Pázmány vagy Szeged?


Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.28. 19:12

3,5-ig rite és 4,5-ig cum laude. :)
A határ nem tartozhat ide is, meg oda is.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.28. 17:07

Azért a rite nem feltétlenül gyenge. Hiszen a 3,50-es átlag is ebbe a kategóriába tartozik. Abba pedig simán belefér csupa hármas szigorlat és szín négyes záróvizsga.

Eweol # 2007.02.28. 14:30

junior jogász, nem gyötrödöm :) Fenntartom eddig ismeretes álláspontomat.

junior jogász # 2007.02.28. 13:31

Egyértelmű! Természetesen, hacsak ezen múlt!
Az a durvább amikor azt mondják "addig ameddig én az egyetemen leszek nem fog végezni"!

Dr.Attika # 2007.02.28. 13:04

A junior jelzőt jogosan választottad. Ha már senior leszel más lesz az álláspontod.
Megtörtént eset: Záróvizsgán kérdezi a prof. " Érinti a diploma minősítését ez a jegy?" Vizsgázó határozottan rávágja: " Ha legalább 4-es, akkor cum.. leszek." Eredményhirdetéskor ott virított a 4-es. Akkor most rite , vagy cum szinten tudja a jogot?

junior jogász # 2007.02.28. 12:54

Eweol!
Ne gyötrődj! A "rités" egyértelműen "gyönge", mert ha még egy ici-picit "gyöngül" akkor diplomát sem kap!
Ezen kívül, igenis megnézik, hogy milyen eredménnyel végeztél. Ha nem nézik meg akkor még államtitkár is lehet valaki!:)

subi # 2007.02.28. 12:04

Lehet, hogy III. évben történt, csak nem Veled! :)
Gondolom mesélte valaki!

subi # 2007.02.28. 11:04

Hogy ez az "Fpetike" miket össze nem hord!?
Méghogy felolvasásból áll a vizsga!? Szerintem kb. a portáig jutott valamikor az ELTÉ-n.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.27. 20:31

Bírom a gyűrődést, és nem csak azt nézem, mit mondanak, hanem azt is ki mondja. Még akkor is, ha ez elitizmusnak tűnhet. :)

Roni04 # 2007.02.27. 18:59

Upsz. Ezt lehet nem ide kellett volna írnom.
Nem ehhez a témakörhöz kapcsolódik.:)

Roni04 # 2007.02.27. 18:58

Kedves KBS!

Jól le lettünk írva a kényes topicon a szakavatott kollégák által... :)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.27. 18:00

Köszönöm. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.27. 17:34

pl. PTE - AJK, Pp. tanszék, ahol a 2 - es a JEGY
Én négyest kaptam. Igaz, másodszorra.

Eweol # 2007.02.27. 14:31

http://www.ajk.elte.hu/…llgatok.html

Ha jobban megnézed, itt azért a többség cum laude vagy summa cum laude.

Talán az én hibám, de ismeröseim többsége nem "rite". Másfelöl nem vagyok róla én sem meggyözödve, hogy egy rite diplomás rosszabb jogász lenne, mint egy cum laude, ez azonban mindig az adott munkakörben derül ki.

junior jogász # 2007.02.27. 13:42

Rosszul látod! Még egyharmada sem!
Nem adják azt olyan könnyen!

"... előírják a summa, vagy cum minősítésű diplomát ...",

és felveszik a rités de"rátermett" ismerőst, rokont, havert stb. stb.

Eweol # 2007.02.27. 13:18

egyébként jól látom, hogy Magyarországon a végzettek kétharmada de inkább háromnegyede summa vagy cum laude diplomával rendelkezik?

Eweol # 2007.02.27. 13:13

Dr. Attika:

"... előírják a summa, vagy cum minősítésű diplomát ..."

Miért ne tehetnék meg?
Más megfogalmazásban ugyanez a pályázati kritérium:
"jó / kiemelkedö tanulmányi eredmény" - mi kivetni való van ebben?

Marlow # 2007.02.24. 01:26

Sziasztok,

végül is beadtam a Pázmányra a jelentkezést, csak levelezősre, de államira és költségesre is... Van valakinek valamiféle összehasonlítási alapja a jogász szakkal kapcsolatban, más képzési területek szakjaihoz képest? Angol szakon már csak egy szigorlatom van hátra a háromból, a filozófia szaknak kb. a felénél tartok, de eddig egyszer sem izzadtam vért huzamosabb ideig, maximum pár vizsgánál, és inkább filozófián (na jó, meg az angol irodalmi szigorlaton:)

Ja, van két teljesített latin tanegységem, (Ferenczi-Monostori-féle könyvből), Latin-1, Latin-2. El lehet ismertetni szerintetek, hogy ne kelljen 'szüttyögni' a latinnal még egyszer? Vagy más a tematika?

Köszi,
M.

Dr.Attika # 2007.02.22. 12:30

Nemcsak megkülönböztetés, hanem az egyetemek által kibocsátott diplomák állami elismertégének szabályának durva megsértése. Az egyetemek autonómiát élveznek. Ugyanakkor kapnak az államtól támogatást .A támogatás folyósítása mellet az állam azt is vállalja, hogy az egyetem álltal kiadott diplomát elismeri.
Ide tartozik az is , amikor a bíróságok, ügyészségek a fogalmazói pályázatoknál előírják a summa, vagy cum minősítésű diplomát. Egy magáncég, vagy személy megteheti ezt, de állami szerv nem.

juli_18 # 2007.02.22. 12:11

Természetesen megkülönböztetés. És?
Mit tudsz tenni! Ez van! Eszi, nem eszi, nincs más!

.

Egyjogász # 2007.02.22. 12:03

Bocs, természetesen 40 év alattiakra gondoltam.

Egyjogász # 2007.02.22. 12:03

Ez netán nem hátrányos megkülönböztetés?
Úgy tudom olyan hirdetés miatt már volt balhé, hogy kizárólag 40 év felettiek jelentkezését fogadták el.
Melyik jogszabályban van az leírva, hogy a levelező és a nappali végzettség nem egyenértékű? Ez lehet megkülönböztetés alapja?
Tahát ha valaki minimális tanulással végigbugdácsolja a nappalit, az kizárólag a nappali végezttsége miatt OK., de egy öt évig muna mellett keményen tanuló, summa cum lauda levelezős az nem kell?

subi # 2007.02.22. 12:01

Atti!

Oda már rég meg van, hogy kit vesznek föl!:)

Dr.Attika # 2007.02.22. 11:16

Annyiban azért van alapja Dalma töprengésének, hogy egy álláshirdetést olvastam: "Levelező szakon végzettek ne jelentkezzenek." A hirdetést nem más adta fel, mint egy közigazgatási szerv. Nevezetesen a "kordonügyi minisztérium". No comment.

junior jogász # 2007.02.22. 08:34

Igazad van Petike!

Végezze el valahol Dalma és lesz ideje (méghozzá rengeteg) "agyalni"! Később már csak azt tud, agyalni, agyalni, agyalni! :)