Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat


HM76 # 2018.08.03. 16:14

Kedves Jogifórum! Segítséget szeretnék kérni munkajogi kérdésben , köztisztviselő vagyok, 2015-ben eltérítették a fizetésemet, mert csoportvezetői kinevezésre módosult a korábbi beosztásom. 2016-ban gyermekem született így otthon voltam cseden és gyeden majd visszatértem dolgozni, a csoportvezetői kinevezésem él a feladatokkal együtt viszont a béremet visszaminősítették alap bérre. Jogosan jártak e el az esetemben?

klau75 # 2018.08.07. 09:24

Sziasztok! Jelenlegi helyemen 3 éve vagyok közalkalmazott. Beadtam a felmondásom, mert tervben van egy másik munkahely. A főnököm le akarja belem dolgoztatni a 60 nap felmondási időt.De ezt nem biztos,hogy a leendő munkahelyem megvárná. Van valami megoldás erre vagy törvény,hogy a felét engedje el?! Köszi

intentio # 2018.08.07. 10:29

HM76 # e-mail Jelentem! 2018.08.03. 18:14

Kedves Jogifórum! Segítséget szeretnék kérni munkajogi kérdésben , köztisztviselő vagyok, 2015-ben eltérítették a fizetésemet, mert csoportvezetői kinevezésre módosult a korábbi beosztásom. 2016-ban gyermekem született így otthon voltam cseden és gyeden majd visszatértem dolgozni, a csoportvezetői kinevezésem él a feladatokkal együtt viszont a béremet visszaminősítették alap bérre. Jogosan jártak e el az esetemben?

Az eltérítés nem beosztáshoz/munkakörhöz, hanem teljesítményértékeléshez kötött és csak adható, azt legfeljebb egy évre adják.

Tudomásom szerint a törvény csoportvezető beosztást nem ismer.

2011. évi CXCIX. törvénya közszolgálati tisztviselőkről

Kttv. 133. § (3) A hivatali szerv vezetője .... át nem ruházható hatáskörében, a megállapított személyi juttatások előirányzatán belül a tárgyévet megelőző év minősítése, ennek hiányában teljesítményértékelése alapján a hivatali szervezet vezetője esetében a kinevezésre jogosult – december 31-éig terjedő időszakra legfeljebb 50%-kal megemelheti, vagy legfeljebb 20%-kal csökkentett mértékben állapíthatja meg.

vivagirl89 # 2018.08.10. 13:08

Tisztelt szakértő!

2017.szeptember 1-től vagyok csecsemő- és kisgyermeknevelőként (diplomás) közalkalmazotti státuszban. Eddig úgy tudtam, hogy 2 év a gyakornoki idő. Munkaadómtól azt az információt kaptam kb 1 hónapja, hogy a gyakornoki időm 3 évre nőtt!
Nem értem ha kötöttünk egy munkaszerződést, 2 év gyakornoki időre, akkor ez hogyan változhatott meg 3 évre??

Másik kérdés: Kisgyermeknevelő okj-s végzettséggel is van e gyakornoki idő (2 év), és ugyanúgy van vizsga a 2. év végén?

Köszönöm a segítséget!

Pancsuka # 2018.08.10. 17:56

Kedves Mindenki!

Egy Hozzáértő válaszoljon már nekem legyen szíves a 2018. 08.03. 17.23-kor írt levelemre! Köszönet.-Pancsuka-

Terusa # 2018.08.21. 09:19

Kedves Fórumozók!
Jelenleg egy Polgármesteri Hivatal alkalmazottja vagyok és osztályvezetői kinevezésem van. Szeretném megtudni, hogy az osztályvetői kinevezésem mellett lehetek-e vállalkozó?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.21. 09:37

Főszabályként minden további, munkavégzésre irányuló jogviszony tilos.

Mufurcz1 # 2018.08.26. 16:42

Kedves Fórumozók!
2018. október 1-től közalkalmazotti státuszba kerülnék szociális területen. Eddig nem voltam még közalkalmazott. Az adott munkakörhöz szükséges végzettségem 2003. áprilisától van meg (egyetemi diploma) A kérdésem az lenne, hogy milyen fizetési kategóriába sorolnak majd. Én azt remélem H5-be. Egyébként 2000. szeptember 1-óta dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, szintén szociális területen, csak mint "sima" munkavállaló.
Válaszukat előre is köszönöm.

vi555555 # 2018.08.27. 09:18

Azt szeretném megkérdezni, hogy az írásbeli figyelmeztetésnek minősül-e, ha egy szülő panasszal él az igazgatónak, ami után a pedagógust is behívatják, és jegyzőkönyvben rögzítik a szülő és a pedagógus közötti beszélgetést,és mivel a szülő egyfolytában sértegeti a pedagógust, a pedagógus feláll, és kimegy az irodából. A jegyzőkönyvet aláírja, de 5 éve nem történt semmi ez ügyben. Írásbeli figyelmeztetés-e a jegyzőkönyv, ha igen elévül-e az írásbeli figyelmeztetés vagy nem? Köszönettel!Ha azonnali hatállyal felmond az igazgató, hivatkozhat-e az írásbeli figyelmeztetésre? Köszönöm!

drbjozsef # 2018.08.27. 10:11

vi,

Nincs sok értelme a kérdéseknek, mert bár egy jegyzőkönyv önmagában nem írásbeli figyelmeztetés, de egyébként a munkáltató figyelmeztetése nincs alakisághoz kötve, lehet szóbeli is, írásbeli is, de egyiknek sincs ÖNMAGÁBAN semmilyen hátrányos jogkövetkezménye. Ha egyet kap valaki, ha százat, nincs erre semmi szabály, olyan sincs, hogy majd a harmadik után rúghat ki. Ha hátrányos jogkövetkezménnyel járó szankciót akar a munkáltató alkalmazni - például elbocsátást - akkor annak már vannak követelményei, és többek között hivatkozhat írásbeli figyelmeztetésre IS akár, de akár önmagában a jegyzőkönyvre is, ha abban olyan van, ami megalapozza a felmondást, mert nem önmagában a figyelmeztetés az érdekes, hanem az, amiért kapta (vagy nem kapta).

Az azonnali felmondásnak meg pláne szigorú szabályai vannak, egy 5 évvel ezelőtti jegyzőkönyv azt semmilyen körülmény között nem indokolhatja.

Mufurcz1 # 2018.08.27. 12:28

Kedves drmosza!
Köszönöm a válaszát! Igaz, én nem fogalmaztam érthető módon. Én arra lennék kíváncsi, hogy H 1-be, vagy H 5-be kell-e engem besorolni a fizetési kategóriát tekintve. Mivel még nem voltam soha közalkalmazott, de 2003-tól van meg a diplomám. A fizetési besorolásba beszámít-e ez hogy mikortól van meg a munkakör betöltéséhez szükséges diplomám, vagy az a mérvadó, hogy nem voltam még soha közalkalmazotti státuszban?
Köszönöm válaszát előre is!

Mufurcz1 # 2018.08.27. 13:12

Kedves drmosza!

Köszönöm válaszát!

vi555555 # 2018.08.27. 13:44

Köszi. Tehát akkor az nem igaz ugye, hogy 3 írásbeli figyelmeztetés után azonnali hatállyal fel lehet mondani...Főleg úgy, hogy a jegyzőkönyvekben foglaltak után a továbbiakban jó kapcsolat alakult ki a szülő és a pedagógus között.És a pedagógusnak se azóta ,sem pedig előtte 7 évig nem volt semelyik szülővel sem konfliktusa, senki nem panaszkodott rá a 9 év alatt az igazgatónak.

vi555555 # 2018.08.27. 16:02

Köszi, de tényleg nem rám vonatkozik a 3 írásbeli figyelmeztetés, mert nekem egy sincs szerencsére. Csak volt egy ilyen barátnőm aki nem nálunk, hanem másik intézményben dolgozott, és akit 3 írásbeli figyelmeztetés után azonnali hatállyal elbocsájtotta a főnöke. Indoklása az volt, hogy csatolta a 3 írásbeli figyelmeztetést, amit a dolgozó 16 évi munkaviszonya alatt keletkezett. Hát ezért kérdeztem.. Köszi a gyors válaszodat.

drbjozsef # 2018.08.28. 05:03

Az szinte biztosan törvénytelen (ha csak ennyi az indoklás). GO TO munkaügyi bíróság.

misike9 # 2018.09.09. 09:06

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi dologban tudnátok nekem tanácsot adni?
"2018. aug. 31.-vel megszűnt az Egységes-Óvoda Bölcsőde, melyben én, mint gondozónő dolgoztam. Az intézményt átszervezték, új nevet kapott, és Mini Bölcsődét létesített a fenntartó, de van egy kis baj, mégpedig az, hogy nincsenek meg a működési engedélyek, ezek beszerzése még folyamatban van, úgy tűnik, talán okt 1-el tud indulni hivatalosan a mini Bölcsőde. Én azóta is foglalkoztatva vagyok, mint gondozónő kérdésem az lenne, hogy ez így törvényes, mivel aug. 31-el megszűnt az intézmény és vele együtt a gondozónői státusz is? Nem szeretnék ebből kifolyólag bármi problémát magamnak.
Kérem segítsen nekem valaki ebbe a zavaros kérdésben.
Nagyon hálás lennék!

misike9 # 2018.09.11. 15:01

drmosza
..akkor mégsem szűnt meg az intézmény, hanem átszervezték...gondolom jogutódlással...(vagy jogutódlás nélkül)...ez kb. ennyi..az engedélyek majd megérkeznek..nyugi.

Átszervezték, de a Mini Bölcsőde nem működik, nincsenek engedélyek, a gondozónő munkaviszonya viszont továbbra is fennmaradt...Jelenleg nincs álláshelye! Vagy milyen jogcímen dolgozhat ő tovább, ha még nem működik bölcsőde?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.11. 15:12

Miért nem mindegy az neked? Nem az a lényeg, hogy kapsz fizetést?

misike9 # 2018.09.12. 05:56

www.kbs-ugyved.hu
Miért nem mindegy az neked? Nem az a lényeg, hogy kapsz fizetést?

Azért nem mindegy az nekem Tisztelt Ügyvéd Úr, mert nem szeretnék ez miatt szembe kerülni a törvénnyel, ha esetleg valamelyik jó akaró feljelentene!!!Csupán ezért!!!
De inkább a kérdésemre ha válaszolna, annak jobban örülnék!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.12. 06:17

Arra válaszoltam. Sapienti sat.

misike9 # 2018.09.12. 06:33

Örülök, ha Ön úgy gondolja :-)
Viszont a kötekedés helyett, hasznosabb tanácsokkal is elláthatná a fórumozókat, mert szerintem ennek az oldalnak az lenne a funkciója. Sajnos az Ön válaszával semmivel sem lettem előrébb!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.12. 06:45

OFF
Cca. Tizenöt éve írogatok itt. Megengedi nekem, hogy talán jobban tudom Önnél, mi lenne ennek az oldalnak a funkciója?
De ne aggódjon, nem Ön az első, aki a kapott - helyes és kimerítő - választ nem érti, és még meg is sértődik ahelyett hogy megköszönné. Volt már ilyen. És sajnos, lesz is még.
ON

Drvenik # 2018.10.13. 18:31

Tisztelt Jogászok!

A 35 éves jubileumi jutalom számításánál figyelembe kell e venni:

  • a 4 év katonai főiskolát,
  • az 1, 2 szorzót,
  • az önkéntes műveleti tartalékos időt?

Előre is köszönöm a választ!

edel-w # 2018.10.19. 11:27

Tisztelt Szakértők!

Érdeklődnék, hogy a pedagógusi bértábla besorolásához szükséges jogviszony számításkor a kormányzati szolgálati jogviszonyt beszámítják-e? (kormánytisztviselői állást betöltött személy visszamegy tanügybe, és kormánytisztviselőként eltöltött időszak beleszámít-e a besorolásnál?)

Köszönöm

sollazzi # 2018.10.20. 14:09

Tisztelt Fórumozók!

4/14 besorolású pedagógus vagyok, az erről szóló, 2016 januári papír alapján 2019. január 1-jén lépek magasabb kategóriába. A Tankernek van-e bármi joga, hogy ezt ne adja meg? Valahol valami táblázatba beírták az adataimat, és azt hozta ki nekik arendszer, hogy nekem 2022-ben jár a 4/15.

2019 novemberétől nyugdíjas leszek, nem mindegy a jubileumi jutalom és más dolgok miatt sem a pénz.

Előre is köszönöm a választ.