Értelmiségi mustra - ugye a jogászok okosabbak?


Legislator # 2010.08.05. 10:08

Egyjogász: nekem is:-D.


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2010.08.05. 09:48

Leg, állig. főiskola (de jellemző módon sohasem dolgoztam a közigazgatásban:) )

anna.kovacs12 # 2010.08.05. 09:35

számból vetted ki a szót

cat981 # 2010.08.05. 09:18

hát ezt jelent esetre vonatkozóan elég nehezen tudom elképzelni...
Hogyan tudom azt nem verbálisan és nem írásban kifejezni hogy gyerekek akár nyugdtan meg is vághatjátok saját szájízetek szerint és leadhatjátok akárhol akárhogyan? :)

pazs # 2010.08.05. 09:09

A hozzájárulást ráutaló magatartssal is meg lehet adni.

cat981 # 2010.08.05. 09:08

én is utálom az ilyet és sose állok meg az ilyeneknek...

"Mondtam neki, szerintem viccesebb lett volna, ha tart egy 15 perces kiselőadást Csokonairól, és ő is kérdezett volna egy két dolgot a neves költő munkásságáról zsíroshajútól:)))"

Elhiszitek hogy ezt nem tették volna bele a videóba?

Egy idevágó jogi kérdés! Egy ilyen leszólítós bejátszást csak úgy, nyilvánossá tehetnek és eseteg még becsületést is elkövethetnek vele minden további nélkül? Kétlem hogy végigkérdezték volna a riporteralanyokat akik szíves hozzájárulásukat adták hogy leadják őket a nyilvánosság számára.

Legislator # 2010.08.05. 08:23

Egyjogász: Neked mi az első diplomád?


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.08.05. 08:22

"Mondtam neki, szerintem viccesebb lett volna, ha tart egy 15 perces kiselőadást Csokonairól, és ő is kérdezett volna egy két dolgot a neves költő munkásságáról zsíroshajútól:))).

Én ezt tettem volna. Csak az embernek nem mindig van ehhez kedve.


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2010.08.05. 08:14

A csoporttársam az első diplomája (ő is másoddiplomás levelezős volt:) ) megszerzésekor valami Csokonaival összefüggő témából írta a szakdolgozatát, így - ahogy ő fogalmazott - kicsit felbaxta az agyát amikor eléugrott a semmiből egy "kinyúlt pulóveres, zsíroshajú, borostás tag" (sic.), és olyat kérdezett tőle, amit egy általános iskolásnak is tudnia illik.

Mondtam neki, szerintem viccesebb lett volna, ha tart egy 15 perces kiselőadást Csokonairól, és ő is kérdezett volna egy két dolgot a neves költő munkásságáról zsíroshajútól:)))

Berényi Miki # 2010.08.05. 08:10

Igen. Ha brahiból vizsgáztatnak, hogy utána itt-ott mutogassák mekkora hülyék az emberek, a legjobb megadni nekik az örömöt :)))

Engem az egyetemen egyszer egy bácsi állított meg, és adott egy Snickerst és egy megállni tilos matricát :P

Legislator # 2010.08.05. 08:05

"Egy (egyébként nagy irodalmár) csoporttársam meg egyszer egy hasonló helyzetben a „Ki volt Csokonai?“ kérdésre brahiból azt válaszolta, hogy szerinte a Petőfi húga......mondjuk eléggé el nem ítélhető módon azt is hozzátette mikrofonosnak, hogy „Anyádat vizsgáztasd, Öreg.“ :))"

Találó válasz.


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2010.08.05. 07:38

Azért nekem ezekkel az "utcánelkapós" "műveltségi felmérésekkel" fenntartásaim vannak. Nem azt mondom, hogy valaki ilyen helyzetben ne tudjon válaszolni arra, hogy ki volt Petőfi Sándor, de engem speciel az ilyen utcai letámadások kifejezetten irritálnak (beleértve, a mappákkal hadonászó "csak egy felmérést készítünk a vásárlási szokásokról, csak öt perc", meg a "nem tudsz egy százast adni öreg?" jellegű letámadásokat is).

Engem kétszer kapott el az egyetem előtt egy ilyen mikrofonos gyerek (mondjuk ők nem jutottak el a kérdésig:) ), egyszer egy fontos zh-ra siettem, és az anyagot pörgettem az agyamban, másodszor meg egy 11 órás baromi fárasztó előadássorozat után este 9-kor, amikor hirtelen a nevem sem jutott volna eszembe.

Egy (egyébként nagy irodalmár) csoporttársam meg egyszer egy hasonló helyzetben a "Ki volt Csokonai?" kérdésre brahiból azt válaszolta, hogy szerinte a Petőfi húga......mondjuk eléggé el nem ítélhető módon azt is hozzátette mikrofonosnak, hogy "Anyádat vizsgáztasd, Öreg." :))

cat981 # 2010.08.05. 06:51

csak ahhoz nem kell leejteni, a kettőnek nincs köze egymáshoz. Mellesleg érdemes megfigyelni a válaszadó milyen értelmes fejet vág eközben hozzá, erősen kétlem, hogy a válaszában evégett jutott erre a következtetésre :).Sokkal inkább emlékeztetett egy amolyan fantáziadús ovodás, kisiskolás megnyilvánulásra, mintsem egy szakmailag átgondolt válaszra.

morningstar # 2010.08.05. 01:53

cat981 # e-mail 2010.08.01. 19:29

"mi történik ha a holdon leejtünk egy tollatra válasz: „kifolyi belőle a tinta…“ bexarok… :DDD"

Ezt a reakciót már nem először hallom, pontosabban olvasom, és ebben az a vicces, hogy igaza van, tényleg kifolyna a tinta belőle, ha a toll eredetileg a földi légnyomásra volt tervezve. :P

Legislator # 2010.08.04. 17:59

Köszi.


Sunshine after the rain.

anna.kovacs12 # 2010.08.04. 16:05

pffff... :DD
a videó tetszett!

Legislator # 2010.08.04. 15:51

Mail ment:-).


Sunshine after the rain.

Sherlock # 2010.08.04. 15:46

Milyen munkakörben dolgozol?

Legislator # 2010.08.04. 15:34

Csak ott vagyok humoros, ahol értékelnek:-). Egyébként humorizálás már csak jobb napokon fordul elő velem, de nem jelenti mindez azt, hogy megsavanyodtam volna, csak mindig lefoglal a sok feladat.


Sunshine after the rain.

Sherlock # 2010.08.04. 12:24

És a kollégák kellőképp értékelik, ha humoros vagy?

Legislator # 2010.08.03. 18:28

Ma úgyis humorherold voltam a munkahelyemen, szóval, ha bókember:


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.08.03. 18:26

:-D, nekem tetszik ez a humor. Nos, szerintem az előző 11 Anna Kékszakáll martaléka lett:-D.

Egyébként az ELTE ma is jó név.


Sunshine after the rain.

Sherlock # 2010.08.03. 07:56

Anna: „kezd izzani a levegő

Hogy érted? :P És mi lett az előző 11 Annával? ;)

Legislator # 2010.08.02. 20:40

De hölgyeim! Nem vagyok én bókember:-).

Sherlock: Én a mai napig a római jogi és a jogi alaptani dogmatikából élek. Az értékpapírjog jól hangzik.


Sunshine after the rain.

anna.kovacs12 # 2010.08.02. 19:56

huhh, kezd ízzani a levegő... Mindenesetre én sem venném bóknak. :-))