végrehajtási ügyben kérdés


marinka79 # 2011.01.26. 12:44

Tisztelt fórumozók!

Próbálom röviden összefoglalni a kérdésemet. A történet annyi, hogy a párom a szülei kérésére adóstársként aláírt egy jelzálog hitel szerződést. Természetesen a drága jó szülei a hitelt nem fizették, meg is indult a végrehajtási eljárás. A hitel a fedezete a párom szüleinek a háza, melyben a páromnak tulajdonjoga nincs. A végrehajtási eljárás még 2001-ben megindult, azonban az ingatlan árverésére csak 2009-ben került sor. Lehetséges, hogy ennyi idő telik el azeljárás megindulása és az árverezés között? Az ügyben két végrehajtó is van, mivel a párom és a szülei már megyében laknak. Az árverésről kellett volna-e a páromat értesíteni? Továbbá szeretnénk betekinteni az ügygazda ( a drága szüleivel "foglalkozó") végrehajtónál fellelhető az üggyel kapcsolatos iratokba, erre van-e lehetőség, illetve a nagy távolság miatt inkább az iratok megküldését szeretnénk kérni, lehetséges ez? Ha igen, milyen jogszabályra hivatkozhatunk a kérvényünkben?

A válaszokat előre is kösznöm!

végrehajtó1 # 2011.01.26. 15:48

Az árverésről kellett volna-e a páromat értesíteni?

nem

Továbbá szeretnénk betekinteni az ügygazda ( a drága szüleivel „foglalkozó“) végrehajtónál fellelhető az üggyel kapcsolatos iratokba, erre van-e lehetőség, illetve a nagy távolság miatt inkább az iratok megküldését szeretnénk kérni, lehetséges ez?

nem lehet.Csak ha az adós(ok) meghatalmaz(nak) erre.


Lehetséges, hogy ennyi idő telik el azeljárás megindulása és az árverezés között?

nem tudni mik történtek...elvileg lehetséges

marinka79 # 2011.01.26. 16:23

Tisztelt végrehajtó1!

A meghatalmazás megvan, ennek ellenére az ügygazda végrehajtó nem hajlandó betekintést engedni az iratokba. Igazából az érdekelne minket, hogy mi az oka annak, hogy közel 8 év kellett az ingatlan elárverezéséhez, illetve mi volt az oka annak, hogy apósom fizetéséből (bejelentett munkahely) nem tilott le, holott azt tudjuk, hogy fizetési hajlandóságuk nincs. Ezért lenne szükségesem arra, hogy milyen jogszabályra hivatkozhatunk a betekintéssel kapcsolatban, illetve, hogy kérésünkre az iratokat meg kell-e küldenie, vagy azt csak nála tekinthetjük meg.
Válaszát előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2011.01.26. 16:37

Mivel utasítja el a betekintést?

marinka79 # 2011.01.27. 06:59

Igazából indokot erre nem írt, annyit írt részünkre, hogy a lakóhely szerint illetékes önálló bírósági végrehajtó vagy bármely akár a végrehajtást elrendelő akár a foganatosító bíróság/ok kéri az iratok másolati páldányát annak a rendelkezésére bocsájtja, valamint az anyósomék kifejezett kérése is készít másolatot, és csak a részükre biztosít betekintési lehetőséget az iratokba. Hiába van meghatalmazásunk, tudunk az iratokba betekinteni.

végrehajtó1 # 2011.01.27. 08:14

Ez semmit mondó.
Írjon vh kifogást vagy menjen be az anyóssal.

marinka79 # 2011.01.27. 08:27

Köszönöm szépen a választ. Milyen jogszbályi hivatkozást írhatunk a kifogásba, tehát mi az ami alapján mégis betekinthetünk az iratokba, illetve arról másolatot kérhetünk?

Ördögfioka # 2011.01.27. 13:30

Lejárt és adosságkezelő cégnek/Intrum Justitia pl./átadott tartozás végrehajthato e? Illetve mik ennek a cégnek a lehetőségei a telefonon,levelezésen kivül?

végrehajtó1 # 2011.01.27. 13:34

telefonos zavargatás, levelben zavargatás, személyes zavargatás.

Aztán ha elunja akkor fizetési meghagyás...

Fanni27 # 2011.01.27. 15:56

Üdvözletem!
A következő ügynem kérném a segítségeteket!
Tulajdonosa vagyok egy ingatlannak.
Nálam lakik egy ismerősöm, ugyanis olyan helyzetbe került, hogy nincs hol laknia, stb.
A következő történt. Nálam van a bejelentett lakóhelye.
Sajnos olyan helyzetben van., hogy a hitelet rövid időn belül felmondja a bank.
Gondolom ilyenkor jöv a végrehajtó, vagy behajtó?

A kérdésem a következő.
Én mint tulajdonos köteles vagyoka végrehajtót beengedni a lakásomba, vagy elég ha azt mondom, hogy szívességből él nálam, semmilyen vagyontárgya nincs, csaka fizetése. Stb.
mi fog történni?

végrehajtó1 # 2011.01.27. 16:03

Engedjed be és akkor is elmondhatod a vh-nak.
Nem fog meg enni:)

Fanni27 # 2011.01.27. 17:07

Kedves végrehajtó1!
Nagyon köszönöm a válaszodat!
Be fogom engedni.
De nagyon nagyon sajnálom, hogy ide jutott a szerencsétlen. És tudo, ha én nem lennék az utcán élne. Senkire sem számíthat.
fizetéséből él, dolgozik, hogy megéljen és még ez is!
Nagyon remélme, hogy a végrehajtó is emberséges lesz.
Egyébként mire számíthat? A fizetését havonta gondolom letiltsáj, a bankszámláját is zárolják? Mert akkor még annyi pénze sem marad.
Kérlek írj néhány ötletet, hogy mi a leginkább járható út, hogy könnyebb legyen egy picivel a helyzet!
Nagyon köszönöm.
Fanni

Fanni27 # 2011.01.27. 17:08

Kedves végrehajtó1!
Nagyon köszönöm a válaszodat!
Be fogom engedni.
De nagyon nagyon sajnálom, hogy ide jutott a szerencsétlen. És tudod, ha én nem lennék az utcán élne. Senkire sem számíthat.
fizetéséből él, dolgozik, hogy megéljen és még ez is!
Nagyon remélem, hogy a végrehajtó is emberséges lesz.
Egyébként mire számíthat? A fizetését havonta gondolom letiltják, a bankszámláját is zárolják? Mert akkor még annyi pénze sem marad.
Kérlek írj néhány ötletet, hogy mi a leginkább járható út, hogy könnyebb legyen egy picivel a helyzet!
Nagyon köszönöm.
Fanni

yrok # 2011.01.27. 18:03

Kedves fórumozók!

Kérdésem a következő lenne:
Hogy írhatnak ki egy árverést márciusra, ha a kormány szóvívő azt jelentette ki nemrégen, hogy Április 15-ig ezt nem tehetik?

Valaki tudna segíteni?

végrehajtó1 # 2011.01.27. 19:37

Komkrétan?
Ki? milyen tartozás?

yrok # 2011.01.27. 20:19

Konkrétan Jelzáloghitel (ingatlan).
2 kiskorú gyerek a házban.
A Bank még tavaly év végén indította el.
Nyilván arra várnánk hogy az állam, vagy önkormányzat átvegye és bérelhető legyen tőle és ha minden rendbe jön újra visszavásárolható legyen.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.27. 23:06

Nem árverési moratórium van, hanem kilakoltatási.

Nyilván arra várnánk hogy az állam, vagy önkormányzat átvegye és bérelhető legyen tőle és ha minden rendbe jön újra visszavásárolható legyen.

Hát arra várhattok...

végrehajtó1 # 2011.01.28. 09:02

Nyilván arra várnánk hogy az állam, vagy önkormányzat átvegye és bérelhető legyen tőle

Ezt nektek kell kérelmezni az önkormányzatnál.

Tajbor # 2011.01.28. 09:35

zár alá vet számláimat a fővárosi bíróság feloldotta, mert a nagánfél nem kért végrehajtást ellenem több mint egy évig a munkaügyi bíróság jogerős végzése után.
most a magánfél megfellebbezte a fővárosi bíróság végzését és másodfokon van a dolog.
kérdem: mi várható?
jogszerű e a magánfél fellebbezése?
milyen formában fellebbezet a magánfél és mire?
milyen bírói döntések vannak ilyen esetben másodfokon?
részemre kedvezőtlen másodfokú döntés esetén mit tegyek?
várom válaszát sos,
üdv: tajbor


A F?városi Bíróság megszüntette a számláim zárolását, mert a magánfél a munkaügyi bíróság ítéletének joger?re emelkedése után több mint

Dora81 # 2011.01.30. 06:49

Tisztelt Fórumozók

Válásunkkor férjemmel megegyeztünk, hogy kifizetem az ingatlanunkból a részét bizonyos határidőn belül, ami hamarosan letelik, közjegyző írt szerződést, és váláskor a bíróság ezt jóvá is hagyta. De most sajnos több okból is úgy alakult az életem , hogy nem biztos, hogy ennyi pénzt be tudnék vállalni plusszban a meglévő hitel mellé, tehát a kérdésem annyi lenne, hogy kilakoltathatnak -e emiatt a két gyermekkel,ha nem fizetek határidőig, illetve a határidő után kérhet-e lakáshasználati díjat, mert eddig csak azért nem kért, mert így egyeztünk meg, mivel én fizetem a közös hitelt. Esetleg a bíróságon hivatkozhatok-e életkörülményeim megváltozására, és a szerződés változtatását kérhetem-e, esetleg azt, hogy ő fizessen ki, vagy ha biztosítom neki a lakás felének zavartalan használatát, akkor is követelőzhet? Tudom nem hangzik jól , de muszáj valamit kitalálnom, mert sajnos rossz helyzetbe kerültem és a két gyerkőcnek fedél kell a feje fölé. Köszönöm előre is a válaszokat

kapitány52 # 2011.02.01. 13:14

Tisztelt végrehajtó1!
Lányom, aki életvitelszerűen Franciaországban él a családjával, tavaly decemberi hazalátogatásukkor -hogy unokám TAJ és Adószáma kiadható legyen - bejelentkezett a mi lakcímünkre. A napokban az adóhivatal többszázezer forintos felszólítást küldött a részére (botor fejjel átvettem) amelyben végrehajtást helyeztek kilátásba nemfizetés esetén. Kérdésem: Mi a teendőm jelen esetben ha lányom nem fizet? A tartozását ha akarnám se tudnám kifizetni. Ő itthon semminemű vagyonnal (egy szál pólóval sem)nem rendelkezik.
Köszönettel,

végrehajtó1 # 2011.02.01. 13:24

milyen tartozás?

kapitány52 # 2011.02.01. 13:29

Bocsánat, nem írtam hogy a tartozás az APEH szerint diákhitel vissza nem fizetéséből keletkezett!
Tisztelettel,

végrehajtó1 # 2011.02.01. 13:34

(botor fejjel átvettem)

ez a jó.Legalább tuni mi van benne.

Mi a teendőm jelen esetben ha lányom nem fizet?

Semmi. Nem maga tartozik.

kapitány52 # 2011.02.01. 13:42

Tisztelt végrehajtó1!
Köszönöm a gyors választ!
Nem akarok értetlenkedni, de hogyan és kinek kell bizonyítani hogy az adós itt nem rendelkezik tulajdonnal?
Köszönettel,