végrehajtás kérdések


gerbera317 # 2013.05.13. 19:17

spensi

Ezt miért nem a "polgári jog" topikban kérdezed meg?

gerbera317 # 2013.05.13. 19:14

szerazol

kilakoltatható e az ott élő édesapám?” - Igen.

spensi # 2013.05.13. 13:35

segitséget kérnék.a lakásomnak egyedüli tulajdonosa vagyok,hogyan tudom a két kiskorú gyermekemre átiratni,köszönöm elöre is a segitséget.

Arykadar # 2013.05.11. 03:52

Linda69!

Nem vonhatnak be! De miután a te lakásodban lakik, bemehet a végrehajtó ellenőrizni a párod ingóságait. Erre készülj fel, vedd rá őt egy élettársi vagyonjogi szerződésre, találsz mintát a neten, te is meg tudod írni, ügyvédi ellenjegyzés nem kell rá, csak 2 tanú. Írd bele, hogy mióta éltek együtt és hogy a lakás stb. a te különvagyonod. Mindenre készülve hangsúlyozd ki, hogy az ő jövőbeli adósságához sincs közöd. Sok sikert!


Arykadar

"Nem vagyok elég fiatal ahhoz, hogy mindent tudjak." (Oscar Wilde)

matroz100 # 2013.05.10. 18:01

Tisztelt gerbera317! Köszönöm a választ.

szerazol # 2013.05.10. 07:19

Tisztelt Válaszadó!
A kérdésem a végrehajtás utáni kilakoltatással kapcsolatos.
A férjem és én 1985 óta építőipari vállalkozást vezettünk. Minőségi társasházak építésével és értékesítésével foglalkoztunk igen eredményesen
2008-ban a vállalkozás zavartalan működéséhez hitelt vettünk fel amivel kapcsolatosan jelzálog jogot jegyeztek be arra az ingatlanunkra amiben 13 éve a most 89 éves édesapám állandó bejelentéssel lakik. Az építőiparral azóta történt ami történt. Mi elveszítettük a munkánkat az életünket. Kényszerből mindketten nyugdíjasok lettünk. Hogy becsületes adó fizetőként mennyi a nyugdíjunk azt szégyellem leírni. Természetesen ebből a hitelt nem tudjuk fizetni. Az ingatlant kijelölték átverésre. A kérdésem az, hogy kilakoltatható e az ott élő édesapám?
Válaszát előre is köszönöm!

gerbera317 # 2013.05.09. 20:34

Jól gondolom a folyamatot?

Majdnem. A vételi árfolyamon kell számolni:

163/A. § (1) A végrehajtás során befolyt összeget a kifizetés napja szerint érvényes, a végrehajtói letéti számlát vezető hitelintézet által jegyzett devizavételi árfolyam figyelembevételével, a végrehajtható okiratban foglalt pénznemben kell a végrehajtást kérőnek kifizetni.

matroz100 # 2013.05.09. 12:52

Üdvözlöm!
Végrehajtást kérő vagyok és az adósnak svájci frankban van a tartozása, a bíróság végzésében is ezt állapította meg. A kijelölt végrehajtó viszont nem tudni milyen chf/huf árfolyamon átváltotta a tartozást forintra és abban tartja nyilván a követelésem. Mivel a végrehajtó huf kimutatása a szerintem követelhető összegtől 900eFt-al kevesebb, utána néztem a témának, de nem biztos, hogy jól gondolom: a végrehajtónak devizában kell nyilvántartani a megállapított követelést és járulékait és ha teljesítés történik, akkor a forint összeget át kell számolnia a végrehajtói letéti számlát kezelő pénzintézet adott napi deviza közép árfolyamával és ez alapján kell velem elszámoljon? Jól gondolom a folyamatot? előre is köszönöm a választ.

GNapocska # 2013.05.07. 21:35

Kedves Hozzáértők!

Két kérdésem van.

1.) Mitől függhet, hogy a bíróságra vagy direktben egy végrehajtónak adja az ember vh-kérő lapot? Voltak hasonló tapasztalataim, mint alább Noname77-nek és Mimókának, és úgy látom, ha egyenesen egy végrehajtóhoz fordulok, több hónapot nyerhetek. Gyerektartásdíjat szeretnék amúgy végrehajtatni, mégpedig több konstellációban is. Az alaphelyzet az, hogy az apa még soha egy fillért nem fizetett magától, a gyt-t minden jövedelméből százalékosan megítélték (de havi minimumösszeggel), és a főmunkahely a bíróságtól kapott ítéletet, hogy eleve nekem utaljon.

  1. Az apa eltitkolta több másodállását 2011-ben és 2012-ben is (meg nyilván idén is, de arról még nem tudok). Tudom bizonyítani, hogy én ezekről most szereztem tudomást, és nagyjából tudom bizonyítani, hogy nem tudtam róla korábban, ezért remélem, a hathónapos szabály nem vonatkozik.

ii) Idén már a minimumösszeget sem kapom (érdekes módon apuka egyre kevesebb és kevesebb fizetést kap), a hiányzó részre szeretnék vh-t kérni.
Mindkét esetben érdekel, hogy hova adjam be a kérőlapot.

2.) A főmunkahelye tavaly levonta a fizetéséből a gyt-t, de a kinevezett állása mellett ugyanazon munkáltatótól megbízást is kapott, amiből elfelejtették levonni a gy-t. Ilyenkor a munkahelyen kellene valami módon panaszt tennem (mondjuk mindenképp írok nekik, hogy legközelebb figyeljenek már oda), vagy követelhetem az összeget az apától? Nekem ez utóbbi lenne jobb, mivel a munkahely már nem fogja tudni (mostanában) behozni az elmaradt összeget, így is a fizetése felét vonják.

(Elnézést, ha a gép rosszul tördeli.)

Mimóka # 2013.05.07. 19:19

Noname77!

Ugyanabban a cipőben járok,mint Te!
Nekem 14 hónapja van a végrehajtónál az ügyem.
Havonta vagy telefonon,vagy személyesen fogadónapon érdeklődöm.
Legutóbb azt mondta az irodában az egyik hölgy,szó szerint idézve: "nyugodtan tessék csak bennünket noszogatni,mert különben nem halad az ügy,mert nagyon sok a munka".
Hát erre már nem tudom mit mondjak?
Ilyen ügyekben nincs semilyen határidő?
Minden hivatalos ügynél van határidő,itt pedig egyáltalán nincs?
Legutóbb még az aktámat sem találták meg,egymást kérdezgették,hogy nincs nálad,nálad sincs?
Ez egyenesen fölháborító.
Nekem sem kis összeg a károm,de ilyen munkatempóban én azt már meg sem érem,hogy behajtsák adósomtól a tartozást!

Linda69 # 2013.05.07. 10:10

Tisztelt Hölgyem/Uram!

A következőkben kérném útmutatását.

Párommal egy éve élek együtt saját tulajdonú lakásomban. Most jutott tudomásomra, hogy 5 millió forintos végrehajtási tartozása van, amit a fizetéséből vonnak. A tartozása még az együttélésünk előtt keletkezett. Kérdésem, hogy nem fizetés esetén bevonható leszek-e adóstársnak?
Válaszát előre is köszönöm!

Noname77 # 2013.05.07. 08:52

Üdvözletem. Olyan kérdésem lenne, hogy van-e mód egy végrehajtási eljárás felgyorsítására? Lassan 1 éve van az ügy a végrehajtónál /tavaly május/ és még semmi előrelépés nem történt azon kívül,hogy bejegyezték/felvezették a v.h-t egy ingatlan tul.lapjára. Igaz közben történt egy per újrafelvételi kérelem is,de a bíróság nem függesztette fel a v.h. Ez a kérelem el is lett utasítva egyébként. Szeretnék már pontot tenni egy 3,5 éve húzódó ügy végére. Elég sok pénzem fekszik már ebben,és már szeretnék látni belőle valamit.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.29. 16:59

nem fenyegeti a felmondás veszélye, ezért az összegért ugye még nem indítható végrehajtás???
De, de.

moonlight999 # 2013.04.29. 07:15

Tisztelt Hozzáértők!

Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy ha valakinek kb. 180.000,-Ft összegű közös költség tartozást szeretnének jelzálogként bejegyeztetni a lakására, a lakás egyébként pedig banki jelzáloggal terhelt, ami tisztességgel fizetve van, nem fenyegeti a felmondás veszélye, ezért az összegért ugye még nem indítható végrehajtás???
Nagyon szépen köszönöm előre is segítő közreműködésüket, tisztelettel: moonlight

Vh-ügyes # 2013.04.28. 06:07

:) ennél kicsit jobb és pontosan igazodik Novelle igényéhez.

gerbera317 # 2013.04.27. 18:03

Házat felgyújtani? :-)

Vh-ügyes # 2013.04.27. 04:13

Novelle

Nekem van rá ötletem...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.25. 12:12

Főszabályként a kifogásnak nincs halasztó hatálya.

novelle # 2013.04.25. 11:55

OK. Nem fellebbez, hanem valamilyen kifogást tesz az adós, a bíróság döntéséig elhalasztják az árverezést, azaz leveszik az ingatlant az árverezendők listájáról?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.25. 11:03

Nemigen van fellebbezési lehetőség. Kifogást tehet.

novelle # 2013.04.25. 10:12

Ha egy ingatlan árverését meghirdetik, azonban az adós (tulajdonos) él a fellebbezési jogával, elhalasztják az árverést addig, amíg a fellebbezés elbírálásra kerül?

Edina51 # 2013.04.23. 18:03

Köszönöm szépen.

végrehajtó1 # 2013.04.23. 18:01

Edina51

Letépsz egy wc papírt és ráírod hogy ellentmondok.Na jó!:) Írd rendes papírra.Ennyi.Borítékolod és tértisen feladod.
Nem kell ügyvéd ehhez.

végrehajtó1 # 2013.04.23. 17:58

rita0426

28500 ft-t meg kell kapnia mivel nemgyerektartás tartozásról van szó.

Edina51 # 2013.04.23. 17:34

Érdeklődni szeretnék,hogy fizetési meghagyással szembeni ellentmondást ügyvéd nélkül saját kézzel írottan is elfogad a bíróság?