40 év munkaviszony után nyugdíj


mamamacoka # 2016.04.30. 17:24
munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.05.03. 12:25

....na mindegy,azért jó,hogy nem kell még 5-6-7-8 évet dolgozni,magyarul a 65 éves korunkig! Ez a lényeg,a többi nem számít ! Igaz....?

szafika # 2016.05.03. 12:46

....hát , akinek van olyan mázlija , h megéri a 65-öt ?! az is igaz , h sokan 80 éves korukra se fognak összevakarni 40 évnyi munkát :) ezért aztán én ragaszkodom :( h nyögdíjas lehessen akinek összejött :) a 40 év ! / messzire nem jutok a ragaszkodásommal :(

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.05.04. 04:40

Nagyon jó írás,érdemes elolvasni,ez a mai helyzet.....http://24.hu/…ncs-rendben/

Juharfa # 2016.05.08. 18:26

Kedves mamamacoka!
Közalkalmazott felmentésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, de a kérdésem nem ennek a topiknak a témája.
E-mail címem:iliona@freemail.hu
Köszönöm.

mamamacoka # 2016.05.08. 20:43

ne haragudj Juharfa, nem lehet, senkinek nem írok emailt, mert az azt jelentené, hogy feladnám az inkognitómat, bizonyára találsz segítséget, aki felvállalja, én csak itt tudok és így segíteni másképp nem ; jó okom van rá egy ideje, - sajnálom...

MajorDomus # 2016.05.21. 16:51

Miért adnád fel?

csinálj egy fiókot :mama.macoka@gmaill.com

erről nyugodtan levelezhetsz, in cognito!

mamamacoka # 2016.05.21. 19:10

köszönöm MajorDomus, nem teszem, de az ötlet jó, Juharfa azóta bizonyára megkapta a segítséget egyéb helyekről, jó ez így nekem ahogy van, - segítek ahogy tudok, ez a fórum már úgy sem igényel nagy forgalmat, egyre kevesebben vagyunk akik még elérhetik a 40 évet, közalkalmazotti és köztisztviselői kérdésekben Lyonee nálam sokkal képzettebb, és tapasztaltabb, én is egyre ritkábban nézek be ide, jön egy újabb korosztály, közülük már egyre kevesebben jogosultak a feltételek alapján;

de örülök azért, hogy volt egynéhány nő társunk,akinek valódi segítséget tudtunk adni, - megérte !

Évi 58 # 2016.05.22. 13:01

Kedves Mindenki!
2012-ben kiszámoltattam a szolgálati időt,munkaviszonyt.A határozatban ez állt:1972.06.15 és 2012.11.30 között,39 év 114 nap szolgálati időt szereztem!Ebből a nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíjához jogosultsági idő 36 év és 180 nap,amelyből a kereső tevékenységgel járó vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonyban,a jogosultsághoz szükséges 32 évvel szemben 26 év és 345 nap szolgálati időt szereztem.Nekem 4 gyerekem van és közel 11 évig voltam otthon,betegállománnyal és (GYED,GYES-en).Ha jól értelmezem,akkor én kb.2017 vége-2018-elején mehetnék nyugdíjba?(40 éves munkaviszonnyal?)Köszönettel várom mindazok válaszát akik ez alapján meg tudják mondani mikor mehetek nyugdíjba?!!

jutka1953 # 2016.05.23. 08:03

Üdv. Segítségeteket szeretném kérni.Kolléganőm június 10.-én megy nyugdíjba a 40 éves munkaviszonnyal, mivel nagyon kevés nyugdíjra számíthat ,így szeretne vissza jönni dolgozni 4órába.Kérdésem az lenne,hogy ezt mikortól teheti meg?Meg kell-e neki várni a határozatot?Vagy van-e valamilyen más lehetőség?Segítségeteket előre is köszönöm.

Mampszi # 2016.05.23. 09:08

Kedves jutka1953!

Saját tapasztalatom alapján igen!, /... én csak a határozat megléte után tudtam dolgozni menni./ sajnos nekem több mint 2 hónap után érkezett meg, de van aki 2-3 hét után megkapja.

mamamacoka # 2016.05.23. 14:38

Évi58, én úgy számolom, hogy 2017 karácsonyára , kb, dec 20 körül eléred a kötelezően munkával töltött idő kategóriában a 32 évet,- neked ezt kell elérni , mert a többi feltétel már hamarabb teljesül, - és a nyugdíjad összegét a megszerzett 44 évnyi szolgálati időd alapján fogják kiszámolni, ha addig nem változik a nyugdíjkiszámítás alapja, vagyis minden plusz év a 40 fölött + 2%-ot jelent, összesen 88%-ról indulsz, mindenképpen számolj rá legalább egy hetet, és akár 2017 dec 30-án is vagy előbb párnappal beadhatod a nyugdíjkérelmedet, így a január elsejei nyugdíjemelésből ((ami jelenleg majdnem semmi )) is részesülhetsz - kb 145 napod megy a levesbe, a kiszámításnál csak az egész éveke számítanak, de sok hónap kellene hozzá, hogy újabb 2%-ot nyerj, ne sajnáld, ;

mamamacoka # 2016.05.23. 14:44

Évi58., még annyit, hogy elég sok idő telt el a határozatod óta, mielőtt beadnád a nyugdíjkérelmedet, feltétlen érj egy friss határozatot, 2017-ben,;

Évi 58 # 2016.05.23. 15:12

Köszönöm szépen mamamacoka a választ!Május 3.-án kértem a Kormányablakban adategyeztetést az évek kiszámításához,de még nem jött válasz!A férjemnek már aznap kijött az adategyeztetés,meg is lepődött az ügyintéző,úgy hogy Neki már csak a határozatra kell várnia!Köszönöm a segítséget és a jó tanácsot!Üdv:Évi

Tyfani # 2016.05.23. 17:14

Kedves Fórumozók!

40 évvel mentem nyugdíjba, kíszámolták a nyugdíj összegét! Kérdésem az lenne ha betöltöm a nyugdíjkorhatárt ez az összeg fog -e változni vagy marad ennyi amennyi most?

Köszönöm a választ!

mamamacoka # 2016.05.23. 19:29

Évi58 szívesen, mint mindig !

mamamacoka # 2016.05.23. 19:51

Tyfani, nem értem, miért változna ?

Ez nem csökkentett nyugdíj, a kiszámítás módja így történik minden nyugdíjasnál, ha megfelelő évei vannak, én nem részletezem a 40 évnél kevesebb munkaviszonnyal, szolgálati idővel rendelkezők százalékát, az kevesebb, ki mennyi év alapján, ha te rendelkeztél a 40 évvel, akkor te is:

40 év után a megkeresett nyugdíj 80 %-a, aki ennél többet dolgozott, az évenként plusz 2% -ra számíthat, tudod, egyszerű matematikával, hány évet kell dolgozni azért, hogy a megkeresett nyugdíj összege 100% szolgálati idő legyen ?
pontosan 50 évet! A férfiak egy része ezt el is éri, de nem hiszem, hogy ez öröm, mivel ez azt jelenti, hogy egész életükben dolgoznak.

Hol vagyunk mi ettől ? ha te már most nyugdíjas vagy, akkor nem növeled a szolgálati idődet, nem vagy munkaviszonyban, akkor hogy nőhetne a szolgálati időd és ezzel arányosan a nyugdíjad ?

A férjem az idén mehet korhatárosan nyugdíjba, betöltött 63 évesen , mivel 53-as, a szolgálati ideje pedig 47 év tehát 94%-át megkapja a kiszámolt összegnek, nagyon el van fáradva mert a sok év sok munkát jelent;

A megállapított nyugdíjad innentől kezdve és a többi nyugdíjas számára is az inflációhoz igazított mértékkel emelkedik, az idén talán még, 1,3 %-al, és jövőre az "igen magas" 0,9%-al, ha dolgozol mellette, és járulékozol, egész éveket, akkor nagyon minimális módon még tudsz rajta emelni, de ezt most nem részletezem, mivel nem ezt kérdezted;

mamamacoka # 2016.05.23. 19:56

itt tájékozódhatsz bővebben a nyugdíjak kiszámításának szabályairól, amit leírtam, az a legalján van részletezve számokkal, évekre lebontva szépen százalékokkal, és szerintem érthetően,de az egész nagyon izgalmas olvasmány:

https://www.nyugdijguru.hu/…gdij-osszege

Tyfani # 2016.05.23. 20:16

Mamamacoka köszönöm a válaszod, így már értem!

Lyonee # 2016.05.23. 20:46

2017 dec. végéig még sok minden történhet.
Aki 2016 év vége fele szeretne nyugdíjba menni, ne tegye! Pár hónapot, hetet érdemes még kihúzni, mert a 2017-es nyugdíjemelés csak 0,9%, a 2017-es valorizációs szorzó ennél jóval magasabb lesz.

2016-s nyugdíjemelés 1,6%, a valorizációs szorzó pedig 4,2% lett.
2017-ben még ennél is magasabb vsz várható.

mamamacoka # 2016.05.23. 21:09

szívesen Tyfani;

mamamacoka # 2016.05.23. 21:09

igen, ez lényeges szempont Lyonee, ;

Évi 58 # 2016.06.02. 15:18

Kedves mamamacoka!Már említettem,hogy máj.3.-án kértem az adategyeztetést a nyugdíjhoz.Az első határozat alapján úgy számoltad ki,hogy 2017 karácsonya körül mehetnék nyugdíjba a nők 40 éves munkaviszonya alapján.Az lenne még a kérdésem,hogy ha majd megint kiküldik a határozatot,akkor jövőre újra kell kérnem az évek kiszámolását,vagy jó lesz az idei?Köszönettel várom válaszodat!

mamamacoka # 2016.06.02. 16:44

nekem is volt egy régebbi határozatom, és a nyugdíjba menetelem előtt frisset kértem, tény, hogy csak arra hivatkozhatsz, aminek a neve valóban az, hogy HATÁROZAT - ezt azért írom, mert aki a K02-es nyomtatványt ad be, az tulajdonképpen nyugdíjkérelmet ad be, és annak alapján ugyan megtudja mennyi a szolgálati ideje, a jogosultsági ideje stb, de az nem HATÁROZAT, hanem a kérelem elutasítása, tehát erre figyelj, én úgy tudom, aki "E" úton Ügyfélkapun kéri az idejét az most is HATÁROZAT-ot kap, tehát erre figyelj, és jövőre minden további nélkül friss papírt kérjél a biztonságképp, persze a régi HATÁROZAT alapján is elindíthatod;

Évi 58 # 2016.06.03. 15:06

Nagyon szépen köszönöm a választ,mamamacoka!