Mit vihet a végrehajtó?


végrehajtó1 # 2010.09.29. 13:11

A behajtó cégnek nem.De nincs is semmi jogositványa ez ügyben.Tehát ha elhajtod akkor el fog menni.,
Ha beengeded akkor be megy.
Majd ha nem tud veled mit kezdeni akkor tereli jogi utra a tartozást.

solarenqu # 2010.09.29. 11:31

vegrehajto1: ezt ertem, ki fogom nekik fizetni valoszinuleg egyben, csak azt nem akarom hogy, odamenjenek szuleim lakasara, semmi kozom ahhoz az ingatlanhoz.
de azt meg mond meg nekem legyszi hogy ahhoz hogy egyaltalan kimenjenek nem kellene valami birosagi papirnak lennie??

koszi a valaszt!

végrehajtó1 # 2010.09.29. 11:11

solarenqu

Ha kimennek a behjtók hát kimennek.Ha akarod beengeded őket ha nem akarod akkor nem.
De szerintem próbálj velük egyezkedni hogy engedjanaek el valamennyit és részletben fizeted .Ez hosszu távon még mindig olcsobb...

végrehajtó1 # 2010.09.29. 11:09

huszi75
Testvérek nem veszitik el a tulajdonjogukat csak az adós tulajdonihányada kerül végrehajtás alá.

végrehajtó1 # 2010.09.29. 11:05

prometheusz

Nézd a mentes tárgyak kivételéval minden foglalható még a karnis csipesz is.De a gyakorlatban nem foglalják le.Hacsak a vh kérő kifejezetten nem kéri.Ezeket a számokat (50.000) stb felejtsd el.Ez csak legenda...:)

De ha ezeken kivül másod nincsen akkor csak ez lefoglallása árán lehet elérni hogy fizessél.

prometheusz # 2010.09.29. 10:07

# e-mail 2010.09.29. 09:37 Prometheusz!

A kérdés jogos: egyénre szabott, hogy mi az „alacsony érték“. Szerintem kb. 50 ezer forint alatt nem kínlódik a végrehajtó, ha csak nem húzod magadra.

Láttam már olyat, hogy egy cég által üzemeltetett cukrászda kerti műanyag székeit értékesítették vagy pl: lefoglaltak két tehenet (tarkát)…

Casablanka köszi.

Mondjuk a példa szerinti tehén nem is vicc, hisz több százezer Ft egy tehén értéke.
Csak egy kismalac 12 000 Ft, ami kb 10 kiló lehet.
A kerti butortokat megértem mert ha 1000 Ft 1 db használtan s van 50 db az is eléri az álatald megadott 50 000 Ft ot, s úgy együtt egyként lehetne kezelni.

Nekem azonban semmim sincs ami elérné az 50 000 Ft-os értéket, az eszközeim mosogép, kályha, bojler, butor egyenként kb 10 000 Ft értéküek.
A számitógép lehet magasabb, de használtan az is csak kb 20 000 Ft.
Értékes ruháim sincsenek, az öltönyöm 20 000 Ft volt ujonnan , használtan nem tudom mennyi, de az emlitett moly már a használt értékét is csökkentette.

Szóval valószinübb, hogy ilyenkor a végrehajtó otthagy s megy a földhivatalhoz a tulajdoni lapomon foglalni?

huszi75 # 2010.09.29. 09:52

sziasztok!

Azt szeretném megtudni,hogy mit tud csinálni a végrehajtó akkor,ha az ingatlan 50%-a anyám nevén van,a másik 50%-a beleértve engem is 5 felé oszlik?A testvéreim is el veszíthetik a részeiket,ha árverésre kerül a sor?1 800 000 a tartozásom.
Előre is köszönöm a választ.

C a s a b l a n c a # 2010.09.29. 07:37

Prometheusz!

A kérdés jogos: egyénre szabott, hogy mi az "alacsony érték". Szerintem kb. 50 ezer forint alatt nem kínlódik a végrehajtó, ha csak nem húzod magadra.

Láttam már olyat, hogy egy cég által üzemeltetett cukrászda kerti műanyag székeit értékesítették vagy pl: lefoglaltak két tehenet (tarkát)...

solarenqu # 2010.09.29. 07:13

bocs a helyesiras miatt, t9-es telefon :(
Szoval birosagrol meg szo nincs.. egy faszi hivott fel valamilyen faktorcegtol hogy kimennek a lakasra amihez semmi kozom csak oda vagyok/voltam bejelentve amikor a hitelszerzodes szuletett, ha meg nincsen birosagi ugy es kozben kijelentem magam onnan akkor az szamit valamit?

solarenqu # 2010.09.29. 06:50

végrehajtó 1: most ott tart a dolog hogy egyelönre a faktor cég mondja ezeket a dolgokat telefonon szóval bíróságtól semmit nem kaptam... Kérdezdm hogy nem kellene előbb meg probalni meg nézni hogy van e valami jövedelmem? Meg valami végrehajtási ügyet inditani a bíróságon illetve mi a helyzet akkor ha közben ki jelentem magam arról a címről? Köszi a választani

prometheusz # 2010.09.28. 19:14

C a s a b l a n c a # e-mail 2010.09.28. 13:39
(Zárójelben jegyzem meg: a végrehajtó az alacsony értékű ingóságokkal nem szokott bíbelődni, mivel ezek lefoglalása, tárolása adminisztárciót és jelentős költséget jelent, az ilyen ingóság árverezésének kimenetele pedig bizonytalan.)
Leginkább zálogjoggal terheli az ingatlant, kivonja a gépjárművet a forgalomból stb.

Köszi Casablanka.
Ilyesmire voltam kiváncsi.
A példa szerinti tv nem képvisel értéket, tele vannak vele az "ingyen elvihető" rovatok.
Mi számit alacsony értéknek?
Mert pl. az energomat mosógép eladható 10 000 Ftért, az talán már érték, de a példa szerinti dekopir fűrész szintén a használtan eladhatatlan kategória.

Amugy az adminisztráció költségét nem számolják el végrehajtási költségként?

Ezen az elven végrehajtás ürügyén gyakolratilag mindent vihetne, a korábban leirtakon kívül...

Szóval a kérdés, mi ez a bizonyos alacsony érték, mert nekem pl. 5000 Ft sok, de van akinek csak az órabére...

végrehajtó1 # 2010.09.28. 18:19

Valahol el kell kezdenie az eljárást.Be fog menni de el kell mondani (ha lehet igazolni) hogy nem az adósé az ingóság.

solarenqu # 2010.09.28. 15:29

Azt meg hozzatennem hogy a szuleim anno a hiteszerzodesben, semmi formaban nem szerepeltek a faktroceg aztmondja hogy arra alapozza hogy az volt akkor az allanod bejelentett lakcimem...
ez csak ilyen praztatos kamu szoveg ugye?

solarenqu # 2010.09.28. 15:04

Szaisztok, erdeklődni szeretnék, hogy ha van egy banki tartozásom, amit sajnos nem tudtam fizetni, es a bank eladta a kovetelest egy faktorcegnek, valoban igaz az hogy,( ha nincs a nevemen semmi, fizetesem sincsen, ugymond, amire vegrehajtast kerhetnek) a bejelentettem lakcimemen ami nincs az en nevemen, semmi kozom hozza ugymond szuleim laknak ott, oda mehet a vegrehajto? es elvihet barmit ugy hogy semmi kozom ott semmihez???
valaszotokat koszonom!

C a s a b l a n c a # 2010.09.28. 11:39

(Zárójelben jegyzem meg: a végrehajtó az alacsony értékű ingóságokkal nem szokott bíbelődni, mivel ezek lefoglalása, tárolása adminisztárciót és jelentős költséget jelent, az ilyen ingóság árverezésének kimenetele pedig bizonytalan.)
Leginkább zálogjoggal terheli az ingatlant, kivonja a gépjárművet a forgalomból stb.

végrehajtó1 # 2010.09.28. 07:48

Na jó!:)

ha valaki szegény s csak értéktelen fakó vagy éppen molyrágta ruhái vannak akkor mi van?

elvihető a bolhapiacon jelentős értéket képvisel

Ősrégi videótón televíziót is elvisznek?

hogyne.minél régibb annál értékesebb

Videót amin az előlap már nincs fent de még működik elviszi? s a kazettákat is?

viszik.előlapnélkül is működik.kazettákat szintén foglalják kivéve a 'csicsolinás ' fílmeket nem nert ezek mentes tárgyak(Vht.)

Kopott asztalt széket?

mentes
1000 Ft ért vett tesco dekopir fürészt is?

foglalható (azért mert tescós még lehet jó)

Hosszabbítót?

Ez bonyolult:10 méterig mentes utána 10 és 20 méter között a 10 és a 20 méter közötti különbség 50%-a.20 méter fölött a 100% foglalható.De ebből csak a dugó vonható vh alá.

Mi a gyakorlat?

a fent leírtak.ha nem hiszed járj utána...

prometheusz # 2010.09.28. 04:20

ezt komolyan kérdeztem!
szerencsére nem volt még ilyen esetem, de azt tudom, milyen körülmények között élnek sokan.
a törvény betűinek felsorolását már láttam, de engem a gyakorlat érdekel s szerintem másokat is.
az pedig gyakran nem azonos, nem lehet azonos mert a törvény betűit megíró tehetős embereknek fogalmuk sincs hogy élnek a szegények.

végrehajtó1 # 2010.09.27. 17:49

prometheusz

ne csináld légyszives...

prometheusz # 2010.09.27. 17:18

olvasom mi vihető el végrehajtáskor.
Tanuláshoz szükséges eszköz sem?
Tehát pl. 20-30 000 Ft értékű számítógép nem vihető el, ha van a családban általásós iskolai felső tagozatos tanuló?
Ágy ezek szerint nem vihető el, ruhák viszont igen.
ha valaki szegény s csak értéktelen fakó vagy éppen molyrágta ruhái vannak akkor mi van?
Ősrégi videótón televíziót is elvisznek?
Videót amin az előlap már nincs fent de még működik elviszi? s a kazettákat is?
Kopott asztalt széket?
1000 Ft ért vett tesco dekopir fürészt is?
Hosszabbítót?
Mi a gyakorlat?

végrehajtó1 # 2010.09.17. 15:40

Ha vh-ra kerül a sor akkor Ön megnevezheti azokat a vagyontárgyakat bankszámlát in gatlant amiből a követelése kielégítését akarja.De az Ön által leírtakból és az ingatlanból is behajtható elvileg.

redina810611 # 2010.09.17. 12:39

Tisztelt Végrahtó Úr!

Az alábbi kérdésem lenne. KEdves szomszédunk 500 000 Ft-al tartozik nekünk.
Ha végrehatásra kerül a sor és nincs munkabérük,munkahelyük, van 3 gyerekük, házuk,stb,akkor milyen úton módon lehet behajtani rajtuk a tartozást?
Létezik olyan, hogy elviszik mondjuk a tv-t,autót más ingóságot és annak az árából kapom vissza a pénzemet?

Válaszát előre is köszönöm

kovacsz # 2010.09.13. 20:16

mesi1979: Ne álmodozz. 1-től bármeddig.

mesi1979 # 2010.09.13. 16:30

Tisztelt Végrehajtó úr!

Olyan kérdésem lenne. Mennyi összegtől jöhetnek hozzám foglalni?? Úgy hallottam hogy 500000ft-tól 1000000ft-ig. Köszönettel

batyuné # 2010.07.10. 16:28

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi kérdésem volna. Lakásunkat fele fele arányban tulajdonoljuk a férjemmel. Az én felem végrehajtási per alatt áll készfizető kezesség miatt, a párom fele tehermentes. Megkaptuk az értékbecslésről a levelet, amely 1100000 ft-ról szól. De vonják az én fizetésemből is a tartozást. Elvihet-e a végrehajtó a lakásunkból bármit is? A férjem szeretné kivásárolni az én részemet a becslési díj 70%-ért. Megteheti? A bökkenő még, hogy a lakásunk jelzálogjoggal és szocpollal is terhelt: ilyenkor mit tehetünk?
Előre is köszönöm

végrehajtó1 # 2010.07.08. 13:26

Szilu1

Ilyenkor mit fog vinni a végrehajtò?” elvileg mindent

Mi van akkor,ha ùgy dönt,hogy nem veszi fel a „zaklatò“ telefonokat és nem veszi àt az ilyen tìpusù ajànlott leveleket?
telefont kizártnak tartom.A levelet meg ha nem veszi át saját magával tól ki.

Ez nem minösül zaklatàsnak?”Ez már nem a te gondod, hanem az új lakóé.Lehet ők pedig nem élik meg zaklatásnak...