Tanár - Diák viszony


Legislator # 2011.11.25. 20:16

Érdekes figura vagy te, hallod:-). Berne azért érdekel, mert két könyvét is olvastam. Én is elfáradtam a vitában, nehéz munkák után vagyok, de cserébe legalább nehezek előtt is:-D. Szóval, én is megyek lassan.


Sunshine after the rain.

TamasHungarian # 2011.11.25. 20:08

Annál is inkább, mert most látom, hogy már kétségbe is ejtettelek :-)

TamasHungarian # 2011.11.25. 20:08

Na erre már csak holnap válaszolok, pedig belejöttem, de azért nem egy félreértés van ebben most!!! És hmm a pedagógus-tanár mint hivatás területe aztán sztem megint egy újabb topic, de oké, rendkívül érdekes.

Eric Berne egy hatalmas koponya volt a maga idejében, hozzám meg egyébként is nagyon közel áll az analízis-mélylélektan (vagyis a szívem csücske), szóval valamire mintha ráéreztél volna :) De ez most Téged miért érdekel? Ha még erről is kifejtem a véleményem, az nem pár sor lesz ...
Na de holnap kivesézem, ha szeretnéd, bocs, mennem kell már.

Legislator # 2011.11.25. 19:59

Tamás, kedves!

Kezdesz kétségbe ejteni:-D.

1, Valami hihetetlen értékesek nekem ezek a hozzászólások szakmai szempontból, tkp. egy kész tanulmány.

Ez most komoly?
2, Te ezt leírod egyfajta alaptételként, na de sztem mégis némi magyarázatra szorulna: „Aki a diákjával tanárként szexel, attól megválnak, mert szakmailag-emberileg alkalmatlan.” Miért is? Nem a megválási lépések a kérdésesek, hanem ennek az oka. És hát azért ez nem mindenhol olyan egyértelm, mint említettem, abszolút nem ritkák a tanár-diák kapcsolatok, de kirúgásokat emiatt egyre ritkábban hallok (talán fejlődik a magyar nép is ... )

A pedagógus feladata, hogy oktató-nevelő tevékenységével a nevelésére bízott diákok személyiségét kibontakoztassa, őket a szaktantárgy, de a viselkedés, az emberség, a kultúra alapjaira megtanítsa. Ebbe a diákokkal élt nemi élet nem fér bele. Nem fér bele az, hogy az orvos a betegével viszonyt tartson fenn, a lelkész a hívekkel stb. Mert ezek olyan szakmák, ahol az erkölcsösség fokozottan elvárt. Ezért van, hogy a köztisztviselőknél még akár azt is elő lehet írni, hogy a magánélete legyen feddhetetlen, mert közhatalmat gyakorol, és a belé vetett közbizalom sérül, ha éjjel részegen okád nyilvánosan, nappal meg ő a főtanácsos úr/asszony, aki rám nézve kötelező határozatot hoz, vagy hozhat(na). Nem tudom, mennyi kirúgás van, pedagógusokkal (sem) foglalkozom, de ennek nem ez a mértéke. Te is ember vagy. Te is érzed Tamás, hogy mi a jó, és mi a rossz.

3, Miért lenne ez szembeköpés? Hu ezt most nagyon nem értem, ne haragudj. Hidd el, akit pl konkrétan ismerek fiatal srácot, na az még azóta jobban is tanul abból a tárgyból, mint előtte! Azért ez is érdekes.

Az jó, ha valakit a szex tanulásra doppingol. De akkor most minden tárgyból mindenki feküdjön le vele?:-P A nemi örömszerzés a tanárok részéről a diákok számára (és megfordítva) még nem került be a Nemzeti Alaptantervbe, és soha nem is fog sehol a világon.
4, Felőlem vitathatod bérmelyik diplomámat, én eleve se felvágásnak szántam, csak ha már Sanyika annyira feszegette a témát, nem bírtam magamban tartani. Ezzel együtt semmi késztetést nem érzek arra, hogy ezt bárkivel elhitessem.

Nem bántani akartalak, csak nem értem a dolgot.
5, Sztem nem áll érdekemben átvágni. Ugyan miért tenném?

Remélem, hogy nem teszed.
6, „fentebbi kérdéskör neked külön bizonyításra szorul, akkor valamiért közelről érint(het) a dolog.”
Igen, mindkettőre: igen!
Bizonyításra is szorul és valóban közelről érint! Mégpedig nagyon! Na de ezzel mi is a baj?

És melyik oldalról is?:-D Ha volna is vele bajom, nem tudok tenni ellene, és nem is fogok.
7, Meg fogom keresni az általad említett közig. könyvet, nagyon kíváncsivá tettél.

Keresd, de ez azért nem nagyon van magyarul kidolgozva. Köztisztviselői (egységes) Etikai Kódex egyelőre nincs, a pedagógusok meg közalkalmazottak, nem tudom, ott van-e mindenkit kötelező kódex, amit láttam, az X pedagógusegyesület tagjait kötelezi. A kérdés megoldása egy alapvető szakmai szabályra vezethető vissza.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2011.11.25. 19:41

Közbeszúrtan válaszolok:

1, Azt a bizonyos ELTE-s közig. részt valahol fellelhetem, ahol rátalálok az álláshoz méltó magatartás ismérveire? Tényleg nagyon megköszönném.

Az álláshoz méltó magatartás, vagy köztisztviselőhöz méltó magatartás a munkahelyen kívüli magatartásokra vonatkozik. A közalkalmazottakra a tankönyv írásának idején a Kjt. 39. §-a mondott ki ilyen szabályt. (Szamel Lajos: Közszolgálati jog. A közigazgatás személyzete. In: Magyar közigazgatási jog általános rész (Szerk.: Ficzere Lajos). Budapest, 1998. 252-253. Osiris Kiadó.
2, "Nevelésére bízott személy" .... oké, igen, van ilyen, na de ez most hogy jön a témához?
Megbeszéltük, hogy nincs helye a büntetőjognak semmilyen tekintetben.

De alapesetben ez a meghatározó viszony, ez az, ami miatt nem tolerálható a szexus diák és tanár között, és ezt kiterjesztően kell értelmezni az intézmény más tanáraira, dolgozóira is.
3, A "szakmai alkalmatlanság" hogyan következik bármilyen szexuális kapcsolatból? Leegyszerűsítem: hogyan válik pl. sokkal silányabb tudású és tehetségű angoltanárrá ezáltal?
Félreértesz. Pedagógusszakmailag lesz alkalmatlan. A pedagógus szakma, hivatás. Más kérdés, ha mellé még rossz angolos is:-D.
4, Na azért a kiskorúságot ne keverjük ide. Természetesen más kérdés, amikor valaki pszichésen beteg, és a kiskorúakra gerjed, de ez már nem állás- vagy szakma-függő, hanem csak simán egy bárki által elkövethető bűncselekmény. Ha jól tudom, a magyar jog ezt megrontásnak nevezi.

Nem ez volt a lényeg, hanem az, hogyha csak minimálisan is engedek egy ilyet (pl. a 18 éves srác és azonos nemű/különnemű/nemi identitásában bizonytalan tanára között, de ez csak illusztráció), onnan csak egy lépés az elsős gimnazistákkal való szexualizálás (meg ugye, vannak hatosztályos gimnáziumok is:-P).
5, Hogy ki akarja elcsavarni a másik fejét, ez egy jó kérdés. De tapasztalatból mondom neked, hogy sokkal többször működik ez úgy, hogy a diák kezd ki a tanárával. Nem vicc!

Tapasztalat?:-P szokták mondani a felnőtt(ebb) legyen az okosabb, ez egy tanártól elvárható (kellene legyen).
6, Elitgimnázium ... huhhh, na ez aztán egy új topicot igényelne. Bele se kezdek, ne haragudj. Eleve más és más szempontok alapján számít egy gimnázium "elitnek", de még csak véletlenül se arra gondoltam itt, hogy "még több tudásra, még nagyobb műveltségre törekszik". Ez messzire vezet.

Ezt a 'játszmát' is lejátszottuk. Az hogy valakinek vagy valaminek (intézménynek) van pénze, az nekem nem elit. Attól, hogy a pöcegödörnek fehér carrarai márvány a fala, és római kori oszlopok díszítik, attól még excrementum tárolására szolgál. Mi a véleményed Eric Berne-ről amúgy?


Sunshine after the rain.

TamasHungarian # 2011.11.25. 19:38

Laci!
Nem, dehogy.
Minősített CO-hegesztő vagyok. Na de így már nem is érdekelhet a téma ? :-)

TamasHungarian # 2011.11.25. 19:37

Kedves Legislátor!

1, Valami hihetetlen értékesek nekem ezek a hozzászólások szakmai szempontból, tkp. egy kész tanulmány.
2, Te ezt leírod egyfajta alaptételként, na de sztem mégis némi magyarázatra szorulna: „Aki a diákjával tanárként szexel, attól megválnak, mert szakmailag-emberileg alkalmatlan.” Miért is? Nem a megválási lépések a kérdésesek, hanem ennek az oka. És hát azért ez nem mindenhol olyan egyértelm, mint említettem, abszolút nem ritkák a tanár-diák kapcsolatok, de kirúgásokat emiatt egyre ritkábban hallok (talán fejlődik a magyar nép is ... )
3, Miért lenne ez szembeköpés? Hu ezt most nagyon nem értem, ne haragudj. Hidd el, akit pl konkrétan ismerek fiatal srácot, na az még azóta jobban is tanul abból a tárgyból, mint előtte! Azért ez is érdekes.
4, Felőlem vitathatod bérmelyik diplomámat, én eleve se felvágásnak szántam, csak ha már Sanyika annyira feszegette a témát, nem bírtam magamban tartani. Ezzel együtt semmi késztetést nem érzek arra, hogy ezt bárkivel elhitessem.
5, Sztem nem áll érdekemben átvágni. Ugyan miért tenném?
6, „fentebbi kérdéskör neked külön bizonyításra szorul, akkor valamiért közelről érint(het) a dolog.
Igen, mindkettőre: igen!
Bizonyításra is szorul és valóban közelről érint! Mégpedig nagyon! Na de ezzel mi is a baj?
7, Meg fogom keresni az általad említett közig. könyvet, nagyon kíváncsivá tettél.

Károsult_Laci # 2011.11.25. 19:25

Tamas te pszichologus vagy? :)) gondoltam
amikor kurtam a tanaromat csak a pszicholgusunk tudta az meg szakadt rajta XDXDXDXDXDD

Legislator # 2011.11.25. 19:15

Kedves Tamás!

Ehhez nem szükséges (külön) norma. Aki a diákjával tanárként szexel, attól megválnak, mert szakmailag-emberileg alkalmatlan. (Vö.: alkalmatlanság esetén teendő lépések a /tágabb értelmű/ közszolgálatban.) Lejáratja az iskolát. A pedagógustársadalmat. A szakma legszentebb célját köpi szembe. Az iskola nevelési-oktatási intézmény, nem bordélyház. Vendégségben sem írják le a Házirendben, hogy -már elnézést a blaszfemikus példáért- "Asztalra szarni tilos!", mert akiről feltételezhető, hogy ilyet tesz, azt eleve meg sem hívják. Én nem vitatom el tőled a diplomáidat (akár három, akár öt a számuk), a PhD fokozatodat, mert semmi kedvem ilyesmiken rugózni (meg elsőre mindenkinek elhiszek mindent, de aki egyszer is átvág, annak utána akkor sem hiszek, ha igazat szól), de ha a fentebbi kérdéskör neked külön bizonyításra szorul, akkor valamiért közelről érint(het) a dolog.


Sunshine after the rain.

TamasHungarian # 2011.11.25. 19:03

Kedves Legislator!

Hu, ez elég komplex, de próbáljuk ...

1, Azt a bizonyos ELTE-s közig. részt valahol fellelhetem, ahol rátalálok az álláshoz méltó magatartás ismérveire? Tényleg nagyon megköszönném.
2, "Nevelésére bízott személy" .... oké, igen, van ilyen, na de ez most hogy jön a témához? Megbeszéltük, hogy nincs helye a büntetőjognak semmilyen tekintetben.
3, A "szakmai alkalmatlanság" hogyan következik bármilyen szexuális kapcsolatból? Leegyszerűsítem: hogyan válik pl. sokkal silányabb tudású és tehetségű angoltanárrá ezáltal?
4, Na azért a kiskorúságot ne keverjük ide. Természetesen más kérdés, amikor valaki pszichésen beteg, és a kiskorúakra gerjed, de ez már nem állás- vagy szakma-függő, hanem csak simán egy bárki által elkövethető bűncselekmény. Ha jól tudom, a magyar jog ezt megrontásnak nevezi.
5, Hogy ki akarja elcsavarni a másik fejét, ez egy jó kérdés. De tapasztalatból mondom neked, hogy sokkal többször működik ez úgy, hogy a diák kezd ki a tanárával. Nem vicc!
6, Elitgimnázium ... huhhh, na ez aztán egy új topicot igényelne. Bele se kezdek, ne haragudj. Eleve más és más szempontok alapján számít egy gimnázium "elitnek", de még csak véletlenül se arra gondoltam itt, hogy "még több tudásra, még nagyobb műveltségre törekszik". Ez messzire vezet.

Hirtelen ennyi.

TamasHungarian # 2011.11.25. 18:48

Én? Tehát szted professzornak adtam ki magam "Tamáska" nickkel? Hát ne haragudj, de elég hülye lennék, ha így tenném (ha már ez a kényszerképzeted). Azért csak találnék valami komolyabb nevet magamnak.
Viszont van egy baromi rossz hírem :( Tudod a kényszerképzetek ellen sajnos nem igazán lehet tenni semmit. Se farmako- se más terápiára nem reagál, teljesen rezisztens (99%-ban). Sőt! Szakmailag maximálisan ajánlott nem megválni tőle, mert sokkal súlyosabb pszichózis lép a helyébe, ha azt mégis sikerülne gyengíteni valamennyire. Úgyhogy ne is akard! Ez már így marad.

A másik dologba majdnem beletaláltál, de jelenleg csak 4-et tudhatok magaménak, de januárban szerzem meg az 5-diket is, egy kicsit megelőlegezted nekem azt az oklevelet (persze most attól függ, ebbe mit számítunk bele, de én most csak az egyetemi oklevelekről beszélek, a szakosítások más téma).
Professzor (a magyar nyelvhasználat szerinti értelemben) viszont nem vagyok. Nem is leszek.

Na és akkor zárjuk le a sok hülyeséget, más hozzászólásodra nem reagálok,

én továbbra is várnám a jogi választ valakitől, na meg azokat a bizonyos szakmai normákat is, amelyeket valakik tudni vélnek, de én mégse tudok róluk, ti pedig nem áruljátok el. Komolyan kényelmetlen ez így nekem.

Legislator # 2011.11.25. 18:33

"Ha kiderül is, mi alapján indulhat bármilyen eljárás is?"

Nem kell büntetőeljárásra, vagy ilyesmire gondolni. Szakmai etikáról/szokásokról tetszettek hallani? (Ez kódex nélkül is remekül működik.) Esetleg olyasmiről, hogy álláshoz méltó magatartás? Benne van az eltés közig. ált. rész könyv közszolgálati jogi fejezetében, hacsak valaki ki nem vette... Vagy arról, hogy "nevelésére bízott személy". Az itt mindegy, hogy oktatja-e vagy sem, elég, hogy egy iskolában vannak. Egy magánvállalatnál is szólnak, ha valaki "házinyúlra lő", mert egy munkahely sem köteles végigasszisztálni senki nemi életét. (Pl. kiabálás a párocska között a folyosón.) Tehát ha nyilvánvalóan kiderül az eset, lényegtelen, hogy meleg-, hetero-, netán biszex kapcsolatok bonyolódnak, egy normális iskolavezetés azt mondja, hogy ez szakmai alkalmatlanság. Mert mi a biztosíték, hogy egy ilyen pedagógus holnap nem a nevelésére bízott 14 éves gyermekkel kezd szexuális kapcsolatot? Olyan pedagógusokra, akik nemi értelemben használják tanítványaikat, nem bíznám a kutyámat sem, olyan gyerekre, aki meg a tanára fejét akarja elcsavarni, arra nem tudok mit mondani, de van ilyen is. Persze, a hallgatás is megoldás, láttam ilyet is. És kár lenne tagadni, hogy lehetnek sajátos ügyek, de alapesetben világos a képlet.

Kedves Tamás!

Amiről te beszélsz, az nem iskola, hanem szex-és szabadidőközpont. Sokat kellett öregednem, mire rájöttem, hogy az elitgimnázium mekkora átvágás, és persze lehetnek iszonyat jó tanárok (ámde a külvárosban is), mindenütt vannak kiváló diákok, és pöcegödör-szinten állók, akár igen pénzes szülőkkel is. (Az elitegyetem is hazugság bizonyos értelemben.) A különbség annyi, hogy a jobbak még jobbak lehetnek kellő elvárástámasztás mellett, de az élet igazságos, és aki műveltségre, tudásra törekszik, szorgos önművelés által megszerezheti azt. Amúgy régi nickneveid egyikén már anno előadtad e storyt.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.25. 18:18

OFF
Nem akartam én ebbe ilyen mélyen belemászni. De ha ragaszkodsz hozzá...
A Tamáska nem egy általam kitalált becézés - becézgessen téged a kardfogú tigris -, hanem az eredeti nicked, amivel egyszer már eljátszottad ezt a mindenhez értő, mindenről hatalmas tapasztalattal bíró - de valahogy a konkrét kérdéseket mindig megkerülő - professzort. Volt is vagy öt diplomád. Ezt most még nem adtad elő, de azt hiszem, csak idő kérdése.
Akkor is felismernélek, ha több eszed volna, és nem ragaszkodnál ilyen kényszeresen a Tamás különböző változataihoz.
ON

TamasHungarian # 2011.11.25. 18:09

Sanyikám!

1, Neked továbbra is max Tamás Úr vagyok, a haverjaiddal pedig úgy beszélsz, ahogy akarsz! Én nem az a kategória vagyok viszont! Rendben?
2, Nem csak történhetnek, hanem rendszeresen történnek hasonló esetek a középiskolás korosztállyal.
3, Pontosan nem ismerhetem a te tapasztalataidat, de engedd meg, hogy látatlanba is megelőlegezzem magamnak az elsőbbséget ezen a téren. Talán többet foglalkoztam és foglalkozom ÉN ezzel a 10-en, 20-on évesekkel. Még fogadni is mernék, de szerintem rosszul teszed, ha belemész. Veszítesz.

kfgabri!

1, Megosztanád velem, melyek is azok a szakmai normák? Csak mert érintve érzem magam, és valahogy nem tudok ilyenekről. Vagy hol találhatom őket?
2, Az általad leírtakból viszont az is következik, hogy teljességgel kizárt, hogy munkatársak között bármilyen viszony legyen. Természetesen nem szerelmeskedni megy a tanár a gimnáziumba, ellenben az iskolai élet egy igen meghatározó közösség mind a tanár mind a diák szempontjából. Miért pont ez lenne tehát kivétel akár a fizikai, akár az érzelmi vonzalmak kérdésében?
3, Egyébként meg rossz a logikád is!
4, Igazad van, nagyrészt ezek fizikai vonzalmak (amivel semmi probléma nincs szerintem), de azért nem egy olyan esetről is tudok, amikor bizony házasság lett a tanár-diák viszonyból. Tehát ezt sem lehet így kijelenteni fekete-fehéren.

A sok erkölcsi kioktatás mellett viszont még nem kaptunk választ az alapkérdésre (Agent Cooper által megfogalmazva legelőször).

kfgabri # 2011.11.25. 16:48

kúrtad, de nem vetted el Lacikám

Károsult_Laci # 2011.11.25. 16:47

én kúrtam az angoltanáromat
ő volt 26 én 17

kfgabri # 2011.11.25. 16:46

még annyit nőként hozzátennék, hogy ezek a "viszonyok" inkább fizikai vonzalmak, mintsem tartós berendezkedések.
egy érettségiző és egy dolgozó ember hosszútávon nem tud mit kezdeni egymással, ha azt nézed, hogy mindkettő mást akar: az egyik bulizni és élni az életet, a másik letelepedni.
persze tudjuk, ott van a szomszéd ismerősének a keresztanyja, akinek a tanára már 20 éves házas a tanítványával, de ez kivétel.

kfgabri # 2011.11.25. 16:41

Kedves Tamás,

Mehetsz a falnak, de a tanár nem szerelmeskedni megy az iskolába, mint ahogy köztisztviselő sem ámorkodni a hivatalába.

Vannak életpályák, hivatások, amikkel szemben a társadalom elvárást támaszt, illetve amiken belül a szakma normákat állít fel.

Szóval menj a falnak, de attól még ez létező jelenség.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.25. 16:41

Félreértettél, Tamáska. Nem azt vonom én kétségbe, hogy történhetnek ilyen dolgok. Csak éppen nem hiszem, hogy neked magadnak erről olyan széleskörű és elmélyült tapasztalataid lennének, ahogyan azt meséled.
De ezt egyszer már megbeszéltük.

TamasHungarian # 2011.11.25. 16:30

Hááát Sándor, ha neked ez a meglátásod, akkor tudod csak azt mondom, hogy inkább nem szeretnék a helyedben lenni. De nagyon nem!

Na meg azt is mondom, hogy amíg sokan úgy gondolkodnak erről, mint te, azaz "lódítás", és ezzel elintézve, na ez pontosan tökéletes ahhoz, hogy ne lehessen belőle botrány.
Evidens ...
Mondjuk azt, hogy ez abszurd, és kitaláció és lódítás, és akkor így könnyebben elfér bizonyos emberek korlátolt gondolatai között a jelenség.

Nem csalódtam benned, Bélám. Na meg ismét a lényegre tértél ... (tehát duplán nem csalódtam, sőt még ha a hülyének nézést is bele vesszük, akkor lesz az tripla is).

TamasHungarian # 2011.11.25. 16:24

már ha ad valamit magára az iskola.

Kedves Legislator!

Erről csak annyit, hogy én voltam olyan gimiben, amelynek benne volt a házirendjében (!!!), hogy az esetleges tanár-diák kapcsolatokat mindenki hagyja iskolán kívül, és ez ne érződjön tanítási időben. Ezen felül aztán a kutyát nem érdekelte, ki kivel, de nagyjából tisztában volt a tanári kar, ha valamelyik tanárnak volt bizonyos ügye egy diákkal.

Igaz, hogy ez egy amolyan liberális, fizetős, eléggé "úri" alapítványi gimi volt (ezt csak azért emelném ki, mert nekik aztán megtiltani nem sok mindent lehetséges), na de lényeg, hogy tehát van ilyen.

Nézd, én azért ehhez még hozzá tenném, hogy ugye sok helyen van nulladik, de már a dupla nulladik se ritka (nyelv + info), így aztán egy 4-es diák már akár 20-21 éves is lehet simán. Ha ezt nézzük, koránt sem olyan nagy csoda, ha olyan esettel találkozunk, mint amit leírtam. Na nem mintha 16 évesen nem létezne, csak mégis gyakoribb.
De tovább megyek ... most tök jól úgy teszünk, mintha ez régen nem létezett volna, és már megint ez a piszok modern liberális szemlélet lenne az oka :)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.25. 16:18

Azt hiszem ez is egy olyan terület, amelyben szeretünk inkább vakok lenni, és így szűnyeg alá söpörve jöbb szeretünk nem is tudni smemiről.
Én meg azt hiszem, ez is egy olyan terület, amelyen szeretsz nagyokat lódítani az állítólagos tapasztalataidról. De hát melyik terület nem ilyen?

TamasHungarian # 2011.11.25. 16:15

Agent Cooper kihámoztad a dolgokat, de nekem is volt egy ilyen benyomásom, hogy meleg kapcsolatról lehet szó. Ámde a lényegen mit sem változtat, ha csak a szülők / kollegák fokozottabb ellenszenvét nem vívja ki.

De hogy jogilag mégis miért is rúghatnák ki a tanárt, az engem is érdekelne.

Na meg ne legyünk naivak, hát ismerek olyan gimi 3-os srácot aki tanítás után vagy este rendszeresen megy "karbantartani" a 30 közeli tanárnénijét. És persze nem ő az egyetlen hasonló eset. Amikor beszélgettünk erről a sráccal, kérdeztem tőle, hogy azért az igazgató inkább ne tudja meg, na erre lazán kiröhögött, hogy ugyan már, próbálja csak ezt felemlegetni az igazgató, mert akkor majd ő is kinyitja a száját (csak mert egy fiatalabb igazgató úr van náluk, és ő sem veti meg olykor a diák lányokat, és mondott rá pár példát is, hogy iskolai bulikban és osztálykiránduláson, részegen milyen ügyei voltak már).

Azt hiszem ez is egy olyan terület, amelyben szeretünk inkább vakok lenni, és így szűnyeg alá söpörve jöbb szeretünk nem is tudni smemiről.

Tehát ugyan az lenne a kérdésem, mint Agent Coopernek.

Agent Cooper # 2011.11.25. 15:18

Legislator,

miért is??? Ha kiderül is, mi alapján indulhat bármilyen eljárás is? És hogyan lehet bármit is bizonyítani?
No persze kivéve azt, ha a szertárban rajta kapják őket kufircolás közben...

A. C.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Legislator # 2011.11.25. 13:49

Ha az ilyesmi kiderül, borítékolható a vége, már ha ad valamit magára az iskola.


Sunshine after the rain.