telefonszámla behajtás


varjas31 # 2007.01.14. 21:02

Segitséget szeretnék kérni.1997 ben volt párommal előfízetéses készüléket vettünk a westeltől a nevemre.Párom elment,vele a készülék is.Maradt belőle tartozás.Most 2006 ban jött a végrehajtótól egy levél, hogy ezt az összeget ami már 368 ezerre nőt behajtás alatt.Meglepődve leírtam a történetemet a bíróságnak ,aki elutasitotta a behajtást mondván az előfízetésből származó összeg 1 év és elévül.Erre a cég módosítást küldött a biróságra, amiben a felét elengedte,de a felét készülékvásárlásra módósította.Szintén fellebeztem mivel ez már 10 éve volt és nekem semmi iratom nincs ezzel kapcsolatosan, mert csak 5 évig kell megtartanom.Ezt a biroság érdemi vizsgálat nélkül elutasította mind elsőfokon,mind másodfokon.Ezt nem értem.Ilyen esetben nem vonatkozik az elévülés 5 év?A bíróság feketén aláhúzta,hogy valami paragrafusra hívatkozva pert indithatok a végrehajtás miatt.Kérlek segítsetek, hogy ebben az esetben mit tegyek?Előre is köszönöm.Még van 10 napom.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.14. 21:16

A bíróság az elévülést nem hivatalból veszi figyelembe - arra hivatkozni kell.

Dr.Attika # 2007.01.15. 04:43

tekintettel arra, hogy végrehajtás van az elévülést csak végrehajtási cselekmény szakítja meg. A per amire a bíróság hivatkozik végrehajtás megszüntetése iránt indított per. Menjen be a bíróságra és ott mondja jegyzőkönyvbe a keresetet és majd ők elindítják a dolgot. Ott kell hivatkzni az elévülésre.

varjas31 # 2007.01.15. 19:22

Köszönöm a segítséget.Én irásban hívatkoztam az elévülésre.Még annyi kérdésem lenne, hogy mivel kedves Dr Attika azt irtad, hogy a végrehajtás cselekmény szakíthatja meg, de már az is rég túlmenően van az 5 éven.Holnap bemegyek és jegyzőkönyvre mondom.
Köszönöm szépem.Egyépként mennyi esélyem van arra,hogy a bíróság elutasítja a végrehajtást?A lakásomat ezért elvehetik, vagy ráterhelik?

Dr.Attika # 2007.01.16. 07:30

Elévülés esetén kifogásra megszünteti a végrehajtási eljárást. Nem vehetik el a lakást.

noel # 2007.02.18. 08:10

Sziasztok!
Én abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy a minap hozott a postás egy levelet egy ügyvédi irodától, telefonos tartozásról, ügyvédi felszólítás címen.Felhívtam az adott telefonszámon az irodát ahol is azt mondták, hogy egy 1999-es tartozásról lenne szó. Na most én mondtam a hölgínek ,hogy az elmúlt 8 év során az adott telefon tásaságtól 1 db felszólítás ami nem sok annyit nem kaptam. Azt mondta hogy 99-ben kézbesítettek 1-et azóta semmi. Látam itt , hogy 5 év után elévül a mobil tartozás, az lenne a kérdésem, hogy ezt a felszólítást komolyan kell vennem vagy kérhetem a területileg illetékes bíróságon ezt az elévülési kérelmet, vagy ki kell fizessem ezt a tartozást. Ami nekem még nagyon gyanús , hogy áőllítólag a 8 év alatt mindössze 347!! Ft kamat jött az összegre összesen.És ha benyújthatom ezt a kérelmet kell-e ügyvédet fogadnom? Előre is köszönöm!

Sasfioka # 2007.02.18. 23:12

Szia noel!

A távközlési szerződésből eredő igények EGY év alatt évülnek el. Tehát a topikban lévő öt év tévedés. (2003. évi C. törvény (az Elektronikus Hírközlésről) 143. §)

Nem kell bíróságra menned, hiszen még nincs is bíróságon az ügy. Írj egy levelet az ügyvédi irodának, amiben közlöd, hogy az általuk követelt összeg végrehajthatósága véleményed szerint elévült, és önként teljesítésre nem vagy hajlandó (már ha nem vagy hajlandó), így ha ők úgy gondolják, hogy az elévülés nem állja meg a helyét, akkor adják bíróságra az ügyet. Ha bíróságra kerül az ügy, a bíróság fizetési meghagyásban felszólít a fizetésre, erre neked ellentmondást kell beadni, elévülésre hivatkozva. Ha a jogosult az elévülést elfogadja, akkor nem lesz per, és nem lesz jogerős bírósági végzés a tartozásról, ha nem fogadja el, per lesz, ahol a T-Mobilnak kell bizonyítani, hogy nem évült el. Az ügyvédi iroda tájékoztatása szerint sem fogja tudni ezt bizonyítani...
T-Mobile esetén: Az elévülési kifogást el szokták fogadni, nem lesz belőle per.
A küldött levélben kérd meg őket, hogy válaszoljanak akkor is, ha az elévülést elfogadják!

Üdv,

SF

noel # 2007.02.20. 08:52

Kedves Sasfiok!

Előre is köszönöm szépen a segítségedet , de
közben olvastam itt másik topicban,hogy ha
a tartozást el is engedték, a telefon társaság
kérte a per újra felvételt, és a fele összeget
próbálják kifizetetni készülék ára címen.
A bíroság pedig helyet adott a cég kérésének.
ha esetleg ez előállna nekem is ez ellen nem
lehet mit tenni? Ezenkívül, ha a tartozás miatt
bíroságra kell mennem a pert a helyileg ille-
tékes megyei bíroság fogja lefolytatni, vagy
Budapestre kell utaznom majd?
Egyébként eléggé tartok ettől az egésztől
még sosem voltam bíróságon. Félek, hogy
veszítek és még a perköltséget is rámverik.
Amit nem tudom miből fizetnék ki mert a
tartozást sem tudnám mivel GYEDen vagyok
a Férjem meg keres 80E Ft.
Szóval aggódom erősen. De azt sem értem ,
hogy nyílván ezt az elévülési időt a cég és az
ügyvéd is nagyon jól tudja, próbálját lehúzni
az embereket? Katasztrófa!!
És gusztustalan is!
Előre is köszi!

Pjotr # 2007.02.20. 11:28

Sok szolgáltató, főleg a parkolási cégek arra játszaank, hogy megijedsz és fizetsz.
De tedd azt amit Sasfióka írt, küld el tértivevényes levélben.
Ha látják, hogy tudod, hogy elévült semmit nem fognak tenni, ne félj nem kell bíróságra menned.
Az neked meg úgyis mindegy, hogy egy vagy öt év az elévülés, 1999 már régen volt...
Ennyi idő után, ha eddig semmilyen tértivevényes levelet nem kaptál tűlük ebben az ügyben, semmit nem tudnak tenni.

noel # 2007.02.26. 13:16

Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy ennyi "hülye" kérdésem van de az előbb hívtak az ügyvédi irodától akit is a T-mobil megbízott hogy hajtsa be rajtam a tarozásomat, hogy mivel első ijedségemben írtam nekik 1 levelet miszerint elismerem a tartozást,pedig csak azt írtam hogy akkor x ezer ftként letörlesztem amit kiküldtek, és abban is írtam hogy én nem vettem át semmilyen papírt a cégtől az elmúlt 8 év alatt.utána tanácsotokra megírtam az elévülést és most azt írták hogy már nem élhetek ezzel a jogommal mert az első levelet megírtam!? Na és? Akkor is az 1 év már rég elmúlt tehát ha elismerem ha nem akkor is ez már jogtalan követelés vagy tévedek?SOS!!

gabika65 # 2007.03.06. 15:40

sziasztok!
Már pár levelet váltottam az ügyvéddel,hogy nem ismerem el a tartozást mivel 1999 éviről van szó.Tudatam vele az elévülést és azt is,hogy ha biróságra adja elévülési kifogással élek.Erre a válasza,hogy úgyis kikényszeríti belőlem a tartozást.Talán verő legényeket fogad?Attól félek,hogy beadja biróságra és nem fogja velem tudatni így nem tudok az elévülésre hívatkozni ,az idő meg neki dolgozik .Jogerőre emelkedik és jön a végrehajtó.Mit csináljak adjatok tanácsot.

Sasfioka # 2007.03.10. 20:57

Az elévülés nem azt jelenti, hogy a tartozás NEM áll fenn, hanem azt jelenti, hogy jogi eszközzel nem végrehajtható. Attól a tartozás még fennáll, csak nem végrehajtható.
Mit jelent az, hogy "úgyis kikényszeríti belőled a tartozást?" mi ő?
Ez melyik szolgáltató? Melyik ügyvéd? (Pannon? mert neki vannak "ilyen módszerei", a többi ügyvéd belátó.)
A Pannon amúgyis bíróságra fogja adni, még ha hivatkozol az elévülésre is. Õ azt mondja, hogy majd a bíróságon... Ez az ő módszerük.

SF

gabika65 # 2007.03.12. 18:48

Ez a t-mobile tartozás.Az ügyvéd írta hogyha nem fizetek ő kikényszeríti belőlem.De vissza írtam neki akkor sem fizetek.Várom a megoldást.

Sasfioka # 2007.03.13. 21:55

Ezt így leírta, hogy kikényszeríti belőled a tartozást? Hijacudarmindenit :)
Azt nem írta, hogy baseballütővel vagy forró vassal, esetleg nyújtógépben?
Ne azt írd neki, hogy NEM FIZETSZ, hanem azt, hogy a követelés elévült és ÖNKÉNT NEM TELJESÍTESZ. Nem ugyanaz!

Üdv,

SF

Kovács_Béla_Sándor # 2007.03.13. 22:09

Valószínűleg azt írta, hogy kénytelen lesz bírósági úton kikényszeríteni a fizetést. Mint amikor Jánost be akarták mártani a Tiszába...

sziszi36 # 2007.03.14. 07:31

Sziasztok. Olvasva a hozzászólásokat lenne egy kérdésem. Hogy lehetséges az, hogy egyes bíróságok nem ismerik el az 1 év elévülést? Ugyanis egy ismerősöm megkereste az egyik bíróságot, hogy szüntessék meg a végrehajtási eljárást, (18 hónapig semmilyen végrehajtási cselekmény nem történt) mert a követelés elévült és azt a felvilágosítást adták, hogy az elévülési idő 5 év. Pedig a Hírközlési törvényre hivatkozott.

gabika65 # 2007.03.14. 12:52

Bírósági uton akarja kikényszeríteni,én verőlegényekre gondoltam ,másképpen belőlem nem fogja ,mert az 5 év elévülésnél is több,hogy nem kaptam felszólítást./1999 évi/.Többször is kértem,hogy zárják le az ügyemet mivel elévült,de mindig adnak egy utolsó esélyt részletekben is ,hogy fizessek,mert jön a végrehajtó, 3 napon belül.Soha nem lesz vége már ez megy január óta.

Dia73 # 2007.04.17. 09:04

Sziasztok!
A következő levél érkezett a bíróságtól, vki legyen szíves segítsen értelmezni, hogy most ez mit jelent...

Végzés

A dr. ....... jogtanácsos által képviselt Westel Mobil Rt. végrehajtást későnek a személyesen eljárt xy adós elleni végrehajtási ügyében a bíróság megállapítja, hogy a WESTEL Mobil Rt. jogutódja - névváltozás következtében - a T-Mobile Magyarország Távközlési Rt. - majd a T-Mobile Rt. jogutódja - a beolvadás folytán - Magyar Telekon Távközlési Nyilvánosan Működő Rt. A végzés ellen a kézhezvételtől számított 15 napon belül jelen bíróságnál 3 példányban írásban benyújtott, de a Pest Megyei Bírósághoz címzett fellebbezésnek van helye.
Indoklás
Az adós ellen a fenti számú végrehajtási eljárás van folyamatban 38.566 Ft tőkée és járulékai iránt, melyet xy önálló bírósági végrehajtó foganatosítja 282. V. 887/2004. szám alatt.
Ennek során a végrehajtást késő bejelentést és kérelmet terjesztett elő a végrehajtást kérő személyében történt jogutódlás megállapítása végett.
Becsatolta a Fővárosi Bíróság, mint cégbíróság vonatkozó végzéseit.
Bejelentette, hogy a beolvadás a jogelődök és a jogutódok közötti jogviszonyok tartlamát a jogutódlás semmilyen tekintetben nem érinti.
Erre figyelemmel a bíróság a Vht. 39§. szerint eljárva a végrehajtást kérő személyében beállott változásról rendelkezett.

Dátum, aláírás...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.17. 09:18

Ha te az adós vagy és nem a Magyar Telekom, akkor számodra nem sok változást nem jelent. A végrehajtó ezután nem a - már nem is létező - Westelnek vagy T-Mobilnak fogja utalni, amit be tud hajtani tőled, hanem a T-Komnak.

Dia73 # 2007.04.17. 09:20

Köszi. Igen, én az adós vagyok, most nem tudnak semmit sem behajtani tőlem, mivel gyed-en vagyok... Tehát akkor magyarul, buta nyelvemre fordítva, ez csak ez értesítés. Csak nem értettem, hogy miért lenne lehetőségem fellebbezni...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.17. 19:30

Akkor van reményed az eredményes fellebbezésre, ha be tudod bizonyítani, hogy a T-com nem is jogutódja a Westelnek.
Még mielőtt megkérdezed: a fellebbezés lehetősége elvi garancia - független a határozatnak a tartalmától. Tehát akkor is megadják, ha a határozat triviális, mondhatni közismert dolgot mond ki.

Dia73 # 2007.04.18. 15:42

Egyáltalán nem gondoltam fellebbezésre. :-D
Köszi a segítséget!

andi001 # 2007.05.16. 10:05

Sziasztok!
Örülök,hogy találtam egy ilyen forumot,ugyanis nekem segitségre van szükségem!Problémám az lenne,hogy öcsémnek van tartozása a Pannon felé,erröl persze én semmit nem tudtam ő ugyanis nem lakik már itthon.Ugy derült fény az egészre,hogy hitelfelvétel céljábol kikértünk egy tulajdoni lapot,és akkor tudatositották velünk,hogy no hitel ugyanis végrehajtás van a tul.lapon.Hát mit ne mondjak kissé ledöbbentem.Mivel őcsémre nem számithatok ő ugyanis csak öröklés címen van a tul.lapon mi épitkeztünk íde,gondoltam kézbe veszem az ügyet.Na most 51000 ft van végrehajtásként,gondoltam befizetem csak szedjék le hogy hitelhez juthassak,mire ők közölték,hogy 166000.Van egy olyan papir nálam,hogy ez tavaly decemberig ha befizette volna akkor 86000 lenne.Még ezt is kifizettem volna na de 166000 már nincs erre a célra,föleg hogy gyesen vagyok.Kértem,hogy engedjenek el belöle,de nem hajlandóak.Ráadásul az ügy 2003-as tehát elvileg ha jol tudom már elévült.Még azt kérdezném,hogy nem kellett e volna minden tulajdonost értesiteni az ügyröl??Ugyanis még édesapám tesojáék is itt laknak szóval duplán kellemetlen az ügy!
Tud nekem valaki segiteni,mit tegyek??
Elöre ís köszönöm!
emailcimem. kutala.g@t-online.hu

andi001 # 2007.05.17. 08:20

Szomorú vagyok,hogy nem segit senki!!:(:(:(

Sasfioka # 2007.05.17. 10:38

Szia Andi001!

A végrehajtási jog bejegyzéséről a tulajdoni lapon szereplő tulajdonosokat a földhivatal értesíti a földhivatalban rögzített címeken. Ennek meg kellett történnie.

A Pannon követelése abban az esetben évült el, amennyiben a végrehajtható határozatot (ez jelen esetben nagy valószínűséggel egy fizetési meghagyás) megelőzően a Pannon egy évig folytonosan öcséteket a tartozásról, illetve annak megfizetésére vonatkozó felhívással nem értesítette vagy a végrehajtható határozatot követően 1 évig végrehajtási cselekményt nem foganatosítottak.
Tehát ha pl. a 2003. január 20-án volt az utolsó felszólítás, majd a Pannon 2004. január 19-ig semmilyen értesítést, igazolható megkeresést nem eszközölt a tartozással kapcsolatosan, vagy a létrejött tartozásra a Pannon fizetési meghagyás kiállítását kérte, melyet a bíróság jogerősítő záradékkal pl. 2004. január 16-án ellátott, és a Pannon végrehajtási cselekmény foganatosítását 2005. január 15-éig nem kérte (végrehajtási lap kiállítása, végrehajtás megindítása) Ebben az esetben lehet elévülésre hivatkozva végrehajtási kifogást emeleni a végrehajtást elrendelő bíróságon.
DE:
Amit tanácsolok, az az, hogy ne a végrehajtóval egyezkedj, hanem a Pannonnal. Menj be hozzájuk, és közöld, hogy te hajlandó vagy megfizetni 80.000 Ft-ot ott és azonnal, amennyiben a végrehajtást megszüntetik. Van rá esély, hogy meg tudtok egyezni.

Ha nincs megegyezés, és a Pannon ragaszkodik a végrehajtáshoz, akkor "nincs mese", ki kell fizetni a teljes összeget a végrehajtónak, egyéb esetben az ingatlan öcsétekre eső részére árverést is kitűzhet.Amely nem igazán kedvező dolog. Arról nem is beszélve, hogy idő és tetemes többletköltség.

Amennyiben megfizetitek öcsétek helyett a tartozását, természetesen öcséteken követelhetitek az összeget.

SF