Mit vihet a végrehajtó?


végrehajtó1 # 2011.07.27. 13:05

Akosom

Bírósági végrehajtó lefoglalhatja.De ehhez még ki sem kell mennie az adóshoz.

végrehajtó1 # 2011.07.27. 13:07

karcsababy

Azt mondta a hölgy igen flegmán a telefonban, hogy augusztusban kijön a végrehajtó,

talán jövő augusztusra gondolt.Azért ilyen gyorsan nem megy:)

végrehajtó1 # 2011.07.27. 13:10

Elöször bejegyezteti vh jogot az ingatlanra.Lefoglalja a gépjárművet.
Majd egyszer valamikor kimegy a helyszinre és készit egy foglalási jegyzőkönyvet.Melyben megpróbál ingóságot foglalni.
Vagy még munkabérletíltást is megpróbálja ..

végrehajtó1 # 2011.07.27. 13:22

Az ingatlan művelési ágra, bejegyzett jogtól függetlenűl vh alá vonható.

Gépjárművet kifogja vonatni a forgalomból.
A bankok felmondják a hitelszerződéseket ezen ok miatt.
Minimálbérből le lehet tiltani max50%-ot.

végrehajtó1 # 2011.07.27. 13:46

Házastársak vagytok együtt sirtok vagy nevettek.

delfin21 # 2011.07.28. 15:32

Köszönöm a választ,Felhívtam az irodát ,ahonnan a papírt kaptam,hogy foglalás lesz és megegyeztünk,hogy szeptember 20-ig kifizetem a 30.000 ft-ot.Azzal kapcsolatban pedig ,hogy a fiam nem járt iskolába annyit szeretnék kérdezni,hogy írta,hogy a családit valamilyen formában megkapjuk,ha rendeződnek a dolgok,de a fiam egész évben nem járt iskolába és szeptember végén betölti a 18-at.Akkor is meg fogjuk kapni a családit?Éa az igaz,hogy 18 éves kora után is marad a védelembe vétel?Választ előre köszönöm Tisztelettel

Ilus08 # 2011.08.10. 18:55

Sziasztok!
Egy érdekes esetet szeretnék leírni!
Az elmúlt napokban már megírtam kálváriámat a végrehajtóval aki jogtalanul inkasszózta bankszámlámat.Ez az eset számomra pozitívan zárult mivel visszakaptam amit lefoglaltak.
Az hittem ezzel vége a dolognak.Tévedtem a volt férjem adósságát a bank ismét kiadta behajtásra.
A furcsa az egészben az,hogy most talált a végrehajtó egy olyan 1987-be általunk vásárolt belterületi ingatlant mely állítólak 1/2 arányban tulajdonos vagyok én is.Nekem biztosan nincs semmilyen ingatlan tulajdonom.Honnan a bánatból szedte ??? fogalmam sincs.
87-be valóban vettünk egy telket de azt rövid idő után el is adtunk ,hogyan lehet a nevemen a fele???
A földhivataltól kaptam a levelet ,hogy lefoglalták a volt férjem részét.Már nem tudom sírjak a vagy nevessek?
Bérből élek 2 gyerekkel albérletben az összes ingatlan tulajdonom annyi amin éppen állok.Kész röhej:)
Ennek sosem lesz vége???
Köszönöm hogy ha elolvassa valaki!
Sziasztok

végrehajtó1 # 2011.08.10. 19:03

Valószinű nem volt átírva

C a s a b l a n c a # 2011.08.11. 10:15

Bia, irány a Földhivatalban megtekinteni!

Bice # 2011.08.11. 16:26

Tisztelt szakértők!
Az édesapám háztartásában élek. Elhunyt anyám után haszonélvezeti joggal rendelkezem több ingatlanban, de nincs "semmi" a nevemen.
Kérdésem az lenne, hogy mit tudna elvenni tőlem vagy a családomtól a végrehajtó, ha a jövedelmemre felvett hitelt nem tudnám törleszteni (kezes és fedezet nélkül).
Mi lehet a legrosszabb eset?
Ha tegyük fel nem tudnának törvény elé állítani valamilyen okból kifolyólag, rátehetné a házban való részemre a kezét vagy ilyesmi?

végrehajtó1 # 2011.08.11. 19:01

semmit.Marad a munkabéred ha van.

tinamama # 2011.08.12. 02:06

Az lenne a kérdésem,hogy mit vihet el a végrehajtó a lakásból?Önkormányzati bérlakás,47 nm-en élünk öten,három kiskorú gyerekkel.Csak a minimális bútorzat van,szekrénysor,egy kinyitható ágy nekünk,3 fotelágy a gyerekeknek.TV,hűtő,mikró,a számítógép amit a gyerekeim kaptak karácsonyra,ezek közül mit vihet el?Az első lépésként a bankszámlámat nézi és ha van rajta pénz (több) akkor azt viszi,vagy ami ráérkezik (munkabér)? Két számlám van,az egyik közös a párommal,neki megy rá a gyermeknevelési,nekem a családi.A másikra megy a fizetésem,meg a tesómtól havonta egy bizonyos összeg.Ezekhez hozzányúlhat úgy hogy nem tudok felvenni semmt?

végrehajtó1 # 2011.08.12. 06:11

Ahol te is meg vagy nevesítve mint számlatulaj azt zároltatja és végrehajtja.Valamint a béred 33%-át lefoglalja.

tinamama # 2011.08.13. 00:59

Akkor ha nyitok a 13 éves lányomnak junior számlát arra mehet a fizum?A csp-t viszont nem utalják számlára ha nem vagyok tulajdonos!Itt a postai út a járható?
Másik téma:A számítógépről nincs számla,kézbe fizettük ki,de a gyerekeké.Hogy lehet megoldani hogy ne vigyék el?Kérjek valakitől egy nyilatkozatot hogy a gép az övé de kölcsönbe nálunk van? Köszönöm a segítségét!!!

ragyasdezso # 2011.08.13. 10:35

tinamama

A számítógép nem érdekli a végrehajtót!

ObudaFan # 2011.08.13. 10:45

A fizetésed 33%-a tiltva lesz, el sem jut a bankszámláig, akárhova kéred.

Klau14 # 2011.08.13. 15:50

Sziasztok!
Sajnos olyan helyzetbe kerültünk a férjemmel hogy már lassan 1 éve nem fizetjük a hiteleinket.Semmi nincs a nevünkön,de dolgozunk.A vh albérletbe is felkeres bennünket?Onnan ugye nem vihet el semmit mivel nem a mi tulajdonunk?Gondolom a fizunak az 50%-át vonni fogják,de ugye nem inkasszózhatják az egészet?A Gyedből is vonnak ha születik egy kisbabánk? Köszönöm előre is a választ!

Klau14 # 2011.08.13. 15:53

ÉS még valami.A végrehajtó értesít ha jön esetleg?

papeerkind # 2011.08.25. 09:32

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy van egy ügyletünk a dunacorp nevű cégnél,és most említette az egyik munkatárs (dr) hogy inkasszót rak a folyószámlámra.
Kérdésem az lenne,hogy ez lehetséges ? (magánszemély vagyok)

sunca # 2011.08.25. 12:51

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. 2008-ban hugommal örököltünk egy ingatlant édesanyánk után, valamint az ő apeh tartozását (áfa, járulék), most kaptuk meg az apehtól a papírt, mi kértünk részltet vagy könnyítést, de nem kaptunk. Ezért érdekelne, hogy mit vihat az apeh? Csak az ingatlant, amit örököltem? Cagy a sáját vagyonommal is felelek, amit én szereztem meg (pl.: autó, ház, fizetés)? Mert egy összegben nem tudjuk kifizetni, a házat anno 13 mft-re értékelték, az apeh össz. 1,4 mft. Fontos lenne tudnom mi vár ránk. Próbáljuk mi eladni jóval áron alul, de eddig senki nem vette meg, sajnos. Valamint, attól, hogy az egyik kérelmet elutasították írhatok e másikat? Köszi

Boszi20 # 2011.09.02. 06:59

Üdvözlöm.

Olyan kérdésem lenne hogy a páromnak 3 hitele van amit nem igazán fizetünk. Ebből az egyik lakáshitel. A lakást 1 hónap múlva elveszik. A fizetését mennyire terhelheti meg a bank?? Ha nem egy bank terheli meg? Terhes vagyok és arra gondoltunk hogy ha gyerektartást fizetne nekem akkor lehet csökkenteni azt hogy a bank ne olyan sokkal terhelje meg a fizetését? Vagy ilyenkor mit lehet tenni?

Köszönöm a válaszát.

végrehajtó1 # 2011.09.02. 12:07

50% -át max. tilthatják le.A gyerektartás megelőzi az egyébb letiltásokat.

Ha a gyerek megszületik akkor kérni kell bíróságon a gyerektartás fizetését és letiltását.

angeljoy # 2011.09.03. 06:49

Tisztelt végrehajtó!

Az Én esetem annyiból áll, hogy a volt férjemmel még anno régen vettünk fel kölcsönt. Elválltunk, a kölcsön nem lett fizetve.A végrehajtó tavaly novemberben küldött egy levelet a volt férjemnek, hogy lefogják Tőle a pénzt a béréből. Én semmilyen értesítést nem kaptam. A mostani párom vett fel hitelt, hogy lakást tudjunk venni és mivel Neki csak vállalkozói számlája van, ezért az Én számlámra jött a pénz. Ez júliusban volt. Most Szeptember 1-én a tudtom nélkül és bármilyen megkeresés nélkül a végrehajtó letíltatott a számlámról 3 millió forintot.Mi jogon,hisz meg sem keresett? Akkor hol van itt a 15 napos határidő? Sőt, ha megtudta nézni, hogy van a számlán pénz, akkor azt is megtudja nézni, hogy milyen jogcímen van az. Ezért szeretném kérni a segítségét, hogy hova is tudnék fordulni, hisz azt Én papírokkal tudom igazolni, hogy nem az Én pénzemet vitte el. Az is érdekelne, hogy a mostani páromnak mi köze van a volt férjemmel felvett kölcsönhöz és hogy hova tudnánk fordulni,hogy a pénzét vissza kapja, hisz ez banki kölcsön és ezt havonta fizetnie kell. Akkor is levonhatja?Segítségét előre is köszönöm.
Üdvözlettel:angeljoy

C a s a b l a n c a # 2011.09.07. 12:04

A kölcsönért a házastársaddal egyetemlegesen feleltek, úgyhogy senkit sem érdekel, hogy milyen címen volt a bankszámlán a pénz. Megtérítéssel igénnyel fordulhat az exed feléd...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.08. 04:48

A plazmatévé meg a számítógép a legritkább esetben van valakinek a "nevén". Attól még foglalható.