Ingatan árverés


pdb # 2023.05.13. 07:58

Kerdes hogy mit lehet tenni. De latom hogy semmit.

pdb # 2023.05.13. 07:47

Szomorú örökös

Meg valamit elarulok, hatha nem erti valaki: egy ingatlan forgalmi erteket megbecsulni a kozelmultban elkelt hasonlo ingatlanok arfekvese fuggvenyeben lehet. Igazi forgalmi ertek pedig az: amennyiert az adott ingatlan elkel. Ezt tanultam a Citycartel ingatlanirodanal, magatol a tulajdonostol, akit szemelyesen ismertem.
De tok mindegy, mert a vht ezt az egyet hatarozta meg kb., ami az adost vedi es pont ez az egy, ami nem valosul meg.

pdb # 2023.05.13. 07:37

Szomorú örökös

Latom szeretsz belekotni mindenbe de nem problema.
Akkor legy oly kedves es azt ertelmezd, ami a kerdes volt: fel evnel nem regebbi ado es-ertekigazolas.
Meg mindig nem ertem, ha tizszer is beszelunk masrol, hogy ez akkor mikor kell a vegrehajtonak.
Es hogy ennek miert nem kell soha.
De gondolni gondolom, hogy 10 eves becslest is hasznal, ha neki ugy esik jol, de akkor a torveny alapja dol meg, mivel piaci/forgalmi erteket hataroz meg, ami kizarolag az aktualis lehet, maskepp nem piaci/forgalmi ertek :D
Oldd fel nekem a fogalomzavart legy szives.

Szomorú örökös # 2023.05.13. 07:10

pdb

Ertelmezd .már a kiemelt részt légyszíves:

akkor KÉRHETŐ LEGHAMARABB a becsérték újbóli megállapítása

Tehát szerintem ez egy opció, de nem kötelező.

pdb # 2023.05.13. 05:59

Szomorú örökös

Nem hivatkozom biztoskent.
En 2 evre csokkentett anno 3 evrol olvastam. Itt mondatok, hogy regebbi is lehet, es azt is, hogy fel evnel nem regebbi ado es ertekigazolas alapjan hatarozzak meg az arat.
En azota se ertem.

Szomorú örökös # 2023.05.12. 11:40

pdb

Tenyleg ezt mondta, en a piaci ar miatt hivtam es o azt mondta, 3 evig ervenyes vagy hasznalhato a becsles.
Nem tudom ki volt, nem mondta meg......Aztan szepen ramrakta a telefont..

Ehhez képest atombiztos infóként hivatkozol itt folyamatosan erre, lehet nem kéne.

pdb # 2023.05.12. 07:38

Tudtommal a tulajdoni lapon a hitelfelvetelkor keszult 16 millio van bejegyezve. Legutobb legalabbis ez volt.

pdb # 2023.05.12. 07:25

Megjegyzem, hogy a regebbi vegrehajto sikkasztas miatt lett eltavolitva, a mostani meg elvileg bortonben van es a helyettese is küldött levelet.
Tehat biztos korrektul intezik az ugyeket

pdb # 2023.05.12. 07:20

Jelenleg annyi penzem nincs, hogy kajat vegyek. Mivel folyamatosan vonjak anyamtol a penzt, marad egy heti kajapenze a nyugdijabol. Nekem kell eltartanom de en se tudok barmilyen melot elvallalni, mert ha engem is lehuznak nem marad penzunk... A jovohettol elvileg tudok melozni.
Na most igy azert nem konnyu 3-4-5 kilokat csak ugy elovenni.
Hitelt alapbol nem tud felvenni, tehat eleg erdekes, hogy neki kene becslot fizessen, mikor ki lehetne kerni a vegrehajtonak az ado es ertekigazolast.
Nem is ertem, hogy mikor kene kernie. Mindenhol azt irjak, hogy fel evnel nem regebbi ado es ertekigazolas de ez nyilvan nem tortent meg. Beszeltem az onkormanyzattal is, ismerem oket

pdb # 2023.05.12. 07:12

Szomorú örökös

Tenyleg ezt mondta, en a piaci ar miatt hivtam es o azt mondta, 3 evig ervenyes vagy hasznalhato a becsles.
Nem tudom ki volt, nem mondta meg. Biztos nem a Szabo Balazs, mert no volt. Aztan szepen ramrakta a telefont..
Akkor onkormanyzattol voltak, arrol nem kaptunk papirt, aztan fuggetlen becslo jott, aki kuldott papirt, aztan a faktoring sajat embere is, errol szinten nem kaptunk papirt. Ez a 3 egy idoben tortent, akkor volt arveres, akkor probaltunk megegyezni a faktoringgal havi torlesztobe de jocskan hatarido utan valaszoltak, amiert elnezest is kertek "mert tobb idot vesz igenybe"

pdb # 2023.05.12. 07:05

drbjozsef

Beszeltunk egy ugyveddel, aki nem vallalta, mert o se ezen a teruleten dolgozik, o is azt mondta, hogy itt nem lehet hibazni, nagyon nehez ugy es ajanlott egy masik ugyvedet.
En 3 napig olvastam a vht-t meg tanulmanyokat meg mindent es most is hulye vagyok hozza.
Ugyvednek szeretnem adni az ugyet, ami nyilvan nincs ingyen mert nekem fogalmam sincs mit kene keressek.
Ki fogok futni az idobol.
Persze, hogy ez a cime. Ez a hivatalos cime, minden levelet itt vesz at, itt el 23 eve es jelenleg is itt el. Amit leirtam azon kivul itt becsles nem volt tudtunkkal. Bemehetek de fogalmam nincs mit keressek.
Informatikahoz ertek, a joghoz latod milyen sotet vagyok

drbjozsef # 2023.05.11. 15:21

pdb,

Ezen kivul mi soha semmi mas becslesrol nem lettunk ertesitve

Ha ez igaz lenne, talán lehetne keresnivalótok.
De szinte bizonyosan nem igaz - illetve, így, ahogy írod, akár igaz is lehet -, ugyanis nem az számít, hogy "értesítve lettetek-e".
Hanem az, hogy a Vht. szabályai szerint a végrehajtó kiküldte-e az értesítéseket.
És ez szinte biztos, hogy igen. Neki még csak nem is a lakcímre kell küldenie az értesítést, pont elég a tulajdoni lap szerinti címére. Milyen címe van édesanyádnak a tulajdoni lapon? A mostani lakcíme?

De mindez kiderül az aktákból, amit már tudnod is kellene, hiszen vagy 3 napja írtuk, hogy be kell menni a végrehajtóhoz, és belenézni az aktába. Megtetted? Az idő megy, a szófosás szintén, nem lesz ennek jó vége.

Szomorú örökös # 2023.05.11. 13:58

pbd

ezt mondta..........az irodabol valaki a telefonban

No kb. ez lehetett a leghitelesebb infó.

pdb # 2023.05.11. 11:49

drbjozsef

Kesz tanulmanyokat olvastam ki meg huszezer oldalt a neten de kaosz az egesz. Altalaban minden ilyen papirt eltesz anyam, az evekkel ezelottieket is. 2020-ban volt egy tuzkar, amikor arverezni probaltak, akkor is megprobaltunk megegyezni a faktoringgal es akkor jott ki az onkormanyzattol egy becslo.
Ez nem tetszett a faktoringnak es kertek egy fuggetlen becslest, ami meg tobbre ertekelte.
Ezen kivul mi soha semmi mas becslesrol nem lettunk ertesitve

pdb # 2023.05.11. 11:42

drbjozsef

Az nagyon jo.
Akkor kifogast nyujthatok be 15 napon belul a semmire.
Egy ismeros hivott egy ugyvedet, aki szinten egy masikat ajanlott. Allitolag o jartas ebben.

drbjozsef # 2023.05.11. 11:41

Ha megnézed a 140-145.§-okat, akkor láthatod, hogy a tulajdonosnak a végrehajtó több értesítést is küldött, mindegyikben ráadásul a jogorvoslatokra való kioktatással. Hogy ezeket édesanyád átvette és kidobta, vagy át se vette, nem számít, ha a végrehajtó a megküldés szabályait betartotta (ez szinte biztos). Innentől pedig a már lezajlott árverés megtámadására az esély szinte zérus, esetleg egy NAGYON jó ügyvéd meg tudná találni a réseket, ha egyáltalán vannak. Neked erre sajnos semmi esélyed.

pdb # 2023.05.11. 11:39

papinianus88

Marha jó.
De az ônkormányzattól köteles lett volna kikérnie akkor vagy mégsem?
Hol van akkor a forgalmi érték?
Felbecsülték a hitelfelvételnél is, ennyi erővel azt használta volta fel és nincs semmi gond?
Mikor kell neki akkor adó- és értékbizonyítványt kérnie?

drbjozsef # 2023.05.11. 11:36

Ez esetben, hogyha 2 evnel regebbi becserteket hasznalt a vegrehajto, akkor lehet esely ra, hogy ujra becsuljek?

Egy lezárt licitnaplóval, lefutott árveréssel, árverési jegyzőkönyvvel?
Nem. Nincs.

papinianus88 # 2023.05.11. 09:57

pdb: Ne keverd a szezont a fazonnal. A Vht. 140. § (8) bekezdése úgy rendelkezik, hogy akkor KÉRHETŐ LEGHAMARABB a becsérték újbóli megállapítása, amennyiben 1) az ingatlant még nem értékesítette, 2) a becsérték megállapításától 2 év eltelt. Nem azt mondja ki, hogy 2 év után már nem értékesítheti az ingatlant az előző becsértékkel. A rendelkezés alapján LEHETŐSÉGE van a feleknek kérelmezni. Megfordítva: ha NEM kérelmezi a 2 feltétel bekövetkeztével bármelyik fél, akkor az alapján a becsérték alapján jár el a végrehajtó, 3 év, 12 év múlva is, hogyha még nem sikerült az ingatlant értékesíteni. Ebbe nem érdemes kapaszkodnod.

pdb # 2023.05.11. 09:04

Megjott a jegyzokonyv es 15 napunk van kifogassal elni.
Azt mondjak kerhetek a becslore is koltsegmentesseget.
Ez esetben, hogyha 2 evnel regebbi becserteket hasznalt a vegrehajto, akkor lehet esely ra, hogy ujra becsuljek?

pdb # 2023.05.11. 08:28

papinianus88

Akkor ez elvileg jo.
3 ev volt regebben es a vegrehajto is ezt mondta a telefonban (pontosabban az irodabol valaki a telefonban)

papinianus88 # 2023.05.11. 07:52

pdb:

Leírtam már: Vht. 140. § (8) bekezdés... Biztos lehetsz a 2 évben. A 3 évet pedig nem tudom milyen átrágás után találtad, de bizonyosan tévedsz.

drbjozsef # 2023.05.11. 06:47

pdb,

Átrágtam egy kicsit a jogszabályokat, a végrehajtó kihasználta az utolsó pillanatban a becslést, mert az 3 évig használható fel. Én olvastam, hogy ezt kettő évre módosították de nem vagyok ebben biztos.

Nem, nem érted. Bármeddig felhasználhatja, az ezer évest is, amit még Szent István főispánja állapított meg.
Ha nem telt el a két év, nem vitathatod az értékbizonyítványt, de ha eltelt két év, akkor BÁRMELYIK FÉL KÉRELMÉRE újra meg kell állapítania a végrehajtónak a becsértéket. De csak kérelemre!

Sok sikert a kifogáshoz, de nagyon elkésettnek és alaptalannak tűnik (mondom, az igazságérzeted itt most nem számít már).

Jogosan vagy mérges, de azt nem a törvényekre, szabályokra, a végrehajtóra vagy az árverésre kell legyél. Hanem arra, aki a megfelelő időben és helyen nem lépett fel, amikor még lehetett volna, vagy legalább nem szólt neked, ha ő nem ért hozzá.........

gerbera317 # 2023.05.11. 06:41

@pdb
Átrágtam egy kicsit a jogszabályokat” vs. „mert az [a becslés] 3 évig használható fel”.
Én látok itt némi ellentmondást.

pdb # 2023.05.11. 05:19

drbjozsef

Így van.
Végre tudok melòzni, kell egy ügyvédet keresnem és a becslés árát is le kell tennem, ha kifogást szeretnék beadni. Ha sikerül is, akkor a legutolsó utáni pillanatban.
Hiába feszegetjük itt, hogy mit kellett volna. Hidd el, én vagyok a legmérgesebb.
Átrágtam egy kicsit a jogszabályokat, a végrehajtó kihasználta az utolsó pillanatban a becslést, mert az 3 évig használható fel. Én olvastam, hogy ezt kettő évre módosították de nem vagyok ebben biztos.
A 100%-os licit viszont egyértelmű lett volna, ez biztosan hiba de ezzel max módosítást érnék el. Ez is egy olyan hiba, amihez pl ismerni kell a szabályokat. Írnak össze-vissza mindent a neten, ki se lehet igazodni rajta.. Muszáj ügyvédet keresnem és a gatyám rámegy az egészre, anyámat közbe el kell tartanom, a bátyám nagyívbe sz..ik ránk, a hitelt persze fel tudták élni és a végèn a nevemre kellett kiváltani ezzel a deviza hulladékkal.
Sok mindent próbáltam, nem könnyű ez az egész évek óta