Pázmány vagy Szeged?


Roni04 # 2007.01.23. 16:41

Én is találtam állást egy másodfokú közigazgatási szervnél az egyetem mellett.
Ha levelezőn jársz, több lehetőség van a kapcsolatépítésre a külvilággal, mondjuk a leednő ügyfeleiddel. Ismertebb vagy. Nem mondom, hogy egy nappalisnak nem adatik meg, de ahogy Juli írja, 5-6 évig van programod. És a program gondolom az egyetemi évek kiélvezése,meg persze a tanulás is, amit levelezőn szintén meg kell tenned.
Szerintem nem kellene ennyire éles vonalat húzni, a nappalis és a levelezős hallgató között. Mindkettő esetben eléggé meg kell küzdened a vizsgákon, no meg persze a diplomáért.

_Wasp_ # 2007.01.23. 09:45

Ez a helyes mentalitás :D
"5-6 évig van programod"
mindent értek...

Szerintem igenis lehet levelező mellett állást találni. Nekem legalábbis mindegyik osztálytársam (aki akart) tudott. Valószínű, hogy az elején csak a gyakorlatot kapod fizetségként. (De ez sem biztos. Én pl nem mennék el dolgozni, ha nem kapnék rendes fizut.)
A levelező mellett bejárhatsz nappalis előadásokra, legalábbis amelyikre akarsz (elárulom: nem minden előadás érdemes a figyelemre), ha nappalis vagy, akkor sincs több lehetőséged, viszont legalább kötelező, és talán kevésbé lógod el.

A nappalinak óriási előnye a potenciális kapcsolati tőke, már ha olyan személyiség vagy, aki élni tud vele. Előnye továbbá a szervezett oktatás: beléd verik a tudást akkor is, ha egyébként magadtól nem tudnád elsajátítani egykönnyen. (önmagában akkor is le kell szinte tudnod vizsgázni, ha figyelsz előadáson)

Öszintén: nem hinném, hogy a nappali vs levelező választáson bármi is múlna. Szerintem csak sarkítjuk a dolgot. A különbséget jobbára a hallgatók kora és élettapasztalata okozza.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

juli_18 # 2007.01.23. 09:17

Szerintem is jobb a nappali! Öt-hat évig van programod ( munka úgy sincs ) és az utazási lehetőség is kedvezőbb! :) :)

-------------------------------

T r a v e n # 2007.01.23. 07:48

Kedves Dalma!

Javaslom a nappali tagozatot. Annak valószínűsége, hogy joghallgatóként gyakorlati állást találsz ügyvédnél, netán bíróságon, a nullával egyenlő!
Amennyiben mégis összeköttetés útján ilyen lehetőséged kínálkozik, nappali tagoaztról bármikor átmehetel levelező tagozatra.

Roni04 # 2007.01.22. 18:41

Egyetértek Wasp-al. A nappalinak is és a levelezőnek is megvannak a maga előnyei. Ha levelezőn végzed, és sikerül elhelyezkednek valamelyik jogi szakterületen, akkor tényleges jogalkalmazást lehet elsajátítani, ami a való életben joggyakorlatban zajlik.
Nappalin viszont benne vagy az igazi egyetemi életben. Több előadáson vehetsz részt:)
Sokkal több jogod van mindenhez nappalisként.

_Wasp_ # 2007.01.18. 14:55

Olvass bele a jogászszakma lejáratása topic-ba és megtudod... :D

Levelezőn önállóbb jogalkalmazó leszel, és ha mellette ügyvédi irodában, vagy bíróságon dolgozol, akkor összességében sokkal megalapozottabb lesz a tudásod.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Mátéfi Dalma # 2007.01.18. 14:26

de miért levelezőn?
én meg pont zaon aggódtam, hogy levelezőn rossz lenne-e?

Dr.Attika # 2007.01.17. 19:08

Kedves Dalma!
Az hogy hol végzed el a jogi egyetemet teljesen mindegy. Ha jogász akarsz lenni végezdd el valahol! A lakhelyedhez legközelebb álló és levelező tagozatot javaslom.

Mátéfi Dalma # 2007.01.17. 17:01

Kedves junior jogász, mivel még csak idén érettségizem és érdeklődöm, hova érdemes jelentkeznem, ezért nincs még sem bebiztosított, sem egyéb munkahelyem.De reélem majd lesz:)

Law1 # 2007.01.17. 16:14

Szeged!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.17. 15:33

Kedves Eweol!
Nem mondtam, hogy ne befolyásolhatná. Viszont javasoltam rögtön két olyan pályát is, ahol a saját szempontjai alapján remekül fogja érezni magát. Egyiken sem lennének ugyanis elhelyezkedési gondjai. Érettségi birtokában két év alatt bármelyiket elvégezheti - és könnyebb is, mint a szakvizsga.

Azért még egy dolgot: aki maga választotta a jogi pályát, az csak magát okolhatja. Akit a szülei kényszerítettek (jó vicc) az meg sírjon a szüleinek.

Eweol # 2007.01.17. 15:18

Avita, azért akad.

Eweol # 2007.01.17. 15:16

KBS, miért ne befolyásolhatná juniur jogász véleményét jelentös mértékben az elhelyezkedési esély? Akár kizárólagos mértékben is.
Talán egy kis kenyérrevalót is szeretne keresni sok év tanulás után...

Avita # 2007.01.17. 15:13

Manapság nincs olyan, hogy "bebiztosított" munkahely...

junior jogász # 2007.01.17. 14:58

Nem is olyan rossz tanács! Már bánom, hogy nem korábban akadtunk össze itt a fórumon! :)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.17. 14:18

Ha a pályáról alkotott véleményedet kizárólag az határozza meg, mennyire könnyű vele elhelyezkedni, akkor tényleg esztergályosnak vagy szerszámkészítőnek kellett volna menned.

junior jogász # 2007.01.17. 13:46

Dalma!
Ha már van "bebiztosítot!" munkahelyed, akkor nyugodtan tartozhatsz az "Avitához tartozók köréhez" nem a Juliékhoz. Ellenkező esetben, lehet kiváló eredményed, számtalan nyelvvizsgád, kénytelen leszel rádöbbenni, hogy választhattál volna jobb területet akár okj-s bizonyítványt igénylőt is!:)

Mátéfi Dalma # 2007.01.16. 16:15

Áh, köszi. Ez jó:)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.16. 08:42

Eredetileg a korrektornak illetve nyomdai szedőnek szóló figyelmeztetés a kéziraton - hogy az előtte látható, hibásnak tűnő szót, kifejezést ne javítsa ki, az a szerző szándéka szerint íródott úgy. Aztán a jelentése bővült, idézetekben arra utal, hogy a hiba az eredetiben szerepelt, és nem az idézéskor került oda.

Egyébként latinul "így" a jelentése.

Mátéfi Dalma # 2007.01.16. 04:30

Bocs, hogy emgkérdem, biztos én vagyok tudatlan, de már láttam egy pár helyen ezt amit most is irtál:sic!
ez mit jelent?

Marlow # 2007.01.15. 20:44

Christopher még megtoldja egy e-vel a nevét az enyémhez képest, én Conrad hőse vagyok :)
Csak annyi, hogy imádom Kantot (sic!)
:)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.15. 18:02

Ez nem vall rád, Christopher :)

Marlow # 2007.01.15. 16:42

Kedves Dalma,

mindenki cselekedjék úgy, hogy akaratának maximája mindenkor egyszersmind általános törvényadás elveként érvényesülhessen; ha ő úgy gondolja, hogy ezzel magának a legtöbbet használ és másoknak a legkevesebbet árt, akkor akaratának maximája szerint cselekszik, és mint hozzászóló véleményét, mindenki annyira tartsa tiszteletben, mint amennyire saját magáét.

Ne izéljétek egymást, na:)

Mátéfi Dalma # 2007.01.15. 15:32

Julit én sem teljesen értem. Talán mások kényszerítettek hogy ezzel foglalkozz?
De igazából nem is baj,hogy nem tetszik neked, hiszen szíved joga eldonteni mi tetszik és mi nem, csak akkor nem értem miért írsz a fórumra és ha írsz miért kell ezt a pesszimizmust sugározni.Tudod eléggé rossz a sok informálódó, érdeklődő ember közt, ha valakinek minden megszólalásából a nulla életkedv és a teljes elkeseredettség és pesszimizmus árad.
Mindenesetre, ha engem felvesznek, inkább az Avitához hasonlók körébe szeretnék tartozni és nem a Juli félébe. Sajnálom, hogy Julinak ez így sikerült, de miért nem kezd valami máshoz, ahogy onták mások is, ma már bárhol elvégezhetsz egy tanfolyamot, kapsz egy okj-s bizonyítványt és már indulhastz is fodrásznak, vagy nem tudom minek.

Avita # 2007.01.15. 12:45

Juli,
ez már nagyon sokszor elhangzott a fórumon, de nem átallom megismételni: tanulj nyelvet. El nem tudod képzelni, mennyire megkönnyíti az elhelyezkedést.
Ha nincs ilyen gondod, akkor bocs és csak annyit, hogy nem kötelező jogásznak lenni, de akinek tényleg ez az életcélja, az megtalálja magának a lehetőséget és adott esetben tűrni is hajlandó érte...