végrehajtási kifogás


Nerrex # 2017.02.15. 20:41

Sziasztok. Elnézést ha úgy tűnt huszárkodni akarok, tanácsért fordultam Hozzátok. Akkor úgy kérdezem mik a lehetősègek mivel a levél szerint kifogással élhetek de nem akarok butaságot írni indokként.

gerbera317 # 2017.02.15. 20:57

A kifogást felejtsd el! Annak akkor van helye, ha a végrehajtó a kifogásolt intézkedésével megsértette a végrehajtási eljárás szabályait. Aligha tudnád bebizonyítani, hogy az, hogy a végrehajtó a Vht. 36. § szerint kézbesítette az adósnak a végrehajtható okiratot, és egyúttal felszólította a haladéktalan teljesítésre, törvényt sért...
Két dolgot állítasz:
1) vitatod a követelést,
2) két éve elköltöztél.
Namármost, huszárkodás helyett további három dolgot közölj velünk:
3) mikor vetted át a végrehajtható okiratot és a végrehajtó felhívását,
4) a végrehajtási lap 6. pontjában van-e pipa ott, ahol a fizetési meghagyás vélelmezett kézbesítéséről van szó,
5) mikor emelkedett jogerőre a fizetési meghagyás (szintén 6. pont)?

Nerrex # 2017.02.15. 21:09

@gerbera
2 napja vettem át. Nincs pipa. Tavaly november a jogerőre emelkedés, de továbbra sem emlékszem ilyen levélre. Akkor ha jól értem nincs mit tenni?

gerbera317 # 2017.02.15. 21:16

A pipa hiánya még nem végzetes, de jobb volna, ha ott lenne. Azt kéne megtudni, hogy a fizetési meghagyást hová kézbesítették, és ki vette át (ami miatt nincs ott a pipa). Sürgősen. Az átvételtől számított 15. napig tudsz érdemben cselekedni, utána már csak fizethetsz.

Nerrex # 2017.02.15. 21:20

Köszi az eddigieket. Ezt honnan tudhatom meg? Kivel kéne beszèljek: végrehajtóval vagy a jogosulttal?

gerbera317 # 2017.02.15. 21:41

A közjegyzőtől tudhatod meg. Elérhetőségét megtudhatod itt: mokk.hu > közjegyző-kereső
https://www.mokk.hu/kereso.php
Jelentősen csökkentheti az esélyeidet, ha a végrehajtási lapon már a jelenlegi címed van feltüntetve.

Nerrex # 2017.02.15. 21:51

Kezdek tisztán látni... mondtam hogy nem értek ehhez. Fizetèsi könnyítést lehet-e kérni szokás-e a végrehajró részéről megadni?

gerbera317 # 2017.02.15. 22:13

Azt majd akkor, ha már bizonyossá vált, hogy menthetetlen a helyzet.

Mopszika76 # 2017.02.20. 14:04

Tisztelt Fórumozok!
Lakáskiüritésnél mi ellen lehet végrehajtási kifogást benyújtani?Köszönöm.

gerbera317 # 2017.02.20. 14:12

Kizárólag a végrehajtó intézkedése ellen. És nem csak lakáskiürítésnél, hanem bármilyen más végrehajtási ügyben is.

gerbera317 # 2017.02.20. 14:12

Hová lett Nerrex a kérdésével? Vészesen fogy az idő...

Mopszika76 # 2017.02.20. 14:37

Mik lehetnek a végrehajtási kifogások?A birósághoz kell benyújtani vagy a végrehajtóhoz?Köszönöm.

gerbera317 # 2017.02.20. 14:46

A végrehajtónak a végrehajtási eljárás szabályait és a végrehajtási kifogást előterjesztő jogát vagy jogos érdekét lényegesen sértő intézkedése, illetőleg intézkedésének elmulasztása ellen a fél vagy más érdekelt végrehajtási kifogást terjeszthet elő a végrehajtást foganatosító bírósághoz. A végrehajtási eljárás szabályainak lényeges megsértése az olyan jogszabálysértés, amelynek a végrehajtási eljárás lefolytatására érdemi kihatása volt. A kifogást a végrehajtó intézkedésétől számított 15 napon belül kell benyújtani a végrehajtónál, aki azt - a kifogásolt intézkedésre vonatkozó iratok másolatával együtt - 3 munkanapon belül továbbítja a végrehajtást foganatosító bíróságnak.

graffer # 2017.03.14. 11:22

Tisztelt szakértők!

Árverésen vásároltunk egy házat beköltözhetően, tehermentesen.
Az adós kifogást nyújtott be a becsértékkel kapcsolatban.
Sikerült megállapodjunk, hogy némi anyagi ellenszolgáltatás fejében visszavonja a beadványait (2db).

Ügyvédi letétbe helyezzük az összeget, amelyet a tervek szerint a kifogása visszavonásával és az ingatlan birtokba adásával szabadíthat fel.
Mindezt írásos megállapodásban rögzítjük.

  • Kérdésem az volna, hogy mit tüntessünk még fel a megállapodásunkban?

Milyen jogairól mondjon az adós, vagy az adós jogán le, hogy újabb beadványokat már ne eszközölhessen?

  • Van-e esélye arra, hogy a birtokba adást követően mégis másképpen gondolja és a tulajdonjogom bejegyzése előtt, azaz jogcím nélkülieknek még keresztbe tehet és adott esetben akár ki is lakoltathat minket?
  • Amennyiben ő visszavonja a kifogását és más nem adott be, akkor a végrehajtás jogerős, vagy így is várnunk kell hónapokat a bíróság határozatára?

Előre is köszönöm a válaszokat!
graffer

gerbera317 # 2017.03.14. 11:40

Én lelépési támogatásnak nevezném az összeget. Mi más volna? Olyanért fizetsz, amire ellenszolgáltatás nélkül is köteles, illetve a becsérték-kifogása eleve alaptalan, tehát csak időhúzásról szól a dolog, és te ezt akarod elkerülni. Ha eláll a kifogásától, újabb kifogást már nem nyújthat be, mert az időn túli lenne.

a birtokba adást követően mégis másképpen gondolja és a tulajdonjogom bejegyzése előtt,
Ilyen nincs. A végrehajtó addig nem adja birtokba az ingatlant, amíg nem a tiéd.

Az árverés akkor lesz jogerős, ha a bíróság végzésben megszünteti a vh-kifogásos eljárást. Az adóssal meg kell beszélni, hogy úgy nyilatkozzon az elállásáról a bíróságnak, hogy egyben kérje a végrehajtó azonnali értesítését is. Ha ezt elmulasztja, akkor a lelépési támogatást elveszti.

graffer # 2017.03.14. 12:48

Kedves gerbera317!

Köszönöm a gyors választ!

Igen, tisztában vagyok vele, hogy ebben az esetben időt veszek, de ez nekem is jelentősen megkönnyíti az életemet.

Adóssal megegyeztünk, hogy az ingatlant Április 1-i dátummal birtokba adja, ebben az esetben törvényesen birtokba kerülhetek a jogerős bírósági döntést megelőzően is?

Ez a megállapodás amennyiben 2 oldalú vállalást tartalmaz, nem jogszerűtlen, (az ő ügyvédje előtt történne és nála is kerülne letétbe a pénz), zsarolás, vesztegetés?

Tehát fontos, hogy az összeghez kizárólag a tulajdonjogom bejegyzésével egyidejűleg juthasson hozzá, vagy melyik időponthoz kössem?

Lehet-e még bármely lehetősége (pl. a végrehajtás felfüggesztésének, megszüntetésének a kérelme) ezt követően is időt húzni, meghiúsítani a tulajdonjogom bejegyzését?

Köszönettel
graffer

elfmage999 # 2017.03.14. 18:34

Van egy végrehajtásom ahol a végrehajtást kérő személye változás alatt van, a bíróság jogutódlás iránti döntését várjuk, a végrehajtás szünetel.

Ebben az ügyben van egy vh kifogás egy kiküldött becsértékkel kapcsolatban, ahol értékbecslésre várunk.

A végrehajtás szünetelésére és/vagy a jogutódlási eljárásra hivatkozva kérhetem-e a vh kifogás eljárásának felfüggesztését?

Grave7 # 2017.03.14. 20:29

@elfmage999: Kérni bármit kérhetsz, de bíróság nem fogja felfüggeszteni a végrehajtást.
Az 1994. évi LIII. törvény 48-51. § leírja, hogy mikor lehetséges a felfüggesztés.

drbjozsef # 2017.03.15. 06:39

graffer,

Egy ilyen megallapodas teljesen szokvanyos, nincs benne semmi torvenybe utkozo, es mivel ketoldalu, kozosen kell eldontenetek, mikor legyen a kifizetes.

Mivel a penz letetben lesz, ezert Te nyugodtan kerheted, hogy a foldhivatali bejegyzes ÉS a birtokbaadas utan adja csak ki az ugyved a penzt, az utan, amelyik kesobb teljesul.

A foldhivatal bejegyzese a birosaghoz kotott, tehat elhuzodhat, es ezert a fentibe a masik fel nem akar belemenni, akkor a birtokbaadas a minimum, es legyen lefektetve a szerzodesben, hogy visszavonja a kifogasat, ES semmilyen mas beadvannyal nem fordul mar a birosaghoz, a maga reszerol a tulajdonjog bejegyzes ellen mar semmilyen formaban nem gordit akadalyt.

Talan az eleg lesz.

Leone510 # 2017.03.15. 16:11

Tiszteletem !

Tavaly decemberben kaptam egy levelet amelyben az állt,h elárverezték a lakásomat mert NAV tartozásom van 540e Ft .
Felkerestem a végrehajtót személyesen mert fogalmam nem volt arról,h tartozásom lenne.De ha van én azt rendezem is azonnal akár most.Erre már nincs lehetőség.Miért nem vettem át a leveleket amit küldött.Milyen leveleket?
Sosem kaptam levelet,hiszen akkor rendezem a dolgokat.Érdekesnek tartom,h az árverezésről megjött a levél ........
Kértem az iratokba betekintést illetve másolatokat róla de ezt megtagadta és 'illedelmesen' tudtomra adta,h a beszélgetésnek vége távozzak.Irány az ügyvéd aki beadta a kifogást még december 30-án.Azóta semmi sem történt csak várunk és várunk.
9.2 M becsülték az ingatlant és 9.8 M kelt el.
14 M ért hirdettem már jó ideje!
Ez az eljárás teljesen megszokott ebben az országban ?
540e Ft-ért elbukom a lakásomat ?
HELP ❗️


Provolone

Dr.Attika # 2017.03.15. 16:44

Már lépnie kellett volna a bíróságnak. Hová adták be a kifogást? A végrehajtóhoz? Ha a bíróságra, akkor érthető a késedelem, mert a bíróság a végrehajtóhoz küldi meg az iratok csatolása végett.

Vadsuhanc # 2017.03.15. 17:32

Leone510

Ez a történet szerintem nagyon hiányos. Elárverezték, úgy a lakásod, hogy benne laktál és semmiféle iratot nem kaptál róla ?

Ne haragudj, de az általad leírtak alapján a történet nem lehet igaz. Sok dolgot szerintem nem közölsz!

Tisztelettel és megértéssel.

Vadsuhanc # 2017.03.15. 17:54

Látom több helyen is megkérdezted ugyanezt....

Nagyon mellébeszélsz...

gerbera317 # 2017.03.15. 17:57

9,2 volt a kikiáltási ár, és felverték 9,8-ra. Mi ebben a maffia?
A Nav megkapja a követelését, te pedig kapsz mint 9 milliót. Legalább lesz miből kifizetni az ügyvédedet. Arra ügyelj, hogy húzzon le nagyon.

gerbera317 # 2017.03.15. 17:59

De szar ez a telefon. Tehát újra:
9,2 volt a kikiáltási ár, és felverték 9,8-ra. Mi ebben a maffia?
A Nav megkapja a követelését, te pedig kapsz több mint 9 milliót. Legalább lesz miből kifizetni az ügyvédedet. Arra ügyelj, hogy ne húzzon le nagyon.