Zálogjogosult bekapcsolódása iránti per


gerbera317 # 2013.05.17. 22:25

legalább valószínűsíteni kell azt a vitatást

De hát csak valószínűsítették, hiszen az elsőfok elutasította a kérelmet, nem? Ezek után miért határozna a másodfok másként?

akki2006 # 2013.05.17. 18:50

bocs elírtam...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.17. 17:39

Nem a végrehajtást kérő vitatta, hanem az adós. Arra sem figyelsz, amit saját magad írtál?

akki2006 # 2013.05.17. 14:55

Törvény adta lehetőség a fellebbezés... Nem elég vitatni a törvény szerint sem, hanem legalább valószínűsíteni kell. Szerintem a felhozott okok egyáltalán nem valószínűsítik a vitatás jogosságát, sztem. nem is fog megállni. Ha úgy lenne hogy elég nem elismerni, akkor teljesen értelmetlen lenne az eljárás, minden végrehajtást kérő vitatná, hogy gyorsabban a pénzéhez jusson a jelzálogjogosultat megelőzve...

De az eredeti kérdés akkor is az (volt), hogy a törvényalkotó miért nem jogerős végzés kézhezvételétől számított 8 napot írt a törvénybe. Természetesen elfogadom Obudafan és KBS álláspontját...

Köszi a hozzászólásokat!

Vh-ügyes # 2013.05.17. 12:29

Mea culpa
Természetesen lehet, hogy összeesküvés elméletet gyártok ott is ahol nincs.
(de sztem van köztetek aki látja ennek a szépségét:)

ObudaFan # 2013.05.17. 10:38

Már hogyne lenne ok: az adós vitatta a jogalapot és az összegszerűséget. A bíróság ilyenkor nem vizsgálja, mi az igazság, hanem elutasítja a bekapcsolódási kérlmet, punktum.

Azért ez túlzás, legalább valószínűsíteni kell azt a vitatást.

gerbera317 # 2013.05.17. 10:12

rossxul dontott a birosag, nincs ok a bekapcsolodas elutasitasara...

Már hogyne lenne ok: az adós vitatta a jogalapot és az összegszerűséget. A bíróság ilyenkor nem vizsgálja, mi az igazság, hanem elutasítja a bekapcsolódási kérlmet, punktum. A zálogjogosult ezt köveetően már csak perben bizonyíthatja, hogy a jogalapon és az összegszerűségen nincs mit vitatni. Ez miért nehéz?

akki2006 # 2013.05.17. 08:43

runningman látja jól. Nem a vegrehajtas megakasztasa a lenyeg... Csak, hogy a jelzalogjogosult is bent legyen...
gerbera37: fellebbezni azert akarok, mert sztem rossxul dontott a birosag, nincs ok a bekapcsolodas elutasitasara...
Obudafan: a problemam epp az hogy a torveny szovege nem a vegzes jogerosse valasatol ir 8 napot, hanem kezhezveteltol szamitja. persze jozan esz szerint ennek a jogeros vegzes kezhezvetelet kene erteni szerinrem is.., de nem egyertelmu, hiszen ha nincs fellebbezes akkor eloszor kezhezveszed es a jogeto csak kesobb all be, vagyis jogeros vegzest nem is veszel kezhez. legfeljebb egy jogerosito vegzest kulon...

runningman # 2013.05.17. 06:17

Mert te az adós(mentő) fejével gondolkodsz, azért hiszed ezt :)

De lehet a zálogjogosultnak olyan szándéka is, hogy azért álljon a végrehajtási eljárás, hogy ő - mint zálogjogosult - még időben ott legyen az első kielégítendők között, ne csak a futottak még kategóriában. Vht 171§ (2) - gondolom én.

Vh-ügyes # 2013.05.17. 03:36

és az adós haverja...
"Jól értelmezem tehát, hogyha fellebbezek akkor is pert kell indítanom 8 munkanapon belül ha nem akarom hogy a vh. eljárás folytatódjon?"
A kutya pedig itt van elhantolva.

ObudaFan # 2013.05.16. 20:41

A törvény szerint a jogerős végzéstől 8 napon belül kell ehhez pert indítani. Más kérdés, hogy láttam már olyan végrehajtást, ami békésen folyt tovább az időben megindított per ellenére.

gerbera317 # 2013.05.16. 20:20

Én nem kétlem. Amit leír, abból számomra az derül ki, hogy ő a zálogjogosult.

Vh-ügyes # 2013.05.16. 19:29

Kétlem, hogy Akki2006-nak sürgős lenne a végrehajtás... ;)

gerbera317 # 2013.05.16. 13:38

De miért akarsz fellebbezni? Az elutasítás feltétele fennáll, a másodfok is ugyanezt fogja megállapítani, és helyben hagyja az elutasítást.

Inkább indíts pert, mégpedig sürgősen!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.16. 12:15

A józan ésszel mi a baj? Valaki azt állítja, hogy azt tilos használni jogi ügyekben?

akki2006 # 2013.05.16. 12:10

Köszi, de kifejtenéd kicsit bővebben, hogy ez (a józan észen kívül) miből következik, ha egyszer a törvény szövege nem jogerős határozatot említ?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.16. 11:58

Jól értelmezem tehát,
Nem.

akki2006 # 2013.05.16. 07:38

Sziasztok!

Az alábbi dologban kérném a véleményeteket.

Zálogjogosult szeretne bekapcsolódnia végrehajtásba. Kérelmét beadta. Adós észrevételében vitatta a jogalapot és összegszerűséget. A bíróság a Vht114/A 5. bek re hivatkozva elutasította a zálogjogosult kérelmét.
A Vht. alapján a végzés nem jogerős 15 nap a fellebbezési határidő.
Elutasítás esetén a bekapcsolódás iránt per is indítható. Ez eddig tiszta.

A Vht 114/A szerint viszont a végrehajtási eljárás felfüggesztését meg kell szüntetni ha az elutasító végzés készhez vételétől számított 8 munkanapon belül nem indít a zálogjogosult pert!

Jól értelmezem tehát, hogyha fellebbezek akkor is pert kell indítanom 8 munkanapon belül ha nem akarom hogy a vh. eljárás folytatódjon?

(Vagy ami kevésbé valószínű, a bírói gyakorlat a végzés készhez vételén a jogerős végzést érti?)

Ha pert indítok akkor azt a fellebbezés elbírálásáig fel kell függeszteni?

Azért is érdekes mert 8 munkanapot ad a törvény a perindításra, de a fellebbezésre 15 nap van. Tehát még nem is biztos hogy fellebbezel, de a pert meg kell indítani...