Közbeszerzésről érthetően - fókuszban az elektronikus közbeszerzés | Budapest, 2019. április 4. csütörtök | Regisztráljon most!

Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Dr. Ugrin Tamás ügyvéd nevében küldött levelek

wers # e-mail 2019.03.14. 17:24

Attila86, én a helyetekben odamennék, és személyesen megbeszélném. Mondjuk én kb. fél millával a zsebemben, 300-100-50-50 külön borítékban.

Velük lehet egyezkedni. A végrehajtóval már nem fogsz tudni így.
Ő azt hajtja végre, amire megbízást kapott. És az kb. fél milla lesz, hanem sokkal sokkal több. + a költségek.

Nem szabadna ezen gondolkodnotok.

Attila86 # e-mail 2019.03.14. 17:00

Egyébként ez már a 2. ajánlat, mert 2-3 éve 300-400 közötti összeget mondtak, de akkor épp hogy meg tudtunk élni.
Most se sokkal rózsásabb a helyzet, ami van félretett pénzünk, egészségügyi dolgokra van betervezve. Szóval vagy egészség vagy hitelkiegyenlítés.Nehéz dolgok ezek.

Attila86 # e-mail 2019.03.14. 16:54

Hitelfelvételkor még nem voltunk együtt, párom vette fel a hitelt. Nagyon ajánlották neki, meg akkoriban mindenkinek.(2007)
Remélem happy end lesz a vége, legalábbis én ezt szeretném.
Csak nehéz lesz őt meggyőzni,mert ő azt mondja senkinek se tartozik, elvitték az autóját így a hitel tárgyát, felejtsék el őt.

wers # e-mail 2019.03.14. 16:33

bocsi..... szóval NE indulatból döntsetek

wers # e-mail 2019.03.14. 16:32

Attila86, csak a szerény véleményem, amikor felvettétek a hitelt, nem tartottak fegyvert a fejetekhez. Most sem.
Az igaz, senki sem sejtette, hogy mi fog történni.

Még egyszer olvasd el a lenieket, mert most megírták neked, most mi fog történni, ha ezt nem fogadjátok el.
Sok ezer adós örülne egy ilyen ajánlatnak. És ez nem a maffia.
Gondolkodjatok, és indulatból döntsetek Az nem jó tanácsadó.

drbjozsef #   2019.03.14. 16:06

"beleestek". Ja.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.03.14. 15:49

Nagy szavak ezek.

www.kbs-ugyved.hu

Attila86 # e-mail 2019.03.14. 15:16

Szerintem minden olyan szerv maffiának nevezhető akik előre megtervezetten/kitervelten több millió embert földbe döngölnek azzal hogy kitalálnak egy nagyon kedvező atomstabil ajánlatot, amibe a naivak beleestek aztán szépen elkezdődik a manipulálás... valahogy a Titanichoz tudnám hasonlítani ezt a svájcibicskás hitelt. Ami mégis elsüllyedt ki hitte volna hogy ez lesz.. Lehet az se volt véletlen?
Persze van ennek egy másik oldala is..
Felszabadul több ezer ingatlan amit áron alul megszerez az a bizonyos "maffia" amit értelem szerűen értékesít piaci áron.
Nagy biznisz ez..
Csak hát az emberek le vannak sz...a Az utóbbi 3 évben közel 10.000 család került utcára vagy ahol épp megtudták magukat húzni. Kb 10.000 öngyilkosság történt tehát minden egyes kilakoltatásra jut egy.
Szégyen hogy ilyen megtörténhet.

oligaliga # e-mail 2019.03.14. 15:00

Atttila 86

Te írtad, hogy az ajánlat a következő:

de most azzal álltak elő hogy ha most befizetek 493.440 Ft ot akkor a tartozás 70%-a elengedésre kerül...

Eszerint megelégednek azzal a közel 500.000,- Ft-al, utána em zargatnak. Ha mégis, akkor előveszitek szépen az aláírt megállapodást és meglobogtatjátok.

A bankmaffia meg rablók meg egyéb "szép" kifejezéseket el lehet felejteni. Nem létezik bankmaffia, rossza banki gyakorlat lehet, kedvezőtlen feltételek lehetnek, de ettől nem lesz maffia.

Attila86 # e-mail 2019.03.14. 14:55

Párom attól is tart hogy tegyük fel ezt a kedvezményes összeget kifizetjük és ezután se szállnának le rólunk. Ilyet tehetnek? ( persze tudom a bank maffia mindent tehet)

drbjozsef #   2019.03.14. 14:40

Nagyonis.

Attila86 # e-mail 2019.03.14. 14:22

Én csak attól tartok ha most nem fizessük ki azt a közel 500 ezret akkor tovább fajulhat a dolog...

wers # e-mail 2019.03.14. 09:43

Párom nem akar fizetni nekik egy forintot sem.

Ennyire nem lehet valaki csökönyös. Mások azét imádkoznak, hogy ne legyen ellenségük, és vannak, akik maguk ellenségei.

drbjozsef #   2019.03.14. 09:28

Attila,

(az autóhiteleknek is 20+%-os késedelmi kamata lehet. Az 1M tartozás esetén ÉVENTE 200.000.- forint. Egy ilyen tartozás nagyon gyorsan el tud szaladni. Ha 100.000 Ft bukóval ki tudsz szállni belőle, ne habozz, fogadd el, és csengesd ki gyorsan, mert ha nem évült el, amit nem tudhatsz, és végrehajtásra megy, akkor 2+ milliót fognak a költségekkel együtt legombolni rólad, és igen, végső esetben a házad árverezésével.)

gerbera317 # e-mail 2019.03.14. 09:07

hogy NEKIK jó
Én pedig megismétlem: Hol élsz te?

Attila86 # e-mail 2019.03.13. 19:19

Azt írtam az imént hogy NEKIK jó ... egyértelmű hogy nekünk nem kedvező..

gerbera317 # e-mail 2019.03.13. 19:14

Hat év alatt kerestek 100 ezer forintot, és szerinted ez jó? Hát hol élsz te?

Attila86 # e-mail 2019.03.13. 18:32

Az a sejtésem hogy szándékosan nem siettetik ezt a követelés behajtást, mert 2013 óta 100.000 Ft késedelmi kamat keletkezett és ez nekik jó. Bár ezt kevésbé értem miért jó nekik az ha elengedik a követelés 70%-át. Egyébként 2013 óta ez már a 2. ilyen "kedvezményes ajánlatuk".

drbjozsef #   2019.03.13. 18:23

Ha az FMH ellentmondás után nem volt érdemi döntéssel végződő eljárás, vagyis a bíróság pl. ,megszüntette a pert, mert a jogosult nem rótta le az illetéket, akkor igen, bármikor indíthat újat.

Attila86 # e-mail 2019.03.13. 18:06

Ha már volt FHM-re ellentmondás akkor attól jöhet még több is? Vagy az csak egyszer jön? Párom nem akar fizetni nekik egy forintot sem.( Ő nevén van)Ezen megy a vita mert én meg félek hogy nehogy a házra rátegyék a kezüket egyszer. Tudtommal több ezer család járt már így az országban az utóbbi időben.

drbjozsef #   2019.03.13. 12:33

Ennél jobb lehetőséged nem lesz.

Attila86 # e-mail 2019.03.13. 11:16

Arra akartam célozni a kérdéseimben hogy önök szerint mi lenne a legjobb lépés ilyen esetben?
Mert ugye az sem lenne szerencsés ha a 26 milliós házamra rátennék a kezüket..

gerbera317 # e-mail 2019.03.07. 15:25

Mennyire hiteles ez a dolog?
Eléggé az. De csak, ha megfizeted az összeget.

Attila86 # e-mail 2019.03.07. 14:37

Üdvözletem!
Volt egy CIB bankos autó hitel(2.000.000 Ft felvett), fizettük évekig(5 évig) eleinte 30 ezer körül volt a részlet, aztán már felment 80 fölé. Képtelenek voltunk ennyit fizetni már. Pár hónap múlva jött a behajtó az autóért, mi elsőre odaadtuk. Értékesítették 900.000 Ft-ért az akkor 2.000.000 Ft piaci áron levő autót. De még ígyis követelnek de már nem a bank hanem a SVEA FINANCE Zrt. 1.644.800 Ft-ot. Egy ideig nem jelentkezett ez a Bizonyos Dr Ugrin Tamás ügyvédi iroda,
de most azzal álltak elő hogy ha most befizetek 493.440 Ft ot akkor a tartozás 70%-a elengedésre kerül...
Mennyire hiteles ez a dolog?
Lehet bajom ebből ha nem reagálok ezekre a levelekre?
Jobban járnék ha kifizetném?
Rátehetik jogosan a házamra a kezüket akár?
Mellékeltek egy üres csekket is..
Utóiratuk:
" Felhívom figyelmét hogy amennyiben a fenti ajánlattal nem él és fizetési kötelezettségének továbbra sem tesz eleget,úgy kénytelen leszek ügyfelem jogos igényét fizetési meghagyásos eljárás keretein belül , vagy amennyiben a fizetési meghagyás már jogerőre emelkedett ,végrehajtási eljárás keretein belül érvényesíteni önnel szemben, amelynek költségei szintén önt fogják terhelni. "

bermuda háromszög # e-mail 2018.09.10. 13:29

Malayka
Lehet arra a címre küldték ki ahol a szolgáltatás volt.
A rendőrségre tök (nem) érdemes elmenni, mert valszeg elévült a hamisítás és ha erről van egy papírod, attól még a behajtó cég zaklat - én így jártam.
Megadod a címed (mondjuk tértis levélben) a behajtó cégnek, hogy mindent oda kérsz ezügyben és rezignáltan vársz amíg a MOKK-tól megjön a fizetési meghagyás.
Az ajánlott lesz, annak ellentmondasz (a tartozást nem ismerem el pont), a többi végrehajtás előtti utolsó felszólítást :) tartalmazó levelet meg vagy gyűjtögeted, vagy kidobod - tök mindegy.
Ha olyan nem jön (fizetési meghagyás) akkor az egész kaland ennyi volt.
Ha telefonon hívogatnak, akkor a beszélgetést vedd fel, de előtte ezt jelezd is - azonnal leteszik.
Ennél többet nem tehetsz és nem érdemes tenni, ha tényleg úgy van ahogy írtad.