Jogi egyetem


Impossible # 2009.04.17. 12:39

Vivi,

felőlem...csak ne ugass! LOL

Avelina-Vivien # 2009.04.17. 11:56

kutya legyek ha ezt...:))


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Sz.Márton # 2009.04.17. 11:44

Nem sértődöm, ma ez luxus, de én magyarul nem sértődöm, ez meg szerénység!

Avelina-Vivien # 2009.04.17. 11:39

Kedves Rexor!

Nem vagy egyedül.Mártont néha én sem értem, mert másképp jár az agyam van ilyen.:)

Márton:az IRA-sat értettem csak az előzőt nem és ezt nem sértésnek szántam.


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Sz.Márton # 2009.04.17. 11:38

Nem baj addig velorexorként is lehet működni! Majd számodra lassabban írok!

Rexor # 2009.04.17. 11:25

Nem tudom, hogy Sz. Márton hozzászólásait csak én nem értem, vagy más sem :) Sebaj, még pallérozom az elmém.

Legislator: köszi, így már világos. Alapvetően logikus...

Impossible # 2009.04.17. 10:48

Hát én eddig azt hittem, hogy vicc nálunk van...a poén viszont egészen bizonyosan itthon van. :D

Sz.Márton # 2009.04.17. 10:48

Az IRA radikális szárnyának is szüksége lehet egyszer egy magyar származású szakjogászra.

Kacsa1111 # 2009.04.17. 10:43

az a vicc, hogy nem kell menőnek lenned ott ahhoz, hogy normális egzisztenciát teremts magadnak...


Kacsa11

Eweol # 2009.04.17. 10:37

Majd kinsella eldönti, hogy haza jön-e vagy marad-e. Gondolom, Ìrországban sem a külföldi bevándorló pincérnökböl lesznek a menö ügyvédek.

Impossible # 2009.04.17. 10:24

kinsella,

az a helyzet, hogy ha Magyarországon elvégzed a jogot, utána nagy valószínűséggel mehetsz vissza pincérkedni. Persze arra jó ez, hogy jobban értékeld a pincérkedést. :D

Sz.Márton # 2009.04.17. 08:45

A versikébe népies gépelési hiba csúszott így helyesen leírva:

A tyúk elöl kotkodácsol
Hátulról meg letojásol...

Sz.Márton # 2009.04.17. 08:42

A tyúk eleöl kotkodáscsol
Hátulról meg letojásol...

Nehogy valaki összefüggést keressen szegény szárnyas jószág ürítése gondjainak személyiségjogait sértő anoním álcázott költészetbe vételére.Esetleg egy japán kakas párként történő előkészületi magatartására a tojás megtermékenyítésénél.Iskolai képzésük lehetőségét nem is említve az agyukra történő sablon utaláson túl a számukra elérhető közeli szeméttombon túli szomszéd jogokat nem sértő szolgalommal biztosított faiskola szerepét túlhangsúlyozva...

Legislator # 2009.04.17. 08:33

"Egyébként azt nem nagyon értem, hogyan jött Japán a képbe, de lehet hogy csak az én felfogásom gyengus egy kicsit :). Hai Andszin-szan! Vakarimaszuka."

Rexor!

Én említettem, hogy akár szlovák egyetemre is járhat Kinsella, erre vetették fel, hogy evvel az erővel lehetne Japán is. Erre kiderül, hogy Irország.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.17. 08:31

"Krokodilnak inge páncél,
Ezért nem borzolja hátszél!"

Vasing, ton:-)?


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.04.17. 08:04

Mögöttes tartalomra gondoltam, meg a valódi élet konklúziójára, filozófiai csavar- de nem fontos- lépjünk tovább inkább a jog területeire!

Avelina-Vivien # 2009.04.17. 07:38

Márton,

ezt magyarázd kérlek, mert nem értem:

"Csak ne emlékeztetné mindig az embert egy csíkban a végzetére.....ott már minden mindegy arra a kis időre!"


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Kacsa1111 # 2009.04.17. 07:29

Dublinban...:)


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.04.17. 07:27

Kedves Kinsella,

ha már úgyis kint vagy Dublinba, miért nem próbálod meg a Trinity College-ot...

Írországban kicsit többet keresenek a jogászok, mint itt...és álláslehetőség is bővebb lesz mire elvégzed (most a válság hatására, ahogy hallottam írországi barátaimtól inkább kirúgdalnak, mint felvesznek embereket)

ráadásul kint fele annyi idő alatt negyedannyi szívással szerzed meg a diplomát, mint itt...hogy a bar examről már ne is beszéljek.

ha tudsz, maradj!


Kacsa11

Rexor # 2009.04.17. 07:23

Egyébként azt nem nagyon értem, hogyan jött Japán a képbe, de lehet hogy csak az én felfogásom gyengus egy kicsit :). Hai Andszin-szan! Vakarimaszuka.

Rexor # 2009.04.17. 07:22

Kinsella: én estin végeztem a jogot, de ott nem írtunk zárthelyiket. Gonoldom levelezőn is így van.

Sz.Márton # 2009.04.17. 07:03

Vivien (király)kisasszonynak igaza van! Csak ne emlékeztené mindig az embert egy csíkban a végzetére.....ott már minden mindegy arra a kis időre!

Üdv.../nehogy félre érts/

Avelina-Vivien # 2009.04.17. 06:56

Kedves Kinsella!

Bocs, hogy beleütöm az orrom de ha már ilyen nyilvánosan megírod a kérdésfelvetést jogosan gondolom, hogy véleményeket vársz.Szerintem butaság haza ingázni Írországból.Nekem is voltak efféle gondolataim, persze én nem ingázni hanem maradni akartam volna.Írországban jó egyetemek vannak: Trinity, aztán a dublini sulik és a tandíj sem annyira sok.Plusz nem is kell befizetned a suli alatt csak utána.
Tudom nehéz a vendéglátás , hogy jogi diplomával munkanélküliként is nehéz lenne itthon.
A másik dolog meg az, hogy itthon ugyanazt az életszínvonalat nem tudod tartani , mint amit kint.Ire-ben nemcsak a fizetés de a borravaló is magasabb ezt mindketten tudjuk.

Üdv:Avelina


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Sz.Márton # 2009.04.17. 06:53

Nem hergelés, de tényleg jobb "bejárni" néha az intézménybe, mert egyrészt megkövetelhetik, másrészt tényleg egyedi infókat, csak egy hallgatói és oktatói közegből nyerhetsz és később hasznosíthatsz. Írország az kemény hely, de becsületreméltó vállalkozás!

kinsella # 2009.04.17. 05:37

Srácok kár hergelni magatokat nem Japan hanem Írország. :-/

A döntésem végleges nem akarok pincérként élni egész életemben.Jogász akarok lenni .Ennyi.
Rexor, mi van ha nem vagy ott mikor zárthelyit írnak konzultáción?


kinsella