Ingatan árverés


Leone510 # 2017.03.15. 19:16

Akkor ujra!

Tiszteletem !
Tavaly decemberben kaptam egy levelet amelyben az állt,h elárverezték a lakásomat mert NAV tartozásom van 540e Ft .
Felkerestem a végrehajtót személyesen mert fogalmam nem volt arról,h tartozásom lenne.De ha van én azt rendezem is azonnal akár most.Erre már nincs lehetőség.Miért nem vettem át a leveleket amit küldött.Milyen leveleket?
Sosem kaptam levelet,hiszen akkor rendezem a dolgokat.Érdekesnek tartom,h az árverezésről megjött a levél ........
Kértem az iratokba betekintést illetve másolatokat róla de ezt megtagadta és 'illedelmesen' tudtomra adta,h a beszélgetésnek vége távozzak.Irány az ügyvéd aki beadta a kifogást még december 30-án.Azóta semmi sem történt csak várunk és várunk.
9.2 M becsülték az ingatlant és 9.8 M kelt el.
14 M ért hirdettem már jó ideje!
Ez az eljárás teljesen megszokott ebben az országban ?
540e Ft-ért elbukom a lakásomat ?
HELP ❗️


Provolone

gerbera317 # 2017.03.15. 19:16

LOL

Leone510 # 2017.03.15. 19:15

Ezzel kezdtem hogy jött a levél elárverezték a lakásomat!
Lehet nem látható ?
15 nap van a kifogás beadására amit megtettünk.Az ügyvéd nem rángat bele semmibe mert ismerős.
Neked mindegy 14m vagy 9m ?


Provolone

Leone510 # 2017.03.15. 19:15

Ezzel kezdtem hogy jött a levél elárverezték a lakásomat!
Lehet nem látható ?
15 nap van a kifogás beadására amit megtettünk.Az ügyvéd nem rángat bele semmibe mert ismerős.
Neked mindegy 14m vagy 9m ?


Provolone

gerbera317 # 2017.03.15. 19:14

vakon fel becsülték.

És hol voltál, amikor ez történt? Ugyanis akkor sikerrel felszólalhattál volna.
A törvénymódosítás nem erről szól.

Vadsuhanc # 2017.03.15. 19:12

Leone510

Te egyáltalán tudod milyen bolygón vagy ?

Hajtod a magadét, de nem válaszolsz a kérdésekre !
Elárverezték a házat vagy sem ?

Leone510 # 2017.03.15. 19:10

Mi ebben a Maffia ?
A lakás 70%-ról indul a licitálás,vakon fel becsülték.
Lehet,h a szomszéd házban az ugyan ilyen lakás annyit ér de ez nem❗️
Ugy olvastam a napokban módosították a törvényt ez ügyben.
Igy már nem lesz olyan nagy okosság árverezésen ingatlant vásárolni.


Provolone

Vadsuhanc # 2017.03.15. 19:08

Leone510

Azt írod: ... Nem igazán adnám oda 9.8 ért főleg nem 540e tartozás miatt..."

Most akkor már elárverezték vagy sem ?

Mert-ha igen akkor miről írsz ( lásd gerbera válaszát )

Ha nem? akkor csak balfasz az az ügyvéd.

Írd már le a történetet mert így segíteni sem lehet...
Elvitték árverésen a házat vagy sem ?

gerbera317 # 2017.03.15. 19:06

Na de miért lenne az?
Nem balfasz, de tisztességtelen. Olyan olyan jogorvoslatba rángat bele, amiről előre lehet tudni, hogy hivatalból el fogják utasítani. Persze, a 9 millióból simán fussa erre is.

Leone510 # 2017.03.15. 18:57

A lakásom alsó hangon 14-et ér.
Nem igazán adnám oda 9.8 ért főleg nem 540e tartozás miatt.
A lakás tulaja én vagyok én lakom benne és a haszonélvező is amikor ugy adódik.Elnézést nem vagyok otthon ezekben a dolgokban.
Balfasz az ügyvéd ?
Na de miért lenne az?


Provolone

Vadsuhanc # 2017.03.15. 18:25

Leone510

Nem lehetne nyugodtan és lényegre törően leírni mi történt ?
Most már előkerült egy haszonélvezeti szerződés is.

Ki lakott a lakásban és pontosan kié az a lakás ?
Mi az hogy a végrehajtó nem ad ki iratot. 100 oldalt cirka 10.000. forintért megkapod.
Ilyen balfasz ügyvéded van ? Hagyjuk már....

gerbera317 # 2017.03.15. 18:01

9,2 volt a kikiáltási ár, és felverték 9,8-ra. Mi ebben a maffia?
A Nav megkapja a követelését, te pedig kapsz több mint 9 milliót. Legalább lesz miből kifizetni az ügyvédedet. Arra ügyelj, hogy ne húzzon le nagyon.

Leone510 # 2017.03.15. 17:58

Előfordult már több esetben is,h nem kaptunk meg fontos leveleket pl:Bank,Rendőrség
Szóltunk a postásnak,h az ajtónkra tegye az értesítőt ne a postaládába,ha még egyáltalán van posta láda.
Mert szeretettel szakítják le,törik fel őket.
Ezt le is fotóztam a kifogásba mellékeltem.Tovabbá egy haszonélvezeti megállapodást a édesanyámmal ami a tulajdonlapra nincs bejegyezve.
Az árverést megelőzően nem ingó árverést kellett volna tartani?Vagy ha nem sikerül levélben elérni akkor esetleg személyesen megpróbálni ?
A tartozás összege nem olyan mértékű,h el kellene menekülni előle.


Provolone

Burn Out # 2017.03.15. 17:44

úgy értem, hogy a tanácsot, tájékoztatást kérők általában szeretnek elhallgatni az ügy szempontjából fontos részeket...

Leone510 # 2017.03.15. 17:42

Elhallgattam e valamit ? :D
Ugy gondolom semmi okom bármit elhallgatni,hiszen nem akarok kibújni a felelősség alól.Ha van tartozásom akkor azt rendezem.Tb-tartozásról van szó.Az vevő megkeresett levélben,h ő ugy üresként meg az ingatlant és most hajléktalan.Rokkant nyugdíjas és még telefonja sincs a volt férje telefonszámát adta meg,h azon vegyem fel vele a kapcsolatot.Egy vidéki cím volt a levél feladó részen.Viszont Budapesti címmel nyerte meg az árverést és tette a vételárat a letéti számlára.
Az ügyvéd beadta a kifogást és azóta semmi.Mit mondott az ügyvéd ?
Röviden csak ennyit : MAFFIA ❗️:D :D


Provolone

Burn Out # 2017.03.15. 16:56

nincs jelentősége, hogy mennyiért hirdetted. azért arról az emberek általában tudni szoktak, hogy adótartozásuk van.

csak pár kérdés:

  • az ügyvéded mit mondott?
  • te mindent megosztottál-e velünk? illetve van-e valami apróság, amit elhallgatsz? :)
Leone510 # 2017.03.15. 16:45

Tiszteletem !
Tavaly decemberben kaptam egy levelet amelyben az állt,h elárverezték a lakásomat mert NAV tartozásom van 540e Ft .
Felkerestem a végrehajtót személyesen mert fogalmam nem volt arról,h tartozásom lenne.De ha van én azt rendezem is azonnal akár most.Erre már nincs lehetőség.Miért nem vettem át a leveleket amit küldött.Milyen leveleket?
Sosem kaptam levelet,hiszen akkor rendezem a dolgokat.Érdekesnek tartom,h az árverezésről megjött a levél ........
Kértem az iratokba betekintést illetve másolatokat róla de ezt megtagadta és 'illedelmesen' tudtomra adta,h a beszélgetésnek vége távozzak.Irány az ügyvéd aki beadta a kifogást még december 30-án.Azóta semmi sem történt csak várunk és várunk.
9.2 M becsülték az ingatlant és 9.8 M kelt el.
14 M ért hirdettem már jó ideje!
Ez az eljárás teljesen megszokott ebben az országban ?
540e Ft-ért elbukom a lakásomat ?
HELP ❗️


Provolone

gerbera317 # 2016.09.15. 12:40

Ügyész? Azt is vizsgálták, történt-e bűncselekmény? Nofene...

Árverési vevő # 2016.09.15. 11:56

2016.04.25-én aláírtuk az árverési jegyzőkönyvet, ahol a végrehajtó közölte, hogy az adós a bíróságon megtámadta a vételárat.Azóta annyit tudunk, hogy a bíróság után már az ügyészségre várunk, már fogadtunk egy ügyvédet, akit úgy tájékoztattak az ügyészségen, hogy november 28-án lesz döntés az ügyben. Természetesen belecsúszunk a moratóriumba. Jó esetben úgy júniusban meg kellett volna kapnunk a lakást, ezzel szemben az adós még tavaszig ott vigyorog, mi meg havi 40 000 ezerért fizetjük az albérletet. Valami itt nagyon nincs rendben, úgy tudtam a becsértéket a tájékoztatása után 15 napig támadhatja meg. Segítsetek már, hogy most mi van.Nem értem, hogy miért nem az árverés előtt meríttetik ki az adóssal az összes jogi lehetőséget. Valakitől kérhetek kártérítést, szerintem ez nem normális dolog, hogy egy évig is el tud játszadozni az adós akinek már elárverezték a lakását.

VH adós (törölt felhasználó) # 2016.08.17. 08:03

Kedves gerbera137!

Nem érzem magam sértve, minden építő jellegű kritikát szívesen veszek, legyen az jogi témájú, vagy más jellegű. A pökhendi stílusoddal van a baj, ezt pedig te nem érted. Így kár is erre több szót fecsérelni.

A hozzászólást köszönöm!

gerbera317 # 2016.08.17. 07:48

OFF Azt a "ragozást" állandó határozónak hívják, és nyelvvizsgákon (angol, német stb.) csúnya bukás jár, ha nem megy (ott vonzatnak (= rectio, rekció) vagy mi a búbánatnak hívják). Ezzel szemben a magyar nyelvet nyugodtan szét lehet felézni, és még a felézők érzik magukat sértve, ha valaki mégis felszólal. Szégyen. És a válaszodból kiderül, hogy továbbra sem érted, úgyhogy többet egy szó ellenvetést sem! Egyébként szívesen. :-P ON

ez az egyetlen

És a végrehajtást kérő bejelentése is időben érkezett? Akkor mire vársz? Támadd meg kifogással az árverést, kérve annak megsemmisítését!

VH adós (törölt felhasználó) # 2016.08.17. 07:00

Kedves gerbera137!

Köszönöm szépen a kulturált kioktatást a ragozás helyességét illetően, szívesen is vettem volna, ha nem ilyen stílusban közlöd: "érted?".

Sajnos nem egy fórumon észlelem ezt a jelenséged, amit te is képviselsz, a másik minden áron, adott esetben témába teljesen oda nem vágó módon történő kioktatására törekvés. "A nekem nem hagyja a szépérzékem, és a nyelvtantudásom nyugodni, hogy valaki ilyen helytelenül írjon le valamit"-hozzáállás. Nem is lenne ezzel gond, csak a stílus...

Egyébiránt, ez az egyetlen, velem szemben folyamatban lévő végrehajtási eljárás, más felé nincsen tartozásom.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.17. 06:57

OFF
A magáncsőd eljárás kérelemnyomtatványa is felézik vastagon.
Annyira, hogy helyenként nem is tudtam eldönteni, hogy értik.
ON

gerbera317 # 2016.08.17. 06:45

OFF Mindenek előtt: nem "felé", hanem -nak -nek, -nál -nél, -hoz -hez -höz, -val -vel szemben stb. Érted? ON

Nem írod, de valószínűleg több végrehajtás is folyik ellened. Az egyik végrehajtást kérővel kötött megállapodásod a többiekkel szemben hatálytalan, tehát az árverést a többiek miatt meg kellett tartani.
A sérelmed csakis akkor jogos, ha ez az egy végrehajtás folyik ellened, és a végrehajtást kérő - megtérülést elismerő - nyilatkozata bizonyíthatóan az árverés lezárása előtt megérkezett a végrehajtóhoz.

VH adós (törölt felhasználó) # 2016.08.16. 18:05

Kedves Fórumozók!

A problémám a következő lenne: végrehajtási eljárás folyik ellenem, amelyben házamat árverésre bocsátották. Az árverés lezárása előtt kb. egy héttel sikerült megállapodnom a végrehajtást kérővel oly módon, hogy tartozásomból egy nagyobb összeget befizettem közvetlenül neki egy összegben, és vállaltam, hogy még ez évben, két részletben megfizetem a fennálló tartozásom is, közvetlenül a végrehajtást kérő felé. Az első összeg befizetését, és a megállapodás létrejöttét haladéktalanul jeleztem mind a végrehajtó, mind a végrehajtást kérő felé, kérve, hogy a folyamatban lévő árverést erre tekintettel függessze fel.

E közben az a nem várt szerencse ért, hogy a végrehajtást kérőnél "beleestem" egy olyan "akcióba", miszerint a nagyobb összegű befizetésemre tekintettel elengedték a tartozásom fennmaradó részét. Tehát utóbb kiderült számomra, hogy nem hogy részletfizetési megállapodás jött létre közöttünk, de valójában a tartozásom is kiegyenlítetté vált a végrehajtást kérő felé, aki az ügyet lezártnak tekintette, és ezt meg is írta a végrehajtónak, kérve az eljárást végrehajtási költségekre történő folytatását (amennyiben vannak ilyen költségek).

A végrehajtó ezt a határidőben (tehát az árverés vége előtt) hozzá beérkezett kérést, és az én levelem is (amiben még "csak" a részletfizetési megállapodást jeleztem) figyelmen kívül hagyta, és az ingatlant árverés keretében eladta.

A kérdésem az lenne, hogy mit tehetek, ha kifogást nyújtok be mire érdemes hivatkoznom? Hivatkozhatok-e arra, hogy a végrehajtónak a végrehajtást kérő kérelme alapján mindenképpen valamilyen intézkedést kellett volna tennie ahelyett, hogy az árverezést folytatja? Ilyen esetben jól tudom-e, hogy a végrehajtási költségeket a végrehajtást kérőnek kell befizetnie, mivel az ő kezéhez történt a fizetés részemről?

Előre is köszönöm a segítséget!