végrehajtási ügyben kérdés


Siccc # 2011.04.27. 10:14

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni,hogy egy lassan három éve tartó végrehajtási eljárásban(gy.tartás nem fizetése miatt)visszamenőleg kérhetem-e a hátrálékra a törv.késedelmi kamatot is?A vh.lapon nem szerepel,akkor még nem tudtam,van erre lehetőség.Amennyiben igen,hol kérjem,a végrehajtónál vagy a vh.lapot kiállító bíróságtól?

leotg # 2011.04.28. 10:47

Sziasztok,
egy exkollégámnak hiteleztem, ingatlanját árverezik, de az első forduló eredménytelen volt vevő hiányában.
Kérdésem, hogy összesen kétszer ismételhető meg a végrehajtó által újabb árverés, vagy ez minden végrehajtást kérő esetében értendő, mivel többen is kértük ellene a végrehajtási eljárást. Az esetlegesen befolyt összeg arányosan osztandó, vagy a végrehajtást kérés sorrendjében kerül felosztásra?

végrehajtó1 # 2011.04.28. 12:37

A második árverezés után ha nem kell el akkor 6 hónapig szüneteltetik.Illetve addig mig a vh kérők vagy az adós nem kéri az új árverést.
Ha nem elég a befolyt összeg akkor van egy kielégítési sorrend.A vht által elöbbre sorolt követelést elégítik ki először.Ha ezzel egy sorban több követelés van akkor ezt arányosan osztják fel.De erről kapnak felosztási tervet az érintettek.

végrehajtó1 # 2011.04.28. 12:38

Siccc

Szerintem a bíróságon módosittasd vagy állíttass ki új vh lapot.

Siccc # 2011.04.29. 06:27

Köszönöm szépen.Lenne még két kérdésem.A hátrálék miatt,ami jelenleg közel másfél millió,megvolt két sikertelen ingatlan árverés is.Letelt a 6 hónap szünet.Nem tiszta,hogy ilyen esetben,ha új árverést kérek,és megint nem lenne rá vevő,50 vagy 70 %-os áron vehetem át a lakást?Ez az egyetlen lakása az adósnak.A másik kérdésem: van arra lehetőség,hogy kérjem most,hogy ne beköltőzhetően,hanem lakottan legyen árverezve?

végrehajtó1 # 2011.04.29. 08:20

Kaptál tájékoztatást a vh-tól hogy 15 napon belül kérheted.

50% -on veheted át a lakást ha te vagy az egyedüli vh kérő.

panita79 # 2011.04.29. 16:41

Sziasztok!

Már egy másik topikban próbálkoztam, de ott nem kaptam választ... Azt szeretném megkérdezni, hogy egy házasság alatt felvett autóhitel tartozás, amit a férj vett fel (tudom nem számít sajnos, pedig nekem még jogsim sem volt akkoriban így a kocsit ő használta) és az életközösség megszűnte után nem fizetett, szerződését felmondták: jogosan követelhető-e 6 év elteltével a tartozás a volt feleségen, akit eddig egy alkalommal sem értesítettek? A kérdésem egyelőre elvi, mert még nem történt megkeresés ez ügyben, de egy másik hitelével kapcsolatban már zaklattak, ezért érdekelne, hogy mire számíthatok?

Köszönettel,

Anita

sequaestor # 2011.04.29. 21:20

50% -on veheted át a lakást ha te vagy az egyedüli vh kérő

Végrehajtó1
Már bocsánat, de ez nem annyira biztos...

Siccc
a hirdetményben megadott leszállítási mérték az irányadó.

Strobel # 2011.05.04. 10:13

T.Végrehajtó!

mi a különbség a kettő között,melyikről lehetne tudni sikeres volt-e az ingatlan árverés.
törölt,-licitnapló lezárva, ez mit jelent?
valamint befejezett,-licitnapló lezárva ??mikor tekinthető befejezettnek,illetve miért kerül törlésre?mielőtt megkérdezné:-) a végrehajtóval 3 hete nem tudom felvenni a kapcsolatot,azért érdeklődöm itt.
válaszát köszönöm!

Strobel # 2011.05.04. 10:54

T.végrehajtó,kérem válaszoljon a kérdésemre,de ne kérdéssel:D köszönöm!!!

Doloresg # 2011.05.05. 14:28

Tisztelet Végrehajtó és Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.
2002 április 04 én árverezték el a házam ,a volt férjem tartozása miatt, mert házastárs voltam.
A bank 2011 január 4 én küldött egy fizetési letiltást nekem, mert az árverésből nem lett kiegyenlítve a tartozás.2002 ben a felosztási tervet sem kaptam meg , és panasszal életem az árverés miatt, de elutasították még 2002 ben.
Azóta senkitől semmit nem kaptam a bank az állítja a 2002 es árverésből ő 2007 november 9 én kapott pénzt.Hívtam a végrehajtót is ma hol volt addig a pénz nem kaptam választ.
Nincs ilyenkor elévülés ha 5 év eltelt 2002 től?
A bank sem küldött 2002 től levelet.
Köszönöm .

Strobel # 2011.05.05. 16:28

T.Végrehajtó!
Tovább bonyolódik az ügyem,sajnos most már nem igazán értem a történéseket.Az árverésről még mindig semmit nem tudok,de időközben kaptam egy másik végrehajtótól is levelet,hogy az ingatlanra végrehajtási jogot jegyzett be!??
a körzeti földhivatal megküldte részemre a díjat tartalmazó csekket,amit nem fizettem be,hiszen már egyszer kifizettem,és azt gondoltam nem kell még egyszer megfizetnem,így elküldtem a befizetést igazoló csekket az "új" végrehajtó és a földhivatal felé,de kértem hogy tájékoztassanak ha ezt a díjat valamilyen oknál fogva,mégis fizetnem kell.A fizetési határidő lejárt,választ nem kaptam senkitől..."szokás" szerint.
Ma erre kaptam a földhivataltól egy újabb értesítést,mely szerint adók módjára behatják..nem fogják,befizetem,de legalább tájékoztattak volna..A lényeg nem is itt van számomra,amit nem értek,hanem,a korábbi végrehajtási jog bejegyzése 650 ezer Ft-ról szólt,most mindössze 250 ezerről,szól...hova tűnt a többi????vagy ezt még pluszba rakták rá?merthogy én nekem senki nem fizette ki a különbséget! a másik,pedig javítson ki ha tévedek,azért kell újabb bejegyzési díjat fizetni,mert sikertelen volt az árverés? vagy miért??
várom válaszát,köszönöm.

hhhhh # 2011.05.07. 15:46

Tisztelt végrehajtó!
2007 októberében férjemmel külön éltünk a vagyon megosztást ügyvédnél elindítottuk, mely sikeresen befejeződött. Most megjelent nálam a végre hajtó hogy ö foglalni akar itt az én házamban mert ő úgy gondolja hogy mi együtt élünk, és a férjemnek van adóssága. Van erre joga én bizonyítsam be hogy az xy ingóság az enyém na de hogyan? Köszönöm!

monalisa1 # 2011.05.07. 15:56

Ha az ingóságokat is megosztottátok egymásközt, és ez benne van ama ügyvéd előtt tett nyílatkozatban, akkor az okirat másolatát tessék megmutatni a végrehajtónak - különben honnan tudná?!

Egyben a volt férjedet szorgalmazd, hogy jelentkezzen ki arról a címről.

Külön: ha az netán adósság még 2007. előtti - amikor még mint házastársak egyetemlegesen feleltetek egymás tartozásaiért -, akkor a törlesztés lerendezése is belekerült ama nyílatkozatba?!

monaLuis
laikus hozzászóló

tyon # 2011.05.08. 08:40

Tisztelt végrehajtó,és fórumozók!

Nem tudom,hogy jó helyre írok e,de azért megpróbálom!

Olyan ügyeb szeretném kérni a segítségüket,hogy 1 éve vett egy ismerősöm egy új autót,amit egy darabig fizetett is,csak aztán idővel elvesztette az állását és így nem tudta fizetni az autót már.A bank kiküldte a végelszámolást és így az autó fentmaradó részlete majdnem 4 millió.

Ugye az autót elviszi a bank.

Utánnanéztem az autó értékének a használpiacon ami most úgy átlagban 3,2 millió körül mozog.

Tehát,ha a bank felbecsüli az autót 3 millióra,akkor a fentmaradó részt kell havi törlesztésben kifizetni?

Az lenne a kérdésem,hogy kb mire számíthat az ismerősöm törlesztőösszeg szempontjából.

Kb így számol a bank is?

Esetleg ha valakinek van tapasztalat,az kérem segítsen!

Megköszönném,ha nagyjából képet látnék arról,hogy mekkora összeget fog majd kifizetni,havonta!

Válaszukat előre is köszönöm!

monalisa1 # 2011.05.08. 09:56

ca. 2-3 hete van az ismerősének hogy ő szerezzen az autóra gyorsan vevőt - mondjuk 3 M Ft körül, aztán a vevő a banknak/végrehajtónak fizet.

A bank nem fogja az autót 3 M Ft forintra értékelni, nem, hanem kereskedésen keresztül eladja ca. 2.5 M Ft-ért, vagy még kevesebbért.

A bank mielőbb pénzt akar látni, és amennyi a vételár különbözete 4 M Ft-ig, annyi lesz a tényleges tartozás.

Azt hogy a bank hajlandó-e ezen tartozásra részletfizetést adni azt itt nem lehet tudni - havi kis törlesztőket egész biztosan nem -, de az is könnyen előfordulhat, hogy a tartozás egészére végrehajtást kér.

tyon # 2011.05.08. 10:02

Köszönöm válaszát!
Annyi kérdésem lenne még,hogy ugye a hitelen van 2 kezes.ebben az estben hogy történik majd a behajtás?
Ha a kezesekről nem tudja behajtani majd akkor az ismerősöm családtagjairól is behajthatják tartozást?Mondjuk az anyukája házát is elvihetik akár?

monalisa1 # 2011.05.08. 15:25

Az anyuka sem nem adós sem nem kezes, sem nem esetleges házastárs, ergo őt nem fogják "bántani".

Ha nincs végrehajtható ingatlan akkor a jövedelem 33%-át fogják letiltani, egálig.

Ha netán a jövedelemből már tiltanak pl. t.díjat, akkor 50%-ig még lehetséges letiltás. Ha a t.díj kötelezés esetleg 50%-ig tart, akkor a bank "várakozik" a maga követelésével, bár közben a büntető kamat sajnos ketyegni fog.

Amelyik adós neve/címe előbbre van a hitelszerződésen előszőr őt zargatják majd.

Aki az adós helyett kénytelen fizetni/törleszteni, külön perben megpóbálhatja a pénzét tőle visszakövetelni - azt hogy milyen sikerrel, azt itt megválaszolni nem lehet.

tyon # 2011.05.08. 16:20

Értem!
Köszönöm a segítséget!
Üdv

alkonya # 2011.05.13. 09:42

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Jelenleg van egy tartozásom ami 306000 Ft-ról szól.
Van egy lakás aminek nem én vagyok az egyedüli tulajdonosa és az én részem kisebb mint a testvéremé.
Van bejelentett munkahelyem is.
Ma vettem készhez a MOKK fizetési meghagyását.
Mit tegyek? Elárverezhetik e a lakást így is???Vagy ráteszik a fitetésemre a kezüket és addig vonják ameddig el nem tünik a követelt összeg??
Segítségüket előre is köszönöm!

monalisa1 # 2011.05.13. 11:51

A fizetés 33%-át letilthatják, egálig. (A végrehajtás költségét fogják előszőr levonásba helyezni...)

Ha nem lenne "a" munkád, akár a tulajdonrészed árverezésre kerülhetne, a testvéred akár mélyen áron alól hozzájuthatna - ha van pénze...

Próbáld felvenni a kapcsolatot a végehajtóval és kezdeményezd a letiltást és/vagy részletfizetés lehetőségét. (Aktuális jövedelemigazolást csatolj a kérelemhez.)

Ildóka # 2011.05.17. 20:18

T. Fórumozók!
Ha a férjem a házasságunk ideje alatt céges hitelre vállalt készfizető kezességet, akkor én azért felelek-e,úgy, hogy házassági szerződés alapján az ingatlan a tulajdonomba került 2008- ban.( földhivatali bejegyzést azért nem kértük, mert az ügyvédünk szerint a cst. szerint nem kell) A kezesség miatti árverési felhívást most kaptuk meg.Azóta elváltunk,de kezesség aláírásakor házasok voltunk.

Köszönöm a választ.

Boróka1 # 2011.05.20. 16:48

Kedves hozzáértők!

Azt szeretném kérdezni, hogyha kézzel kitöltöm a végrehajtási lapot, akkor lehetőség van -e annak a fénymásolására és a kötelező több példányt fénymásolva benyújtani a bíróságra?

Másik kérdésem, hogy pontosan hány példányt kell benyújtanom, ha ingatlanon való végrehajtást kérek, van két egyetemleges adós.

A másik adós nevére nem is töltöttem ki végrehajtási lapot, mert csak beírtam az adós egyetemleges tartozásáért felelős személyt.( tehát a másik adóst.:)))

Boróka1 # 2011.05.23. 05:57

Senki nem állított még ki ilyen papírt?

ragyasdezso # 2011.05.23. 06:13

Boróka1

A közjegyzőhöz kell benyújtanod nem a bíróságra.