Rezesovát visszavitték a sittre


Dr.Attika # 2013.12.03. 21:15

Jogállami döntés ez? Hagyják, hogy két hétig lubickoljon, utána vissza a sittre. Hogy is van ez?

ObudaFan # 2013.12.03. 22:04

Mondjuk az nem zárja ki, hogy jogállami döntés legyen. Az más kérdés, hogy egy magyar politikus ismét bizonyította az üggyel kapcsolatban ma,hogy belvárosi polgármester létére sem alaptalanul kért ő tanyafejlesztési támogatást.
Egyébként jó lesz akkor sietni a másodfokkal, mert több, mint két évet volt már előzetesben.

wers # 2013.12.04. 06:24

Ittasan, talán bekábítózva, emberéleteket követelt a száguldozása, de biztos, ezt Rezesova nem akarattal tette.
Másik mai hír:
Lakhelyelhagyási tilalomra enyhítette a Fővárosi Törvényszék a Vizoviczki-ügy öt fő gyanúsítottjának kényszerintézkedését

wers # 2013.12.04. 06:43

Komoly a feltételezés, hogy ennek köze van Rogánhoz?
Amikor felreppent a hír, hogy házi őrizetbe helyezik, már akkor írták, hogy ezt a Törvényszék felül fogja vizsgálni, és megváltoztathatja.
Kedves politikusunk pedig úgy érezte, régen szerepelt a neve a sajtóban.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.04. 07:16

Épp ez a probléma, kifejezetten rájátszott a várható döntésre, és fel sem merült benne, hogy milyen károkat okoz ezzel.

(Rogán szép példája annak, hogy egy rosszul működő politika - és ezen most nem csak a Fideszt értem - hogyan változtat meg értelmes, jószándékú embereket is, ha beszállnak a játékba.)

pazs # 2013.12.04. 08:32

bermuda háromszög: nem, a házi őrizet nem szabadon bocsátás. Azt jelenti, hogy a terhelt egy meghatározott helyen lehet (célszerűen: lakás), ahol időről időre ellenőrzik, hogy tényleg ott van-e. A lakást csak az eljárás miatt hagyhatja el (például a tárgyalásán jelen lenni) vagy ha előzetesen engedélyezik neki (például orvoshoz). Ha a szabályokat megszegi, újra előzetes letartóztatásba kerül.

Egyjogász # 2013.12.04. 22:49

http://index.hu/…rak_roganra/

Úgy látszik Tóni a bíróknál is kiverte a biztosítékot...:)

A következő Fidesz összetartáson kellene tartani két rövid fejtágítót.

A jogi témájúnak lehetne a címe "A hatalmi ágak szétválasztásáról fideszes politikusoknak 15 percben -alcím: parlamenti képviselő nem ugat bele a bíróság dolgába, még ha nehezen is állja meg."

Meg lehetne egy kommunikációs is "Néha jobb, ha egy fideszes politikus is befogja, még ha azt is hiszi, hogy hivatalból mindenhez ért" címmel.

wers # 2013.12.05. 06:50

Ez a politika kezd jobb lenni, mint a foci. A játékosok arra játszanak, ki rúg több öngólt.

Apropo, jogi értelemben minek fogják minősíteni a "meggágogtatták a libákat" című feljelentést?

Egyjogász # 2013.12.05. 08:26

Szerintem azért hagyja ezt a Fidesz agyközpontja, mert tudják, beszélhet össze-vissza bárki bármit, a jelenlegi ellenzék balfaszságát nem tudják alulmúlni.

És nagyon sok ember van, akinek nagyon szimpi volt, amit a Tóni mondott, meg még igaza is van, a köldöknéző jogászértelmiség meg puffogjon...:)

wers # 2013.12.05. 08:39

persze, hogy igaza van, de nem mindegy, mikor, hol, hogyan ad valaki hangod az igazságnak, és ez igaz nem csak a politikában, de ott főként

ellenzék... :))) ugyan, a parlamentbe jutás célnél is rezeg a léc néhánynál, de annál magabiztosabbak

Rezesovának valóban a börtönben a helye de ti szerintetek az a hat év nem túlzás? Bár igaz, négy ember halt meg. De csak az ittas vezetést mondta ki a bíróság, a közúti közlekedés megszegését (így hívják?) nem állapították meg.

ObudaFan # 2013.12.05. 22:57

Közúti veszélyeztetést nem állapítottak meg.
Én azért a hat évet erre nem tartom súlyosnak, csak ittas volt.

wers # 2013.12.06. 07:56

Másod fokon Sztojka Iván 8 évet kapott

Félre ne érts, elítélem Rezesovát, csak néha úgy érzem, az én mérkegem billeg rosszul. Neki dutyiban a helye, az alvilág urai pedig lakhelyelhagyási tilalommal vígadoznak.

wers # 2013.12.06. 08:18

mérkegem = mérlegem

Dr.Attika # 2013.12.06. 09:44
wers # 2013.12.06. 10:28

Igen, ezt tegnap olvastam, ez egy felfújt lufi.

El tudom képzelni a szakértő véleményét, ami ugyebár nem publikus. (gyanítom a nyomdafesték kiégette volna a papírt)
Az ország elismert, talán legjobb szakértője szerintem nem adná a nevét szennyhez, és elkészítette az egyik lejjobb programot

Korábban megjelent, az áldozatok hozzátartozói először őt kérték fel, de elhárította, mert feltételezte, a bíróság őt fogja felkérni. Nem így lett, mivel a bíró és közte ismeretség van, így elfogadta Rezesováék felkérését.

tollasposta # 2013.12.10. 10:01

" Másod fokon Sztojka Iván 8 évet kapott "

Egy országnyi ember (és még több is) véleménye, hogy Sztojka és bandája nem kapta meg a tetteikkel arányos büntetést.

wers # 2013.12.10. 10:57

és lehetne tovább sorolni

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.10. 11:46

Wers, te tényleg ennyire jóhiszemű vagy?

wers # 2013.12.10. 11:53

Ezt hogy érted? Inkább bosszant sok dolog. Pl. Sztojka drága unokatesója hamarabb ért haza mint aki feljelenti, mert meghívés nélkül ment hozzá látogatni, és nem tudott uralkodni kleptomániáján.
Józsi bá felismerte nála a tárgyait, feljelentette, Sztojka már rég otthon lebzselt, Józsi Bá, meg a még a jegyzőkönyvet írogatta alá.

De ha véletlen személyi nélkül ugrasz át a szomszédba, és azon az öt méteren igazoltatnak, reszkess, megjárod, azaz 10.000 Ft.

wers # 2013.12.10. 11:54

De ennek nincs köze Rezeshez.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.10. 12:10

Ezt hogy érted?
A szakértő úrról írtakra értettem.

wers # 2013.12.10. 12:11

ja, értem... lehet, naív vagyok?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.10. 12:15

Azt hiszem, a megfelelő szót használtam: jóhiszemű. Túlságosan. :) (A naiv az kicsit más.)

wers # 2013.12.10. 12:20

Ok, abból indulok ki, amit ti is szoktatok írni, hogy neked be kell még menned abba tárgyaló terembe egypárszor, tehát a színvonalat tartani kell (ezt nemrég Sherloktól olvastam de régebben tőled is)

Szóval, hacsak Rezesék nem fizettek neki annyit, hogy nyugdíjba vonuljon, szeretne még megbízást kapni.

wers # 2013.12.10. 12:24

Nekem az volt az egyészben a fura, hogy az először megjelent hírek után a tárgyaláson néha mintha nem is arról a balesetről lett volna szó.

Nem tudtak egyetlen tanut sem találni, aki konkrétan látta volna, mi történt.