végrehajtás kérdések


abené # 2012.01.18. 18:15

és most nézem hogy egy ügyvéd neve van feltüntetve és utána van az én nevem.....közjegyzö neve itt nincs feltüntetve.vagy csak simán közjegyzöi kamarának cimezzem?van esélyem hogy megkapom a részletfizetést?

abené # 2012.01.18. 18:13

Tényleg tartozom és elismerem, csak csesztem rá.....de nem szerteném ha bármimet is elvinnék......igy inkább fizetem

abené # 2012.01.18. 18:12

Vagy esetleg menjek be a pannon céghez és kérhetem ott is?vag mindenképpen a közjegyzönek kell irnom levelet?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.18. 18:12

Írásban, tértivevénnyel. Persze csak akkor, ha tényleg tartozol, egyébként mondj ellent.

abené # 2012.01.18. 18:10

Tisztelt Kováécs Béla!!ezt levélbe vagy telefonon kell kérnem?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.18. 18:02

A közjegyzőtől kérd a részletfizetést. 15 napon belül.

abené # 2012.01.18. 18:00

Tisztelt!!!
Megszeretném kérdezni, hogy a pannon telefon társaságnak tartozom 197,000ftal.ma küldött egy ajánlott levelet a Magyar Országos Közjegyzöi Kamara egy fizetési meghagyásos levelet.mit jelent ez?Bemehetek még a telefontársasághoz, hogy részletfizetést kérjek?vagy erröl már lekéstem,egy összegbe nemtudom befizetni,de havi 15,000ft ként menne a dolog.nemtudom mit tegyek, mit jelent ez?vagy már kiküldték a fizetésletiltást a munkahelyemre?mit jelent ez?mit tehetek?köszönöm gyors válaszát elöre is, mint mindig.

zsoka0635 # 2012.01.18. 16:52

Köszönöm nagyon!

végrehajtó1 # 2012.01.18. 14:42

zsoka0635
Nem így van.Behajtó cégek hülyeségeivel nem kell foglalkoznod.Mondanak majd cifrábbat is.
Senki sem fogja feltörni a lakást.A lakásfelnyittatása egy lehetőség a vh kezében.Nem mindennapos eljárási cselekmény.Nem kell jelen lennie a házgazdádnak.

zsoka0635 # 2012.01.18. 13:49

T.Végrehajtó! Mai nap beszéltem egy behajtó céggel, aki azt mondta nekem, 5 évre visszamenőleg a házigazdámnak igazolnia kell, hogy az övék a lakásban fellelhető berendezési,ill.használati tárgyak...így van? a másik kérdésem az lenne, foglalásnál feltörhetik-e az albérletem ajtaját?-ill. jelen kell-e lennie a házigazdámnak? válaszát nagyon köszönöm!!!

gerbera317 # 2012.01.16. 21:33

csodak

Ezt már megkérdezted ugyanitt és egy másik fórumszobában is matroz100 néven, és választ is kaptál rá. De akkor íme újra:

Az adós tartozását bárkinek joga van kifizetni, és azt úgy kell tekinteni, mintha maga az adós fizette volna meg. Az, hogy a pénzes ember honnan vette a pénzét, nem vizsgálható. A "sikerdíjnak" nevezett végrehajtási költséget a Vht. 34. § (5) alapján követeli a végrehajtó - jogosan. Ha az általad kitalált egérút működne, akkor minden adós odaadná valakinek a pénzét, hogy fizesse be helyette, utána pedig reklamálna, hogy hiszen azt nem is ő fizette meg, tehát nem jár a végrehajtónak a díjazás.

a vételárat felém megfizették.” Ez helyesen nem úgy lenne, hogy "nekem megfizették"?

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.16. 20:25

csodak

amennyiben a vh kérő követelése (a Te követelésed) jogosan csökkent, ezt el kell ismerned.
a költségeket az adósnak kell fizetnie, és akár végrehajtható is rajta.

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.16. 20:19

vegre

igen, nemfizetett hitel lesz

C a s a b l a n c a # 2012.01.16. 10:53

Jelzálogot neki - már ha van ingatlana.

Egyszer csak elmegy dolgozni vagy történik valami, hogy újra lehessen vonni a jövedelméből.

Addig is kérhető az állami általi megelőlegezése.

mentaldr. # 2012.01.16. 09:49

Tisztelt Szakértők,
szeretnék tanácsot kérni gyermektartás végrehajtása ügyében. 2012. Decemberig a NYufig -bírósági letiltó végzés alapján-havonta utalta a gy.tartást, ma tájékoztattak, hogy nem végrehajtható már, mert a rokkant nyugdíjból -változatlan összegű- rehab. járadék lett, ami nem végrehajtható.
Mit tehetek 3 gyermekem eltartása érdekében?

vegre # 2012.01.16. 09:31

eszembe jutott meg valami:
a folyoszamlamrol vontak eddig a jelzaloghitel torleszteset, azzal most mi lesz? a szamlan marado reszbol levonja a bank (legutoljara 67-68000 ft volt, tehat belefer a 7250-be), vagy innentol az nem fizetett hitel lesz?

vegre # 2012.01.16. 09:17

nem a munkaltato kulfoldi, hanem arra az idore, mikor kulfoldon vagyok, a fizetesen felul plusz napidijat kapok

csodak # 2012.01.16. 09:06

Végrehajtást kérőként az alábbi problémára keresem a választ:
Két adóssal szemben indítottam eljárást, férj és feleség. Végrehajtási záradékot a közjegyző kibocsátotta, az illetékes végrehajtót kijelölte (két külön végrehajtót). A férj vonatkozásában igen, a feleségre azonban nem fizettem meg a költségelőleget, így utóbbival szemben az eljárás szünetel. A feleség a tulajdonában álló ingatlant értékesítette, amelyen nekem jelzálogjogom van alapítva, a vételárat felém megfizették.
A férj vonatkozásában kijelölt végrehajtót a férj tájékoztatta, hogy felsége ingatlanjának értékesítésével a tartozását kifizette. A végrehajtó most felszólított, hogy jelentsem be a követelésem csökkenését.
Kérdésem: a férj vonatkozásában kijelölt végrehajtó követelhet-e a tőlem behajtási jutalékot, valamint végrehajtási költség megfizetést, ha igazolhatóan nem a végrehajtás adósának vagyonából csökkent a követelésem?
köszönettel:
vhkérő

végrehajtó1 # 2012.01.16. 08:41

Más nevén lévő számlára utaltasd a fizut

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.16. 08:41

megkeresi a munkáltatódat és letiltják a fizetésed 33%-át, tehát azt már kézhez sem kapod.
külföldi munkáltató esetén nem biztos, hogy megtalálja a munkáltatódat (erre nincs jó gyakorlatuk)

vegre # 2012.01.16. 08:02

de legalabb addig is van mit enni...

meg egy kerdes:

a munkaberbol torteno letiltas (bar epp' most kuldettem levelet a birosagnak miatta, de azert jo tudni) hogy mukodik a kulfoldon torteno munkavegzesesert kapott napidijjal kapcsolatban?
ennek nagy reszet KP-ben kapom, illetve egy keveset (napi par EUR) a szamlara, fizetessel egyutt

C a s a b l a n c a # 2012.01.16. 07:03

Rövid idő után a másik bankszámlát is megtalálja a végrehajtó...

vegre # 2012.01.15. 20:44

azert a 'falatozni belolem' es a torvenyesen utcara lokes es ehhalalra iteles nem ugyanaz :-/
de ha ez tenyleg igy van, vagyis az osszes bejovo penzt az utolso fillerig viszi a vegrehajto, akkor nyilvan nem marad mas megoldas, mint egesz egyszeruen elvenni az orra elol meg mielott meglatna...

végrehajtó1 # 2012.01.15. 19:54

vegre

, tehat ha a kovetkezo 1 evben enni akarok, akkor mas szamlara vagy KP-ben kell kernem a fizetesemet? :S

Pontosan.minél elöbb annál több marad nálad:)

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.15. 19:40

vegre

A végrehajtó - érthető okból - nem fog neked fedezetelvonáshoz tanácsokat adni!
Sajnos ha átvetted a földhivatal határozatát, akkor már jogerős lett a foglalás és - megegyezés hiányában - a végrehajtás során a vh kérő és a zálogjogosult is falatozni fog belőled!