Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


gerbera317 # 2016.11.26. 13:22

OFF Sokat kérdezel, rosszul, ráadásul több helyen is. Szégyelld magadat! ON

Olvasd el ezt, magyarul van, értened kell:

154. § (1) Ha az árverési vevő a teljes vételárat kifizette, és az árveréstől számított 30 nap eltelt, a végrehajtó az árverésen megvett ingatlant átadja az árverési vevőnek.
154/A. § (1) Az adós és az adós jogán az ingatlanban lakó személyek az árveréstől számított 30. napig, ha a végrehajtó ennél hosszabb határidőt adott a vételár megfizetésére, eddig az időpontig, jogorvoslat előterjesztése esetén pedig az erről szóló határozat rendelkezése szerint a határozat jogerőre emelkedésétől számított 15. napig kötelesek az ingatlant ingóságaiktól kiürítve elhagyni, és biztosítani, hogy a végrehajtó átadja azt az árverési vevőnek.
(10) Ha a kiköltözésre az (1) és (5) bekezdésben foglalt időpontig nem került sor az árverési vevő a kiköltözési határidő lejártát követő 15. napig kérelmezheti az ingatlan kiürítését.
(11) A végrehajtó köteles - a lakóingatlan kiürítésére irányuló kérelem részére történt kézbesítését követő 8 napon belül - tájékoztatni a lakóingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőt arról, hogy az árverési vevő az ingatlan kiürítésére irányuló kérelmet terjesztett elő.
(12) A végrehajtó az árverési vevő kérelmére - szükség esetén rendőrség közreműködésével - akkor intézkedik az ingatlan kiürítése iránt a 182. § és a 182/A. § megfelelő alkalmazásával, ha a (11) bekezdés szerint a jegyző részére megküldött tájékoztatástól 60 nap eltelt.
182/A. § (1) A végrehajtó a lakóingatlan kiürítésének foganatosítását (174. § d) pont) a december 1-jétől március 1-jéig terjedő időszakot követő időszakra halasztja el, ha a kötelezett magánszemély. Nincs helye halasztásnak az önkényesen elfoglalt lakás kiürítése során, vagy ha a kötelezettel szemben korábban rendbírságot szabtak ki.

Összefoglalva:
1) November 17. + 30 nap: eddig kell az adósnak önként kimennie. Ha kifogást nyújtott be valaki, akkor annak jogereje + 15 napra tolódik ki ugyanez a határidő.
2) Az adós ezt követően még kimehet önként (nem szokott), de ha nem teszi, ettől az időponttól számított 8. napig lehet kérni a kilakoltatás. Ezt nem érdemes megvárni, mert ez + 60 napra fog megnyílni a lehetőség, hogy a végrehajtó kiényszerkiköltöztetést tűzzön ki.
3) de akármikor is nyílik meg erre a lehetőség, azt a végrehajtó egyébként is köteles március 1-ét követő időszakra elhalasztani a kilakoltatást. Értsd: akár karácsony másnapján is kitűzheti, de csakis március 1-ét követő időpontra.
Árverési vevőként ne érdekeljen, kinek, miért és mennyivel tartozik az adós, sem az, hogy utólag ezekkel milyen egyezségre jut az adós!
Még egy jótanács: Ne kérdezz marhaságokat, és főleg ne több helyen!!! Ja, és érd be ennyivel.

bszmaresz # 2016.11.25. 19:23

Sikerült elírnom a dátumokat...tehát az árverés 11.12-én zárult le és 11.17-én írtuk alá a jegyzőkönyvet...elnézést a figyelmetlenségemért.

bszmaresz # 2016.11.25. 16:36

Tisztelt Hölgyek,Urak!

2016.10.12-én lezárult egy ingatlan árverése,a legmagasabb ajánlat az enyém volt,így 10.17-én aláírásra került az árverési jegyzőkönyv.
Az ingatlant az árverés ideje alatt megtekintettük,tény,hogy az adós csak a kilakoltatási moratórium lejárta után költözik ki. A jegyzőkönyvben az ingatlan átadásával kapcsolatban a következő áll:"A jogorvoslati határidő letelte után árverezőt a Földhivatalnál tulajdonba helyezem és az ingatlant kiürített állapotban átadom." Kiürítési kérelmet kell-e ezek után benyújtanom a végrehajtó felé és ezt meddig tehetem meg?
Ma beszéltem telefonon a végrehajtóval,aki jelezte,hogy személyesen még nem kereste fel az adóst,viszont érdemes tudnom,hogy az adós jogorvoslattal kíván élni,valamilyen kérelmet benyújtott,erről többet nem tudok. Ilyen esetben elbírálják a kérelmét a jogorvoslati időn belül,vagy a kérelme elbírálásával kitolódhat a jogorvoslati határidő?
Az adós helyzete nagyvonalakban: Erste Bank jelzálog 6,6M Ft,a végrehajtást kérte a Budapest Autófinanszírozási Zrt.,aki felé a tartozás 4,5M Ft. Annyit biztosan tudunk,hogy az autóra felvett hitelt hosszabb ideje nem fizette,az utóbbi hónapokban már a másikat sem. Az ingatlant az adós maga is árulta,mielőtt végrehajtás alá vonták volna,ingatlanközvetítő kínálatában is szerepelt. Az ingatlan becsült értéke sem fedezte volna teljes mértékben a felhalmozott tartozásokat és járulékos költségeket. Van-e esély rá,hogy mégis pozitívan bírálják el a kérelmét,esetleg a hitelintézetekkel megegyezésre jut? Erről kitől kapok majd értesítést?
Előre is köszönöm a segítséget!

magyar77 # 2016.11.19. 15:03

Köszönöm a választ Gerbera!

gerbera317 # 2016.11.18. 16:23

Nyilván értelmetlen a végrehajtási kifogás, el is fogják utasítani. Kár, hogy a 15 ezer forintot nem te kapod, hanem a bíróság.
Ez csak időhúzásra ment ki, így már csak tavasszal kaphatod birtokba az ingatlant.

magyar77 # 2016.11.18. 16:07

Tisztelt Hölgyeim/Uraim!

Szeptember elején sikerült árverésen vennem egy lakóházat. Pár nap után aláírtuk az árverési jegyzőkönyvet. Ebben nyilatkoztam, hogy kérem az adós kilakoltatását.
Az árverési jegyzőkönyv megküldése után végrehajtási kifogás érkezett a végrehajtást elrendelő bírósághoz, amiben kérték az árverés megsemmisítését, mivel az ingatlan végrehajtó általi becsült értéke az adós szerint alacsony.
A kifogás elbírálására a bíróságnak 45 napja volt, ami letelt, de semmiféle választ eddig nem kaptunk (mármint a végrehajtó). Eleve abszurdnak érzem a becsérték kifogását egy sikeres árverés után, valamint a vht.-ben is nevesítve van, hogy az adós kérésére vizsgálható felül a becsérték, de az árverés előtt. A 3 év után jelen esetben lehetséges, mert 2009-es megállapított becsértéken ment el az ingatlan.
Kérdésem, hogy kinek mi a véleménye az előbbiekkel kapcsolatban, továbbá szerintetek meddig húzhatja még a bíróság az elsőfokot.
Köszönöm a válaszokat!

sportkovi # 2016.11.17. 09:25

Milánka!
Nem tudtál róla, ezért nem kérted..?
Benyújtod és visszadátumozzátok..?
"Király"
Gratulálok..

Bela a Bela # 2016.11.16. 19:30

Tisztelt Hozzáértők!

Ma sikerült beszélnem a B400-al kapcsolatban a Végrehajtómmal, elvileg az eladóra vonatkozó adatokat nem kell rajta kitölteni - a NAV úgy is el kell, hogy fogadja.
Kérdés viszont, hogy a közművek átírása különböző szolgáltatóknál hogy megy, ha lövésem sincs pl. a régi tulaj új címéről (ezt pl. a Főtáv kérné)? Van erre valamilyen hivatalos eljárás, vagy addig kell erősködni (értem ezalatt a perrel fenyegetést), amíg bele nem mennek így is az átírásba?

Köszönöm a válaszokat!

milánka # 2016.11.14. 09:17

Az Ő az adós, akitől a lakást vettem. Nem adtam be kérelmet, aug. 17- én volt az árverés vége. 18-án aláírtuk a jegyzőkönyvet. Aug 27- én kifizettük a vételárat, és vártunk. Sem a végrehajtó, sem az adós nem mondott semmit. Az itteniek alapján úgy látom, hogy szept. 18- án lejárt volna a kiköltözési határidő (senkisem támadta meg)és nekem még október 4-ig lett volna lehetőségem kérni a kilakoltatást. Mivel erről nem tudtam, nem kértem. Ezért kérdezem, ha most benyújtom és viszadátumozzuk, akkor tudja e ezt igazolni az adós, hogy nem határidőben történt benyújtása a papírnak, kvázi, ha nem köteles kiértesíteni a végrehajtó az adóst, akkor azt sem tudja, hogy benyújtottam e, avagy nem.

gerbera317 # 2016.11.14. 07:42

Ki az az "ő", és hová megy ki március végén?

Ahogy előadod, abból az derül ki, hogy a végrehajtó mégiscsak elfogadta az elkésett kérelmedet. Nem látom be, miért itt kérdezősködsz, amikor ott a végrehajtó, tőle vetted meg az ingatlant, tőle kérted a kilakoltatást, ő tudja, mit csinált és mit nem. Egyébként, valószínűleg nem értesítette az adóst, és egyelőre nem is köteles rá.

milánka # 2016.11.14. 05:40

Kedves gerbera317: akkor egyenes kérdés: értesíti a végrehajtó az adóst arról, hogy én benyújtottam a kilakoltatási kérelmet? Vagy a jegyző? Jelenleg úgy tűnik ő tájékozottabb, mint én.Közölte, hogy nem megy ki, csak március végén, addig nincs hova mennie. Ha nem értesítenék, akkor legalább annyi lenne a kezemben, hogy mondhatnám, hogy kértem a kilakoltatást.

gmailcom # 2016.11.14. 05:28

gerbera317!
Köszönöm

Bela a Bela # 2016.11.13. 21:01

Tisztelt Hozzáértők!

Először is köszönöm az eddigi tetemes mennyiségű segítséget, melyet Tőletek kaptam.

Kiderült, hogy a Végrehajtóm értesítette a Földhivatalt, csak nem azonnal az árverés jogerőre emelkedését követően. Most a B-400-as NAV nyomtatvánnyal kapcsolatban lenne két kérdésem:

  1. 1 -es oldalon a "vagyonszerzést igazoló okirat keltének napja" az árverési vétel esetén a jegyzőkönyv aláírásának a napja?
  2. 3. oldalon, amin az "értékesítő (bevételt szerző) adatai"-t kell megadni a Végrehajtó irodáját, vagy az Adóst kell megadni? Ha netán az Adóst kellene (bár szerintem ez a kevésbé logikus), akkor az adatait honnan tudhatom meg?

Válaszokat nagyon szépen köszönöm!

gerbera317 # 2016.11.13. 20:38

Olyan nincs, hogy az adóst nem értesítik (...)?

Milánka, nehéz egyenesen kérdezni?

gerbera317 # 2016.11.13. 20:36
  1. Senkinek. A végrehajtó értesítheti, de nem kötelező.
  2. Van. Észszerű időn belül kell meghozni.
  3. A bíróság.
  4. A jogvesztő határidő előtt kell beadni, azon belül akkor, amikor akarod. És nem "felé".
gmailcom # 2016.11.12. 09:37

Tisztelt Fórumozók!

  1. Kinek a dolga értesítenie az árverési vevőt, ha jogorvoslattal élt az adós?
  2. Van-e határideje a határozathozatalnak?
  3. Arról ki fog értesíteni?
  4. A végrehajtó felé a határozat megszületése után kell a végrehajtási kérelmet beadni?

Szíves válaszokat előre is köszönöm.

milánka # 2016.11.11. 18:46

Most nekiálltam olvasgatni. Olyan nincs, hogy az adóst nem értesítik erről a kérelemről, hogy én benyújtottam a kilakoltatási kérelmet? Tehát kötelesek erről az adóst értesíteni?

Bori Bori # 2016.11.11. 18:27

Bojler, villanykapcsoló, kazán, radiátorok, parketta, szanitere, minden, ami mozdítható. Szemét marad. Árverésen mindig négyzetmétert veszel.

milánka # 2016.11.11. 17:16

Hát ez remek..mennyi ideig tart egy ilyen per? A másik kérdésemre is válaszolsz, kérlek? Mit vihet el a házból? Boyler. villanykapcsoló, bármi? ez ellen sincs szankció?

gerbera317 # 2016.11.11. 16:51

Perrel, majd pedig végrehajtással.
Mivel kilakoltatás iránti kérelmeddel lekésted a jogvesztő határidőt, az alapvégrehatjásban ez a kilakoltatás nem foganatosítható. Ezért kell pereskedni, majd külön elrendelt végrehajtással kirakni onnan. Ami pénzbe ez belekerül, akár lelépési pénzt is kínálhatsz a bentlakónak.

milánka # 2016.11.11. 15:59

Értem én hogy hülyeséget kérdezek, de akkor sem tudom, hogy kerül ki onnan a moratórium után, ha magától nem megy.

gerbera317 # 2016.11.11. 15:47

Tehát nyilván nem maradhat ott, mert én nem kértem időben a kilakoltatását

Hol tanítják az ilyen zseniális következtetést? Vannak itt tanult emberek, meg józan parasztok, meg laikus gondolkozók, de ilyen újító elme, mint te, eddig nem volt.

milánka # 2016.11.11. 15:34

Értem, tehát a moratórium miatt semmi esetre sem tudom már kirakni onnan, csak március 1. után. Ha azonban akkor sem menne ki, tehetek valamit? Tehát nyilván nem maradhat ott, mert én nem kértem időben a kilakoltatását. A másik kérdésem, hogy ő még a villanybojlert és a kapcsolókat is szeretné elvinni a lakásból, megteheti?

gerbera317 # 2016.11.11. 14:26

Ha nem mulasztasz és nem késed le a jogvesztő határidőt, akkor sem lehetne kirakni március 1-ig. Így, hogy jogvesztően mulasztottál, előnyösebb helyzetben érzed magadat, mint egyébként lennél? Érdekes ötlet.

milánka # 2016.11.11. 13:16

Tisztelt gerbera317! Sajnos elmúlasztottam (nem megfelelő tájékoztatás miatt) az adós ki nem költözését követően 15 napon belüli birtokbabadási kérelmet benyújtani. (mármint árverési jegyzőkönyv 30 +15 nap) Az adós csak a moratóriumot követően szeretne kiköltözni. Mi a teendő, előbb is kirakhatom onnan?