Online jogi tanácsadás


drbjozsef # 2018.04.25. 11:26

Nem újra kezdhetik, hanem egy másik eljárást kezdeményezhetnek.

Ha egy ügyben ítélt dolog van, akkor abban már nem lehet új eljárást kezdeményezni.
A per megszüntetése nem okoz ítélt dolgot, ezért ebben az ügyben lehet új eljárás.

De ne izgulj, 99% hogy nem fog, nyilván nem véletlenül nem vitte tovább az ügyet, feltehetőleg ők is tudják, hogy valószínűleg elévült. Ezekre egy FMH-val bepróbálkoznak, de ha nem jön be, akkor hagyják a fenébe. Azért csak 99%, mert bármikor találhatnak valamit, ami miatt megváltozik a véleményük.

Fefe400 # 2018.04.25. 10:09

Kovács_Béla_Sándor

Köszönöm a válaszát!
Több lényeges pontban érdekes és rejtélyes számomra a jog, figyelmességem ellenére is.
S ezzel szemben is értetlenül állok... Jogerőre emelkedett, a végzés ellen fellebbezésnek nincs helye..., mégis újra kezdhetik...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.25. 09:32

Tényleg olyan nehéz lenne figyelmesen elolvasni azt a 2. sz. végzést?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.25. 09:31

Azért mert ellentmondtál, nem szűnik meg a per. Sőt, pont azért indult. Megszüntetni inkább azért szüntették meg, mert a felperes nem nyújtotta be az érdemi kérelmet tartalmazó iratot, vagy még inkább nem egészítette ki az illetéket.
Már most szólok: ez nem ítélt dolog, bármikor újra kezdhetik.

Fefe400 # 2018.04.25. 09:14

drbjozsef

Köszönöm a válaszát!
Homályos foltjaim voltak ezzel kapcsolatban. egy hozzászólás a lényegre világított, hasonlóképpen , mint az Öné.
A végzés az előző levél. Ellentmondással éltem. A bíróság az eljárást megszüntette. Az EOS F. valószínűleg nem élt a fellebbezés lehetőségével.

drbjozsef # 2018.04.25. 05:59

Fefe,

ez konkrétan az jelenti, hogy a végzés jogerőre emelkedett, és nem lehet fellebbezni.

Miért nem a végzés érdemi részét nézed? Maga a végzés nincs csatolva?

Usami # 2018.04.24. 17:37

A hét folyamán felkeressük az ügyvédet. Azonban reméltem, hogy még ezelőtt kaphatunk némi támpontot az ügyben.

Fefe400 # 2018.04.24. 17:34

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni.
Kaptam egy bírósági végzést, nem egyértelmű, hogy mit jelent. A következő áll a levélben:

A dr. P. Gy. kamarai jogtanácsos által képviselt EOS F. Zrt felperesnek-

"Saját nevem",címem alperes ellen xxxFt kölcsöntartozás és járulékai megfizetése iránt indított perében a bíróság a polgári perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX 359§ (1) bekezdése alapján, hogy a 2.sorszám alatti végzés 2018. ápr. x napján jogerőre emelkedett.
A végzés ellen fellebbezésnek nincs helye.

Konkrétan ez mit jelent?

A választ, válaszokat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.24. 17:18

Miért nem a szerződést készítő ügyvédet kérdezed?

Usami # 2018.04.24. 16:55

Tisztelt Fórumozók,
a házvásárlásunk utolsó része jönne. Megkötöttük az adásvételi szerződést, melyet az ügyvéd eljuttatott a földhivatalba. Az eladó külföldre utazott, a férjétől azonban megtudtuk, hogy a NAV felé tartozása van (múlt hét szombaton érkezett egy levél), a NAV honlapján ellenőriztük, valóban végrehajtási eljárás alatt álló adózózók listájában szerepel.

A hiteligénylésünk folyamatban van, az előzetes tájékoztatás alapján 2-3 hét míg folyosítják a hitelt, az önerőt már kifizettük. Aggódunk a kialakulóban lévő helyzet miatt, mivel nem tudjuk mire számíthatunk. A teljes vételár megfizetése előtt bejegyezhetik a végrehajtási jogot? Ha igen akkor a széljegyre kerülés időrendje miatt hatással van-e az adásvételre?

Segítségüket köszönöm

ObudaFan # 2017.10.19. 15:37

Kati0207

Perköltség a polgári perben van, bűnügyi költség a büntetőeljárásban.

Kati0207 # 2017.10.19. 11:37

Miben különbözik a kettö (perktg, bűnügyi ktg)? Melyik a jobb? Hogyan kötelezhetnénk a másik felet is fizetésre?

Tboy8607 # 2017.10.19. 09:29

Tisztelt Online segítségnyújtás és kedves fórumozók !

Elsőként a helyzetet tárnám fel. 2015.09.11 -vel fejeztem be egy elterelést, amit 2015. 12.23 -án zárt le az ügyészség és halasztva lett a vádemelés az elterelés végeztével. Jelenleg van egy újabb ügyem. 2017.10.17 -én házkutatást tartottak, viszont nem találtak a lakásban, de vizeletemben marihuanat igen. Kérdésre elmondtam, hogy kb. 1 hónapja fogyasztottam utoljára, de nem kérdezték honnan származott kitől vettem. A lényeg viszont az lenne, hogy egy 2017 -ben megtörtént ügy miatt jöttek és az ügyben kérdezősködtek, hogy 2017 -ben vásároltam e kábítószert xy -tól. Erre a saját érdekeimet tekintve nem adtam választ, míg ügyvédemmel nem konzultálok "cím" alatt... Így egyenlőre elestem az enyhítő körülményektől, mivel az általuk feltételezett xy személyre nem tettem terhelő vallomást...
Az elterelés papíron 2015.09.11 és 2017.09.11 között eltelt 2 év, viszont az ügyészség 2015.12.23 -án szüntette meg az eljárást.
A házkutatás megkezdésekor, már papíron volt rögzítve, hogy eljárás van ellenem, mivel telefonos beszélgetés lehallgatása alapján (szerintük a virágnyelv is bizonyíték) többszöri alkalommal vásároltam xy -tól csekély mennyiségű marihuanat saját felhasználásra.....
2011 -ben is volt egy ilyen esetem az is eltereléssel végződött, majd a 2015 -ös szintén.
KÉRDÉSEM:
Kaphatok e letöltendő büntetést vagy csak pénzbírság lesz belőle esetleg felfüggesztett ?
Vállalhatok e elterelést ?
Érdemes e ügyvédet fogadnom a tárgyalásra
Előre is köszönöm a segítséget !
Üdv!
Tboy8607

alfateam # 2017.10.19. 08:27

Persze, látni akar a bíró...

BertaZoltán # 2017.10.19. 08:18

Sziasztok büntetőügyben amut elismertem kaptam agusztusba egy végzést hogy tárgyalás mellőzésével pénzbüntetést kapok. Ok nem kértem tárgyalást. Vártam a csekket de levél jött idézésről tárgyalásra. Most ez hogy van akkor? Ilyen létezik?

alfateam # 2017.10.19. 07:09

Igen, én is erre tippeltem...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.19. 07:05

Bűnügyi költség.

alfateam # 2017.10.19. 07:02

Az a 495 ezer biztos, hogy perköltség?! Nézd meg az ítéletet..

Kati0207 # 2017.10.18. 21:12

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!
2011 februárjában történt eset, mikor nagypapám bolha piacon való kereskedéssel töltötte szabad idejét mindezt teljesen legálisan helypénzt és minden egyéb költséget fizetve. Egyik napon egy másik ott áruló csoport tagjaival szóváltásba keveredett a helyfoglalást illetően, miután csoportosan megtámadták. Az ügyből kifolyólag csoportosan elkövetett garázdaság miatt indult eljárás, amiben ő (nagypapám) és ott lévő ismerősei is gyanúsítottként szerepeltek, mindannak ellenére, hogy megtámadták őket,bottokkal, ütlegekkel verték őket 8 napon túli sérüléseket okozva, amiről orvosi látlelet is készült. Ügyvédet is fogadtunk, aki miután előe kifizettette költségeit kényelmesen háttérből szemlélte az eseményeket, néha szt is elfelejtve melyik ügyben kellene most eljárnia. Hosszas pereskedés után elsőfokon 2 év felfügesztettre ítéltek mindenkit. Az ügyvéd tanácsára tovább vittük az ügyet másod fokra, ahol a törvényszék vétségre minősítette ez ítéletet, pénzbírség ellenében ami 500000 ft, emellett 495000ft perköltséget állapított meg ami egyetemlegesen vonatkozik minden résztvevőre. A bökkenő csupán az, hogy a másik fél minden tagja munkanélküliként szerepel, ezért ugyan az az úgyvéd azt javasolta, hogy ajánlatos nekünk befizetni az égész összeget, ami egyáltalán nem reális is fair. Hozzáteszem, hogy az egész eljárásorán nem voltak hajlandóak figyelembe venni mind a bizonyítékokat,mind a tanu vallomásokat csak a másik félt 8vették figyelembe, akiknek hivatalos jogi képviselőjük sem volt. Kérdésem az lenne,hogy van-e lehetőség legalább a perköltség mentességre vagy, hogy hivatalosan osszák meg a költségeket, és úgy hajtsák be, vagy bármilyen egyéb javaslat, kérelem amivel segíteni tudnék kis nyugdíjas nagyszüleimnek?

Válaszukat előre is köszönöm

Burn Out # 2017.10.08. 14:55

kérni lehet. ha bíróságra kerül az ügy, akkor majd a bíróság eldönti, hogy megalapozott-e a kérelmed.

ha lett valami egészségkárosodásod, ami a beavatkozás lassúsága miatt keletkezett, akkor talán még nyerhetsz is.

SaSa01 # 2017.10.08. 14:51

Üdvözletem!
Olyan kérdésem lenne, hogy kb. 3-4 éve életveszélyt okozó testi sértés áldozata lettem, mert eltört valami a fejemben, de a mentő több mint 1 óra múlva jött ki, olyan távolságról, ami gyalog 5 perc, miközben a vérem is folyt!
Most zárult le az ügy.
Tehát azt szeretném kérdezni, hogy a mentősöktől, vagy az államtól lehet kártérítést igényelni a lassú orvosi intézkedés miatt?
A választ előre is köszönöm!

sandrativadar # 2017.10.08. 04:25

Tisztelt Ügyvéd Úr !

Barátnőm szerződést kötött egy ügyvéddel, hogy az üzletét bérlő, több hónapja sem bérleti díjat, sem rezsit nem fizető bérlőt kirakja. Az ügyvéd 200 ezer forintot kért és kapott és ígéretet tett, hogy legkésőbb szeptember 1-ig elrendezi a dolgot és kiköltözteti a bérlőt. Ám ez azóta sem történt meg !
Most engem kért, hogy írjak egy egy emailt az ügyvédjének, mivel ő nem tud fogalmazni se és a számítógépet sem tudja kezelni.
Én megírtam ugyan, de nem merem elküldeni anélkül, hogy egy szakértő elolvasná. Nem szeretnék a barátnőmnek még nagyobb bajt okozni.
Megtenné, hogy segít?

Előre is nagyon köszönöm a munkáját, az idejét !

Idemásolom amit írtam:

Kénytelen vagyok Önhöz levélben fordulni.

A kettőnk közötti szerződés alapján Ön vállalta, hogy a bérleti és közüzemi díj fizetése nélkül (2017. 04. hó óta) az ingatlanomban tartózkodó Ballai Tamás bérlő ügyében eljár.
Telefonon és személyes megbeszélésünk alkalmával, amiről felvételt is készítettem és 2 tanú előtt történt, Ön vállalta, hogy 2017. szeptember 1-jei határidővel a bérlőt kilakoltatja.

Azóta már több, mint 1 hónap eltelt, de Ön nem tette meg az ígért lépéseket.

Eddig kizárólag fizetésre és kiköltözésre szóló felszólító leveleket írt, jóllehet azokat már a bérlő még az Ön megbízása előtt a törvényben foglaltak szerint megkapta tőlem, mint tulajdonostól, valamint az Ön előtt megbízott ügyvédtől is.
Az ezt igazoló iratokat Önnek átadtuk, tehát ezekről tudomása kellett, hogy legyen.
Ráadásul Ön ezeket a felszólító leveleket a bérlőnek küldte, holott van neki jogi képviselője, akit Ön nem tájékoztatott és még a postán történő feladásukat sem vállalta, hanem lányomat kérte meg erre.
Közölte velem továbbá, hogy én betegen, 70 évesen, valamint a súlyos beteg rokkantnyugdíjas fiam aludjunk a bérleményben, mert Ön szerint ezzel megoldható lenne a bérlő kilakoltatása. Nem gondolt arra, hogy ez esetleg tettlegességig is fajulhatna? Hogy gondolta, hogy engem, mint ügyfelét ilyenre biztat?

Ügyvédi munkadíjként Ön átvett tőlem 200.000, azaz Kettőszázezer forintot, a teljes ügy Ön által, önállóan történő elintézésére. Ehhez képest a felszólító levelek megírásán, a megelőző iratok átolvasásán és személyes találkozáson kívül Ön nem tett eleget a szóban vállalt feladatának.
Kérem, hogy legyen szíves a felvett munkadíjat számomra visszaadni,, levonva belőle a megírt felszólító levelek szokásos díját., ami tudtommal levelenként 5.000 forint, az irodájában végzett munkadíját (iratanyag átnézése és személyes konzultáció, összesen nem több, mint 3 ráfordított óra) ami tudtommal óránként 7.000 forint, és az egyszeri kiszállás munkadíját, ami tudtommal 10.000 forint.

Mindezek alapjául idézem: „az ügyvéd kártérítési felelősséggel tartozik, ha az általa szerkesztett szerződés nem felel meg a megbízó ügyleti akaratának és nem alkalmas a célzott joghatás kiváltására”.

Szeretném elkerülni a további lépéseket Önnel szemben, ezért kérem az általam leírtak szíves tudomásul vételét és a munkadíjából fennmaradó összeg visszafizetését lakcímemre és nevemre, postai úton.

sandrativadar # 2017.09.25. 23:54

Nagyon szépen köszönöm a segítségét ügyvéd úr !

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.25. 17:24

Első bűncselekményesként, ekkora elkövetési érték mellett ritka a végrehajtható szabadságvesztés büntetés.

sandrativadar # 2017.09.25. 16:48

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Köszönöm a választ! Még azt szeretném megtudni, hogy mi lesz a folytatása ennek? Kaphat ténylegesen letöltendő börtönbüntetést? Eddig még nem volt büntetve, elítélve, csak két gépjárművel okozott szabálysértése van