Folyamatos munkrend és az ünnepnapok


dingo # 2005.07.06. 06:50

Kedves Big Cat!

Köszönöm a gyors segítséget!
Ez a dolgozó portás munkakörben dolgozik; akkor sem dolgozhat 24 órát?

Ervinlenti # 2008.12.15. 16:37

Havi munkaidő!

Kérdésem: napi 8 óra van beírva a jelenléti ívre hétfőtől péntekig, de viszont ennél többet dolgozok, túlórába, aminek nincs nyoma sehol, ezt nem dokumentálják, mivel fix béres vagyok. A fix bér csak a 4x heti 40 órára vonatkozik? Afelett követelhetek túlóra pénzt?
Saját magamnak irtam 1 éven keresztül az óráimat. Havi átlagban 205 óra jött ki, de csak a fix béremet kaptam meg, magyarul a 4x 40 órát.
Válaszukat várom: Köszönettel. Ervin

zsenzso # 2008.12.15. 20:21

Szia Ervinlenti!

A munkáltatód egyszerűen csal, a jelenléti ívet a valóságnak megfelelően kellene vezetni, és igenis járna neked pénz a túlmunkádért, vagy csúsztatás.
A fix béred a napi 8 óra munkavégzés után jár.

Laikus vagyok, viszont én is folyamatos munkarendben dolgozom, és sok vitám volt a régi és mostani munkáltatómmal.

csakegynick # 2009.02.10. 19:08

sziasztok,

folyamatos munkarendben, 7 x 24-ben, 3 x 8 órás műszakban dolgozunk tavaly év közbentől egy informatikai cégnél. azóta hadakozunk a munkáltató által megbízott bérszámfejtő céggel - a munkáltatón keresztül - hogy rendesen számolják el az ünnepnapra járó munkabérünket.
megkérdezném a munkajogban jártasoktól akkor, hogy szerintetek mi jár ünnepnapra, ha dolgozol?

köszi előre is.

monalisa1 # 2009.02.10. 20:23

Szombat mint heti szabadnap 50% bérpótlék, vasárnap mint heti pihenőnap 100% pótlék, ha az egyikre-másikra esik netán a pirosbetűs állami ünnepnap akkor +100% pótlék. A délutáni műszak 15%, az éjszakai műszak 30% bérpótlék. Legalább is szerintem.

És ha valóban így van, akkor a cégnek nagyon nem fog tetszeni...

Monalisa
laikus hozzászóló

efi99 # 2009.02.11. 08:30

Erre jelen esetben nem mernék megesküdni:
149/A. § (1) Vasárnapi munkavégzés esetén a munkavállalót rendes munkabérén felül ötven százalékos bérpótlék illeti meg, ha a munkavégzésre358

  1. három vagy ennél több műszakos munkarendben, vagy
  2. a 124. § (5)-(6) bekezdése alapján

a munkaidő-beosztása szerint, rendes munkaidőben kerül sor.
(2) Az (1) bekezdésben foglalt esetben sem jogosult vasárnapi pótlékra

  1. a megszakítás nélküli munkarendben, illetve munkakörben,
  2. a rendeltetése folytán vasárnap is működő munkáltatónál, illetve munkakörben foglalkoztatott,
  3. a részmunkaidő esetén a felek megállapodása alapján rendes munkaidőben kizárólag szombaton és vasárnap foglalkoztatott, valamint
  4. az idénymunkát végző

munkavállaló.

Démonka # 2009.02.15. 09:54

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne,hogy tavaly áprilisban aláírtam egy szerződést egy telekommunikációval foglalkozó cégnél.A szerződésemben heti 40 óra áll,de mint a munkába állásomkor megtapasztaltam a főnököm ezt úgy értelmezi,hogy 2 nap dolgozunk 11 órában és 2 nap szabad.Ez egy ideig ment is,bár a szabadság kiírásánál meglepődtem.Nekem még 20 nap járna egy évre amit ő úgy számol el,hogy a beosztásunknak megfelelően ha kiveszek 2 olyan napot ahol dolgoznék 3mat ír ki. Ha 3mat íratok ki akkor 4et,ha 4et akkor 6-ot.Ezzel nem voltam tisztában ,hogy helyes-e.Sőt nyomon követni sem igazán tudtam mivel tavaly április óta egyetlen fizetési papírt sem kaptam.A fizetésemet minden hónapban a kasszából kell kivennem ami 70 ezer forint.
Most megint megváltozott a helyzet.munkába állásomkor 4 en voltunk és egy -egy műszakban 2en dolgoztunk(így jött ki mindenkinek a 2 munka és a 2 szabadnap).December elsejével azonban leszámolt a 4. emberünk és azóta 3man húzzuk az igát.A főnököm nem hajlandó egy fillérrel sem többet fizetni,pedig sokkal több lett így az óránk,vagy ha nem több akkor 2 ember helyett dolgozunk ,mivel akkor egyedül vagyunk beosztva.Ennek a másik hátránya ,hogy semmilyen szünetet nem tudunk tartani,még ebédelni sem.Mivel az üzlethelységünk nyitott,ha lehúzzuk a rácsot megbüntetnek viszont az üzlettérben nem lehet enni!A főnököm azt mondta hogy csak annyit és csak akkor fizet ha a havi 19 órát meghaladjuk.tehát a többi ,ezen felüli részt is csak sima órabérrel fizetné,pedig tudomásom szerint ez túlórának számítana.A szabadságot ugyan úgy számolja mint ahogy leírtam.szerintem elég felháborító.
Mit lehet ilyen esetben tenni?
Válaszaitokat előre is köszönöm.Még fiatal vagyok és őszintén szólva nem látom ezeket a dolgokat kellőképpen át:((

Grád András # 2009.02.15. 10:08

Kedves Démonka!

Amiket leírt, abban van egy csokorra való munkaügyi jogszabálysértés (pl. túlmunka díjazása, helyettesítés, pihenőidő kiadás, ebédidő stb.), viszont nem akarom áltatni, ha ezekkel munkaügyi bírósághoz fordul, amihez joga van, akkor nem sokáig fog ott dolgozni. Úgyhogy ha talált magának valami emberibb állást, akkor érdemes lesz eljárni az ügyben, de addig valószínűleg még ez is jobb, mint a munkanélküli segély. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Triangulum # 2009.09.03. 06:36

Sziasztok

Látom elég régi hozzászólások vannak, de azért bepróbálkoznék.
Folyamatos műszakban dolgozom, eddig ha ünnepnapra voltunk beosztva, megkaptuk a plusz, aki nem dolgozott, az is kaptt távolléti díjat.
Idén Húsvétra is megkaptuk még ezeket a béreket, viszont augusztus 20-ra már semmit nem, mivel, mint mondta a főnökség az ünnepek nálunk ugyanolyan napok, mintha sima hétköznap lenne, ezért nem illet meg semmilyen plusz bérezés.
Az már mind mellékes, hogy az 1 hónappal ezelőtti túlórát nem fizették még ki, az is, hogy a beosztásunk közlése csúszik 2-3 napot (egy héttel előbb kötelesek ugye kiadni), viszont még ezt is be kell nyelnünk?
Annyi infó kering a neten a folyamatos műszakban dolgozók ünnepnapi bérezése felől, de valahogy totál tisztán szeretnék látni.

Előre is köszönöm a válaszokat

MAMAANYU # 2009.11.03. 18:53

Sziasztok!

Nem találtam hasonló kérdés ezért felteszem.
Aug. 19.-én éjszakai műszakban (18-20. reggel 6-ig) és október 22.-én szintén éjszakai műszakban dolgoztunk egy termelőüzemben.
Kérdésem milyen díjjazás jár erre a napra ill. műszakra???
Egyébként rendes 3 műszakos munkarendben dolgozunk.

A másik kérdésem: a munkáltató munkanap áthelyezést hajt végre: délelőttös héten (06-14) 2 nap, amit a következő hetekben szombaton kell ledolgozni.(éjszakás, ill. du-os műszakban).
Ezt fizetésben nem tüntetik fel, tehát kifizetik a 2 nap délelőttöt, és nem fizetnek semmit a hétvégére.
Ez mennyire törvényes??

gyuri1948 # 2010.03.01. 03:53

SOS

gyuri1948 # 2010.03.01. 03:55

SOS!
Két éve nem fizetik a helyközi munkábajárást,pedig kötelező lenne!Perelhetek érte?

Dödölle1 # 2010.03.01. 08:06

Tekintettel arra, hogy a vonatkozó Kormányrendelet kógensen előírja -amennyiben a foglalkoztató önként nem tanusít jogkövető magatartást- természetesen igen.