Vissza kapom - e a rendszámot és a forgalit?


végrehajtó1 # 2011.03.25. 17:21

Me kellene próbálni úgy egyezkedni a vh osztályvezetőjével hogy csak a törzskönyvet foglalják le, és a forgalmit adassa vissza.

Petyka84 # 2011.03.24. 11:12

Az azt jelenti, hogy míg le nem jár a 24 hónap addig nem fogom visszakapni? Lehet esetleg kérvényezni?

végrehajtó1 # 2011.03.24. 10:01

Ha kifizetted akkor igen.

Petyka84 # 2011.03.23. 13:47

Tisztelt Fórumtársak!

Előzmények: Kisvállalkozóként sikerült felhalmoznom pár évnyi járulék tartozást és ennek következtében az (akkor még) Apeh végrehajtás alá vonta a hitellel terhelt házamat és a már tehermentes autómat. Beadtam egy részletfizetési kérelmet, elsőre el is utasították, csatol igazolások hiányába. Nem tudom mit hiányoltak, hisz mindent ami a birtokomba volt mellékeltem a beadványhoz. Újra beadtam a kérelmet (újabb majd 2 hónap izgalom), de idő közben kaptam egy levelet, hogy a forgalmimmal és a rendszámommal fáradjak be az önkormányzathoz. Ezeket le kellett adnom, de az autó még a mai napig a garázsomba áll. A múlt héten megkaptam a levelet az Apehtól, hogy részletekben megfizethetem a tartozásomat, de arról egy szó sem esik, hogy az autómat vissza állíthatom-e a forgalomba, illetve mi lesz a sorsa. Két kisgyermekem van és nagyon hiányzik nekünk az autó, arról nem is szólva, hogy munkámhoz is nélkülözhetetlen.
Esetleg tudja valaki ilyenkor mit kell tennem, hogy visszakapjam a rendszámot és a forgalmimat, illetve vissza kapom-e?
Esetleges válaszukért előre is hálás köszönet: Petyka84