Jogi tanács kérése


mirnus # 2018.06.07. 21:41

Kedves fórumozók!
A következő kérdésben szeretnék tanácsot kérni:
Egy (természetesen válófélben lévő) házaspár közös tulajdonában álló ház a székhelye az egyik fél kft-jének, azonban ő a céget eladta (családtagjának). A székhely változatlan maradt, mert a volt tulajdonos ehhez hozzájárult. Házastársa viszont nem szeretné, hogy továbbra is a házban legyen a székhely. Felszólíthatja az új cégtulajdonost, hogy helyezzék át a székhelyet? Vagy a tulajdonostárs beleegyezése miatt nem tehető ki a cég?
Köszönöm a választ előre is!

mirnus # 2018.06.07. 21:41

Kedves fórumozók!
A következő kérdésben szeretnék tanácsot kérni:
Egy (természetesen válófélben lévő) házaspár közös tulajdonában álló ház a székhelye az egyik fél kft-jének, azonban ő a céget eladta (családtagjának). A székhely változatlan maradt, mert a volt tulajdonos ehhez hozzájárult. Házastársa viszont nem szeretné, hogy továbbra is a házban legyen a székhely. Felszólíthatja az új cégtulajdonost, hogy helyezzék át a székhelyet? Vagy a tulajdonostárs beleegyezése miatt nem tehető ki a cég?
Köszönöm a választ előre is!

Immaculata # 2018.06.08. 03:38

Közös tulajdonú lakások esetében minden tulajdonostársnak hozzá kell járulnia a hasznosításhoz.

Megahertz # 2018.06.08. 04:09

Segítséget szeretnék kérni.

Édesanyám pszichiátriai beteg, orvosi segítségre lenne szüksége, de önszándékból nem akar bemenni. Gyakoriak nálunk egy jó ideje az általa generált konfliktusok a családban, valamint az,hogy ok nélkül "fölhúzza magát" dolgokon, gyűlölközik, valamint ordibál. Néhány héttel ezelőtt is ez történt, és az élettársa jelezte is nekünk, hogy nem tud vele mit kezdeni, de éppen nem voltunk olyan helyzetben,hogy oda tudjunk menni, de az ordibálást a telefonon keresztül is hallottuk. Másnap reggel a kórházból kaptunk hívást, miszerint anyukám a sürgősségi osztály bentfekvőjén van, az élettársa alkoholos befolyásoltság alatt 8 napon túl gyógyuló testi sértést okozott neki. Mivel járt kint a rendőrség (egyikük sem emlékezett rá, anyukám a beszedett gyógyszerei, az élettársa pedig az alkohol miatt), ügyészséghez került az ügy, és az lenne a kérdésem, hogy az élettársa ilyen körülmények között mire számíthat?
A válaszokat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.08. 04:40

Az attól függ első sorban, anyád akarja-e, hogy megbüntessék.

Ycal # 2018.06.20. 21:22

Sziasztok,

Egy gyors kerdes.:

Az normális, hogy egy áprilisi közepén megtortent másodfokú ítélet kihirdetése után, az ügyvéd meg mindig nem kapta kézhez az ítéletet írásban?

Van erre valami szabályozás?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.21. 05:21

Előfordul, különösen ha nem "házon belül" van az első és a másodfok.

Ycal # 2018.06.21. 12:12

Ez "házon belül" van KBS...., (Miskolc), de akkor ezek szerint ilyenek dolgok teljesen megszokottak...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.21. 14:30

Nem azt mondtam, hogy megszokott.

Dr.Attika # 2018.06.21. 15:33

Az ítélet írásba foglalására max 60 napot ad a törvény. Ez még lekerül az elsőfokra és onnan kézbesítésre kerül még szerintem belefér a határidőbe. KBS arra gondolt, ha az első és a másodfok egy épületben van, akkor a posta időpontja kiesik.

Roberto66 # 2018.06.21. 19:38

Üdv! Kérdésem a következő: 1999.04.1400Ft-os parkolási vétség miatt, végrehajtást eszközöltek a bankszámlámról 37.000Ft-ot. 19 év alatt nem évül el az ilyen szabálysértés?
A felszólító leveleket nem is én, hanem édesanyám vette át. Mit tehetek ez ügyben?
Előre is köszönöm a válaszát az ügyben.

nonolet # 2018.06.21. 21:19

Elévült (vélhetően).
DE benéztétek a "Fizetési meghagyást".
Aminek ellent kellett volna mondani IDŐBEN azzal, hogy: "elévült"

Mivel nem tettétek meg, így jártatok.

Tanulópénz.

drbjozsef # 2018.06.23. 05:39

A felszólító leveleket nem is én, hanem édesanyám vette át. Mit tehetek ez ügyben?

Hát akkor fizettesd ki édesanyáddal, ha átveszi úgy a leveleidet, hogy nem szól neked. Még a végén ennél csúnyább ügybe is belefutsz így...

elesgabor60 # 2018.06.24. 09:08

Nincs hely, ahova ne fordultunk volna! Az egyház, az önkormányzat, a sajtó, maga a pap személyesen, már csak a JÓ ISTEN van hátra, legközelebb annak írunk !
XI.kerület, Etele út elején lévő, ürességtől tátongó templomról van szó ! Ennek a papnak olyan harangozási szokása van, amely minden környéken lakó, élni, pihenni akaró embert zavar! Reggel 7 órakor kezdi a kolompolást, két harang egyszerre történő megszólaltatásával. Azután 8 órakor, majd 10 órakor 12 órakor, délután 18, majd 19 órakor szól a harang, rendkívül hangosan, 5 perc időtartamig !
Ez alatt az 5 perc alatt sem aludni, sem pihenni, sem filmet nézni, sem beszélgetni, telefonálni nem lehet, mert az ember a saját hangját sem hallja.
Megértem, és az a 180 ember, aki aláírta a kérvényt a harang hangerejének, és időtartamának a korlátozása miatt, mind megértjük, hogy KELL a harang a katolikus egyháznak ! DE : Vegye már figyelembe az öreg pap, hogy mi itt lakók nem kértük ezt a templomot ! Mi itt laktunk, amikor mellénk építették, és tették bele ezt az idős, gonosz, rosszindulatú Tóni atyát. Ezeket a jelzőket azért írom, mert a tisztelt atya azt prédikálta a vasárnapi misén : "kedves híveim! többször próbálkoztak már a sátán megszállottjai ellenem, a harangozásom ellen fellépni, mindig és mindenkor sikertelenül" ! /hangfelvétel/ Ennyire biztos a dolgában!
Kérdezzük Önöktől, hozzáértőktől: MIT TEHETÜNK ?? Jó tanács, ötlet ? /augusztus 20-ra tüntetést szervezünk a templom elé/ -talán....

ius latratus # 2018.06.24. 10:33

Augusztus 20-án tünti a templom előtt? A harangszó miatt?
Költözz Szaúd-Arábiába! (S tedd majd szóvá a hagyományokhoz való ragaszkodást ott is. Meglásd, felkoncolnak érte. Itt sajnos nem...)

nonolet # 2018.06.24. 15:42

elesgabor60

Költözzetek el vazze...
A gond veletek van, nem a harangszóval.

Lehetőleg valami iszlám helyre, hogy a müezzin még jobban és még többször zavarjon.

A harangszó dolga, hogy MESSZIRRE elhallattszon!
A templom meg ott volt előtettek is...
Ez van.

Az autók nem zavarnak?!!!

Dr.Attika # 2018.06.24. 16:14
Vadsuhanc # 2018.06.24. 16:24

Nem csodálom, hogy itt tart az ország.....

Első olvasásra azt hittem valami vicc... " kolompolás "

Gratulálok a kérdezőnek gondolom igazi magyar ember....

Elmész Te a 3.14- csába. Reggel hétkor már indulnod kellene a munkahelyedre.......

Ritkán jövök ki a sodromból, de ez valami förtelem.....

elesgabor60 # 2018.06.24. 16:49

Vadsuhanc, nonolet !

Úgy veszem észre, híján vagytok a képzelőerőnek, megértésnek, emberségnek !
A kisunokám lázas beteg volt. Borzasztóan köhögött, nem tudott elaludni. Azután amikor sikerült, 5 percig tartó iszonyatosan hangos harangszó felébresztette, hiába húztuk le a redőny, csuktuk be az ablakokat. Nem tudott nyugton aludni szegény gyerek.
A szomszédom orvosi ügyeleten dolgozik, éjszaka műszakban. Nem lehet, nem tud aludni. Most már csináltatott füldugót, de a 78 decibellel szóló harangszót nem lehet teljesen elnyomni !
A templom költözött ide a 10 emeletes házak közé ! 180 ember életét keseríti meg az a véd dög, aki miatt még a hitemet is elveszítettem !
Ennyit nektek nagy okosok !

Vadsuhanc # 2018.06.24. 17:41

Te egy hitetlen magyar vagy és remélem érted sem fog szólni a harang, ha meghalsz mint ahogyan anyám, apám és húgom halálakor sem szólhatott az ilyen " emberek" miatt mint Te vagy!

Szégyeld magad, hogy az unokád mögé bújsz! Remélem visszakapod az élettől.

Menjél tüntetni a több évszázados hagyomány ellen. Szerintem fogalmad nincs a magyarság értékeiről és fogalmad nincs arról, hogy mit jelent a hit!

%0 évig nem zavart a harang szó ?

Te egy jellemtelen ember vagy!

drbjozsef # 2018.06.24. 17:43

A vallásgyakorlás részét képező harangozással kapcsolatban a zaj- és rezgésvédelemre vonatkozó jogszabályok alapján zajkibocsátási határérték nem állapítható meg (1995. évi LIII. tv. 31. §).

Most őszintén : a vallásgyakorlás része a két óránkénti harangozás? Szerintem legfeljebb a vasárnapi misére harangozás az, esetleg a végén. Milyen vallásgyakorláshoz kell az üres templomban két óránként harangozni?

Nem tüntetni kell ellene, hanem bemenni a misére a templomba, és a prédikáció alatt hangosan rammsteint hörögni csoportosan. Ez is lehet egy vallás, és gyakorolni szeretnék. Ott és akkor. Más meg hétköznap pihenni, úgyhogy gondolom nincs ezzel baj.

drbjozsef # 2018.06.24. 17:45

több évszázados hagyomány

Legfeljebb a déli harangszó. Miért nem kolompolnak a környékünkön lévő három templomban soha hétközben, csak vasárnap? Megyek meg is mondom mindhárom papnak, hogy hitetlen kutyák, és nem tartják a szent Magyaroszág évmilliós hagyományait.

A magyarság értékei, meg még az is bazmeg.

Vadsuhanc # 2018.06.24. 17:50

Kedves drbjozsef!

Őszintén megmondom, hogy annak ellenére, hogy sokszor nem értettünk egyet igazán kedveltelek Téged. Tudom, hogy ez nem jelent számodra semmit, de most nagyot csalódtam benned.

Tisztelettel......

drbjozsef # 2018.06.24. 17:59

Kedves Vadsuhanc,

Van ez így. Én inkább csak tisztellek, mert fórumon át azért nem szoktam megkedvelni embereket, de azt továbbra is, legfeljebb ebben a kérdésben eltér a véleményünk. Nem kicsit. És ezt a tisztelet miatt nem fogom visszafogni. De én jobban szeretném, ha az emberek ezen a földön éreznék jól magukat amennyire lehet, még ha ez szembemegy egyesek vakbuzgóságával. De ha neked jobb, ha majd odafent leszel boldog, akkor annak is örülök, lelked rajta, ha már.

nonolet # 2018.06.24. 18:03

elesgabor60

78 decibel az egy hangosabb jármű hangja...

Az ellen is tiltakoztok?!

Milyen zajos egy-egy jármű?

átlagosan:

a személygépkocsik 80-82 dB

a motorkerékpárok 82-86 dB

az autóbuszok 86-88 dB
(2-4 dB eltérés lehetséges)

a nehézjárművek 89-91 dB

villamos elhaladási zaja 7,5 m távolságban 80-92 dB
közé esik.

A felgyorsuló jármű zajszintje 2-5 dB-lel nagyobb az
állandó sebességgel haladónál.