene betűről betűre másolnod azt a bizonyos ítéletet, hogy érdemben hozzá lehessen szólni. Addig csak olyan jogilag értékelhetetlen kiefejezéseket tudsz összehozni, hogy "nem engedett ki" meg "nevére íratta".

Meg hát aztán ügyvéded is van, mégis mire számítasz egy fórumon?

helyettes_017 # e-mail 2019.05.29. 22:35

Judith56,

teljesen értelmes és ráadásul még jogilag is helytálló választ kaptál.

Az a döntés, ami a házassági bontóperetekben született a szóban forgó hiteltartozás visszafizetéséről, csak a volt férjed és a közted lévő jogviszonyt érinti, a köztetek történt elszámolásnál volt jelentősége, ettől még a kölcsönt nyújtó bank felé továbbra is adós/adóstárs maradtál.

Téged nem a volt férjed, hanem az adott pénzintézet tud a kölcsönkötelemből kiengedni, a banknál kell(ett volna) a szerződésmódosítást kezdeményezni, nem pedig a volt férjedet ijesztgetni - a leírtak alapján amúgy sem tűnik ijedősnek.

Judith56 # e-mail 2019.05.29. 22:06

Úgy látom nem jó helyen kérdezősködök,mert értelmes válasz még egyszer sem kaptam !Csupán mellébeszélést !

drbjozsef #   2019.05.29. 18:29

A volt férjem úgy íratta a saját nevére a volt közös ingatlant,hogy engem nem engedett ki a hiteltartozásból

A volt férjed nem engedhet ki a hiteltartozásból. Nem jogosult rá.
A nevére íratni sem tudja a közös lakást. Legfeljebb, ha hozzájárultál.

Judith56 # e-mail 2019.05.29. 17:52

Mivel tudnám rákényszeríteni a volt férjemet,hogy kiengedjen a tartozásból ???? Mivel tudnám megijeszteni ??? :D

Judith56 # e-mail 2019.05.29. 17:50

Hónapok óta a volt ügyvédemnél vannak a papírok,de olyan csendben van,mint hal a vízben !

Judith56 # e-mail 2019.05.29. 17:47

Létezik-e olyan,hogy bírói adminisztrációs hiba,vagy ügyvédi hiba. A volt férjem úgy íratta a saját nevére a volt közös ingatlant,hogy engem nem engedett ki a hiteltartozásból .A vagyonmegosztáskor kérte az együtt épített új ingatlant hasznával,tartozásával együtt. Az ítéletben számszakilag úgy is lett elszámolva,de kimaradt a mondat,hogy csak abban az esetben írathatja át,ha engem kienged a tartozásból.Így becsapott engem is,az OTP-t is. 2004 -ben váltunk el,2011-ben lett jogerős az ítélet. Ő 2011-ben átíratta az ingatlant,nekem nem maradt semmi a nevemen,csupán a hitel. 2004 óta a volt férjem lakik az ingatlanban,én nem is jártam benne. Segítsetek,mert megháborodok,állandóan kapom a fizetési felszólítást.Eddig sem fizettem,ezután sem fogom,de mindig hátraléka van,és engem zaklatnak.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.05.23. 20:17

Mit adnál át? A fizetési kötelezettséget? Ha átveszik, szólj, nekem is lenne.

www.kbs-ugyved.hu

Judith56 # e-mail 2019.05.23. 19:06

Lentebb,már leírtam a problémámat az OTP tartozásomról. Azt szeretném kérdezni ,hogy semmilyen más jogom nincs a hitellel kapcsolatosan csak hogy fizessek ? Nem adhatom át az adósságkezelőnek ?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.04.30. 13:38
meszes67 # e-mail 2019.04.30. 12:44

Üdvözlöm/Sziasztok

2006 ban vettem fel hitelt amit kisebb nagyobb nyűggel fizettem volt elmaradásom amit a Cib részben elengedett részben megállapodtunk hogy havi 105 ezret tudok fizetni ha ez így megy akkor 3 év múlva a fent maradó összeget egy összegben vagy ha időben fizetek akkor tovább lehet kérni hitelre. kb 1 év múlva jött a levél az MKK.tól hogy ők vették át a hitelt nem értettem hogy amikor rendben fizettem. A kérdésem az hogy az öcsémmel elég rossz a kapcsolatom és ki akarja fizetni a hitelemet az MKK. nál hogy földönfutóvá tegyen kérdésem ha rendesen fizetek ez lehetséges, és akkor ő lesz a lakásom tulajdonosa?? érdemleges válaszokat előre is köszönöm. felvett hitel 10m. vissza fizetve 9M és az MKK. nak fogok január 20án tartozni 8 M-el

gerbera317 # e-mail 2019.04.27. 15:17

Nincs olyan jogszabály, amely tiltaná a követelés elengedését. A polgárjogban pedig, ami nem tilos, azt szabad. Ugyebár.

akhuni # e-mail 2019.04.27. 10:49

Tisztelt szakértő.
A felmondott lakáshitel tartozást lakáseladással egyenliteném ki, viszont az összeg kevesebb, mint amit követel a bank, kB 10%-kal. Jogilag a bank a tartozás 10%kát elengedheti?
A szerződésben 2 ingatlan szerepel, amiből az egyik pótfedezet és a pótfedezetben kiskorú örökösök vannak.
Ha van jogszabály a tartozás elengedésre, akkor annak mi a pontos neve, hogy a vásárlási szándék nyilatkozatban feltüntessem a bank felé?
Előre is köszönöm a választ.

Julien99 # e-mail 2019.03.08. 13:34

Tisztelt Szakértő!

2000.01.29.-én kötöttem egy bankkal hitelkeret szerződést amit ők később felmondtak.A követelésüket később átadták vagy eladták egy behajtó cégnek.Azok időnként küldtek egy levelet sima postai feladással amiben leírták az egyenlegemet meg részletfizetési papírt.De sajnos az anyagi helyzetem nem engedte meg azt a törlesztést amit ők felajánlottak részemre.Most pár hónapja megint kaptam egy levelet,de most már egy másik behajtó cégtől a DUNACORP Faktorház Zrt.-től ugyanarra a tartozásra.Később fel is hívtak és megint nekem nagy törlesztő részletet követeltek azzal fenyegetve meg ha nem fizetek ráterhelik a nyugdíjamra és végrehajtást kérnek.Akkor azt mondták fizessek 35.000 ft-ot havonta és majd fél év múlva megint beszélünk tudok-e többet fizetni.3 hónapban ki is fizettem neki csekken a 35.000 ft-ot ami bizony nagyon megnehezíti a megélhetésünk.Viszont azóta is hívogatnak és egyre többet követelnek és fenyegetnek.Kérdésem a következő lenne 19 év után is követelhető a tartozás?Ez sosem évül el?Jót tettem azzal,hogy kifizettem nekik három hónapon át a pénzt vagy a továbbiakban ne fizessek?Tudnak ellenem valami jogi lépést tenni vagy jogtalan a követelésük mert az már 19 év alatt elévült?Mennyi az elévülési idő ha van ilyen?

Köszönöm előre is a válaszát.

kashmir # e-mail 2019.02.28. 16:56

Tisztelt szakértők.
2006-ban szabad felhasználású ingatlan fedezetes hitelt vettem fel chf alapút banktól. Sajnos nem tudtam rendszeresen fizetni. 2011-ben felmondták a hitelt, kaptam egy közjegyzői okiratot. Azóta semmi esemény nem történt.
Most megkeresett egy faktoring cég hogy megvette a tartozásom.
Ilyen jellegű hitelre vonatkozik elévülés?
Válaszukat előre is köszönöm

Judith56 # e-mail 2019.02.27. 12:05

Köszönöm a gyors választ ! Szerencsére nincs a nevemen semmi,jövedelmem,csupán 39 e. Ft segély. Ha árvereznek,akkor neki lesz rossz,mert ő lakik az ingatlanban.

drbjozsef #   2019.02.27. 06:43

Judith56,

Én vagyok az adós,ő az adóstárs.

Nem, ilyen nincs. Ő is adós, te is adós vagy, egymásnak adóstársai vagytok oda-vissza.

2011-ben a teljes ingatlant a saját nevére íratta,de engem nem engedett ki a hitelből. Mit tegyek ?

Ehhez valószínűleg ismerni kellene azt az ítéletet. Ha a nevére íratta (milyen jogcímen?), akkor a tulajdonviszonyokat rendezte a bíróság, de akkor rendeznie kellett volna a hitelviszonyokat is.

A bank nem szeret kiengedni a hitelből senkit, csak ha muszáj, és nem nő a kockázata, vagyis pl. hoz valaki kezest maga helyett. Ha az ítéletben egyértelműen az exed kötelessége a hitel megfizetése, de a bank mégis követeli - hiszen elvileg egyetemleges adósok vagytok -, akkor egyrészt az exedet zaklathatod, hogy fizessen, másrészt ha fizetned kell, akkor azt visszakövetelheted tőle az ítélet alapján (HA úgy van benne), végső soron fizetési meghagyással vagy perrel, ha nem fizet.

De az ítélet ismerete nélkül biztosat nem lehet mondani. Legfeljebb annyit : ha követel a bank fizess, mert amíg adós vagy, megteheti, és végrehajtást is indíthat, ami nem lenne jó neked.

Judith56 # e-mail 2019.02.26. 18:55

Tanácsot szeretnék kérni! 2003-ban a volt férjemmel jelzálog hitelt vettünk fel építkezésre.Maga az épület a jelzálog fedezet.2004-ben elváltunk,azóta ő lakik az épületben,és ő is fizeti. Én vagyok az adós,ő az adóstárs. Vagyonmegosztáskor a bíróságon kérte,hogy neki maradjon az új épület.Így is lett elszámolva a végzésben.Most azonban mindig van 1 havi hátraléka,az OTP pedig minden alkalommal/havonta /engem zaklat a hátralék miatt. 2011-ben a teljes ingatlant a saját nevére íratta,de engem nem engedett ki a hitelből. Mit tegyek ?

Cabron_ # e-mail 2019.02.26. 15:30

Akkor nincs miért aggódnod valóban. Mármint, hogy most azonnal rád küldik a végrehajtót.
Minél hamarabb rendezd a tartozást, és akkor nem lesznek gyomorgörcseid. :)