Ingatan árverés


gerbera317 # 2021.04.08. 06:37

Az a végrehajtás szervezetének felépítéséből fakad: a végrehajtó (tehát a kinevezett végrehajtó személyesen) nem tud a kifogásról, csak a helyettese vagy az ügyintézője, akik viszont közelsem tartják fontosnak, hogy az ügyfelet tájékoztassák olyasmiről, ami nem kötelező. A végrehajtó az árverési jegyzőkönyv aláírásánál ott van, akkor vele meg kell beszélni mindent, többek között azt is lehet kérni, hogy ha kifogás érkezik, akkor arról értesítést kérsz. És akkor ő utasítja az irodáját (fel is írják "villogóba"), hogy így legyen. Ha viszont a vevő kuka, akkor úgy megy haza az aláírási aktusból, hogy semmit nem kért, és semmit nem tud például a birtokba adásról.

Andorjozsi # 2021.04.08. 05:28

Nem a kerelemmel kapcsolatban irtam, hanem hogy a jogeros birosagi dontesrol (kifogas elutasitasarol) sem kaptam semmit.

gerbera317 # 2021.04.07. 18:47

Két héttel ezelőtt beadtál egy kérelmet, aminek legkorábban 60 nap elteltével lehet bármilyen fejleménye. Miről kéne tájékoztatnia a köztes időben, amikor a fű se nől.

Andorjozsi # 2021.04.07. 14:15

Gondoltam a vegrehajto tajrkoztat arrol, hogy van jogeros dontes, vagy hogy tortent valami.. Dehatez hiu remeny volt :)
Ha a birosagot nem kerdezgetem semmit nem tudnek, meg azt sem, hogy mi lett a kifogasra a dontes. Jegyzokonyv alairasa ota (jo par honap) semmit nem tudnek az ugyrol..

gerbera317 # 2021.04.07. 14:06

Ja, hogy ennek van előzménye is? Ja igen, megtaláltam.
Nos, ezek szerint éppen időben kérted az átadást. Jól van. De mit kellett volna kapnod a végrehajtótól? A törvény szerint: A végrehajtó köteles - a lakóingatlan birtokba adására irányuló kérelem részére történt kézbesítését követő 8 napon belül - tájékoztatni a lakóingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőt arról, hogy az árverési vevő az ingatlan birtokba adására irányuló kérelmet terjesztett elő. A végrehajtó az árverési vevő kérelmére - szükség esetén rendőrség közreműködésével - akkor intézkedik az ingatlan birtokba adása iránt a 182. § és a 182/A. § megfelelő alkalmazásával, ha a (11) bekezdés szerint a jegyző részére megküldött tájékoztatástól 60 nap eltelt.
Mivel a megtalált előzmény alig több mint két hetes, igencsak messze jársz még attól a 60 naptól.

Andorjozsi # 2021.04.07. 13:40

Végrehajtotol nem kaptam semmit, de kertem sz ingatlan atadasat a jogeros birosagi dontest kovetoen 26nappal.

gerbera317 # 2021.04.07. 13:29

Rossz a kérdés. A végrehajtó saját elhatározásából nem lakoltat ki senkit, csakis kérelemre. Kérted a kilakoltatást?
A törvény szerint: Az adós és az adós jogán az ingatlanban lakó személyek az árveréstől számított 30. napig, ha a végrehajtó ennél hosszabb határidőt adott a vételár megfizetésére, eddig az időpontig, jogorvoslat előterjesztése esetén pedig az erről szóló határozat rendelkezése szerint a határozat jogerőre emelkedésétől számított 15. napig kötelesek az ingatlant ingóságaiktól kiürítve elhagyni, és biztosítani, hogy a végrehajtó átadja azt az árverési vevőnek. Ha a kiköltözésre az előbbi szerint számított időpontig nem került sor az árverési vevő a kiköltözési határidő lejártát követő 15. napig kérelmezheti az ingatlan birtokba adását.
Tehát még egyszer: Kérted a kiköltözési határidő lejártát követő 15 napon belül a kilakoltatást a végrehajtótól?

Andorjozsi # 2021.04.07. 12:54

Sziasztok,
Tulajdonlapom a heten erkezett meg. Kerdesem, hogy az adost a vegrehajto majusi kikoltozosre felszolithatta? Persze ha nem lesz hosszabbitva a moratorium.. Ha nem koltozik ki a meghatarozott ideig az ados akkor hozzavetolegesen mennyi ido telhet el amikorra a kilakoltatast elrendelik?

papinianus88 # 2021.04.02. 05:27

Botanicus

Nem lajkolt be teged senki. Az mbvk oldalan, ha úgy keresel,hogy befejezett árverések, a részletes keresőbe beírod a települést, ki is dobja a tiéd. Cirka 70 misiért azt 03.29.-én valaki megnyerte. Nem is tudom miből gondoltad, hogy csak úgy törölték...rajta az aktualis licit, valamint az is ,hogy mikor járt le. Csak a vegrehajto tudna torolni az arverest, de egy kifogas miatt nem fogja :) szoval ez egy sikeres arveres volt. Amiben re remenykedhetsz, hogy a vegrehajtast foganatosito birosag megsemmisiti a hirdetmenyt.

Botanicus # 2021.04.01. 15:58

Senkio

szerintem az ingatlan végrehajtást kifogás alapján törölték vagy visszavonták azért tünt el, jobb helyeken mint az apeh ott kiírják, hogy törölve az mbvk kicsit analfusz módon van megcsinálva nekem 03 29-én lejárt az árverésem befejezettként van fent miközben vh. kifogást írtam. Úgy látom engem a Jóisten belájkolt :-)

norbertoo # 2021.03.31. 10:41

papinianus88:

Nógrád megye Salgótarján, de nem okoz számomra problémát Győr, vagy akár Szeged, Nyíregyházára lemenni az ügy érdekében ! Felhívom az MBVK-t és megkérdem, pár héttel ezelőtt hívtam már őket a hölgy akkor nemtudott még segíteni az ügyemben, mert még nem kapta meg a listát hol van ügyelet ügyfélfogadás.

papinianus88 # 2021.03.31. 08:58

norberto:

Az mondjuk nagy segítség, hogyha közlöd azt az információt, hogy hol élsz :) Gondolom Hajdúszoboszlóról nem fogsz elmenni regisztrálni Lentibe. :)
Ezen információ tudatában könnyebb. valószínűsítem, hogy van rendkívüli ügyelet az országban.

gerbera317 # 2021.03.31. 08:40

OFF Ej-ej, hát télleg nem érted? A "mindenképp"-en rugózunk. Sehogyan nem illik bele a szituációba. Ettől a válasz "igen" része még érthető maradt, csak érdekessé vált miatta a válasz. ON

norbertoo # 2021.03.31. 08:30

nemakarom elviccelni, de akkor az igen helyett mit kellett volna irnom? na de komolyan . Köszi a tanácsot felhívom az MBVK-t hátha szerencsém lesz, max ha nem licitál senki és újra felrakják addigra reményeink szerint elmúlik a vészhelyzet és akkor tudok már regisztrálni, meglátjuk.

oligaliga # 2021.03.31. 08:26

Hmm, érdekes egy válasz. Olyan, mint a régi NDK-s ifjúsági filmekben a "világos". Mondjuk, a lényegét megértettem, de akkor is érdekes.

Engem a fekete-fehér-igen-nem játéra emlékeztet. :D

gerbera317 # 2021.03.31. 08:20

Ha egy ingatlant nélküled árvereznek el, akkor azt már nem fogják újból "felrakni". Ha sikertelen marad egy árverés, akkor persze, majd újra "felrakják", és addigra már tudsz regisztrálni.
Egyébként hívd fel az MBVK-t, és kérdezd meg, van-e valahol rendkívüli ügyelet, ahol a szigorított védekezés ellenére is lehet regisztrálni.

norbertoo # 2021.03.31. 08:14

fogalmam sincs milyenek voltak a régi ndk-s filmek, fiatal vagyok én ahhoz meg minden, szerettem volna az ÉÁR - be regisztrálni igen, és mivan olyankor ha lejár egy árverés, a vészhelyzet után megint felrakják vajon ? vagy hogyan müködik ez?

gerbera317 # 2021.03.31. 08:12

Hmm, érdekes egy válasz. Olyan, mint a régi NDK-s ifjúsági filmekben a "világos". Mondjuk, a lényegét megértettem, de akkor is érdekes.

norbertoo # 2021.03.31. 08:04

Igen, mindenképp!

gerbera317 # 2021.03.31. 06:40

Egyik sem fogad ügyfelet. Regisztrálni akarsz az EÁR-ba?

norbertoo # 2021.03.30. 18:31

jó estét, tudtok olyan végrehajtó irodát aki fogad személyesen ? vagy az összes zárva?

papinianus88 # 2021.03.24. 06:31

Vagy a kötelezett teljesítette a tartozását, amire az utolsó órában is lehetősége van. Esetleg a végrehajtó észlelte,hogy úgy "forgatta át" folyamatosból, hogy a tulajdoni lap alapján friss bejegyzett jogosulttal bővült a paletta, aki azonban a hirdetményen nem szerepel. Mivel aktiválással megpiszkáltad az ügyet, hivatalból realizálhatott valamit...

Grave7 # 2021.03.23. 21:38

@Senkio:
A leírás alapján ez folyamatos árverésből licit alapján került újra kitűzésre, így a 3. szakasz szerinti minimálárral egyező ajánlat az árverés kezdő időpontjával szerepel a licitnaplóban, de csak a 3. szakaszban vált érvényes ajánlattá.
Ez rendben van.

A bíróság felfüggesztheti a végrehajtást (vagy csak az ingatlan értékesítését is), akár az adós, akár a végrehajtást kérő kérelmére (meghatározott esetekben), valamint kifogás esetén is - a legutóbbi ritka, de előfordul.
Az is lehet, hogy az adós észbekapott és részletfizetési megállapodást kötött, ekkor szintén törölni kell az árverést.
Akár az is előfordulhat, hogy a végrehajtó a kifogás alapján észlelt valami gondot a hirdetményben és inkább önként törölte az árverést, nem várta meg a bírósági döntést.
Ezek is rendben vannak.

Senkio # 2021.03.23. 21:10

Köszönöm a választ, de a probléma az, hogy az ingatlan becsértéke/kikiáltási ára 10millió forint. Az első szakaszban az adható legalacsonyabb vételi ajánlat összege az ingatlanárverési hirdetmény alapján 9millió forint. Időtartama 2021.01.27-től 2021.02.16-ig.
A második szakaszban legalacsonyabb ajánlat összege 7millió forint, időtartama 2021.02.16-tól 2021.03.08-ig. A harmadik szakaszban a legalacsonyabb ajánlat összege 5millió forint, időtartama 2021.03.08-tól 2021.03.28-ig. Egy licit érkezett a licitnapló alapján 2021.01.27-én 5millió forint összegben.
Ezért kérek segítséget, mert a legalacsonyabb ajánlatra érkezett licit, és miután befizettem az előleget még aznap eltűnt az ingatlan. A korábban leírt tájékoztatást kaptam csak. Én úgy gondolom valami nincs rendben az eljárással.
Tisztelettel Enikő

gerbera317 # 2021.03.23. 20:03

Ha volt vételi ajánlat az első szakaszban, akkor az árverés nem lépett a második szakaszba, hanem azzal véget ért. Az az ingatlan már másé.