Lopott autót vásároltam!!!!!!!!!!!!!!!


tomasinho # 2017.02.24. 07:27

Tiszteletem az Uraknak!
Nekem is lenne egy lopásos ügyem, kicsit komplikáltabb.

A járművet tiszta származással vásároltam, abba belekötni nem lehet. Megvan a tulajdonosi lista, régóta Magyarországon van, korábban uniós országból hozták, de ott is megvan a tulaj, ő adta el, el is ismeri, adásvétei is van, stb.

Viszont - és itt jön a bökkenő: Az alvázszámra érvényes körözés van egy MÁSIK uniós országban, mivel ott állítólag ellopták, 2014-ben. A jármű 2013 óta már Magyarországon van, igazolhatóan, így ez lehetetlen. Szerintem ikresítés lehetett. A kinti tulajnak biztosító fizetett, részéről az ügy lezárva. A jármű képeit látta, elismerte, hogy ez nem az, ami az övé volt. Minden rendben is lenne...

VISZONT: most a magyar rendőrség lefoglalta, és attól tartok, hogy a külföldi biztosítónak akarják kiadni. Hiába kértem, hogy vizsgálják meg a származását, és vittem nekik be az adásvételi szerződéseket visszamenőleg is (hiszen tiszta), ezt látszólag nem akarják megtenni, ragaszkodnak a kiadáshoz, mondván "ezt az alvázszámot keresik, úgyhogy ez az".

Mit lehet ilyenkor tenni?

muczus # 2017.01.26. 13:38

Lopott autót mikor adják vissza a jogos tulajdonosának? A szakértő megvizsgálta, de a nyomozás még folyamatban van. Elképzelhető, hogy kiadják mielőtt a nyomozás befejeződik?

pepita 07 # 2017.01.07. 12:15

A panasz megalapozott volt. Annak az ügyészség helyt adott. A nyomozás folytatását rendelte el.

wers # 2016.12.26. 10:32

Semmi bajom veled, hiszen nem is ismerlek.

OFF
Mégis volt bátorságod valamit itt irni rólam, és valaki másról kb. jó egy hónapja.

Kis megjegyzés, ha valakit minősitesz, azzal magadat is minősited (de legiknább).

ON

Ha nem tetszik amit irok, ne olvasd el. Én sem fogom a tiédet.

wers # 2016.12.25. 20:57

Ha másik gépről irok, ott javitja, szerintem jól itram. Egyébként mi a bajod velem? De midegy. Többszász határazotot, végést tudtam megirni, és nem volt velük gond.

Máskülönben ami eszembe jutott: "a hóhért akasztják"
Amikor tanitok, (nyugi nem magyar nyelvet) mikor a diákok irományait javitom, és több a piros, mint a kék, engem nem zavar, fontosabb, hogy mit ir.
Mindig az első tanács, olvasd el újra, mit itrál. Talánán egyszer én is megfogadom magam tanácsát.

wers # 2016.12.25. 13:12

pepita, visszaolvastam csak az nem derült ki, hogy mit kaptál, vagy nem is kaptál a németektől. Az biztos, hogy ez az eljárást a Német Hatóság fogja lefolytatni (Öreg Tölgy már megirta) Vagyis szerintem már folytatják, de biztos nem ma. :) Egyébként komolyan kérdeztem.

wers # 2016.12.25. 13:12

pepita, visszaolvastam csak az nem derült ki, hogy mit kaptál, vagy nem is kaptál a németektől. Az biztos, hogy ez az eljárást a Német Hatóság fogja lefolytatni (Öreg Tölgy már megirta) Vagyis szerintem már folytatják, de biztos nem ma. :) Egyébként komolyan kérdeztem.

wers # 2016.12.25. 12:17

erről a gépről nincs javitó program :))))

pepita07 # 2016.12.25. 10:36

A német hatóság semmit nem írt.Vissza kéne menni az elejére. Ha elolvasod az első beírást és marad kérdésed természetesen válaszolok.kint nyomoznak mert tetten érték amiket itthon eladott illetve tárolt azt lefoglalták és vissza szállították (nagy részben) Németországba. A csalás ellen 4 rendőrségen van feljelentés ezeket nem vagy részben összevonták illetve 22 ből kettőt (köztük az enyémet megszüntették, egy nevetséges indoklással) Ezt érdemes visszakeresni.

wers # 2016.12.25. 10:14

Aki itt engem ismer, tudja, hogy azért van még mit tanulnom a magyar nyelv helyesirásáról. De talán a lényeg nem itt kezdődik.
off
igen, miután elküldem az üzenetet, én is rájöttem magamtól. De köszönöm a kiigazitást. (és a mostani gépemen nincs hosszú i, legyszi ebbe ne köss belém.)
on
A lényeget próbáld megérteni. De ismétlem, azt kellene látni, amit neked a Német Hatóság irt. Ha belinkeled, talán tudok segiteni.

eos_üldözött # 2016.12.25. 08:16

A hejesítást akkor szokták kifogásolni, ha elfogyott minden témához szóló érv.
helyesírás

pepita07 # 2016.12.25. 06:58

És ha a mosojt mosolynak írnád ??????

wers # 2016.12.24. 22:49

ha mondjuk megértenéd, ki mit ir neked, jobb lenne

pepita07 # 2016.12.24. 21:41

Oly egyszerű.. nem kell olvasni. Én remekül szórakozom.
Ez az erőlködés, szórakoztató

wers # 2016.12.24. 20:31

persze nem KÖ, hanem KO

wers # 2016.12.24. 20:29

ez a topik tényleg KÖ, és :)))))))

ius latratus # 2016.12.24. 14:34

off

Burn Out

Tanácsot? Nem is távoli rokonom közjegyző, amikor megtudta, hogy a jogra jelentkeztem, kijelentette: ha már ilyen hülyéket is felvesznek, mint én, akkor ennek a világnak vége, s soha, de soha ne is keressem jogi kérdésekkel, mert nem fog segíteni...
Kissé közelebbi, meg vérrokon is, Nyíregyházán bírónő, de említett közjegyzővel tudták(!), hogy én csak valami óriási tévedés folytán nem buktam ki a jogról (pedig sokszor majdnem, he-he...), s soha, de soha, még csak fel se hívjam...
:))
Na, így is lett. Vén csoroszlyák...

On

Burn Out # 2016.12.24. 09:01

az, hogy a szomszédod bíró és tudsz tőle tanácsot kérni, az nem ugyanaz, mintha "simán" csak felhívnád a kúriát, vagy bármelyik bíróságot, hogy egy bíróval akarsz beszélni. (nekem konkrétan határozott álláspontom, hogy az ügyfelek ne hívhassák fel a bírót és ne beszélhessenek vele. erre ott van a tárgyalás. ha valamit elő szeretnének adni, akkor azt a tárgyaláson tegyék meg.)

pepita07 # 2016.12.24. 08:33

Volt pár éve egy polgári peres ügyem egy közüzemi szolgáltatóval 7 évig tartott.nem volt jogi képviselőm.
A második másodfok előtt maga az első fokon eljáró bírónő kért meg ugyan hívjam már fel hogy személyesen tájékoztassam , mert nem akarta megvárni amíg hivatalból megkapja sz ítéletet

pappcs # 2016.12.24. 08:24

Miért ne beszélhetne kúrián dolgozó bíróval? Ugyan olyan emberek ők is mint mi. nekem is van olyan ismerősöm, sőt szomszédom, aki törvényszéken bíró és minden kérdésben lehet hozzá fordulni jogi tanácsért.

pepita07 # 2016.12.24. 07:57

Nyugodjon meg, panaszt, tettem(még ha most rosszul írtam is)

Dr.Attika # 2016.12.24. 07:13

Nyomozási szakban nem fellebbezés, hanem panasz van. A kettő nem ugyan az.

pepita07 # 2016.12.24. 06:04

Miért is kell a PISA teszt?. hát ezért. Mert mi volt az alapkérdés??? senki nem arra válaszolt. Megszüntettek egy nyomozást nevetséges indokkal.Erre senki nem válaszolt
Egyébként azóta megfellebbeztem.Kértem az elmaradt iratbetekintést,és majd azok ismeretében, utána fogok indokolni.

wers # 2016.12.23. 19:14

:)) mostanában nehéz megmosojogtatni. De sikerült.
Bizony, sőt a külföldi eljárás kizárja, hogy itt is eljárás folyjon vele szemben amiatt.
Szerintem itt be lehetett volna fejejezni, hol van több kérdés?

Németek a lakóautók rendszámát ősszel leadják és tavasszal visszaveszik, tehát ezen időszakban nem kell fizetniük sem biztosítást sem egyéb adót. Lakóautót tavasszal szoktak eladni, amikor közeleg a turista f4szezon.Minek is venne valaki télen lakóautót,hogy ott álljon az udvarán.

Nem egészen, az ügyfél kérésére ideiglenenes kivonják a forgalomból. Rednszám marad. A gépjármü továbbra is eladható.

pepita07 # 2016.12.23. 18:13

már az "antré"-nál elszúrta a tisztelet kivívását