Termőföld haszonbérlet árverés után


farkaskazmer # 2012.02.01. 11:23

Már csak azt nem tudom, hogy milyen konstrukicóban köttetett a haszonbérlet. Határozott vagy határozatlan idejű-e és persze, hogy hasznbértledi díj lett megállapítva.

Ezek majd gondolom akkor derülnek ki, ha már tulajdonomban lesz a föld. Ezt követően remélem tudom majd módosítani haszonbérleti szerződést, ha az nem megfelelő számomra!

Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.31. 09:52

A Vht. 137- felsorolása teljes, nem példálózó. És a bérelt nincs közte.

guba" # 2012.01.31. 09:00

A mindenkori tulajdonosnak fizeti. Vagyis a jövőre nézve: neked.

farkaskazmer # 2012.01.31. 08:08

Igen, haszonbérlettel terhelten árverezik.

Épp ez a furcsa nekem, mert ugye a haszonbérletet a bérlő és az előző tulaj kötötték, vagyis a kérdésem az lenne, hogy ha árverésen megszerzem a földet a megkötött haszonbérleti díj kit illet?

Mert furcsa lenne, ha nem nekem fizetne bérlő, hanem az előző tulajnak, de az is furcsa lenne, ha úgy fizetne nekem, hogy nem velem kötött szerződést.

Kicsit zavaros ez az egész nekem :)

guba" # 2012.01.25. 20:33

Nem mindig szerez tehermentes ingatlant, (Vht 137.§ (1)) és ezen kívül kötelmi hatályú jogosultságok is korlátozhatják. Pl. a lakottan történő árverezés esete, a kvázi bérlőként bent maradó lakáshasználó.
Ha mezőgazdasági haszonbérlő műveli a területet, akkor szerintem ezzel a haszonbérlettel terhelten árverezik.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.25. 15:46

Árveréssel tehermentes ingatlant szerez a vevő.

végrehajtó1 # 2012.01.25. 14:30

A szerződésben mi van leírva?

farkaskazmer # 2012.01.24. 20:24

APEH-es árverésen ha olyan termőföldet vásárlok meg, ami ki van adva haszonbérletbe, akkor a tulajdonszerzésemet követően mi lesz ezzel a haszonbérlettel?

Feltételezem csak úgy nem szűnhet meg, hiszen azon a bérlő bukna, lévén a föld már be van vetve, stb, stb.

Mi a menet ilyenkor?

Előre is köszönöm a válaszokat :)