:D Egyre jobb vagy.
Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás
Közjegyző hiteles másolatot készít a neked adott "közokiratról" (földhivatalnak 3 eredeti ill. hiteles pld. kell)
Az ingatlan-nyilvántartás pedig kérelemre műkszik (formanyomtatvány)
Tőled is jó, mert "érdekelt" vagy.
Kérelem a földhivatalnak ??? Közjegyzővel hitelesítve a jegyzőkönyv vagy hogy érted ??? Köszi
apropó: igen, mulasztási kifogás...
nos, igen de abból egy példányt a vevő is kap!
(azt meg ugye közjegyzővel...)
érdekelt félként pedig írhat kérelmet a földhivatalnak...
„te is megpróbálkozhatsz vele”
Az csak próba marad, mert a "sima" árverési jegyzőkönyv földhivatali bejegyzésre nem alkalmas. A földhivatal a tulajdonjogot kizárólag az 1/2002. IMr. 29/A. § szerinti biztonsági papírra nyomtatott jegyzőkönyv alapján jegyzi be, azt pedig csak a végrehajtótól kaphatja meg.
Köszönöm a válaszokat ! Tehát mehet a vh kifogás ezek szerint mert magától nem küldi a papírokat a földhivatalnak ...
tulajdont szereztél, a vh-nak kérnie kell az átvezetést az ingatan-nyilvántartásban (te is megpróbálkozhatsz vele...)
Július 26.-tól nem foganatosítható , amik folyamatban vannak szüneteltetni kell stb stb . Itt már minden megvolt lezárt árverési jegyzőkönyv kifizetés stb. Nem kell hogy birtokba adja nekem csak a tulajdonjog bejegyzés kell ... de az szerintem akkor sem helyes vh hozzáállás hogy rám nem vonatkozik 153 és 154 paragrafus sem mert ilyen nincs itt .
kkc82: devizahiteles magánszemélytől vásároltad? Én -laikusként- úgy értelmezem a módosítást, hogy -mivel semmilyen végrehajtási cselekmény nem foganatosítható- a tulajdon bejegyzéssel is várni kell az új devizahiteles törvényig, vagy az év végéig.
Kérdés, hogy valós és gyors jogorvoslatra van e lehetőség, hiszen a pénzed benne áll + nem ezekkel a feltételekkel licitáltál. Szerintem nincs, de ha megtudsz valami pozitívat, kérlek jelezd itt is.
07.22.-i hozzászólásom fejleményeit leírom és kérnék egy kis megerősítést hogy vajon én vagyok ennyire értetlen vagy tényleg úgymond semmibe néz a végrehajtó.
Mint írtam 06.19.-én árverésen vásároltam ingatlant, jegyzőkönyv kiállítva vételásr megfizetve 07.01.-jén , semmilyen kifogás nem érkezett ami kitolhatna bármilyen időpontot. Nos az egyik 30napos időpont 07.19.-én lejárt nem történt semmi, most 07.31.-én lejárt a kifizetéstől számított 30nap is de a tulajdonjog mégsem került bejegyzésre.
Végrehajtónál ma voltam ahol persze magával a vh hölggyel nem tudtam beszélni. Infót annyit kaptam hogy a július 26.-án életbe lépett 94.évi LIII. törvény módosítása miatt nem jegyzik be a tulajdonjogomat .
Nos megnéztem a törvényt értelmeztem az MBVK oldalán kitett írást is én ezt sehol nem találtam meg hogy lezárt érvényes árverésre vételár megfizetése után sem lehetek tulajdonos .
Na most akkor hogy is van ???
ius latratus: jogos, köszönöm. Beszámolok majd a fejleményekről, persze csak ha megnyerem a licitet.
Nem mutat túl, egyértelmű, s világos választ kaptál. Cseréld le azt a sztárügyvédet, s mindjárt megoldódik a probléma. Ami tkp. nincs is.
Ezért mondtam, hogy az ügy túlmutat e fórum keretein :)
Én feladtam...
gerbera317: nagyon szépen köszönöm. Jó hír, hogy a cégekre nem vonatkozik a moratórium. De mivel a cég devizahitelt vett fel, gondolom erre az ügyre is érvényes, hogy a végrehajtó nem foganatosíthat végrehajtási cselekményt az új devizahiteles törvény hatályba lépéséig?!
Kft. adós??? De hát ez az egész hisztéria természetes személy adósokról szól, őket védik, csak az ő esetükben szüntel a végrehajtás, és csak rájuk terjed ki a kilakoltatási moratórium. Tedd fel a kérdést az árverező végrehajtónak is!
Köszönöm.
Be vagyok regisztrálva, a licitnek nincs akadálya. Még van több mint 2 hét a licitálási szakból, az előleget legkésőbb 3 munkanappal a lejárat előtt kell beutalni. Tehát még semmivel sem vagyok elkésve.
Ahogy egyre jobban beleásom magam, úgy hullanak ki a csontvázak a szekrényből. A felmerülő kérdések annyira speciálisnak látszanak, hogy azok túlmutatnak mind a végrehajtó kompetenciáján, mind e fórum keretein. Az általános, céges ügyekben jó ügyvéd szintén csődöt mondott. Az ügyben eljáró végrehajtó jelenleg még a jogszabályt értelmezi (ugye most lépett hatályba, hogy a devizahiteles ügyekben végrehajtási cselekményt nem foganatosíthat), előbb-utóbb nyilván eldönti, hogy felfüggeszti az árverést vagy sem. Eddig nem tette.
Igy egyelőre laikusként próbálom levezetni a lehetséges forgatókönyveket.
Vegyük azt, hogy lezárult az árverés, megnyertem a licitet és kifizettem a teljes vételárat.
Ha megszületik a devizahiteles jogszabály -és az nem tartalmaz semmi olyat, ami érvénytelenítené az árverést- szerezhetem meg a tulajdonjogot. Ezután -de ha nem sikerül megegyezni az adóssal akkor csak a moratórium lejártával- vehetem birtokba az ingatlant. Eddig tiszta.
Az ingatlan elhagyatott, már legalább fél éve nem lakják. A gépészet mozdítható részeit leszerelték, tehát azt vélelmezem, hogy lemondtak az ingatlanról.
Ha a tulajdonjog bejegyeztetése után önhatalmúlag veszem birtokba az ingatlant (hívok egy lakatost és zárat cseréltetek, az ingóságokat felmérem tanuk előtt és eltároltatom), akkor az a legrosszabb eshetőség, hogy az adós Kft képviselője kifogást emel. Ennek milyen jogi következménye lehet?
Kérdezd meg az árverező végrehajtót. Úgyis kell regisztrálnod, amihez személyes megjelenés szükséges, akkor felteheted neki minden kérdésedet.
Tudtok ajánlani -akár privátban- olyan végrehajtási szakjogászt vagy végrehajtót aki foglalkozik személyes tanácsadással és keni vágja a témát, különösen a közelmúlt változásait?
Egy devizahitellel terhelt ingatlanra való licitálás előtt állok és szeretnék tisztán látni, mielőtt belevágok.
Köszi!
@kkc82
Az is egy megoldás. Ha megtörtént a tulajdonjog bejegyzése, bementek a lakásba, addigra pedig előre lezsírozzátok az adóssal.
Akkor ez tovább nehezíti a vevői oldal helyzetét. Aki eddig ilyen ingatlanra pályázott, az annak tudatában tette, hogy a birtokba vételre -nem együttműködő adós esetén- legkorábban 2015 tavaszán, a moratórium lejárta után kerülhet sor. Most még bejött egy sor bizonytalansági tényező.
Kérdés, hogy a végrehajtási cselekmények megtiltása, hogyan jelenik meg a gyakorlatban. Nyilván új árverés nem írható ki. A már folyamatban levők lemennek (hiszen ez nem igényel végrehajtási cselekményt) és a győztes licitáló az új törvény hatályba lépése után kérheti a tulajdonjogot és a birtokba adást - feltéve hogy az új törvény nem tartalmaz majd mást. Ugyanez vonatkozik a már lezárt árverésekre is, ahol még hiányzik végrehajtási cselekmény. Jól gondolom?
Köszi.
gerbera317: köszönöm.
Gerbera317
Khagytam az előző hozzászólásomból : a birtokbaadást pedig nem akarja mert moratórium van , mi keressük meg az adóst (aki már 3éve nem lakik az ingatlanba) és kérjünk kulcsot illetve beleegyezést hogy bemehessünk ...
Gerbera 317
Köszönöm a választ.
Ezt furcsállottam én is , mármint a felosztási tervet. Viszont a földhivatal semmilyen papírt nem kapott voltunk bent hogy 10ezer forintért gyorsítsuk a bejegyzést 15napra , de ugye ez nem lehetett, ezután kérdeztük a vh-t aki ezt mondta majd telefon lerak és utána többet vele nem beszélhettünk.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02