Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Végrehajtás elévülése

gerbera317 # e-mail 2020.11.07. 11:48

Hát, pedig tényleg kíváncsi lettem volna. :-( Második mondatnak talán alkalmasabb lenne ez: "Kérem a szükséges intézkedést megtenni." De tényleg kíváncsi volnék, mi sülne ki ebből a lecsupaszított változatból. Hmm. A következő ilyen kérdezőnek majd ezt fogom javasolni, és inkább fölényeskedjenek meg arrogánskodjanak burkolatlanul a többek. ;-)
Ha személyesen adod be, akkor két példányt viszel, mindkettőre ráütik az érkeztető bélyegzőt, és az egyiket megtartod. E-papíron vagy postán küldve nem kapsz róla semmit (illetve, az e-papírról kapsz a rendszertől egy letöltés-igazolást).

Cagai # e-mail 2020.11.07. 11:20

Jó, akkor így marad a fogalmazás.
Ha beadom a végrehajtónak, ad róla átvételi igazolást?
Vagy lefénymásolja és nekem adja a fénymásolatot?
Vagy vigyek két példányt, hogy nekem is maradjon?

gerbera317 # e-mail 2020.11.07. 11:00

Van még egy lehetőség: "Tisztelt Végrehajtó! Álláspontom szerint a végrehajtandó követelés elévült. Kérem a végrehajtást megszüntetni." PONT. Aztán kíváncsian várjuk a fejleményeket, meg hogy kiderüljön, számít-e a tapasztalat, vagy tényleg csak trollkodni járok-e ide.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.11.07. 10:58
drbjozsef #   2020.11.07. 10:45

Szerintem azért nem jobb, mert ez meg úgy hangzik, mintha valid lehetőség lenne a bíróságra felterjesztés, csak te nem kéred. De ha valid lenne, akkor az feltehetőleg kötelező is LENNE, tehát ilyet kérni egyik esetben sem lenne értelme.

Itt ez nem is lehetőség, csak vannak értetlen végrehajtók. Nekik jobb, ha a szájukba rágod, hogy ez eleve hülyeség. Még ha így finoman szólva is nyers egy kicsit.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Cagai # e-mail 2020.11.07. 10:20

Ha azt írnám, hogy:

"kérem, hogy a végrehajtást kérő válaszát ne terjessze fel a bíróságra"

Az barátságosabb lenne? Vagy úgy rosszabb?

drbjozsef #   2020.11.07. 09:45

Nem homályos ez, a végrehajtó érteni fogja, inkább az a baj, hogy kicsit... fölényeskedő, a munkájába beleszóló.

De én se tudtam átfogalmazni úgy, hogy az értelme is megmaradjon, csak kevésbé legyen "támadó" - gerbera pedig jól tudja, miért kell bele.

Inkább hagy benne így, az a biztosabb.

Ha eszerint csinálja a végrehajtó, miközben magában füstölög, hogy a faszé ugacc a munkájába, még mindig jobb, mintha felterjeszti a bíróságra.

rigoz # e-mail 2020.11.07. 09:43

Hát aki ezt nem érti, az semmit nem ért. Az a baj, hogy Gerbera mondatjavaslatából a mérhetetlen hülyének nézés arroganciája burkulatlanul világlik ki, ezzel kvázi azt mondja az ember az illető arcába... Legalábbis ez az Én véleményem..

Cagai # e-mail 2020.11.07. 09:30

"és a végrehajtást kérő válasza sem tartozik a bíróságra."

Ezt a mondatrészt fogja érteni a végrehajtó?
Mert homályosnak tűnik, legalább is számomra.

gerbera317 # e-mail 2020.11.07. 02:40

Csináld, oszt' majd meglátjuk. KBS-t ríkatta már meg végrehajtó ugyanígy.

Cagai # e-mail 2020.11.06. 22:21

"És még így sem biztos, hogy nem b@xxa el valaki a végrehajtó irodájában a dolgot."

Ha le van írva a beadvány, és beadom, mit lehet még elszúrni az irodában?

gerbera317 # e-mail 2020.11.06. 20:43

Nyugodtan benne hagyhatod. Ha szóvá teszi a végrehajtó, megmondod neki, hogy biztos forrásból tudod, hogy egyik sem példa nélkül való. Te meg sem tanúja, sem elszenvedője nem akarsz lenni ilyenfajta töketlenkedésnek, ezért - biztos, ami biztos - belefogalmaztad a kérelembe. Nnna.

rigoz # e-mail 2020.11.06. 19:28

@Cagai: Gerbera nyerssége, Én sem úgy írnám. :)

Hanem Én zárásként azt írnám, hogy kérem a fentiek szíves tudomásulvételét!

Aztán, ha nem érti Ő baja, majd mesélhet a jogorvoslati fórumnak és a karnak.. :)

Cagai # e-mail 2020.11.06. 18:18

Azon ne múljon. Átírom mind a két mondatban.

gerbera317 # e-mail 2020.11.06. 18:01

Azért azt a Tisztelt Végrehajtót igazán írhattad volna nagy kezdőbetűvel.

Cagai # e-mail 2020.11.06. 17:24

Köszi. Az utolsó mondatot nyersnek érzem, azon még finomítanék, de nem akarom, hogy elvesszen a mondat lényege.

rigoz # e-mail 2020.11.06. 12:48

Szerintem jó lesz! :)

Cagai # e-mail 2020.11.06. 12:07

Leírtam a beadvány szövegét.
Jó lesz így? Vagy valamit javítsak rajta?

"Tisztelt Kovács Pál Végrehajtó Úr!

Alulírott Cagai Sándor adós előadom, hogy Vh89/235468 ügyszámon végrehajtás folyik velem szemben. A végrehajtást kérő:Multi Zrt.
Álláspontom szerint a végrehajtást kérő követelése már elévült.
Kérem a tisztelt végrehajtót, hogy a Vht. 41. §-a szerint hívja fel nyilatkozattételre 15 napos válaszadási határidővel a végrehajtást kérőt, hogy elismeri-e az elévülést, és a válasz tartalmát vagy a válasz elmaradását jegyzőkönyvben megállapítva az eredményről engem is tájékoztatni szíveskedjen. Külön felhívom a tisztelt végrehajtó figyelmét, hogy jelen beadvány nem végrehajtási kifogás, és a végrehajtást kérő válasza sem tartozik a bíróságra.

Kelt: Budapest, 2020.11.06.
Tisztelettel:

--------------------------------------
  • adós aláírása"
drbjozsef #   2020.11.05. 12:51

Cagai,

Azt teljesen felesleges. Elég hivatkozni az elévülésre, az esetleges bizonyításnak egészen máshol lesz majd a helye, ha kelleni fog egyáltalán. (Ráadásul nem is neked kell igazolni az elévülést, hanem a jogosultnak a megszakítását)

Cagai # e-mail 2020.11.05. 11:57

Köszönöm a tanácsokat. Megpróbálom megfogalmazni.
Azt beleírjam, hogy miért gondolom, hogy elévült? Vagy az nem kell?

gerbera317 # e-mail 2020.11.04. 18:11

esetleg megfontolandó kikötni, hogy jelen beadványom végrehajtási kifogásnak vagy más perorvoslati kérelemnek nem kérem tekinteni/nem minősül
KBS tud róla beszámolni, hogy létezik olyan végrehajtó, aki még ezzel is szembemegy, és beterjeszti a kérelmet, a végrehajtást kérőnek pedig egy betűt sem ír.
Meg én is tudok olyan esetről, amikor a vh-kérő nemleges válaszát beterjesztette a végrehajtó, és az adóst még csak nem is tájékoztatta a válasz tartalmáról.
Úgyhogy én annak vagyok a híve, hogy az adós - ha már olyan okos - úgy hivatkozzon az elévülésre, hogy "kérem a Vht. 41. § szerint a végrehajtást kérőt 15 napos határidővel felhívni nyilatkozatra, hogy elismeri-e az elévülést, és a választ tartalmát vagy a válasz elmaradását jegyzőkönyvben megállapítva az eredményről engem is tájékoztatni. Külön felhívom a t. végrehajtó figyelmét, hogy jelen beadvány nem végrehajtási kifogás, és a végrehajtást kérő válasza sem tartozik a bíróságra!" Valahogy így. Minimum. És még így sem biztos, hogy nem b@xxa el valaki a végrehajtó irodájában a dolgot.

rigoz # e-mail 2020.11.04. 18:00

De ezt félfogadási időben személyesen, szóban, jegyzőkönyvezés terhével is előadhatja. Csak kérje kifejezetten jegyzőkönyvbe venni! :)

rigoz # e-mail 2020.11.04. 17:59

Tényleg kifejezetten szép megfogalmazása a lényegnek. :)

Ebben igaza van Gerberának, eléggé sallangmentes. :)

@Cagai: Én úgy tudom, hogy a tavaszi időszakban meghatározott cselekmény, illetve helyszíni intézkedés volt tilos, inkasszálni pl. nem, így szerintem ez az időszak nem esik ki.

Feltételezem, ha erre Gerbera se hivatkozott alább, akkor jól tudom. :)

Elég kifejezetten azt jelezni, hogy álláspontja szerint elévült, ezért kéri felhívni a Vht. 41. § alapján a végrehajtást kérőt e körben arra, hogy nyilatkozzon arról, hogy az Ön, mint adós állítását elismeri-e és ennek eredményéről kérje a végrehajtó tájékoztatását!

Ennyit elég is a végrehajtónak megírni, esetleg megfontolandó kikötni, hogy "jelen beadványom végrehajtási kifogásnak vagy más perorvoslati kérelemnek nem kérem tekinteni/nem minősül"

Ha a végrehajtást kérő nem ismeri el az állítását vagy nem nyilatkozik és ennek tényéről a végrehajtó írásban, tájékoztatta, akkor a végrehajtás megszüntetése iránt pert indíthat majd.

gerbera317 # e-mail 2020.11.04. 17:49

Mert a "szerintem ez már elévült" mennyivel jobb írásban, mint szóban közölve? Ha erre valahol nem tudják, milyen intézkedéssel kell folytatni az eljárást, édesmindegy, hogy írásban vagy szóban közlöd.

Cagai # e-mail 2020.11.04. 17:30

Köszi, gondolom, ha írásban kapja meg az adós szándékát, akkor már nem kell a szájába rágni, mert az írás tartalmazza.