Lopott autót vásároltam!!!!!!!!!!!!!!!


Heni0627 # 2012.09.06. 13:16

Beadtam az újabb panaszom, csak az a felháborító, hogy nekem ezen idő alatt nincs autóm, a gyerekemet vinni kellene, a hitelt fizetem rá, szóval én megértem,hogy Isten malmai lassan őrölnek, de ez engem nem boldogít

Gabicsek # 2012.09.06. 07:47

Pedig van jogorvoslat ellene. Nyújts be panaszt, fel kell terjeszteniük az ügyészségnek.

Heni0627 # 2012.09.06. 05:48

A lefoglalást az én, helyileg illetékes kerületi ügyészséghez beadott panaszomra oldották fel és ami felháborító, hogy a határozatban még jogorvoslati lehetőséget sem említettek.

Gabicsek # 2012.09.05. 20:43

A határozat ellen panasznak van helye, a helyi ügyészség fogja a panaszt elbírálni. Meg kell írni, hogy mivel kereskedéstől vásároltad, ezért a tulajdonjogot megszerezted.

Heni0627 # 2012.09.05. 13:21

A rendőrség feloldotta a lefoglalást és az eredeti tulajdonosnak rendelte el a kiadatást. Na bumm. Ennyit Magyarország jogrendjéről:(

Dr.Attika # 2012.08.18. 12:32

Minden ügyvéd a "széllel szembe megy" és az ügyfél érdekében cselekszik. A gond az, hogy a nyomozó hatóság az ügyészséggel karöltve nagy ívben leszarja, hogy Ön rendelkezhet-e jogos tulajdonával. Itt már csak a váderedményességi mutató és az hajtja őket, hogy a jogellenes lefoglalás miatt ne kelljen az államnak kártérítést fizetni, mert akkor őket is fegyelmi és kártérítési felelősségre vonhatják.
Egyébként a "széllel szembe menetelnek" ára van és nem is kevés.

Gabicsek # 2012.08.18. 11:59

Meglátjuk majd először is, hogy az ügyészség helyt ad-e a panasznak, vagy elutasítja.

Heni0627 # 2012.08.17. 08:11

Gabicsek!
Persze, azt leírtam, hogy jóhiszemű vásárlók voltunk autókereskedésben és várom az ügyészség levelet, amit jövő héten meg kell kapnom. Bár amilyen lehetőségeket felvázoltak eddig előttem, hát nem túl rózsás a helyzet. Meg a poén még az, hogy meg kellene találnom Magyarországon azt az ügyvédet, aki még a széllel szemben kéne menni, akkor is végigviszi az ügyet.

Gabicsek # 2012.08.16. 17:09

Ha a rendőrség foglalta le, a megszüntetést is elrendelheti. Más kérdés, hogy a lefoglalás ellen panaszt jelentettetek be, melynek elbírálása az ügyészség hatáskörébe tartozik.
Tehát joga van a rendőrségnek a lefoglalást megszüntetni, nem tudom, honnan gondolod, hogy nem.
Remélem, a panaszotokban megírtátok, hogy az autót kereskedőtől vásároltátok.

Heni0627 # 2012.08.16. 09:18

Picit megnyugtatott. Amúgy van egy új téma: jogszerűen vett, de foglalni akarják címmel, ami az enyémhez hasonló

Dr.Attika # 2012.08.16. 08:40

Kedves Heni!
Akkor ez nem a lízingcsalásos ügy.

Heni0627 # 2012.08.16. 06:49

Dr. Attika!
Azért nem értem, mert a mi autónknak magánszemély tulajdonosa volt, aki odaadta javíttatni egy másiknak, aki saját nevére íratta, majd eladta egy szintén magánszemélynek, aki eladta a mi autókereskedőnek. Nem értem, hol itt a román lízing?...vagy lehet, hogy ez csak nekem magas....azért köszönöm.

Dr.Attika # 2012.08.16. 05:28
Heni0627 # 2012.08.16. 05:16

DrAttika!
Ez a hozzászólás nem az én ügyemhez kapcsolódik? A román lízingcsalásos ......?

Heni0627 # 2012.08.16. 05:13

Gabicsek!
A baj csak ott van, hogy a rendőrségnek ehhez nincs joga, tehát az autót nem adhatja ki és mint már olvastad, nem is kellett volna így lefoglalnia. Az illetékességileg oda tartozó ügyészség dönthet erről, ha jól tudom és oda már megtettem panaszomat a lefoglalással kapcsolatban, amit 8 napon belül intéznem kellett. Most várom válaszukat, de amit dr.Attika írt az nagyon elkeserítő. Tegnap este beszélgettünk párommal, hogy mi bármi áron végigjárjuk ezt a kálváriát, márcsak gyermekünk miatt is, és szerintem nem hagyjuk ki a nyilvánosságot sem, nehogy más is ilyen cipőbe kerüljön. Hogyan mert így autót venni, ami a mai világban egy alap dolog kellene, hogy legyen. Nem?

Dr.Attika # 2012.08.16. 05:07

Semmi eredményre nem fog vezetni. Szerintem ez a román lízingcsalásos ügy. Romániában egy pár éve több autót lízingelt egy bűnszervezet strómanok bevonásával. 3-4 hónapig fizették a lízingdíjakat. Ezalatt a gépkocsikat hamis számlákkal forgalomba helyeztették, mint közösségen belüli termékbeszerzést Magyarországon különböző autókereskedéseken keresztül. Amíg a lízingdíj fizetve lett a román lízingbe adó természetesen nem köröztette a gk-at. Ezért itthon tiszta eredete volt.Mikortól a lízingdíjakat nem fizették vizsgálatot kezdeményezett a román bank. E vizsgálat kapcsán tudták meg, hogy ezek a gk-ig itt lettek forgalomba helyezve. Feljelentést tettek a NNI-nél, aki sorra lefoglalta ezeket a gépjárműveket. Én is eljártam egy ilyen gk. "kiszabadítási eljárásban" és minden Ptk. hivatkozás ellenére a gk-at a román banknak rendelte kiadni a nyomozó hatóság.Panasz alapján ezt jóváhagyta az ügyészség is. Nem állítom, sőt vissza is utasítom azt a feltételezést, hogy ezen a magyar polgári joggal ellentétes határozatok meghozatalát szponzorálta volna a román bank.

Gabicsek # 2012.08.15. 18:57

Meg kellene keresni a lefoglalást elrendelő rendőrkapitányságot (lehetőleg személyesen, előzetes telefonos bejelentkezés után) és beszélni az előadóval, hogy minél előbb adják ki a kocsit, mivel a tulajdonjogot ti megszereztétek rá. Vesztenivaló nincs.

Heni0627 # 2012.08.15. 16:32

Minden tiszteletem az Öné dr. Attika, hogy ilyen jókat mond nekem. Bár annyit tudnia kell, hogy megkeresés jött a mi rendőreinknek a lefoglalással kapcsolatban egy budapesti ...kerületi rendőrkapitányságról határozatban. Én kérdeztem ott és akkor, hogy ennek nem lenne más módja, mondjuk az, hogy otthon áll az udvaron és nem használhatjuk, vagy csak egy meghatározott útvonalon, de azt mondták, a nem túl tájékozott körzeti megbízottak, hogy erre nincs mód és lehetőség. Sok ember hibázott ebben az ügyben én úgy érzem és a poén az, hogy nem is arra haragszom, aki ellopta az autót. Jelentsem fel a rendőrséget? Az eredetiség-vizsgálatot kiállítót? Az autókereskedőt (bár ő nem is tudom hogy milyen státusszal szerepel az ügyben, mert nem kaptam róla felvilágosítást, pedig kérdeztem ezt is)

Dr.Attika # 2012.08.15. 16:14

Nem kellett volna lefoglalni az autót. Semmilyen jogszabály nem kötelezte erre a rendőröket. Ha már ennyire lefoglalós hangulatban voltak, akkor ezt megtehették volna helyben lefoglalással is. Szerintem ezek azt hitték, hogy egy autó tolvaj banda telephelyére mennek.

Heni0627 # 2012.08.15. 15:44

Ezzel is okosabb lettem. Akkor nincs a magyar jogban egy olyan fejezet, vagy bekezdés, ami az áldozatot védi és emeli ki? Eddig nagyon sokat segített dr.Attika, de számomra pozitív dolgot még nem igazán mondott. Az autót bár jóhiszeműen vásároltam, lefoglalhatták, tönkretehetik és mire esetleg pénzemnél leszek, az a tizedét sem fogja érni. Akkor minek egyáltalán Magyarországra rendőrség? Jogrend? stb-stb.....

Dr.Attika # 2012.08.15. 14:46

Gyakorlatban senki. A kiadást elrendelő határozat kézhezvételét követően rohannak az autóért és haza viszik anélkül, hogy szakember átvizsgálta volna. Ezek a hiányok csak otthon derülnek ki és ezt követően a raktározó már mossa kezeit.
Ha szakszerűen veszik fel az állapotról a jegyzőkönyvet és államigazgatási jogkörben okozott kár megtérítése miatt pert indít a károsult, akkor lehet esélye, de mire jogerős és végrehajtható határozat megszületik amit megítélnek az már semmit nem kárpótol.

wers # 2012.08.15. 12:17

És akkor ki téríti meg Heni kárát, na meg azét, akitől ellopták?

Dr.Attika # 2012.08.15. 12:08

Ezek az autók egy nagy telepre kerülnek beszállításra, ahol eső, hó, jég veri őket. A biztiboyok naponta váltják egymást, tehát lehetetlen megállapítani, hogy ki buherált. Ők azt gondolják, hogy ezek mind el lesznek kobozva, tehát ahhoz akitől lefoglalták nem kerül vissza.
Árverésre számítanak. Azért szerelik ki a légzsákot, mert anélkül csak annak ér valamit az autó, aki otthon őrizgeti a légzsákot. Az árverési vevőnek meg szépen el lehet adni a légzsákot. Ilyen egyszerű ez.

wers # 2012.08.15. 11:57

Ja, igaz is.

Heni0627 # 2012.08.15. 11:56

wers!
Hát ha azt szabad, hogy elfelejtik köröztetni az autót....