telefonszámla behajtás


ezso # 2010.11.14. 00:49

Pamir5!

Az a baj, hogy nekem/nekünk kellene bizonyítani, hogy nem történtek meg a hívások.
Talán, ha több erre a számra érkező panasz összejönne, akkor az NHH és a bíróság is komolyabban foglalkozna az üggyel.

Pamir5 # 2010.11.14. 07:58

Össze kellene fogni és közösen lépni. Nem hiszem el, hogy este még minden rendben volt reggelre meg 180 ezer a számlám és be kell fizetnem, ilyen nincs. Beszélek egy ügyvéddel..

ezso # 2010.11.14. 08:24

Az jó lenne, ha beszélnél egy ügyvéddel, hátha mond valami okosat. Én még idáig még nem jutottam el.
Tegnapelőtt hozta el az asszony a telefonját, de természetesen nem találtak semmit. 4x lett visszaküldve, de egyszer sem azt csinálták amivel beadtuk, bár ez egy másik történet.
Most készülök írni az NHH-nak, de addig jegelném, hátha az ügyvéded mondana valami okosságot.

Pamir5 # 2010.11.14. 22:39

Küldhetsz levelet az NHH-nak, én is megtettem. Mai napig nem kaptam választ. Ennyit a hatóságról. Ez lenne a dolguk, hogy ilyen ügyeket kivizsgáljanak és tesznek rá.. Írok, ha megtudtam valamit!

ezso # 2010.11.16. 00:15

Pedig az NHH-nak elvileg kötelessége foglalkozni a problémával és záros határidőn belül válaszolni.
Az viszont kérdéses, mennyire foglalkoznak az üggyel.
Nekem is egy csomó időm ráment már a telefonálgatásokra, meg beadványok írására.
Ha nem ekkora összegről lenne szó hagynám a fenébe, de ezt nem vagyok hajlandó benyelni. Amig egy kis remény van próbálok küzdeni.

szuszuek # 2010.11.16. 11:26

Sziasztok!

2007-es telefonszámla tartozásom van a t-mobile-nál.
Kaptam egy levelet önnáló végrehajtói bírótól,hogy munkabérem 33%-át lefogják amíg a tartozás nem telik le. A munkáltatóm is megkapta,illetve rákérdezett jóvá-e hagyhatja.

Kérdés

Mondhatom a munkáltatónak,ne hagyja jóvá?
Ha igen,ilyenkor mik a következmények?

Régebbi hozzászólásban olvastam olyat is,hogy 1év után elévül? Ez lehetséges? Szerintetek mit tegyek?

Köszönöm a segítséget!

kovacsz # 2010.11.16. 11:57

Aranyos:
Mondhatom a munkáltatónak,ne hagyja jóvá?
Ha igen,ilyenkor mik a következmények?

Mondhatod, legfeljebb kinevetnek.

szuszuek # 2010.11.16. 12:06

Akkor miért kérdezte meg a munkáltató,hogy jóvá-e hagyja?

dr. Benke # 2010.11.16. 12:53

A polgári jogi általános elévülési idő 5 év.

Vannak speciális elévülési szabályok is.

Ami a jogesetre vonatkozik az a 2003. évi C törvény, megfelelő szakasza ld.:

143. §
(2) Az előfizetői szerződésekből eredő igények egy év alatt évülnek el, amelyet az (1) bekezdés szerinti esetekben a késedelem, illetve a hibás teljesítés bekövetkezésétől kell számítani.

Tehát elvileg elévült a veled szembeni követelés.

szuszuek # 2010.11.16. 13:03

Köszönöm a válasz!

Még egy kérdés:

Ezek szerint érdemes lenne egy levelet írni az illetékes önálló végrehajtó bírónak,hogy elévült az ügy?

Köszönöm!

dr. Benke # 2010.11.16. 13:09

Az elévülést azonban nem lehet hivatalból figyelembe venni, arra hivatkozni kell.

Mivel itt már végrehajtási szakban van az eljárás, ezért ezt - írásban az adott végrehajtó felé - végrehajtási kifogás formájában kell megtenni.
ld.: 1994. évi 53.tv. (Vht) 217. §

Az elévüléssel kapcsolatos fontos szabály, hogy annak számításánál nem csak az időmúlást kell figyelembe venni.

Lehet, hogy el sem évült a követelés, mert bizonyos esetekben az elévülés megszakad (Ptk. 327 §), így pl. írásbeli fizetési felszólítás küldésével, bíróság előtti igényérvényesítéssel stb.

Tehát amennyiben van egy 2007. 03. havi tartozás, és ezzel kapcsolatban a jogosult 2008. 01. hónapban írásban fizetési felszólítót küldött, akkor az elévülési határidő 2008.01. hónap meghatározott napjától újból elindul.

dr. Benke # 2010.11.16. 13:23

Ha az elévülés tényére hivatkozik, akkor a szolgáltatónak kell bizonyítania, hogy ez nem következett be, pl. mert 1 éven belül bíróság előtt érvényesítette a követelését.
Vagy 1 éven belül fizetési felszólítót küldött, és tudja bizonyítani a szolgáltató, hogy azt ön, vagy hozzátartozója átvette (pl. ha tértivevényes levélként adta fel a felszólítót és az átvételre is került)

szuszuek # 2010.11.16. 13:30

Ennek a dolognak van költsége? Ha igen ez kb. mit jelent forintálisan?

dr. Benke # 2010.11.16. 13:38

Végrehajtási kifogás benyújtása költségmentes.

Azonban ez után a végrehajtó az iratokat a bírósághoz fogja felterjeszteni.

És annak az eljárásnak már a pernyertességre való tekintettel lesznek költségei.

Tehát ha Ön lesz a pernyertes, akkor nagy valószínűség szerint a perbeli ellenfelét fogják kötelezni a költségek viselésére.

Ellenkező esetben fordított a helyzet. :)

szuszuek # 2010.11.16. 13:51

Nagyon szépen köszönöm a segítségét!

kovacsz # 2010.11.16. 14:36

Itt pedig már bővel történt „bíróság előtti igényérvényesí­tés, stb.

kovacsz # 2010.11.16. 14:37

Vagy 1 éven belül fizetési felszólítót küldött, és tudja bizonyítani a szolgáltató, hogy azt ön, vagy hozzátartozója átvette (pl. ha tértivevényes levélként adta fel a felszólítót és az átvételre is került)

Ez biztos? Mióta is szokása ez a szolgáltatóknak?

kovacsz # 2010.11.16. 14:38

Jobb esetben ajánlott levélként megy a felszólítás, amit az üf. dob a kukába majd azt hiszi, hogy így mindent megoldott.

Pamir5 # 2010.11.17. 13:53

Holnap 300.000 Ft a telefonszámlád és nem tudsz semmiről. FIZESS!!!! Kifezeted? Nem.

kovacsz # 2010.11.17. 14:02

Elgurult? Korábban te is kaptál választ ua. mint ezso Keressd!

Pamir5 # 2010.11.17. 20:21

Nem nekem gurult el, nekem megvan! Nem fizetek. Nem is érdekel Nem értek egyet a követeléssel és kész. Majd bíróságon eldöntik, addig meg szerzek szakértői véleményt + egyéb okosságot. + Feljelentés. Mindenhol előterjesztem ezt a baromságot a 180.000-es számlámról. Álljunk már meg egy ásónyomra ez nem így működik nálam, hogy fizess p...szt!

kovacsz # 2010.11.18. 10:16

Nem nekem gurult el, nekem megvan!” :-)))

ezso # 2010.11.19. 00:27

Jól teszed, hogy nem fizetsz. Nálunk csak annyiban volt más a helyzet, hogy régi sokak által ismert számról volt szó, amit ha a szolgáltató bont fel, akkor bukott a szám + feketelistára tesznek az összes szolgáltatónál + Intrum Justicia.
Utóbbi kettő nem nagyon érdekelt volna.
Nálunk a Vodafone is abszolút rugalmatlanságot mutatott ezért az összes számot elhoztuk tőlük.

Egyébként nem vagyok egy összeesküvés elmélethívő, de nem biztos, hogy a szolgáltató hibája ez.
Elég bonyolult a GSM hálózat működése ahhoz, hogy csak úgy rákapcsolódjanak.
Valami nagy b+ van itt, csak azt nem tudom, hogy ki a felelős érte. Erről a retkes kvízióról nem is hallottam előtte.

Esetleg az ügyvéded nem mondott valami okosságot? Ha nem publikus jöhet email-ben is.

kovacsz # 2010.11.19. 08:02

Majd bíróságon eldöntik, addig meg szerzek szakértői véleményt
El ám. Azt, hogy fizetned kell.
Milyen szakértői véleményt is?

Pamir5 # 2010.11.19. 14:11

Megnyugodhatsz, hogy nem fogok fizetni:D:D Nevemen nincs értéktárgy, fizetésemet kézbe kérem, bankszámlát megszüntettem már, pontosan ilyen baromságok miatt:P:P Szakértői vélemény? (közvetlen a gyártól) Le fogják igazolni, hogy a késszülék nem képes a feladatot ilyen rövid időn belül végrehajtani. Innentől kezdve nem én használtam a szolgáltatást. Kovacsz kezdem úgy érezni, hogy te egy behajtói feladatot látsz el a fórumon! Köszi, de nem kell! Keress más fórumot ahol ezt beadhatod a naiv megriadt embereknek. Én nem az vagyok. Mondtam már, segítséget és tanácsot kérnek az emberek nem szemrehányást. Azt mindenki megkapja a követelőjétől! Mit nem tudsz ezen megérteni, hogy egyik napról a máikra 200.000 Ft a számla és nem fizetem be? Engem nem érdekel a technika, hogyan történt és ki volt! Álljanak el a követeléstől és mindenki menjen a saját dolgára... Ezso! Ügyvéddel még nem sikerült beszélnem..amint megtudok valamit értesítelek.