telefonszámla behajtás


kovacsz # 2010.11.19. 17:16

fizetésemet kézbe kérem
A 33%- levonása után maradót majd meg is kapod a munkáltatódtól.
Köszönd meg, hogy tájékoztatlak a lehetőségeidről, de ha nem élsz vele magadra vess....
OFF

Pamir5 # 2010.11.19. 20:10

És honnan tudják, hogy ki a munkáltatóm,ha nem vagyok nyílvántartva??:P A Lehetőségeimmel tisztában vagyok. Egy kérdés: Fel vagy készülve egy esetleges több százezres telefonszámla kiadásra?

kovacsz # 2010.11.19. 20:15

A Lehetőségeimmel tisztában vagyok.
Akkor minek vagy itt?

ezso # 2010.11.19. 20:40

Ezso! Ügyvéddel még nem sikerült beszélnem..amint megtudok valamit értesítelek.

Köszönöm!

Kovácsz!
Van egy hívásfelépülési idő, ami eleve több mint két másodperc + a bemondás, hogy "ön nem került most játékba".
Ilyen hívássűrűség technikailag lehetetlen.

Nálam átlagosan 3,66db hívás volt percenként, ami technikailag (talán) lehetséges, de elég nehezen elképzelhető, főleg 1óra 18percen keresztül, folyamatosan.

kovacsz # 2010.11.20. 21:16

Te is fiam ezso? Vagy mi.

Pamir5 # 2010.11.20. 21:51

Kovacsz!

Minden kérdésre kérdéssel válaszolsz? Nem kaptam választ a feltett kérdésemre! A fórum témája "segítségkérés" TE minek vagy itt? Mert, hogy segítettél volna bárkinek is bármiben nem láttam még csak a szemrehányásokat.. Nem kell behajtósdit játszani, arra megvannak a túliskolázott szakemberek.

ezso # 2010.11.20. 23:24

Te is fiam ezso? Vagy mi.

Kovacsz!

Ez számomra nem teljesen értelmezhető. (biztos én vagyok a hülye)
Ha megkérhetlek, fuss neki mégegyszer.

Üdv

Ritschie # 2010.11.21. 09:41

Elévülési kifogás jogossága és helytállása?!

Azért írok, mert ahány féle képpen leírták, annyi féle képpen értelmezik a szabályt, nem tudom, hogy az én esetemre most a távközlési, vagy a ptk vonatkozik.

A történet rövid ismertetése:

Vettem kedvezményes telefont a "magenta színű" telefontársaságnál.Közel 2évig 30-50ezer forintos számlákat fizettem.Az autópálya használat külön csekken jött.Én a csekkekkel legtöbbször nem foglalkoztam, inkább személyesen készpénzben fizettem ki a számlát.Jött egy sms a hűség idő lejárta elött 4hónappal, hogy tartozásom 48ezer valamennyi.Megnéztem a csekket az 44ezres számla volt.Nemtudtam mire vélni a külömbséget.Nem volt kedvem bemenni, inkább a postán befizettem.Következő hónapban egyoldalúsították a telefonom.Vizsgaidőszak, tanfolyam, plusz új helyen dolgoztam nem volt időm akkor szaladni ezután.A rákövetkező hónapban totál kikapcsolaták a telefont.(közben én minden csekket befizettem ami jött) Bementem és a következőt közölték a felháborodottságomra: az a 4E ft külömbség 2 autóálya Ematrica.Valószínűleg elkallódott, vagy nemtudom mi lett a csekkel.Megnyugodva közöltem, h szeretném befizetni ezt a kis összeget és felejtsük el az egész félreértést.Nos ők a 2éves sok sok lóvépengetésemet azzal hálálták meg, hogy kapva kaptak ezen a kis bakin és jól lehúznak!Ugyanis ez még a 2év hűség lejárta elött történt (a párbeszéd már csak 2 héttel elötte) ezért 90.000Ft kötbér, 60.000Ft készülékedvezmény, 4000Ft tőketartozás, és ilyen+olyan+amolyan költségek 194.000Ft a kíegyenlítendő tartozásom.

Undorító nem?

No de a kérdés:

Olvasok itt 1év távközlési, 5 év ppolgári elévülést.Az eset 2009 májusban történt, augusztusban a követelést kezelő cég megkeresett, készséggel álltam rendelkezésükre.Közöltem (írásban), hogy részletben tudom kifizetni, első 3-4 hónapban csak jelképes ötezer forintonként (indoklást is leírtam), utánna 30-40E ft-al is akár.A 3ik 5000Ftos csekk után egy nő arrogánsan telefonon közölte, h ne képzeljem h így fogok törleszteni stb stb.Onnantól én az ügytől elzárkóztam, nem fizettem semmit.Majd idén februárban vagy márciusban megkerestem Email-en kerezstül a követelés kezelőt, hogy akkor megnyugodtak e, és tudunk e értelmesen beszélgetni ami mindkettőnk érdeke.A válaszban az állt, hogy a ...követelés kezelő zrt vissza adta az ügyemet a ...távközlési zrt-nek.A továbbiakban náluk érdeklődjek.

Tehát akkor most 1év távközlési elévülés van?Vagy 5év mert történt részletfizetés és az már ptk.?Vagy ilyenkor már nincs is?Vagy ilyenkor mennyi az annyi?
Nem vagyok "lógós" de ha van mód akkor kihasználom a lehetőséget.Illetve ha be is fizetem a tartozást, akkor majd én diktálhassak, nem pedig ők fogják nekem ötszörösre feltornázni a kamatok miatt az összeget.(ismerősöm járt igy másik telefonnál, más volt a problémájuk, de a végén ők diktáltak és 300.000Ft himihumi kamatok és ügyviteli díjakkal tarkított összeg helyett a 140.000Ft tőketartozást kellett csak megfizetniük.)

Tisztelettel, és köszönettel várom a válaszokat!

kovacsz # 2010.11.21. 18:55

ezso = Brutus
Kaptál javaslatot, vagy élsz vele vagy sem, a te döntésed.

Judit42 # 2010.11.25. 12:44

Szép napot! Sajnos én is telefonszámla tartozás miatti cipőben járok.:(
A minap kaptam az Intrumtól egy levelet, ami elsőre is meglepett, kibontva és elolvasva még jobban. Egy réges-régen feledésbe merült tartozásról van szó a Vodafone felé. Vissza emlékezve anno, amikor csupán pár ezer forintnyi számlámat nem fizettem be a Vodának, a következő hónapban már le volt az előfizetésem tiltva, majd a szerződést is felmondták, így nem értem, hogy a pár ezer forint lejárt számlából hogy jött nekik ki a követelésben szereplő összeg?
Ugye, amikor késedelembe estem, már a következő hónaptól le volt a kimenő majd a bejövő hívás is tiltva, akkor hogy lehet az, hogy 10x annyi számlatartozással jönnek most felém? A kamatokról már nem is beszélve. A tartozás már 8 éves, még 2002-es. S most jut eszükbe, hogy hoppá, ezt ideje lenne már behajtani, így 8 év eltelte után...

Az Intrum levele csak simán jött, ráadásul már sem a nevem, sem a lakcímem nem az, amire küldték, időközben elváltam, vissza vettem a lánykori nevemet, és elköltöztem arról a lakcímről ahová a levél szól. Az ügyes postásnak köszönhetem, hogy mégis megkaptam, mert egy kicsi városban élek, ahol mindenki ismer mindenkit.

Adósságom részletezése:
Számlalejárat Számlaérték
2002.10.18 3.750 Számlatartozás
2002.10.18 24.025 Számlatartozás
2002.10.18 55.535 Számlatartozás
Összes számlaérték: 83.310
Összes késedelmi kamat: 54.120
Kezelési díj: 8.331
Végösszeg: 145.761

Intrum részletfizetést ajánl fel. Ügyiratszám 1-el kezdődik. Azért írom meg, mert olvastam, hogy ennek is van valami jelentősége?

Segítsetek kérlek, mit csináljak? Reagáljak erre a levélre vagy nem?
A követelt 145 ezer forintot akkor sem tudom kifizetni ha agyon ütnek, sem egyben, sem részletekben. Gyerekeimet egyedül nevelem, egy fizetésből élünk, ennivalóra is alig futja mire kifizetem a törlesztőmet és rezsit.
3 éve költöztem a gyerekekkel albérletből egy "saját" kicsi lakásba. Azért idézőjelben, mert inkább banki lakás, CHF hitel..:(
Sehogy nem megy, hogy én most egy 8 évvel ezelőtti pár ezer forintos számlatartozás címen 10x annyit kifizessek, és félek is közben eléggé, hogy nehogy a lakás kerüljön veszélybe emiatt az ügy miatt, de ha a fizumra kerülne egy letiltás, az is megpecsételné a sorsomat és a gyerekekét, akkor megint csak veszélybe lenne az életünk/megélhetésünk sodorva, akkor pedig nem tudnám a lakást törleszteni. Kérlek, segítsetek!

Girl # 2010.11.25. 14:14

Szeretnék kérdezni ha én nem engedem be a behajtó
embereit rám törhetik az ajtót?

pazs # 2010.11.25. 15:25

behajtó vagy végrehajtó? Amúgy egyikük sem, de a végrehajtó mehet a rendőrséggel is, azoknak meg kénytelen vagy kinyitni. Ráadásul távollétedben feltörheti a lakást.

végrehajtó1 # 2010.11.25. 15:53

Judit42

Ha tuti 8 éves a tartozás akkor nem kell aggódnod.Nem lehet végrehajtani.Persze követelni követelheti de rá se ráncs.

Judit42 # 2010.11.26. 08:42

Köszönöm a válaszodat végrahajtó1! Igen, tuti 8 éves a tartozás, 2002-es.

nita666 # 2010.11.30. 18:07

Kedves Válaszadó, és Mindenki más!

Történetem a következő, Angliában éltem közel 3 évet, épp frissen vettem (0 fontért el lehetett hozni) telefont odakinn előfizetésre, 24 hónapra, amikor is önhibámon kívül elvesztettem az állásom, kinn a munkakeresők hivatala fel sem vett segélyre, elfogyott a pénzem és haza kellett költözzek. A magyaországi bejelentett lakcímemen egy bérlő lakik, a lakás édesapám tulajdona, én videken kaptam szállást családomnál. Utól fog e érni engem ez a tartozás, és milyen következményekkel számoljak?

NIT

ezso # 2010.12.08. 15:42

Tisztelt Pamír5!

Esetleg valami fejlemény az ügyedben?

Babucchy21 # 2011.02.03. 23:19

Üdv!
Nem tudom jó helyen járok e,tanácsot szeretnék kérni.
23 éves diáklány vagyok.
A vodafone-nál van 2 elöfizetésem,egyiket én használom,másikat exem használta. 2010.augban lett hoszabbítbva a hüségnyilatkozat 2 évre,és kihztunk egy uj telefont neki.Én nevemen maradt,mert közbe szakítottunk.Azt mondta maradjon nála,használja,fizeti.Közben lett rajta egy 40ezer ft-os díjtartozás,amiröl nem tudtam,hisz számlázási címet átírtuk hozzá.Akkor szereztem rola tudomást mikor a Voda behajto csoportja engem keresett telefonon.Hogy az exem az én nevem számom adta meg, h nem az övé.. Kértem számára részletfizetési lehetöséget,azt sem teljesítette. Rá ment a 80ezres kötbért,lett belöle egy 120ezres összeg.
Én nevemen van,nem én használtam..
Vmit tudok lépni?
Vagy esélytelen :(

Lhotse # 2011.02.04. 07:13

A szolgáltatóval szemben "esélytelen", az "ex-szel" szemben érvényesíthető.

Bece1 # 2011.02.12. 15:28

Üdv!

Ha az önálló bírósági végrehajtó 3 és fél éve behajthatatlanság miatt szünetelteti a végrehajtást, az az elévülést befolyásolja? Mikor folytatják? Erről küldenek értesítést vagy esetleg rögtön letiltják, ha van jövedelem a bankszámlán vagy lakás vagy autó? (Egyik sincs.)

Köszönöm a választ!

végrehajtó1 # 2011.02.12. 15:30

Ha egyik sincs akkor miért izgulsz?:)

Bece1 # 2011.02.12. 15:37

Nem izgulok, inkább foglalkoztat a kérdés, hogyha lesz akármelyik is a közeljövőben, akkor rögtön letiltják pl., a fizetést, autót, lakást vagy az újraindulás előtt kapok róla értesítést?:)

végrehajtó1 # 2011.02.12. 15:38

Én is erre gondoltam:)

Nem kapsz értesítést...

Bece1 # 2011.02.12. 15:40

Köszi!:)

monalisa1 # 2011.02.13. 11:11

Nem valószinű, hogy akkora volt a tartozás -és az azóta összegyülemlett késedelmi kamat valamint a végrehajtói költségek-, hogy a lakást "bántanák", ellenben az autót lefoglalhatják bármikor, a fizetést meg ha bankszámlára megy...

monitta20 # 2011.03.19. 14:26

Sziasztok!
Lenne egy problémám a témával kapcsolatban és szeretnék tanácsot kérni. Körülbelül 4 évvel ezelőtt vettem a T-mobile-nál előfizetéses készüléket, és több dolog behatására nem lettek befizetve a csekkek. Küldözgettek leveleket, de egy idő után átadták behajtó cégnek. Velük egyszer beszéltem 3 éve, és azóta nem is írtak, és nem is telefonálnak.
Kérdéseim: mennyi idő után évül el a tartozás?
Ráterhelhetik-e a házrészemre, esetleg a bútoraimra?

A másik problémám egy be nem fizetett vásárlási kártya az egyik banktól. A bankoknál is van elévülési idő? Mert ez is kb. 3 éve volt és most akarják bíróságra adni. 1 év alatt a dupláját követelik rajtam, mondván, hogy az a kamat, sőt 5 hónap alatt emelkedett 100.000 ft.-ot. Nem tudom mit tegyek, mert munkanélküli vagyok, és ők már nem várnak. Előre is köszönöm a segítséget!